Самокат для трюків

Людину завжди тягнуло до екстремальних видів спорту, тому проста їзда на самокаті швидко набридає. У такому випадку потрібно вибирати моделі, розроблені спеціально для трюків. Вони підходять тим, хто вирішив займатися професійною їздою на такому виді транспорту. Перед покупкою варто розібратися, як вибрати трюкової самокат.

Що таке трюкові самокати

Під самокатом для трюків розуміють професійне або напівпрофесійне транспортний засіб, що володіє невеликими маневреними колесами. Особливість конструкції в тому, що в неї не включають зайві елементи, які могли б додатково збільшити вагу. Крім того, спортивний самокат володіє незвичайним кермом – на ньому є спеціальні обертають хомути, які необхідні для виконання трюків.

Такі засоби пересування мають ще кілька особливостей, які дозволяють райдерам виконувати ті чи інші елементи:

  1. Рама являє собою нерозбірну частину із сталі, скловолокна або алюмінію.
  2. Рульова стійка має фіксовану нерегульовану висоту.
  3. У коліс маленький діаметр, необхідний для виконання складних, у тому числі і стрибкових елементів.
  4. Використовуються підшипники мають високий клас якості, завдяки чому самокат для трюків розвиває високі швидкості навіть на короткій відстані.
  5. Конструкція не є складною, адже це необхідно для компактних міських моделей.

Як вибрати самокат

У цілому критерії, за якими можна правильно підібрати самокат, наступні:

  1. Вага. Ця характеристика першої впливає на їзду і виконувані трюки. Для стрибунів підходять масивні моделі, а для стритеров – легкі.
  2. Диск у колесах. Від жорсткості елемента залежить манера руху спортсмена. Чим вище така характеристика, тим більше розвивається швидкість, але посилюється і чутливість транспорту до нерівностей на дорозі. Для новачків ідеальним варіантом є пластикові колеса, які забезпечують м'який хід і стійкість одночасно.
  3. Колеса. Від їх діаметра теж залежить маневреність їзди – чим вони масивніше, тим ця характеристика нижче. Сама величина варіюється від 100 до 125 мм.
  4. Ціна. Найдешевші моделі не будуть безпечними, адже вони виготовлені з низькоякісних матеріалів. Дорогий варіант теж не гарантує надійності. Наприклад, самокат для трюків Oxelo поєднує в собі відразу 2 характеристики – доступна ціна і зразок якості. У будь-якому випадку для покупки потрібно зібрати та проаналізувати всі характеристики певної моделі.

Для початківців

Якщо ви нещодавно зацікавилися виконанням трюків на самокаті, то вибирати його необхідно ретельно, звертаючи увагу на кожну деталь. Головним критерієм тут буде якість збірки і матеріали, які використовувалися в процесі. Як було сказано вище, новачкам підійдуть моделі з пластиковими колесами, причому з діаметром 100 мм. Це оптимальне поєднання, яке забезпечить м'якість катання і поступове навчання трюків.

Дитячі самокати

Про виконання дітьми складних трюків мови не йде. Подібні моделі для них просто мають більш високі технічні характеристики і додаткові елементи, які забезпечують безпеку їзди. Вибираючи дитячий самокат, необхідно звернути увагу на деку, тобто частина, куди ставиться нога. Цей елемент повинен бути трохи вужче, ніж у дорослих моделей. Ще більш безпечним буде модель з ручним гальмом і 4 колесами.

По зростанню

Як вибрати самокат по зростанню? Чіткої відповідності між цією характеристикою і висотою керма немає. Хтось вибирає моделі по пояс, а в інших самокат ледве дістає до середини стегна. Головною умовою є те, що при знаходженні на платформі гріпси повинні бути в районі талії, а краще нижче її на 3-7 см, в іншому випадку складніше робити різні трюки на самокаті. Чим вище кермо, тим важче відірватися від землі, але при цьому менше навантаження на спину. З цієї причини самокат для стрибків краще вибирати невисокий. Для росту 170 см оптимальним є висота 55 см, а для 180 см – 60 див.

Професійний

Для досвідчених райдерів переважніше моделі з металевими дисками. Особливо це стосується заднього колеса. Причина в тому, що на цю частину припадає майже вся навантаження під час трюків. Професійний самокат для трюків мало чим відрізняється від базового, але досвідчені райдери все ж радять вибирати моделі з наступними характеристиками:

  • вдосконалений дизайн;
  • міцна сталева рама;
  • круті рульові хомути;
  • швидкісні підшипники;
  • чіпкі гріпси;
  • діаметр колеса від 110 міліметрів.

Де купити і скільки коштує самокат

Одним з перших щодо ціни та якості магазин, де можна купити самокат, є «Спортмастер». Замовити в інтернеті самокат можна в онлайн-магазині «Гизмания» або «Декатлону». Там знайдуться навіть запчастини на випадок поломки. Новачкам варто спробувати купити самокат навіть з рук, наприклад, пошукавши відповідні оголошення на Авіто. Що стосується відомих брендів і їх вартості, то ось деякі з них:

  1. Razor. Фірма з такою назвою є однією з відомих у світі. Вона представляє широкий асортимент моделей самокатів. Razor X і XX підійдуть як початківцям, так і вже більш професійному райдеру. Ціна їх коливається від 6 до 9 тис. р.
  2. District. Ще одна марка, яка характеризується високою маневреністю і легкістю. Крім того, всі товари цієї фірми мають строге аскетичне забарвлення. Ціна залежить від конкретної моделі, але в середньому становить 15-16 тис. р.
  3. Madd Gear Pro. Цей виробник знаходиться в Австралії. Цільовий їх аудиторією є здебільшого молодь, тому й самокати розфарбовані в яскраві кольори. Цим вони і виділяються серед інших брендів. Деякі моделі недорогі, але є і більш просунуті, вартість яких сягає 20-25 тис. р.

Відео: вибір самоката

Як вибрати трюкової самокат / самокат для трюків новачкові

Відгуки

Олексій, 29 роківГоловне для трюків – це безпека та хороший захист. Півроку тому купив собі Razor X і нітрохи не пошкодував. Він легкий, маневрений, витримує будь-які навантаження. Вирішив і синові взяти, йому тільки виповнилося 7. Купили трохи вище, ніж потрібно, щоб був запас на виріст, але не менш безпечний – платформа широка, ручки зручні, добре чіпляються.
Тетяна, 32года: Купили доньці MGP VX4 Pro рожевого кольору. Ціна у нього висока – 10 000, але це того варто. Він має зменшені габарити, що добре для 6-річної дитини, адже не потрібно прикладати зусилля для маневрів. Ще порадував симпатичний дизайн. Крім рожевої є й чорна модель. Планую купити собі такий же і вам раджу.
Олександра, 19лет:Зі своїм хлопцем захоплюємося різними видами спорту. Вирішили спробувати щось екстремальне і купили самокати для трюків. Вибрали марку District. Вони виявилися дуже комфортними, причому ніяких обмежень в плані трюків немає. Ходимо в парк відточувати майстерність і плануємо придбати більш просунуті моделі, але цієї ж фірми.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!