Розтяжки при вагітності - як запобігти появі косметичними, народними засобами і методами
- 1. Що таке розтяжки при вагітності
- 2. Як виглядають розтяжки
- 3. Чому з'являються розтяжки під час вагітності
- 4. Коли з'являються стрії
- 5. Як боротися з розтяжками під час вагітності
- 5.1. Чим мазати живіт
- 5.2. Маски
- 5.3. Позиційна гімнастика
- 5.4. Вправи з фітболом
- 5.5. Салонні засоби для видалення стрий при вагітності
- 5.6. Народні засоби
- 6. Як уникнути розтяжок
- 6.1. Особливий режим харчування
- 6.2. Водні процедури і масаж
- 6.3. Бандажі і підтримує білизна
- 6.4. Обгортання
- 7. Лікування стрий після пологів
- 8. Фото розтяжок
- 9. Відео
Виношування плоду викликає безліч змін в організмі жінки. У більшості майбутніх матусь на животі і грудях з'являються розтяжки при вагітності і від них дуже хочеться позбутися, тому що виглядають ці рубці непривабливо. Стрії – поширена, але цілком вирішувана проблема. Дізнайтеся, чому вони з'являються, як виглядають, які заходи лікування і профілактики існують.
Що таке розтяжки при вагітності
На професійному медичному мові це явище називають «стриї». Розтяжки – розриви шкіри, з'являються в результаті втрати нею еластичності, пружності. Натягаючи через зростання плоду, покриви стають занадто тонкими. Розривається внутрішній шар епідермісу. Відновлення відбувається швидко, але залишаються помітні рубці, які називають розтяжками. Від них можна позбутися, вчасно прийнявши заходи.
Як виглядають розтяжки
В мережі є маса фото з зображенням рубців. Стрії з'являються на животі, грудях, іноді стегнах, сідницях. На початковій стадії смужки забарвлюються в рожевий, фіолетовий або бузковий відтінок. Це відбувається тому, що в сполучній тканині безліч капілярів. Потім рубці втрачають колір, стають білими, перламутровими, на фото будуть вже не так помітні. Такими вони залишаються завжди. Підшкірні рубці не засмагають, тому що в тканини відсутній пігмент меланін.
Чому з'являються розтяжки під час вагітності
В цей період з ростом плода відбувається стрімке збільшення матки. Шкіра не встигає підлаштуватися» під ці зміни, стоншується, зсередини з'являються розриви сполучної тканини. Основними причинами розтяжок є прогресивний ріст живота, тонус матки і збільшення у вазі. Є ряд факторів, які погіршують ситуацію:
- Гормональні зміни. Підвищення рівня прогестерону і естрогену провокує появу стрій. При високому рівні цих гормонів виділяється менше колагену, який відповідає за щільність шкіри, і еластину, що забезпечує її легке розтягнення.
- Спадковість. Розтяжки на животі при вагітності часто з'являються з цієї причини. При генетичній схильності стрії виникають, навіть якщо у вагітної маленький живіт.
- Спосіб життя. Спровокувати появу рубців можуть неправильне харчування, нестача вітамінів, швидкий набір ваги, недостатня фізична активність, куріння.
- Вік. Чим старше вагітна, тим менш еластична її шкіра.
- Стан організму. Рубці частіше з'являються у жінок зі слабкими черевними м'язами або порушенням обміну речовин, викликаних цукровим діабетом, ожирінням, іншими захворюваннями.
- Лактація. Після пологів у грудях прибуває молоко, вона значно збільшується в розмірі. Шкіра розтягується, у результаті можуть утворитися стрії.
- Велика дитина, багатоплідна вагітність, багатоводдя. У цих ситуаціях живіт виростає дуже великим, тому ризик утворення рубців вище.
Коли з'являються стрії
Інтенсивне зростання плоду починається приблизно в кінці першого триместру вагітності. У цей період стають помітні перші стрії у більшості жінок. Кожен організм індивідуальний. У деяких рубці утворюються вже на перших місяцях або відсутні зовсім. На грудях розтяжки можуть з'явитися під час вагітності, але частіше виникають вже після пологів. Вони не так виражені, на фото менш помітні. Пов'язано це з активно прибувають до залози молоком.
Як боротися з розтяжками під час вагітності
Способів вирішення проблеми дуже багато. Залежно від вираженості та кількості стрий можна застосовувати один з них або відразу кілька. Рубці усувають магазинними кремами, лосьйонами, рослинними і ефірними маслами, народними засобами, масажами, салонними процедурами, спеціальною гімнастикою. При виборі будь-якого способу бажано дотримуватися такі рекомендації:
- пити не менше двох літрів води на добу;
- займатися помірними фізичними навантаженнями;
- приймати вітамінно-мінеральні комплекси;
- носити підтримуючий білизна, спеціальний бюстгальтер;
- регулярно використовувати вибране косметичні засоби від розтяжок;
- правильно харчуватися.
Чим мазати живіт
Сучасні виробники випускають величезну кількість косметичних засобів проти розтяжок: кремів, гелів, масел. Купувати їх бажано в аптеці. Рекомендується віддавати перевагу тільки тим засобам, на яких є позначка «гіпоалергенний». Уточніть, чи дозволено косметика вагітним і годуючим жінкам. Бажано ознайомитися з гігієнічним сертифікатом, іншою документацією, що підтверджує якість продукції.
Крем
Косметичних засобів від рубців дуже багато, серед них є і дорогі продукти, і доступні за ціною. Вибираючи крем, зверніть увагу на склад. У засіб повинні входити такі компоненти:
- ретинол (сприяє регенерації клітин);
- колаген (підвищує еластичність шкіри);
- гіалуронова кислота (утримує вологу усередині клітин);
- натуральні масла оливкова, каріте, папайї, какао, виноградних кісточок, зародків пшениці (живлять, зволожують);
- вітаміни (захищають шкіру від шкідливого впливу).
Бажано купувати крем в аптеці або в спеціальних магазинах товарів для дітей. Перелік кращої продукції від стрий:
- Avent. Володіє антицелюлітною ефектом.
- Chicco, серія Mama Donna. Забезпечує м'який і дбайливий догляд, зволожує, підвищує еластичність.
- Mama Comfort. Доступний за ціною гіпоалергенний крем, що підвищує пружність шкіри.
- 9 місяців. Містить натуральні активні компоненти.
- Mustella. Запобігає появі свіжих розтяжок і робить існуючі менш помітними.
- Pregnance. З натуральним комплексом у складі.
- Sanosan. Попереджає розрив тканин, живить, захищає.
Масло
Дуже просте і доступне засіб від розтяжок. Підійде оливкова олія, будь-який косметичний, ефірні. Багато з них дуже ефективно впливають на шкіру. Наприклад, масло жожоба надає покрови еластичність, сприяє видаленню стрий та інших косметичних дефектів. Персикове має омолоджуючу і пом'якшувальною дією. Масло рожевого дерева підтягує шкіру, розсмоктує шрами. Можна перемішувати кілька різних видів. Масла наносять на шкіру масажними рухами тонким шаром 1-2 рази на день, попередньо зробивши тест на чутливість.
Маски
Кошти в такій формі випуску містять підвищену концентрацію активних компонентів проти рубців. Вони допоможуть позбутися від уже наявних стрий та запобігти виникненню нових. Які маски можна придбати:
- Патчі Royal Skin Smooth Control Patch. Видаляють розтяжки на грудях при вагітності. Відновлюють еластичність, зволожують пошкоджену шкіру, підвищують пружність, підсилюють вироблення колагену, заповнюють стрії, розгладжують рубці і нерівності. Містять аденозин, перешкоджає старінню. Патчі приклеюють на проблемні ділянки на 3-4 години.
- Зейтун, Маска для тіла «Обгортання» №7 від рубців і розтяжок. Містить прополіс, мед, глину Байлун, маточне молочко, олії кісточок винограду, деревію, ромашки, лимона, ладану, мірри. Засіб наносять на очищену шкіру на 25-30 хвилин, потім змивають теплою водою. Процедуру повторюють двічі в тиждень.
Позиційна гімнастика
Є декілька дуже ефективних проти стрий вправ. Вони повністю безпечні для вагітних жінок. Які пози допоможуть боротися з рубцями:
- Кішка. Встаньте на карачки. Повільно округляйте і прогинайте спину, одночасно опускаючи голову вниз і піднімаючи. Повторіть 10-12 разів. Слідкуйте за самопочуттям і припиніть вправу при його погіршенні.
- Метелик. Сядьте на підлогу. Ступні зведіть підошвами один до одного і посуньте максимально близько до себе. Долонями акуратно тисніть на коліна і погойдуйте, імітуючи помахи крил метелика.
- Скручування. У положенні стоячи або сидячи повертайте тулуб вліво-вправо, залишаючи таз нерухомим. Самостійно вибирайте кут скручування, при якому не відчувається дискомфорт.
Вправи з фітболом
Спеціальний гімнастичний м'яч – хороший помічник більшості вагітних жінок. Він допомагає зменшити навантаження на спину, делікатно розім'ятися. Вправи на фітболі проти стрий:
- Сядьте по-турецьки. Візьміть в руки гімнастичний м'яч. Підніміть на рівень особи і ритмічно здавлюйте долонями. Повторіть 10-15 разів.
- Ляжте на спину. Зігніть ноги, праву упріть в підлогу, а ліву поставте на м'яч. Прокатывайте фітбол і повертайте у вихідне положення. Зробіть 5-10 повторень на кожну ногу.
- Зіпріться на фітбол спиною і лопатками. Коліна зігніть під кутом 90 градусів. Заведіть руки за голову. Акуратно піднімайте тулуб і утримуйте декілька секунд, щоб напружувалися м'язи живота. Повторіть 5-10 разів.
Салонні засоби для видалення стрий при вагітності
Якщо ви боїтеся, що не впораєтеся зі стриями самостійно, можете звернутися за допомогою до професійного косметолога. Є ряд салонних процедур, які дозволено виконувати при вагітності. Від розтяжок добре допомагають обгортання з морськими водоростями, таласотерапія, ванна з мінеральними солями. Перед тим як вирушати на процедури, проконсультуйтеся з лікарем на предмет відсутності протипоказань.
Народні засоби
Є кілька складів, які ви зможете виготовити самостійно і застосовувати в домашніх умовах. У цього способу багато переваг, головне з яких – натуральність. Рецепти домашніх засобів:
- Крем з мумійо. Розсмоктує шрами і рубці. Купіть в аптеці муміє. 3-4 грама перемішайте з 1 ч. л. води і 80-100 м дитячого крему (можна взяти антицелюлітний). Наносьте засіб на розтяжки раз в день. Користуватися цим кремом заборонено в період годування груддю.
- Засіб з алое і вітаміном Е. Рослина пропустіть через м'ясорубку або дрібно поріжте. Видавіть півсклянки соку. Додайте стільки ж оливкової олії, 10 крапель вітамінів Е і А. Ретельно перемішайте. Наносьте крем раз в день на проблемні зони.
- Змішайте 3 ст. л. білої глини, перетерту в пюре м'якоть одного авокадо, 1 ст. л. вівсяної муки, 2 ч. л. олії з паростків пшениці або оливкової. Зробіть масу однорідною. Нанесіть на проблемні ділянки на 10-15 хвилин двічі-тричі на тиждень. Склад зберігайте в холодильнику.
Як уникнути розтяжок
Будь-яку проблему легше спробувати запобігти, ніж вирішувати, і стрії – не виняток. Існує кілька профілактичних заходів, які допоможуть уникнути розтяжок. Бажано скористатися відразу усіма, щоб підвищити свої шанси на благополучний результат. Профілактика розтяжок при вагітності включає такі заходи:
- рухова активність;
- правильне харчування;
- водні процедури;
- масаж;
- носіння бандажа і підтримує білизни;
- застосування спеціальної косметики.
Особливий режим харчування
Спеціальна дієта сприяє нормальному протіканню вагітності та допомагає контролювати вагу. Раціон повинен бути спрямований на насичення організму достатньою кількістю вітамінів і білків, які допоможуть шкірі залишатися еластичною. При вагітності бажано відмовитися від мучного, солодкого, газованих напоїв. Продукти, які рекомендується включити в раціон:
- рослинні олії;
- зелений чай;
- сир;
- натуральні морси;
- курятина;
- негазована питна вода;
- індичка;
- фрукти;
- груші;
- яйця;
- банани;
- сир;
- курага;
- яловичина;
- ізюм;
- горіхи;
- бобові.
Водні процедури і масаж
Ці заходи профілактики стрій дуже ефективні і надають загальнозміцнюючу дію на організм. Бажано проводити масаж у два етапи:
- Встаньте під душ і направляйте струмінь круговими рухами живіт, груди, стегна. Чергуйте теплу воду з прохолодною. Використовуйте контрастний душ 5-10 хвилин. Додатково можете робити кругові погладжування масажної рукавицею з натуральних матеріалів.
- Після душу витріться насухо. Візьміть який-небудь засіб або масло проти розтяжок, дозволена вагітним, і масажними рухами втирайте його в шкіру.
Бандажі і підтримує білизна
Спеціальна стягуюча одяг допоможе зберегти шкіру еластичною. Стягуюча білизна створює м'яку, щільну і рівномірну компресію, не даючи тканин занадто розтягуватися і провисати. Слід вибирати моделі з натуральних гіпоалергенних матеріалів. Розмір повинен бути таким, щоб білизна не врізалося в шкіру. Носити його рекомендується приблизно з 12-14 тижня.
Не буде зайвим придбати і допологовий бандаж. Він знизить навантаження на хребет і допоможе зберегти пружність шкіри живота. Бандаж не завадить будь-вагітної, незалежно від її ваги. Купувати його слід в ортопедичній аптеці. Перед цим слід виміряти окружність живота і разом з фахівцем підібрати підходящий розмір. Термін, з якого носять бандаж, для кожного індивідуальний.
Обгортання
Такі процедури в салонних або домашніх умовах відмінно допомагають від стрий. Застосовуються спеціальні склади, які можуть містити масла, мед, лікувальну грязь, косметичну глину. Ділянки тіла з розтяжками змащують обраним засобом, потім обертають харчовою плівкою в декілька шарів для створення парникового ефекту. Зверху надягають обтягуючий одяг. Через певний час склад змивають. Процедуру виконують раз на два дні. Найпопулярніші суміші для обгортань:
- 200 г білої глини, 3 ст. л. меленої кориці, 3 краплі апельсинового масла. Додати воду, довести до консистенції сметани. Нанести на годину.
- Аптечні водорості в порошку (2 ст. л.) залити невеликою кількістю теплої води. Додати 20 крапель олії камфори. Ввести 1 яєчний жовток. Додати 10 крапель лимонного масла. Нанести суміш на 45 хвилин.
- Змішати по три краплі олії ялівцю, цитрусового, лаванди. Нанести на проблемні ділянки на 30-40 хвилин.
Лікування стрий після пологів
Якщо попередити появу стрій не вдалося, то виправити ситуацію можна після пологів. Якщо рубці надто виражені і помітні, доставляють вам психологічний і естетичний дискомфорт, можна вдатися до послуг косметолога. Найефективнішими будуть процедури, виконані до року після пологів. Більшість з них можна робити при годуванні груддю. Як лікувати розтяжки після вагітності:
- Лазеротерапія. Лазерним променем верхні шари шкіри шліфуються, в результаті вирівнює її колір, структура.
- Мезотерапія. У шкіру, в області розтяжок, дуже тонкою голкою вколюють різні препарати на глибину 3-5 мм.
- Мікродермобразія. Особливий вид шліфування шкіри. Процедура травматична, але швидко дає помітний ефект.
- Мікрострумова терапія. Процедура підсилює кровообіг, стимулює процеси в шкірі оновлення.
- Хімічний пілінг. На шкіру наносять спеціальні склади (часто з фруктовими кислотами), які викликають лущення верхнього шару. Процедура вирівнює тон і структуру. Після неї утворюється поверхневий опік, але зникає у відновний період.
- Озонотерапія. Ін'єкції киснево-озонової суміші. Покращують обмін, стимулюють вироблення нових клітин.
- Абдоминопластиа. Радикальний метод, при якому пошкоджені ділянки січуться, шкіра ушивається.
Фото розтяжок
Відео
Як уникнути розтяжок під час вагітності? Ефективні креми і масла від розтяжок | Family is
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!