Взуття з нубука: як доглядати за матеріалом
Такий матеріал, як нубук, придбав популярність відносно недавно. До його головних переваг відносяться привабливий зовнішній вигляд, міцність і шарм. Взуття з нубука чудово поєднується зі строгим діловим стилем, так і з модним молодіжним гардеробом. Завдяки різноманітності моделей такі вироби підійдуть для повсякденного носіння або як «парадного» варіанту. Слід враховувати, що нубук – примхливий матеріал, тому вимагає особливого догляду.
Що таке нубук
Зовні він дуже нагадує замшу, так як володіє такою ж приємною бархатистою поверхнею, тому багато їх плутають. Але це два різних матеріалу. Нубук отримують з допомогою особливої вичинки шкіри великої рогатої худоби. В процесі виготовлення він проходить процедури шліфування та фарбування, завдяки яким набуває свій остаточний вигляд. Завдяки своїм численним перевагам, нубукове взуття користується популярністю у покупців. До її основних переваг відносяться:
- естетичний зовнішній вигляд;
- достатня міцність і зносостійкість (хоча менше, ніж у замші);
- «дихаючі» властивості (ноги в неї не будуть потіти);
- м'якість і комфорт.
Всі ці якості роблять нубук улюбленим матеріалом багатьох модників. Але не варто забувати про деякі недоліки взуття, виготовленої з нубука:
- необхідність ретельного догляду;
- обов'язкове використання спеціальних коштів;
- непереносимість вологи (в сиру погоду вона швидко втрачає свій первозданний вигляд).
Види
Виробники застосовують кілька видів нубука – натуральний, штучний і гідрофобний (по-іншому його називають нубук-ойл). Кожен з них має свої плюси і мінуси, які враховуються при виготовленні продукції:
- Натуральний нубук – це матеріал тваринного походження, який виготовляється зі шкіри тварин. Її дублять з допомогою хрому і солей, потім шліфують абразивними речовинами і фарбують. У результаті виходить м'який, ніжний, еластичний, приємний на дотик матеріал, який широко застосовується в різних областях, в тому числі для виготовлення взуття. Але він не любить вологу, вередливий, менш міцний, ніж звичайна шкіра, і потребує особливого догляду.
- Штучний нубук виробляють з синтетичних полімерів, при цьому шкіра тварин в ньому зовсім не використовується. Завдяки сучасним технологіям він не поступається в якості натурального, а за деякими параметрами навіть перевершує його. Взуття з штучного нубука відрізняється довговічністю, стійкістю до забруднень, м'якістю і міцністю. Його мінус – необхідність ретельного догляду, як і за натуральним аналогом. Крім того, будучи повністю штучним матеріалом, він «не дихає».
- Гідрофобний (промаслений) нубук виробляють з натуральної сировини, але при виробництві піддають додатковій обробці спеціальними жировими розчинами. Завдяки цьому він набуває водовідштовхувальні властивості, стає як би мокрим на дотик. Нубук-ойл більш практичний, ніж інші види, краще підходить для щоденної шкарпетки. Його єдиний недолік – через просочення він стає дуже важким.
Як доглядати за взуттям з нубуку
Завдяки красивому зовнішньому вигляду нубукові вироби виглядають дорого і стильно. Але їх власникам варто пам'ятати про ретельному догляді за ними. При неналежному ставленні і недбалою шкарпетці черевики з нубука швидко промокнуть і втратять привабливість. Щоб цього не сталося, потрібно не забувати обробляти вироби спеціальними засобами. Крім того, треба пам'ятати, що нубуковую взуття бажано носити в сиру, дощову погоду, тому що волога здатна зіпсувати її форму і зовнішній вигляд. З цієї ж причини її не можна мити чи витирати.
Зимова взуття з нубука
Взимку нубукові вироби необхідно обробляти водовідштовхувальним просоченням, яка захистить їх від бруду і вбирання вологи. Крім того, після кожної шкарпетки чоботи з нубука треба протирати ганчіркою з фланелевою тканини. Якщо ж черевики сильно промокли, то перед чищенням необхідно почекати, поки вони висохнуть. Для цього потрібно набити виріб папером або газетами і поставити сушитися подалі від обігрівачів. Можна скористатися спеціальними вкладишами для сушіння.
Річна
Влітку догляд за і взуттям повинен бути не менш ретельним. Дорожня пил позбавляє її вишуканого вигляду, тому після шкарпетки слід протирати м'якою фетровому ганчіркою або губкою-щіткою. Для кращих результатів рекомендується користуватися піною-очисником. Щоб позбутися лиснючих плям, черевики і кросівки з нубука можна протерти ватою, змоченою в нашатирному спирті. Потім підняти ворс губкою або щіткою.
Як чистити взуття нубуковую
Для підтримки естетичного зовнішнього вигляду взуття з нубука вимагає ретельного догляду. При цьому слід запастися відразу декількома засобами:
- водовідштовхувальний спрей, утворює водонепроникне покриття на поверхні взуття (він швидко очищає несподівані забруднення);
- щітка для делікатного очищення від пилового нальоту;
- ластик для видалення бруду і плям;
- шампунь для очищення від бруду і білих сольових розлучень;
- крем для виробів з нубука;
- фарба для освіження кольору виробу;
- взуттєвий дезодорант.
Чистка і взуття в сукупності з правильним застосуванням цих коштів збереже доглянутий зовнішній вигляд улюблених виробів. При цьому потрібно пам'ятати про деякі нюанси. По-перше, перед будь-якою обробкою вироби його слід добре просушити при кімнатній температурі вдалині від обігріваючих приладів. Під впливом високих температур шкіра пересушується і безповоротно твердне. По-друге, в сезон носіння взуття доглядати за нею потрібно двічі на добу.
Крім того, слід дотримуватися наступних дій при догляді за і взуттям:
- Після просушування, бруд із вироби видаляється з допомогою вологої ганчірки. Почати слід з каблука, потім протерти підошву. Після цього спеціальною щіткою очистити основну поверхню.
- Складні плями видаляються спеціальним гумкою, піною або шампунем (при цьому їх спочатку наносять на губку, а не на сам виріб).
- Забруднені місця розчісують щіткою з пластику, каучуку або металу, приподнимающими ворс рухами.
- При наявності сильно забруднених місць або потертостей, які не можна вивести, застосовується забарвлює аерозоль для відновлення кольору шкіри.
- Після всіх маніпуляцій чоботи/черевики слід просушити і обробити водовідштовхувальним спреєм. Далі залишити до повного просушування на кілька годин.
Засоби для догляду за взуттям з нубуку
Сучасні виробники пропонують величезну різноманітність взуттєвої косметики. Найчастіше вони мають приблизно однаковий склад, але розрізняються по вартості і по якості. Засоби по догляду за взуттям дозволять вашим улюбленим чобітків надовго зберегти свої практичні властивості і презентабельний зовнішній вигляд. Добре себе зарекомендували такі бренди як:
- Ол Комбі;
- Колонил;
- Ківі;
- Ситил;
- Сапфір;
- Салтон;
- Штрих.
Народні методи
Іноді буває так, що потрібного засобу під рукою немає. У таких випадках на допомогу прийдуть домашні методи по догляду за і взуттям. Вони прості, але ефективні, при цьому всі необхідні компоненти для їх застосування, як правило, є в кожному будинку. Народні засоби допоможуть не тільки освіжити зовнішній вигляд взуття, але і видалити застарілі плями. Чистка взуття з нубука в домашніх умовах:
- Оцет. Він добре підходить для видалення сольових розлучень і брудних плям. Потрібно розвести 1 чайну ложку оцту на 1 літр прохолодної води. Змочіть ватяний диск в отриманому розчині, ретельно очистити забруднену ділянку. Залишити сушитися, а потім розчесати ворс.
- Черствий хліб. Видаливши м'якуш, потерти нескладні плями скоринкою хліба.
- Кавова гуща допоможе оновити колір темного нубука. Кашку з міцно звареного натуральної кави нанести на потрібні ділянки, дати підсохнути, потім видалити залишки щіткою. Для світлих відтінків це засіб не підходить.
Як відновити нубуковую взуття
За час шкарпетки навіть при ретельному догляді будь взуття набуває поношений вигляд. Відновити первозданний блиск навряд чи вийде, зате з допомогою нескладних методів можна покращити вигляд виробу. Декілька методів, які в цьому допоможуть:
- Щоб оновити зовнішній вигляд, можна потримати виріб над парою. Потім протерти фланелевою ганчіркою, розправляючи ворсинки.
- Жирні плями легко видалити за допомогою наступної процедури. Промокнути забруднення змоченою в бензині серветкою, потім посипати ці ділянки тальком. Після просушування залишки порошку очистити щіткою.
- Кращим рішенням буде віднести взуття в хімчистку, де за допомогою спеціальних засобів виріб стане, як нове.
Фарбування
Важливим дією в догляді за і взуттям є її фарбування. Спеціальний крем або аерозоль допомагають повернути речі презентабельний вигляд і продовжити термін експлуатації на кілька місяців. При цьому необов'язково вдаватися до послуг фахівців – пофарбувати улюблені чобітки або черевики можна самостійно, дотримуючись додається до засобу інструкції. Проводити фарбування слід в добре вентильованому приміщенні, постеливши на підлогу газети або папір. Алгоритм процедури складається з наступних кроків:
- очистити поверхню виробу від бруду і пилу;
- жировий шар видалити за допомогою гумового гумки;
- дати виробу висохнути;
- розпиліть фарбу на відстані приблизно тридцяти сантиметрів в один шар;
- нанести захисний засіб.
Фарбувати нубуковую взуття потрібно при наявності сильних забруднень і подряпин, які не можна вивести. Не потрібно вдаватися до даної процедури дуже часто. Для щоденного догляду підійде спеціальна просочення для взуття, яка суттєво продовжить термін її експлуатації. Вона допомагає зберегти м'якість, еластичність і бархатистість виробів з нубука.
Відео
ЯК ВІДНОВИТИ ВЗУТТЯ З НУБУКА?ПРОСТО!HOW TO RESTORE nubuck shoes? SIMPLE!
Догляд за взуттям із нубуку UGG продукцією Tarrago (Іспанія)
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!