Флористика для початківців - крок за кроком складання букетів. Основи і стилі флористики для складання композицій

Один з популярних сьогодні хобі – це флористика своїми руками. Так називається декоративно-прикладне мистецтво складання квіткових композицій. Метою є створення особливої атмосфери для певних подій або свят. Якщо ви хочете спробувати себе в такому творчості, то дізнайтеся про нього більше з інформацією нижче.

Що таке флористика

Під флористикою розуміють мистецтво складання букетів. Це один з видів дизайну, результатом якого є квіткові букети, панно або колажі. Така робота має як технічну, так і творчу сторону. Метою ж флористики виступає оформлення будь-якого свята чи події, вираз їх теми чи ідеї за рахунок природних композицій з квітів та листя. Починаючим дизайнерам в цій області варто звернути увагу на нескладні колажі або букети. В результаті таке хобі може стати справжньою професією. З чого ж почати – вивчіть основи флористики для початківців.

Складання букетів

У цьому творчому та захоплюючому занятті для початківців існує ряд простих, але важливих правил. Насамперед потрібно визначитися, для кого букет для чоловіка або жінки. Важливий і привід, за яким підносять такий подарунок. За цими критеріями і вибирають вид рослин, їх кількість, колір і розмір. Перед тим як скласти букет початківцям рекомендується подумки уявити його у вже готовому вигляді.

Флористичні композиції

При складанні флористичних композицій з троянд, лілій, гвоздик та інших квітів основним для початківців вважається дотримання пропорцій. Це стосується пропорційності судини і рослин, бутонів, вази і листя. В цілому композиція повинна бути гармонійною. Золотий перетин у флористиці теж діє. Воно полягає в наступному:

 1. Якщо букет розташований вертикально, то 5 з 8 частин повинні доводитися на неї, а 3 – на вазу.
 2. Коли композиція більш витягнута в горизонтальному напрямку, тобто рослини знаходяться в низькій вазі, самі короткі гілки складають 3 частини, а найдовші – 5. Або по-іншому – довгий квітка дорівнює 1,5 діаметра горщика.

Складання букетів з живих квітів

Існують різні види букетів. Основна класифікація – жіночі і чоловічі. Крім того, є поділ за призначенням букета:

 • весільні;
 • дитячі;
 • траурні;
 • щоденні;
 • святкові.

Оформлення букетів з живих квітів для початківців може бути складним, тому рекомендується використовувати тільки один тип рослин. Так простіше розібратися з відтінками, формою і видом букетів. Основним типом є масивні – у них між елементами відсутній простір, а рослини представлені в кількості не більше 2-3 сортів. Крім них, існують наступні букети:

 • круглі;
 • бутоньєрки;
 • вільні;
 • односторонні;
 • квіткова біжутерія.

За розміром букети можуть бути різними. Великі підійдуть для Дня народження, а маленькі – для весілля. У цілому технологія складання для початківців виглядає так:

 • визначення форми букета – кількість рослин, їх сполучуваність;
 • зріз рослин;
 • складання елементів в букет, оформлення;
 • розміщення у вазі з водою.

Поєднання кольорів в букеті

Одним з невід'ємних елементів успіху початківців флористів вважається поєднання кольорів в букеті. Дуже важливо відчувати, які відтінки доповнюють один одного, а які просто не можуть використовуватися разом. Крім гармонійного поєднання колірної гами, її потрібно правильно підібрати. Теплі відтінки пожвавлять букет, а холодні зроблять його більш стриманим. До перших відносять помаранчевий, червоний і жовтий, а до других – синій, зелений, фіолетовий. З допомогою теплої гами можна візуально наблизити елементи. Холодні ж відтінки, навпаки, віддаляють деталі.

Оформлення букетів з живих квітів

Крім складання самої композиції, важливим є її остаточне оформлення. Декор не повинен перебирати на себе увагу, тому оптимальним варіантом вважаються ненав'язливі прикраси. Упаковка букетів з живих квітів для початківців має ряд особливостей. Головна умова – оформити букети залежно від призначення:

 • новорічний – фігурки птахів, зелень, цукерки;
 • на народження дитини – сердечка, ведмедики, маленькі іграшки;
 • романтичний букет – метелики, намистини, зірочки;
 • для весілля – білі, ажурні, повітряні елементи;
 • осінній букет – гілочки з ягодами, пташки.

Складання букетів з штучних квітів

Якщо потрібна яскрава і довговічна композиція або немає можливості доглядати за нею, то оптимальним варіантом буде складання букетів з штучних квітів. Для їх створення початківцями і опитними флористами використовуються різні матеріали – тканина, віск, метал, бісер, папір або шкіру. Першим ділом створюють викрійку елемента, а вже потім його збирають із заготовок. Цілісна композиція може виглядати по-різному. Букет, рослина в горщику, кошик або кашпо, садові елементи – це стандартні варіанти для флористики з штучними квітами.

Матеріали для флористики

Основним матеріалом для флористики є різні елементи рослинності. Це можуть бути живі, сухі або штучні квіти. Всі вони діляться ще на 3 групи:

 1. Лінійний рослинний матеріал. Це довгі стебла, високорослі декоративні рослини, великі листи.
 2. Основний рослинний матеріал, або домінанта. Сюди відносяться великі суцвіття і бутони, яскраві листя.
 3. Додатковий матеріал, або наповнювач. У цю групу входять дрібні елементи – бутони або листя, функція яких прикривати кріплення.

Поряд з рослинним матеріалом, існують ще флористичні аксесуари. Їх функція – доповнювати композицію і задум дизайнера. В якості аксесуарів використовуються самі різні деталі:

 • банти;
 • стрічки;
 • свічки;
 • мушлі;
 • фігурки тварин;
 • камінчики;
 • дзвіночки;
 • підставки.
 • матеріали для флористики

Інструменти флориста

Будь-якому починаючому або того, хто вже серйозно захопився квітковим дизайном, обов'язково знадобляться інструменти флориста. В будь-якій композиції важливо чимось закріпити всі елементи. Для цього використовується флористична піна. З такою ж метою застосовуються квіткові шпильки. Тільки з їх допомогою кріплять стрічки, яка необхідна для оформлення стебла або маскування дроту. Крім цих інструментів, початківці і досвідчені флористи використовують наступне:

 1. Плоскогубці і кусачки. Необхідні для різання та роботи з дротом в цілому.
 2. Квітковий секатор, садові ножиці. Вони повинні бути гострими, щоб зріз дерев'яних гілочок або товстих стебел виходив рівним.
 3. Клейовий пістолет з паличками. Застосовуються для кріплення в посудині піни і створення букетів із штучних квітів або сухоцвітів.
 4. Степлер. Дужками можна кріпити різні невеликі деталі.

Секрети флористики

Вже професійні в цій справі люди можуть поділитися з ще початківцями кількома простими порадами. Як зробити, щоб букет довго залишався свіжим, правильно поєднати кілька сортів рослин або просто їх підготувати. З усіх цих секретів флористики і полягає саме мистецтво складання квіткових композицій. Ось кілька найбільш цікавих для початківців:

 1. Для продовження свіжості букетів варто вибирати рослини, які живуть довше за інших. Ще можна тримати їх на холоді і частіше міняти воду – через 1 або 2 дні.
 2. Обов'язкове правило – рослин у букеті має бути непарна кількість. Парне підходить тільки для траурних приводів.
 3. Розмір залежить від приводу. Для серйозного урочистості потрібен і букет побільше. Універсальним же варіантом вважаються композиції діаметром 25-20 див.
 4. Формувати букет рекомендується з самого об'ємного елементу, який буде центром. Такі деталі додають спіральним принципом. Цікавий варіант – поєднання квіток різної фактури, наприклад, троянди і гиперикума або червоної гербери.

Навчання флористики

Зараз дуже великою популярністю користуються школи або просто курси флористики. Вони надають цілий спектр послуг для охочих навчитися такого мистецтва. Початківець квітникар або ж професіонал може їх відвідати. Вступні заняття, лекції, майстер-класи та семінари, в ході яких можна не просто дізнатися про дизайн букетів, але й спробувати самостійно їх скласти. Крім спеціальних курсів, існують інші способи вчитися на флориста. Початківці можуть онлайн подивитися відеоуроки або майстер-класи і навіть прочитати цікаві книги.

Майстер-класи з флористики

Безліч шкіл флористики пропонують початківцям майстер-класи. Деякі з них мають вільний доступ, інші ж надаються за певну плату. Це стосується відеокурсів. Існують і інші майстер-класи з флористики, на яких людина може бути присутнім особисто і навіть разом з викладачем відточити свою майстерність. Такий варіант краще, адже ви одразу отримуєте теоретичні і практичні знання.

Уроки флористики для початківців

В інтернеті в безкоштовному доступі можна переглянути різні уроки флористики для початківців. Деякі з них представлені у відеоформаті, що значно полегшує процес навчання. Керамічна флористика з глини, історія і стилі цього мистецтва, основи європейської аранжування, оригінальна упаковка, весільні, ювілейні та інші техніки виконання. Всі ці варіанти ви докладно можете розглянути в таких уроках.

Курси флористики і дизайну

Оптимальний варіант – це пройти цілий курс флористики. Багато професіоналів у цій області займаються і навчанням. Флористика для початківців по курсам дається легше. Їх можна пройти очно або ж онлайн в інтернеті. Все залежить від конкретної школи і методів навчання. Після успішного проходження програми ви зможете отримати сертифікат, який дозволить працювати флористом. Ця професія не тільки захоплююча, але і дуже творча і навіть приємна. Навчившись такій справі, ви вже будете неначинающий флорист і зможете дарувати оточуючим прекрасне.

Відео: як зробити букет з троянд своїми руками

Флористика для початківців: як скласти букет з троянд своїми руками (майстер клас).

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!