Як почистити клавіатуру ноутбука в домашніх умовах - кращі способи з описом і фото
З часом на поверхні кнопок і в проміжках між ними накопичується пил, шерсть тварин, сміття. Крім неохайного зовнішнього вигляду, такі забруднення можуть спровокувати залипання деяких клавіш. Рекомендується регулярно проводити чищення клавіатури, щоб уникнути поломки.
Поверхнева чистка клавіатури
Якщо ви не проливали на ноутбук рідина, можна почистити поверхню без розбору або знімання кнопок. Це стосується тих моделей, які мають зазори між клавішами, в разі «утоплених» в корпус чистка клавіатури ноутбука своїми руками без від'єднання не допоможе. Для виконання процедури вам знадобиться:
- м'яка щітка (продається в комп'ютерних магазинах);
- медична груша (щоб продути зазори);
- вологі серветки.
- Від'єднати пристрій від розетки і вимкнути його.
- Пройдіться по поверхні м'якою щіткою, ретельно вичищайте кожен зазор.
- Продуйте кнопки за допомогою медичної груші (можна замість неї використовувати балончик зі стисненим повітрям). Ще один варіант – фен з режимом подачі холодного повітря. Якщо використовувати гарячий, то кнопки можуть деформуватися під дією температури. Якщо бруду дуже багато, можна скористатися пилососом.
- Далі, потрібно ще раз почистити поверхню за допомогою щітки.
- Протріть кожну кнопку, використовуючи вологу серветку. Ними ж зберіть залишки сміття.
Глибока чистка
У деяких ситуаціях поверхневої «прибирання» недостатньо. Потрібно глибока чистка клавіатури ноутбука після залиття, щільного стику корпусу і клавіш, коли від'єднати їх немає можливості. Для проведення процедури вам буде потрібно підготувати:
- ємність з мильною водою;
- плоску викрутку або ножа;
- фен чи пилосос;
- щітку з м'яким ворсом;
- ватні палички і спирт.
Почистити клавіатуру – це тільки півсправи, потім її потрібно зібрати. Тому рекомендується перед початком роботи зробити фото. Це допоможе вам правильно встановити клавіші. Алгоритм дій при глибокого чищення наступний:
- Від'єднайте пристрій від мережі, вийміть акумулятор (обов'язково).
- За допомогою щітки очистіть з'єднання між клавішами ноутбука.
- Продуйте залишки забруднень пилососом або феном. Важливо, повинен подаватися холодне повітря, щоб не пошкодити кнопки.
- Якщо клавіші ноутбука знімні, то за допомогою ножа або плоскої викрутки від'єднайте їх. Обережно поддевайте кнопку з однією із сторін і тягніть вгору. Кріплення з пластмаси, дуже крихкі, тому важливо не поспішати і все робити вкрай обережно.
- Складайте все в ємність з водою і миючим засобом, щоб откисли забруднення.
- Далі, потрібно почистити кріплення ватяними паличками, змоченими в спирті.
- Розкладіть відмиті кнопки на рушник. Висушити швидше можна за допомогою фена (повітря обов'язково холодний).
- Встановіть клавіші ноутбука на свої місця по фотографії.
Спеціальні засоби
У спеціалізованих магазинах комп'ютерної техніки можна знайти товари, які спростять вам боротьбу зі сміттям і пилом всередині ноутбука. Приміром, рекомендується придбати:
- Мікрофіброву ганчірочку. Зроблена вона зі спеціальної тканини, яка не залишає розводів, ворсу або бруду. Ідеально підходить, щоб почистити клавіші, монітор ноутбука.
- Гель «Лизун» – спеціальний засіб для чищення клавіатури. Допомагає в тих випадках, коли пензлик не може дістати все сміття. Гелеподібна субстанція легко проникає у всі стики та щілини, збирає забруднення із самих важкодоступних місць. Необхідно просто розкачати його по клавішах і зняти з «лизуна» сміття.
- Балончик зі стисненим повітрям. Краще будь-якого пилососа продує щілини, позбавить від застряглих між кнопками забруднень. Рекомендується використовувати разом з гелем.
Відео
Лизун для чищення клавіатури чистильник Як правильно почистити клавіатуру Розпакування
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!