Як в'язати реглан спицями від горловини

Реглан – це светр з особливим кроєм рукавів, які є єдиним цілим зі спинкою і передом. Названий він на честь британського воєначальника, який так намагався приховати втрачену в бою руку. Сьогодні такий спосіб в'язання став популярним за рахунок відсутності швів. Як в'язати горловину спицями в такому випадку? Вказані нижче.

Способи в'язання реглана від горловини спицями

Більшість видань з в'язання пропонують для створення реглана використовувати спосіб знизу вгору, але від горловини це робити набагато зручніше. В результаті виріб не має швів, з-за чого не потрібно витрачати час на зшивання деталей. Крім того, можна змінити довжину светри, адже дуже легко розпустити його нижню частину. З цих причин метод і є популярним. Спосіб, як в'язати реглан спицями від горловини, має 3 варіанти з'єднання всіх частин виробу:

 1. Вузька лінія, виконана з однієї петлі, щодо якої з обох сторін здійснюють поповнення.
 2. Широка смужка з 3 особових. Надбавки робляться теж по краях.
 3. Найширша смуга у вигляді кіс, джгутів, мережок або інших рельєфних візерунків.

Переваги методу

Значущим перевагою вважається відсутність швів, що особливо важливо для дитячого одягу, яка не повинна натирати. Внаслідок цього зменшуються витрати часу на виготовлення, адже не потрібно зшивати окремі елементи. Невелика кількість ниток з-за в'язання по колу дозволяє легко розпустити виріб і при необхідності змінити його довжину в будь-яку сторону. При розпуск пряжу можна використовувати повторно. Недоліком є велика кількість петель, задіяних в роботі. Крім того, не всі візерунки можуть виконуватися по колу.

Як розрахувати петлі для реглана

Перед тим як почати в'язати реглан спицями від горловини, потрібно розрахувати кількість петель. Спочатку потрібно виміряти окружність шиї: для жіночого 48 розміру одягу це значення становить 36 див. Іншої необхідної величиною, яку вимагає розрахунок реглана зверху спицями, виступає щільність в'язання. Щоб її виміряти, необхідно зробити зразок приблизно з 35-40 петель висотою 15 см Візерунок при цьому береться той, в якому буде виконано виріб. Зразок треба намочити, просушити і відпарити, потім дати відлежатися. Далі лінійкою вважають кількість петель на 1 см полотна.

В якості прикладу в інструкції, як розрахувати реглан спицями зверху, взята щільність в'язання, рівна 2,5. Враховуючи це значення можна обчислити початкову кількість петель – потрібно помножити на 2,5 36, т. е. окружність шиї. У підсумку виходить 90. Далі це значення розділяється в наступному процентному співвідношенні:

 • 45% – перед;
 • 35% – спинка;
 • по 10% – на кожен рукав.

Із загального числа петель потрібно відняти ті, які будуть припадати на 4 регланные лінії. Виходить 90-4х1 = 86. Якщо ж смужки будуть складатися з 2 петель, тоді 4 потрібно помножити вже на 2. У підсумку розрахунок зводиться до наступного:

 • 86 х 0,45 = 38 п. на перед;
 • 86 х 0,35 = 30 п. – на спинку;
 • 86 х 0,1 = 9 п. – на кожен рукав.

Покрокові інструкції зі схемами та описом роботи – фото

Крім самих інструкцій, як в'язати реглан спицями від горловини, вам знадобиться декілька інструментів. Для забезпечення комфортної роботи підготуйте наступне:

 • кілька пар кругових спиць різних номерів та панчішні для виконання без швів рукавної частини;
 • маркери для розмітки деталей;
 • пряжа, краще шерсть з додаванням акрилу або мохеру;
 • лічильник рядів, необхідний при круговому в'язанні.

В'язання реглана зверху спицями для жінок

В якості прикладу представлений жіночий светр 48 розміру. Як було пораховано вище, початкова кількість петель – 90. Перші 2 ряду виконайте так:

 1. В'яжіть тільки лицьовими, об'єднайте в коло.
 2. Зробіть ще один допоміжний лицьовій ряд. Англійськими шпильками, маркерами або нитками відзначте положення регланных ліній і середину переду.

Далі йде обв'язка гирла спицями в техніці часткового в'язання. Послідовність виконання тут наступна:

 1. Вив'язування почніть з лівої частини спинки так – петля регланной лінії, накид, 2 провязанные петлі і третя, знята з обкрутом.
 2. Зніміть петлі з обкрутом, 2 наступні провяжите, зробіть накид і знову 2 регланные петлі, піднявши другу надбавку з протяжки. Знову через 2 петлі зніміть 3 з обкрутом.
 3. Підтягніть обкрут навколо першої петлі і в'яжіть таким чином – 2 лицьових, накид, регланная лінія з 2 п., знову накид, спинка, 2 лицьових, підтягування обкрута і провязування його разом з петлею.
 4. Продовжуйте так в'язати, чергуючи лицьові і виворітні ряди, при цьому в кожному наступному вводячи в роботу по 3 п. рукавів.
 5. Дійшовши до 7 ряду, провяжите лицьовими до регланной лінії передньої частини.
 6. Виворітними виконайте 8 ряд, провязав останні 3 петлі до лінії фронту, який зрівняється зі спинкою.

Потім в'язка йде з участю переду, з таким же додаванням 3 петель. Надбавки піднімаються з протяжек – так до 18 ряду. У 19 починається в'язання лицьовими, але перед зняттям першої петлі робиться накид. Далі потрібно продовжувати так до 44 ряду, після чого скинути рукава на допоміжну нитку. Наступна інструкція щодо їх виконання така:

 1. Перед об'єднайте зі спинкою, в'яжіть прямий ділянку светри.
 2. Щоб уникнути дірок в пахвах наберіть 3 додаткові петлі з полотна корпусу, як показано на фото.
 3. Продовжуйте в'язати, роблячи убавки по лінії скосу так – 2 разом лицьовою за передню стінку, потім розворот петлі і те ж саме, але вже за задню стінку.
 4. Не довязав приблизно 6-7 см до розрахункової довжини, перейдіть до резинці, роблячи її так: 2 лицьові на лінії убавки, виворітна, виворітна з протяжки і т. д.
 5. Перейдіть до горловини. Провяжите її так само, як і рукав.
 6. Закінчите прямий ділянку вироби, зробивши внизу ту ж гумку.

Для чоловіків

Інструкція з виконання чоловічої светри дана для 50-52 розміру. Розподіл наступний:

 • спинка – 37 п.;
 • перед – 45 п.;
 • рукава – по 14 п..

Інструкція з в'язання наступна:

 1. Наберіть вихідну ланцюжок з 118 п., провяжите 4 ряди гумкою.
 2. Щоб вирішити питання, як обв'язати горловину спицями красиво, зробіть 4 ряди порожнистої гумкою, чергуючи лицьову і зняту як виворітна, для чого потрібно розмістити нитка перед лівою спицею. У наступному ряду виконайте все навпаки. В останньому провяжите лицьову і виворітну разом, щоб повернутися до початкового кількості петель.
 3. За описаною вище інструкції часткового в'язання зробіть росток.
 4. Виконайте рукави, набравши 4 додаткові петлі з полотна корпусу і роблячи убавки по лінії скосу. Завершите їх гумкою.
 5. Довяжите основну частину, в кінці теж зробіть гумку.

В'язання реглана спицями зверху для дітей

Для дітей в'язання горловини спицями не обов'язково може бути виконано по колу. Методом зверху роблять і кофтинки на гудзиках. Спосіб вив'язування зверху для зростаючих малюків хороший тим, що потім легко розпустити нижню частину і доповнити її до потрібної довжини. З цієї причини так часто реглан в'яжуть для дітей. Нижче ви знайдете варіант як для дівчаток, так і хлопчиків.

Для дівчинки

У роботі вам будуть потрібні:

 • спиці на волосіні;
 • ножиці;
 • гачок;
 • пряжа будь-якого кольору.

Для прикладу показана інструкція з в'язання кофтинки для новонароджених дівчаток. Етапи виконання наступні:

 1. Наберіть 40 п., зробіть гумку приблизно 1,5 див.
 2. Розмітьте петлі наступним чином – ліва і права поличка з 5, 4 регланные лінії з 2, правий і лівий рукав з 5, спинка з 12.
 3. В'яжіть з чергуванням кольорів і лицьових і виворітних рядів, роблячи в першому по 2 накиду по регланным лініях.
 4. При досягненні довжини до пахви дитину перекиньте рукава на допоміжну нитку, полички і спинку довяжите до потрібного розміру, закінчивши внизу гумкою.
 5. Виконайте рукави, теж завершивши їх гумкою 1х1.
 6. Петлі, полички наберіть на довгу спицю, провяжите смугу потрібної ширини, роблячи отвори для гудзиків.
 7. Оформіть готовий виріб, пришити гудзики.

Для хлопчика

Пуловер для хлопчика в'яжеться з 45 початкових петель. Окружність шиї при цьому взята рівною 18 див. Розподіл виконано так:

 • 16 п. – для переду;
 • 15 п. – для спинки;
 • 4 п. – на регланные лінії;
 • 5 п. – для кожного рукава.

Наберіть необхідну ланцюжок і виконайте наступні кроки:

 1. Зробіть розмітку і непарні ряди з 1 по 9 в'яжіть, роблячи накид перед і після кожної регланной лінії. Починайте і закінчуйте всі повітряної петлею. У парних ж виворітні і повітряні провязывайте виворітними, а накіди – виворітними схрещеними.
 2. Коли дійдете до потрібної довжини верхньої частини, зніміть рукава на допоміжну нитку.
 3. Спинку об'єднайте з передом, продовжуйте в'язати до бажаного розміру, а потім зробіть декілька см гумки.
 4. Закрийте низ, обріжте залишки нитки.
 5. Зв'яжіть рукави, виконуючи зменшення у місцях повороту в кожному 6 ряду. Дійшовши до потрібної довжини, виконайте гумку і закінчите в'язання.
 6. Горловину теж обв'яжіть гумкою.

Відеоуроки для початківців

Методом від горловини зручно вив'язувати будь-які моделі теплих речей, будь то светр, джемпер або водолазка. Потрібно тільки покроково виконувати докладні інструкції майстер-класів. Крім звичайної в'язки можна додатково вводити різні візерунки, наприклад, кіски або ромби. Якщо ви теж зацікавилися таким рукоділлям, то подивитеся відеоуроки, як в'язати реглан спицями способом від горловини.

Дізнайтеся більше способів, як зв'язатикофтинку для новонародженого спицями.

Реглан від горловини з коміром-стійкою і планкою для гудзиків

Реглан від горловини з коміром-стійкою і планкою для гудзиків.

Кардиган з ажурними ромбами

Додаток №2. Горловина. КАРДИГАН "Бірюза" з АЖУРНИМИ РОМБАМИ.

Дитяча кофта реглан зверху спицями

В'яжемо Спицями. Дитяча кофта. Реглан зверху. Частина 1 // Baby jacket knitting

В'яжемо Спицями. Дитяча кофта. Реглан зверху. Частина 2 // Baby jacket knitting

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!