ОКІ – інструкція із застосування, склад, форма випуску, дозування, протипоказання, аналоги і ціна

Для зняття набряків, що супроводжують захворювання суглобів – артрити – призначений Оки – інструкція по застосуванню препарату містить інформацію і про інших показаннях до використання. Протизапальний засіб знімає температуру, озноб, може використовуватися дорослими і дітьми. Ознайомтеся з інструкцією із застосування ліків, щоб приймати його правильно.

Ліки Оки

Загальноприйнята фармакологічна класифікація відносить розглянутий препарат Оки до ненаркотическим протизапальних засобів, надають знеболюючу та жарознижуючу дію. Медикамент знімає запалення, знижує підвищену температуру і усуває больові реакції за рахунок активної діючої речовини – лизиновой солі кетопрофену.

Склад і форма випуску

Оки випускається у формі ректальних супозиторіїв (для дорослих і дітей), гранул для приготування розчину та розчину для місцевого застосування. Детальний склад кожного з ліків:

Гранули

Супозиторії ректальні

Розчин

Концентрація кетопрофену лизиновой солі, мг

80

30, 60 або 120

16

Додаткові речовини складу

Хлорид натрію, манітол, колоїдний діоксид кремнію, сахарин натрію, амонію гліцерат, м'ятний ароматизатор

Напівсинтетичні гліцериди

Етанол, гліцерол, м'ятний ароматизатор, сахарин натрію, метилгидроксибензоат, ментол, барвник брильянтовий зелений (верде чертоза), вода, натрію гідрофосфат

Опис

Білі або блідо-жовті, з запахом м'яти

Білого або світло-жовтого кольору, торпедоподібні форми

Прозорий розчин, зеленого кольору, з м'ятним ароматом

Формат упаковки

12 або 20 пакетиків

10 шт.

Флакони по 150 мл з дозатором для впорскування 2 мл і пластиковою кришкою для розведення

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Препарат належить до не стероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ). Активна речовина препарату є похідними пропіонової кислоти, чинить аналгезуючу, жарознижувальну та протизапальну дію. Механізм роботи компонента пов'язаний з пригніченням активності основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти, яка є попередником простагландинів, які викликають запалення, біль і лихоманку.

Кетопрофен має аналгетичну ефектом за рахунок периферичного і центрального механізмів дії. Перший пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів, другий – з інгібуванням цього ж процесу в центральній і периферичній нервовій системі, дією на біологічну активність нейротропних субстанцій. Кетопрофен має антибрадикининовой активністю, стабілізує ліпосомальні мембрани, гальмує активності нейтрофілів при ревматоїдному артриті, пригнічує агрегацію тромбоцитів.

При прийомі всередину або ректальному введенні кетопрофен абсорбується з шлунково-кишкового тракту, максимальної концентрації досягає через 1-5 годин при прийомі всередину, через 45-60 хвилин при ректальному введенні, через 20-30 хвилин при внутрішньом'язовому і через п'ять хвилин при внутрішньовенному введенні. Компонент зв'язується з білками плазми крові на 99%, проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Дія препарату зберігається протягом 2-18 годин, він проникає в синовіальну рідину, залишки виводяться нирками або кишечником.

Показання до застосування

Окі – в інструкції по застосуванню препарату вказано на наявність наступних показань до його використання:

 • суглобовий синдром, запальні захворювання;
 • ревматоїдний артрит, остеоартрит, анкілозуючий спондильоз, поліартрит;
 • подагра, періартрит;
 • артросиновит, тендиніт, тендосиновіт;
 • бурсит, люмбаго;
 • невралгія, міалгія, біль після лікування зубів, інших стоматологічних маніпуляцій;
 • неускладнені травми, включаючи спортивні, вивихи, розтяги або розриви зв'язок, сухожиль;
 • удари, посттравматичні і післяопераційні болі;
 • отит;
 • стоматит, гінгівіт, ангіна, ларингіт;
 • комбінована терапія флебіту, перифлебита, лимфангиита, поверхневого лімфаденіту.

Спосіб застосування і дозування

Всередину кожної упаковки з лікарськими засобами вкладена інструкція по застосуванню, де вказані спосіб використання і дозування. Розчин може застосовуватися місцево зовнішньо, для полоскання горла, вводитися внутрішньовенно або внутрішньом'язово. Супозиторії використовуються для ректального введення, гранули для приготування розчину – всередину, перорально.

Розчин Оки

У ЛОР-практиці і стоматології застосовують розчин Оки для горла. По інструкції, дорослим призначається по два полоскання порожнини рота у добу, на кожну з яких припадає 10 мл розчину (п'ять впорскувань). Підліткам старше 12 років на одне полоскання ротової порожнини припадає 6 мл розчину (три впорскування). Розчин готується в стаканчику, що йде в комплекті з упаковкою. В нього наливають 100 мл води, розпорошують потрібну кількість препарату (одне натискання відповідає 2 мл). За відгуками, випадково проковтування розчину не веде до серйозних негативних наслідків.

Для лікування гострих станів, купірування загострень у процесі хронічного запалення розчин можна вводити внутрішньовенно або внутрішньом'язово, не більше 100 мг одноразово. Також дозволено використовувати препарат зовнішньо – наносити на уражені поверхні двічі в день. Курс лікування і дозування лікарським засобом призначається лікарем.

Гранули Оки

Для перорального застосування призначений порошок Оки. Дозування встановлюється індивідуально. По інструкції, дорослим покладається одна повна доза (вміст двухобъемного пакетика 80 мг). Гранули розчиняються в половині склянки питної води, приймаються тричі на день під час їжі. Літнім пацієнтам дозування зменшується вдвічі. Дітям 6-14 років можуть приймати половину дози пакетика 80 мг (розірвати його по лінії з написом «половина дози»). Максимальна доза для дорослих дорівнює 300 мг/добу, дітям – 150.

Свічки Оки

Максимальною дозою для застосування ректальних свічок дорослим є 480 мг/добу. Пацієнтам старше 18 років належить застосовувати один супозиторій 2-3 рази/добу. Літні пацієнти не повинні використовувати більше двох ректальних супозиторіїв за один день. Це пов'язано з можливими негативними наслідками для організму, передозуванням активним компонентом.

Супозиторії для дітей

По інструкції, дітям належить використовувати супозиторії з концентрацією кетопрофену 60 мг. Свічки вводяться ректально 1-2 рази/день для дитини 6-12 років (з масою тіла більше 30 кг), або тричі за добу для дітей старше 12 років. Добової дитячої дозуванням є 5 мг/кг маси тіла. Лікарі попереджають, що використовувати супозиторії треба не довше п'яти днів, якщо це не прописано педіатром.

Особливі вказівки

В інструкції по застосуванню препарату Оки зазначено, що його слід з обережністю використовувати у пацієнтів із захворюваннями печінки, нирок, ШЛУНКОВО-кишкового тракту в анамнезі, диспептичних симптомів або відразу після проведення серйозних операцій, імплантацій. В процесі лікування медикаментом лікарі повинні систематично контролювати функцію печінки та нирок пацієнта. Препарат впливає на швидкість психомоторних реакцій, затормаживая концентрацію уваги.

Оки при вагітності

Лікарський засіб Оки протипоказаний для застосування у третьому триместрі вагітності. По інструкції, використання медикаменту в першому і другому триместрах можливе, якщо лікар оцінить потенційну користь матері вийшов ризику для плода. Під час грудного вигодовування лікування кетопрофеном заборонено через проникнення активної речовини в грудне молоко.

У дитячому віці

Інструкція по застосуванню лікарського засобу Оки попереджає, що гранули для приготування розчину і ректальні свічки протипоказані дітям до 12 років, розчин для полоскань призначається тільки з 12 років. При використанні ректальних супозиторіїв варто вибрати варіант з концентрацій кетопрофену 30 або 60 мг, на їх пачках може бути написано «дитячий».

Лікарська взаємодія

При одночасному прийомі препарату Оки та інших медикаментозних засобів можливі прояви негативного характеру, зазначені в інструкції:

 • інші НПЗЗ, тромболітики, Гепарин, Тиклопідин підвищують ризик розвитку ерозій, утворення виразок у ШЛУНКОВО-кишкового тракту, кровотеч;
 • Оки знижує ефективність антигіпертензивних засобів, бета-адреноблокаторів, діуретиків, підвищує гіпоглікемічну дію інсуліну;
 • ацетилсаліцилова кислота, Пробенецид знижують ефективність кетопрофену;
 • при поєднанні з препаратами літію підвищується концентрація літію у плазмі крові до токсичного рівня;
 • діуретики ведуть до розвитку ниркової недостатності;
 • підсилює побічний ефект від прийому Метотрексату;
 • Варфарин призводять до тяжких фатальним шлунково-кишкових кровотеч.

Побічні дії

В інструкції по застосуванню препарату Оки вказано на наявність наступних можливих дій при прийомі кетопрофену:

 • болі у шлунку, нудота, блювання, запор, діарея;
 • гастралгія, порушення функції печінки, ерозії, виразки ШЛУНКОВО-кишкового тракту, кровотечі, перфорація;
 • головний біль, шум у вухах, сонливість, запаморочення;
 • периферичні набряки, приступи ядухи;
 • порушення функції нирок, висипи, бронхоспазм;
 • подразнення слизової оболонки прямої кишки, біль при дефекації, свербіння, печіння.

Передозування

По інформації, зазначеної в інструкції по застосуванню, не повідомлялося про випадки передозування медикаментозним засобом Оки. Теоретично, прояви передозування можуть бути схожими з побічними діями, тільки посиленими багаторазово. Для лікування беруть промивання шлунка, прийом сорбентів та іншу терапію, схожу з отруєннями НПЗЗ.

Протипоказання

В залежності від використовуваної форми випуску препарату Оки розрізняються протипоказання для його застосування, зазначені в інструкції:

 • для перорального прийому: ерозія, виразка ШЛУНКОВО-кишкового тракту у фазі загострення, аспіринова тріада, порушення функції нирок і печінки, третій триместр вагітності, підвищена чутливість до компонентів препарату або до саліцилатів, дитячий вік до 12 років;
 • для ректального введення: проктит, кровотечі прямої кишки;
 • для зовнішнього застосування: мокнучий дерматоз, екзема, садна, рани з інфекційними захворюваннями;
 • загальні: пептична виразка, гемофілія, хвороба Крона, дивертикуліт, бронхіальна астма, захворювання крові.

Умови продажу та зберігання

Гранули Оки відпускаються з аптек за рецептом, всі інші форми випуску – без нього. Зберігаються препарати при температурі до 25 градусів, далеко від дітей. Термін придатності дорівнює двом роками для розчину і гранул, три роки для супозиторіїв з концентрацією 30 і 60 мг, п'ять років для свічок з концентрацією 120 мг.

Аналоги Оки

На полицях російських аптек можна зустріти прямі і непрямі аналоги Оки. Перші подібні до них за складом, а другі мають інше активно діюча речовина, але працюють так само. Популярні аналоги, що випускаються фармакологічними підприємствами:

 • Кетонал;
 • Флексен;
 • Кетопрофен;
 • Артрум;
 • Фламакс;
 • Аркетал Ромфарм;
 • Быструмгель;
 • Пенталгін;
 • Феброфид.

Ціна Оки

Купити Оки можна через аптеки або інтернет за вартістю, яка залежить від обраної форми випуску та концентрації активної діючої речовини. Приблизні ціни по Москві і Санкт-Петербургу:

Різновид

Ціна при купівлі в інтернеті, в рублях

Аптечна ціна, в рублях

Пакетики з гранулами 80 мг, 2 г, 12 шт.

304

330

Свічки ректальні 120 мг, 10 шт.

323

350

Розчин, флакон 150 мл

469

490

Відгуки

Марія, 22 рокиЯкщо у мене починається застуда, я відразу йду в аптеку і купую Оки для полоскання горла у вигляді розчину. Мені подобається, що він моментально знімає біль і навіть збиває починається температуру. У ліки ще й зручний формат – в комплекті відразу йде стаканчик, так що не треба шукати, чим би розвести. Полощу горло двічі в день і забуваю про захворювання.
Оксана, 31 рікУ дитини іноді виникає незрозуміла температура, він страждає від жару. В останній раз для усунення таких симптомів лікар виписала нам ректальні супозиторії Оки. Вони містять кетопрофен, який швидко знімає негативні симптоми. Я вставляла свічки раз на день, на ніч, через три дні дитина знову повернувся до нормального життя.
Олексій, 35 роківЯ професійно займаюся спортом, тому травми і забиття для мене не рідкість. Якщо виникає тягнучий біль у хребті, використовую гранули Оки. Користуватися ними швидко і ефективно – розводжу вміст пакетика у воді і випиваю. Якщо біль не сильна, відступає відразу, в іншому випадку доводиться лікуватися близько тижня. Мій відгук позитивний!
Максим, 49 роківУ мене проявляються перші ознаки подагри, болять суглоби, обмежена рухливість. Лікар при огляді сказав, що це можна запобігти і зменшити ступінь прояву болю. Мені виписали ректальні свічки Оки, але я засумнівався, як ними можна купірувати больовий синдром. Краще буду пити таблетки, ніж використовувати свічки, вони не викликають у мене довіри.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!