Як пити алкоголь і не п'яніти - що потрібно робити і приймати перед застіллям
Вживати спиртне на свято – усталена традиція. Багатьом чоловікам і жінкам, які не хочуть відриватися від колективу на вечірці або корпоративі, потрібна порада, як не сп'яніти від алкоголю, не отримати похмілля. Фахівці виділяють ряд простих правил для тих, хто хоче залишатися у формі протягом всього веселощів. Список складається з підготовчих заходів і рекомендацій щодо вживання алкоголю.
Як пити і не п'яніти
Існує кілька простих рекомендацій, як не сп'яніти від алкоголю:
- Перед початком свята випийте трохи потовчених таблеток активованого вугілля з великою кількістю води. З'їжте що-небудь обволікаючу, наприклад, вівсяну кашу чи бутерброд з маслом.
- Опинившись безпосередньо на заході, бажано з'їсти жирне, ситне блюдо. В наслідок закушувати можна більш легкими продуктами.
- Намагайтеся не запивати алкоголь газованими напоями.
- Не змішуйте спиртне різних видів.
- Між тостами робіть великі проміжки, пийте спиртне дрібними ковтками.
- Якщо ви відчули, що починаєте п'яніти, випийте півсклянки соку лимона. Вітамін С допомагає знизити негативний вплив алкоголю.
Горілку
Важливим засобом, як пити горілку і не п'яніти, є профілактика. Перед питтям высокоградусного спиртного рекомендується прийом ферментів, сорбентів і вітамінів групи В. Горілка повинна бути холодною, дайте пляшці полежати в холодильнику близько 2 годин. Пийте напій невеликими порціями (50 г), не тримаючи в роті. Запивати горілку можна фруктовими соками або компотом. В якості закуски спочатку потрібно з'їсти ситні страви, поступово переходячи до більш легким. Коли ви відчуєте, що горілку стало важко ковтати, краще припинити вживання алкоголю.
Шампанське
Як відомо, від шампанського можна дуже швидко сп'яніти. Пояснюється це наявністю в напої бульбашок. Тому одним із засобів, як не п'яніти від шампанського, є приміщення в келих виноградини або шматочка шоколаду. Сторонній предмет в посудині допомагає прибрати бульбашки. Пити ігристе вино слід охолодженим, дрібними ковтками. Так само не рекомендується змішувати шампанське з іншими алкогольними напоями, реакція може викликати швидке сп'яніння.
Пиво
Правила вживання пива, щоб не напитися швидко, збігаються із загальними рекомендаціями. Візьміть на озброєння декілька простих порад, які допоможуть на деякий час відвернути сп'яніння від цього напою:
- Не пийте більше 1 келиха пива в годину. Медики вважають, що за цей період переробляється більшість токсинів.
- Якщо за святковим столом ви захочете вживати алкогольні напої більшої міцності, віддайте перевагу горілці, оскільки вона виготовляється із зерна. Змішувати пиво з вином або коньяком не рекомендується.
- За деякий час до вечірки прийміть адсорбенти і вітаміни В1 і В6. Ці медикаменти допоможуть у блокуванні дії токсинів.
- Деякі воліють в жарку погоду втамовувати спрагу холодним пивом. Робити це не рекомендується, оскільки можна швидко сп'яніти.
- Вживати напій краще зі скляних судин, так ви зможете контролювати, скільки ви випили.
- Закушуйте пиво жирними продуктами.
Як правильно пити
Щоб не сп'яніти від алкоголю швидко, потрібно застосовувати кілька простих правил під час застілля:
- Якщо ви збираєтеся пити різні напої, починайте з легких, поступово збільшуючи градус алкоголю.
- Бульбашки вуглекислого газу, що знаходяться газованій воді, сприяють швидшому потраплянню алкоголю в кров, тому запивати ними спиртне не слід.
- Обов'язково закушуйте, вживаючи калорійні продукти: м'ясо, рибу, сало, бутерброди.
- Збільшити швидкість метаболізму і перешкодити швидкому сп'янінню допоможе часте перебування на свіжому повітрі та інтенсивна рухова активність.
- Якщо ви курите, намагайтеся робити це як можна рідше.
- Пийте в помірних кількостях, оскільки безконтрольне споживання призведе до негативних наслідків.
Чим закушувати
Щоб не сп'яніти від алкоголю швидко, не пийте на голодний шлунок. Слід поїсти до вечірки і закушувати в процесі. Схема допоможе не тільки довше залишатися тверезим, але й убезпечити свій шлунок. Закуска повинна бути щедрою і калорійною, при цьому стежте, щоб не наставало переїдання, оскільки в іншому випадку ви сильно перезавантажте печінку.
Для заїдання алкоголю підійде картопля, м'ясо, гаряче, сало та інші жирні продукти. Допоможуть полегшити прийом спиртного петрушка і цитрусові (лимон, лайм, апельсин), які потрібно їсти разом з цедрою. Не їжте невідомих екзотичних страв, оскільки вони можуть дати несподівану реакцію на вступ напоїв, що містять алкоголь, травну систему.
Що випити перед застіллям
Перед прийдешньої п'янкою потрібно підготувати свій організм до прийому алкоголю, це допоможе не сп'яніти швидко. До початку свята випийте 2-3 ложки рослинної олії. Завдяки своїй структурі воно обволікає стінки шлунка, перешкоджає засвоєнню спиртного. Використовуючи масло, ви зможете відстрочити несприятливі наслідки алкоголю приблизно на годину.
Для підготовки організму за кілька годин до передбачуваного застілля випийте чарку горілки або іншого спиртного, яке збираєтеся вживати, в еквівалентній кількості. Цей прийом працює, як щеплення, покращуючи процес переробки алкоголю. Організм почне переробляти токсичні речовини потрапляння до основного об'єму спиртного. Обидва способи підійдуть тільки в тих випадках, коли ви не мають наміру вживати алкоголь у великих кількостях.
Таблетки від сп'яніння
Одним із способів, як довго не п'яніти, є вживання деяких медикаментів. Фахівці рекомендують прийняти 5 таблеток активованого вугілля, які слід подрібнити до стану порошку. Зробити це, щоб не сп'яніти, потрібно за 2-3 години до передбачуваного вживання алкоголю. Препарат допомагає абсорбувати сивушні масла і спирт, тому людина може захмеліти повільніше. Корисно вжити за 40 хвилин до застілля таблетки, що містять ферменти. До таких препаратів відноситься Мезим і Фестал.
Відео: як не п'яніти від алкоголю
Три ліки перед п'янкою. Як уникнути наслідків застілля
Відгуки
Ірина, 24 рокиЩоб не сп'яніти раніше часу на вечірці, завжди дотримуюся принципу, за яким не можна змішувати різні види алкоголю. Якщо на початку торжества я випиваю вино, то вживаю його увесь час. Із закуски віддаю перевагу шматочків сиру, риби або м'яса. Ця їжа ситна, допомагає мені триматися у формі значно довше.
Ганна, 40 роківПеред корпоративом, щоб швидко не сп'яніти, приймаю потовчений активоване вугілля і аспірин. Ці таблетки допомагають не тільки довше залишатися тверезим, але і позбавляють від похмілля. Завдяки їм, на ранок після застілля моя голова не починає хворіти. Якщо вживаю шампанське, намагаюся робити це дрібними ковтками, спочатку розмішую в келиху.
Аріна, 36 роківЯкщо я п'ю горілку чи інші міцні напої, заїдаю їх лимоном, обов'язково з'їдаючи з цедрою. Вітамін С, як потужний антиоксидант, що допомагає боротися з токсинами. Під час свят, де доводиться вживати алкоголь, намагаюся не палити, оскільки нікотин може стати причиною швидкого сп'яніння, і періодично виходити на балкон.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!