Чим почистити срібло від чорноти в домашніх умовах

Вироби з такого благородного металу, як срібло є практично у кожного. Наприклад, прикраси (ювелірні) або ж прилади столового вжитку. Однак з плином часу срібло має властивість чорніти, темніти і покриватися нальотом. Що робити в такій ситуації? Потрібно скористатися одним із способів очищення, описані нижче.

Як почистити срібло в домашніх умовах

Є кілька ефективних способів того, як очистити срібло від чорноти. Основні причини утворення нальоту на металі: зайва волога, вплив зовнішніх факторів (наприклад, косметичних засобів, що містять сірку або продуктів харчування), особливості людського організму. Швидко потемніти предмети можуть із-за контакту з побутовим газом або миючими рідинами. Щоб дорогоцінний метал завжди залишався в належному вигляді, потрібно знати, чим почистити срібло в домашніх умовах.

Кращий вихід – купити спеціальний засіб, знайшовши його на полиці ювелірного магазину або господарського супермаркету, однак, якщо такої можливості немає, можна використовувати підручні засоби. Багато хто навіть не здогадуються, чим можна почистити срібло будинку, але деякі буденні предмети допоможуть краще професійних розчинів:

  • нашатирний спирт (аміак);
  • фольга;
  • сода;
  • пероксид водню (перекис).

Чищення срібла нашатирним спиртом

Прекрасні результати при чищенні дорогоцінного металу показує звичайний нашатирний спирт, що використовується для виконання різних домашніх завдань (прання білизни, миття скла, виведення плям з одягу). Аміак з допомогою хімічної реакції розчиняє практично всі види окислювачів, залишаючи срібло неушкодженим. Ще один плюс – нашатир швидко випаровується в повітрі, з'єднуючись з водою, що робить його безпечним для людського організму. Чищення срібла аміаком здійснюється дуже просто:

  1. Виберіть невелику ємність, укладіть срібні предмети, які будуть піддаватися чищенню.
  2. Налийте води з крана.
  3. Дотримуючись пропорції один до десяти (води до спирту), додайте нашатирний спирт.
  4. Залиште киснути від півгодини до години (залежить від почорніння - ступеня і глибини).
  5. Дістаньте, протріть сухим рушником.

Содою і фольгою

Один з дешевих, ефективних, але простих способів чищення благородного металу – використання фольги і соди. Важливий момент – потрібно бути акуратними з виробами, інкрустованими перлами, коралами або бурштином. Матеріали можуть зіпсуватися в процесі чищення, тому такий догляд за прикрасами краще надати професіоналам. Багато не знають, як почистити срібло фольгою і содою, а для цього необхідно зробити декілька правильних послідовних дій. Інструкція:

  1. Візьміть 0,5 л води в звичайній каструлі, додайте дві повних столових ложки соди.
  2. Ретельно перемішайте розчин, поставте на вогонь.
  3. Як тільки рідина закипить, киньте кілька невеликих шматочків харчової фольги.
  4. Зніміть розчин з вогню, опустіть срібні вироби в каструлю.
  5. Почекайте 10-15 хвилин, виймайте срібло.
  6. Протріть сухою серветкою.

Перекисом водню

Один з доступних народних методів боротьби з чорнотою, що з'являється на сріблі – це перекис водню. Використовуючи речовина, потрібно бути гранично обережним, щоб не зіпсувати коштовності. Статися неприємність може в разі, якщо в сплаві срібла присутні інші метали – процес освітлення може мати зворотній від бажаного результату. Чищення срібла перекисом водню:

  1. На літр води візьміть 100 г перекису водню, стільки ж етилового спирту.
  2. Всі інгредієнти змішайте, опустіть в розчин срібні вироби.
  3. Спостерігайте за процесом, не передержите в розчині (ланцюжок – 20 хвилин, ложки/вилки/кільця/браслети – до однієї години).
  4. Після закінчення часу протріть насухо срібло фланеллю.

Содою

Ще один спосіб того, як можна освітлити срібло за допомогою соди. В цей раз допоміжними інгредієнтами стануть сіль, миючий засіб для посуду. Очищуючий розчин готується швидко, просто, витрат часу і фінансів не вимагає. Тим, хто збирається чистити срібло содою потрібно пам'ятати, що бажано використовувати алюмінієвий посуд, так як вона замінює фольгу. Готувати їжу в таких каструлях після обробки металу не рекомендується. Як відчистити срібло від чорноти з допомогою соди:

  1. Зробіть розчин: на один літр води, візьміть по одній столовій ложці рідкого мила для посуду, соди і солі.
  2. Все ретельно перемішайте в алюмінієвій каструлі, доведіть до кипіння.
  3. Покладіть срібні предмети в ємність, зменшіть вогонь, кип'ятіть протягом півгодини.
  4. Періодично перевіряйте результат, оскільки часу для очищення може піти менше.
  5. Дістаньте вироби, витріть насухо.

Як почистити срібний ланцюжок

Багато не знають чим почистити срібний ланцюжок. Якщо улюблена прикраса потьмяніло, перестало радувати око, покрившись чорнотою, скористайтеся кількома способами обробки. Ланцюжки складаються з ланок, тому ідеальним виходом стане механічна чистка за допомогою зубного порошку/ пасти та щітки. Це найпростіший, але дієвий метод. Як відбілити срібло в домашніх умовах:

  1. Перш ніж почистити срібло, видавіть трохи зубної пасти (виключно білого кольору) на долоню.
  2. Покладіть туди прикраса.
  3. Гарненько потріть зубною щіткою з усіх боків.
  4. Змийте під проточною водою.
  5. Насухо витріть.

Як очистити срібло від чорноти

Іноді на потьмянілих вироби з коштовного металу з'являються чорні плями – наліт, який не так просто почистити. Чудово тоді підійде метод замочування в підручних засобах (з аптечки або кухні). Перед тим як відчистити срібло від чорноти, пам'ятайте – не змішуйте багато хімічних речовин, щоб запобігти непередбачених реакцій. Ювеліри радять для початку просто замочити вироби в аміаку. Нашатирний спирт прекрасно справляється зі своїм завданням, а особливо він корисний при обробці срібла, що має важкодоступні місця (сережки з хитромудрим візерунком).

Як почистити срібне кільце

Одні з найбільш популярних ювелірних предметів – кільця. Їх постійно носить більшість людей на планеті, тому вони частіше мають потребу в чищенні, ніж інші срібні вироби. Шкіра людини виділяє згубні для металу речовини, і він починає тьмяніти. В такому випадку необхідно знати способи того, як чистити срібні прикраси. Один з найдієвіших – застосування харчової фольги. Робиться це так:

  1. Застеліть дно будь-якої ємності фольгою.
  2. Залийте водою, додайте соди/солі.
  3. Помістіть туди черненые прикраса.
  4. Залиште на півгодини.

Срібний хрестик

З допомогою народних методів дуже легко очистити від чорного нальоту навіть маленький срібний предмет, наприклад, хрестик. Прекрасно підійде метод вимочування сумішшю соди з сіллю. Поєднавши ці два елементи, отримаємо повноцінний засіб догляду за ювелірними прикрасами. Якщо ви не знали, чим почистити срібний хрестик, то все просто: візьміть однакову кількість солі з содою, змішайте з 0,5 л води, дайте відмокнути півгодини.

Срібні монети

Нумізмати дуже ретельно стежать за своєю колекцією монет і мають в арсеналі всі способи боротьби з нальотом на монетах. Отже, чим відчистити срібло? Самий щадний метод – використання лимонної кислоти або соку. Цей компонент показує прекрасні результати очищення монет. Колекційний предмет занурюється в кислоту, 10 хвилин відмокає, а після – размягчившаяся бруд легко видаляється щіткою.

Срібло з камінням

Часто будь-які предмети краси інкрустовані дорогоцінним камінням, пошкодити цілісність поверхні яких дуже просто. В такому разі постає нагальне питання, чому ж почистити срібло? Фахівці рекомендують використовувати в таких випадках звичайне господарське мило і нашатирний спирт. Комбінація цих інгредієнтів запросто видалить чорноту. Чищення срібла з каменями в домашніх умовах відбувається так:

  1. Натріть мило на тертці.
  2. Змішайте з водним аміачним розчином.
  3. Нагрійте до 95 градусів.
  4. Нанесіть на кільце, а камені потріть ватною паличкою.
  5. Відмийте, витріть насухо.

Позолочене срібло

Вироби з коштовного металу з позолотою віддають на чистку до професіоналів, проте є і народні методи боротьби з нальотом. Для суміші з благородних металів підійдуть всі способи відбілювання з замочуванням. Наприклад, миття у мильній воді. Залиште прикраса у розчині на півгодини і питання, як чистити позолочене срібло в домашніх умовах, відпаде сам собою.

Столове срібло

На званих вечерях господині часто дістають з засіків срібні прилади столового вжитку. Рідкісне використання цих предметів, на жаль, призводить до їх потьмяніння. У людей в такому випадку іноді виникає питання: чим почистити срібні ложки, вилки, ножі? Доглядати за цими предметами просто – потрібно приготувати спеціальний розчин з підручних засобів. Комбінація проста: п'ять частин води змішайте з двома частинами аміаку і однією частиною зубного порошку. Після підготовки кошти, змочіть у ньому м'яке рушник, натріть столові прилади, чистіть до видалення почорніння.

Задаючись питанням, що ж почистити срібло, ви навіть не уявляєте скільки додаткових підручних засобів можна використовувати. Наприклад, деякі з них:

  • картопляний відвар;
  • оцет;
  • сіль;
  • пральний порошок;
  • рідке мило та багато іншого.

Відео

Як почистити срібний ланцюжок від чорноти в домашніх умовах.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!