Кращі процесори для ноутбука
Розвиток сучасних засобів споживання контенту (смартфони і планшети) визначило ноутбук в окремий сегмент мобільної електроніки. З його допомогою створюють матеріали, вирішують виробничі й управлінські завдання, грають в ігри. Який краще для ноутбука, залежить від режиму її використання, так і від розв'язуваних їм завдань. Підбирати «мозок» до такого переносному комп'ютера з запасом: надалі апгрейд може бути неможливим або коштувати додаткових витрат на оплату роботи фахівців.
Основні характеристики процесорів
Є кілька основних параметрів, за якими слід вибирати. Який процесор буде краще для ноутбука з вашими запитами, залежить від вирішуваних задач і бюджету. Розглянемо основні характеристики:
- Виробник. Фактично ринок чіпів окупований двома конкуруючими фірмами AMD і Intel. Вони займають 98% ринку продажів і іншим виробникам практично нічого протиставити. Решта 2% ділять між собою VIA, ASUS і Acer, але продукція цих фірм не витримує мінімальної конкуренції, купувати їх процесори не варто.
- Кількість ядер. Продуктивність процесорів ноутбуків залежить від цього числа, але не тільки. Якщо апарат буде використовуватися як ігровий, то при однаковому бюджеті слід віддати перевагу більш високій частоті, а не кількістю ядер. Для вирішення завдань по обробці відео або великих фото пріоритет – ядра, тут вони будуть працювати по максимуму.
- Тип роз'єму (сокет). Чіп встановлюється на материнку комп'ютера в спеціальне місце – сокет. Материнські плати не універсальні: якщо материнка розрахована під чіп AMD, то вона не підійде під Intel, і навпаки. Сокети в межах одного виробника теж відрізняються. При виборі обов'язково переконайтеся, що роз'єм на материнській платі збігається з процесором. Дізнайтеся, який сокет краще.
- Тактова частота. По суті, це швидкість чіпа – логічно в цьому аспекті бажати максимальну цифру. У випадку з ноутбуком не все так однозначно: слід врахувати, що підвищення тактової частоти спричиняє збільшення навантаження на батарею. Чіп швидше нагрівається, вимагає охолодження, як результат – час автономної роботи скорочується.
- Частота системної шини. Це швидкість, з якою чіп «спілкується» з усіма іншими пристроями комп'ютера: відеокартою, оперативкою, ПЗУ і іншими комплектуючими. На відміну від тактової, частота системної шини не впливає на нагрів і на автономність роботи. Чим більше ця цифра, тим продуктивніше буде процесор.
- Кеш пам'ять. Щоб не звертатися щоразу до оперативці, чіп може зберігати часто використовувані команди і дані у власних ресурсах. Сучасні процесори використовують трирівневу кеш пам'ять. Найшвидший – перший – не перевищує за обсягом 1024 кілобайт, другий і третій – до 8 мегабайт.
Чим відрізняється від Intel AMD
Якщо проводити порівняння процесорів цих виробників при однакових технічних характеристиках, то відмінності будуть у наступних пунктах:
- AMD дешевше Intel на 15-20% в залежності від моделі чіпа. Чим вища продуктивність, тим більше помітна різниця.
- Несумісність сокетів, тобто один чіп не вийде замінити на інший.
- Обчислювальна продуктивність Intel на 20-25% вище, ніж у аналогів AMD.
- Потужність графічних ядер AMD чіпах вище на 20-25%. Ця різниця стає ще більше, якщо комп'ютер укомплектований відеокартою цього ж виробника.
- Intel лідирує по енергоспоживанню. Ця цифра у процесора нижче мінімум на 30%, ніж у аналога AMD.
Який тип процесора краще для ноутбука
Кращий процесор для ноутбука – той, що буде забезпечувати комфортне виконання поставлених перед ним завдань з мінімальними витратами електроенергії. Чим менше буде грітися чіп, тим менше буде витрачено енергії на його охолодження. Автономність роботи ноутбука – основна відмінність пристрою від настільного ПК. Щоб правильно підібрати потужний чіп, необхідно визначитися із завданнями.
Для ігор
Ігри вимагають величезних потужностей від процесорів. Чотирьохядерний АМД Атлон 2 з частотою 2800 МГц в цьому плані буде кращим вибором, ніж 2-ядерний Intel Core i5, т. к. графіка буде на високому рівні. Якщо знизити початкову напругу на чіпі AMD з 1,4 вольта до позначки 1,2 – загальне споживання електроенергії знижується на 30%, що робить його таким же економічним як Intel, але кращим по продуктивності. Для розгону чіпа потрібно повернути заводське напруга. При підготовці ігрового ноутбука не забувайте наносити якісну термопасту при складанні для захисту від перегріву.
Для дому чи роботи в офісі
Основні завдання, що вирішуються будинку і в офісі це робота з текстом, – серфінг в мережі, обробка фотографій, переглядати відео. Купівля надпотужного процесора при такій моделі використання недоцільна. Для рішення подібних завдань цілком вистачатиме двоядерного чіпа Intel Core i3. Він легко впорається з усіма офісними програмами, браузерами, простими графічними редакторами та програвачем музики та відео.
Для роботи з вимогливими програмами
Якщо ноутбук є інструментом проектувальника, використовується для монтажу відео, розробки графічних проектів або презентацій, його не можна розглядати як офісний або домашній ноутбук. Такі апарати потрібні, щоб при клієнта швидко розробити проект, скласти кошторис витрат і показати переваги/недоліки тих чи інших рішень. Швидкість обчислювальних процесів повинна бути максимальною.
Для такого ноутбука можна використовувати тільки процесори від Intel з серії Core i5. Вбудоване графічне ядро дозволить заощадити не тільки на вартості відеокарти, але і на енергоспоживанні. Якщо ж ноутбук буде використовуватися для обробки відео – слід вибирати Intel Core i7 Sandy Bridge з відеокартою відповідного класу продуктивності.
Рейтинг процесорів для ноутбуків по продуктивності 2016-2017
У даний момент AMD і Intel випустили велику кількість чіпів, щоб задовольнити попит у всіх сегментах ринку. ТОП процесорів для ноутбуків налічує кілька конкуруючих моделей:
- AMD FX Vishera – показує найбільшу частоту на даний момент (4700 МГц). Залежно від розв'язуваних завдань працює 4 або 8 ядер. Призначений для роботи в ігрових ПК і ноутбуках. Висока продуктивність забезпечується не тільки частотою цього процесора, але і найбільшими на ринку обсягами Кешу L2 і L3.
- Intel Core i7 Devil's Canyon – призначений для роботи з ресурсоємними програмами по обробці відео, 3D моделювання, розробки проектів, управління складними обчислювальними процесами. Підвищена енергоефективність добре помітна на економії заряду батареї.
- Intel Core i7 Skylake – чотирьохядерний чіп, призначений для вирішення обчислювальних завдань. Йому під силу робота з вимогливими програмами з моделювання, створення відеоконтенту, розробки, тестування програмного забезпечення та управління процесами. Має низьке енергоспоживання серед конкурентів свого класу.
Дізнайтеся,як збільшити продуктивність ноутбука на Windows 7.
Відео: як вибрати процесор для ноутбука
У ролику представлено порівняння процесорів ноутбуків з використанням спеціалізованого ПЗ. Тестування йде в умовах, коли з чіпа «вичавлюється» максимальна продуктивність. Відео буде цікаво тим, хто визначається за вибором самого потужного пристрою для свого комп'ютера. Результати огляду наочно показані у вигляді графіків, порівняльних таблиць і діаграм. Коментарі фахівця по ходу тесту дозволять розібратися в питанні вибору навіть новачкам, допоможуть професійним збирачам комп'ютерів.
Як вибрати процесор і як він впливає на відеокарту? Розкриє процесор відеокарту?
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!