11 шкідливих властивостей імбиру для організму людини
- 1. Небажане жовчогінну дію імбиру при каменях у печінці
- 2. Підвищення ризику кровотеч
- 3. Діарея після вживання імбиру
- 4. Проблеми для гіпертоніків
- 5. Небезпека для діабетиків
- 6. Можливість порушення серцевого ритму
- 7. Негативні ефекти з боку ШКТ
- 8. Печія
- 9. Оральний алергічний синдром
- 10. Ризики для вагітних
- 11. Шкірні висипання
- 12. Відео
Імбир – пікантна пряність, яку використовують в різних кухнях світу в свіжому і сушеному вигляді, у формі масла і свіжовіджатого соку. Завдяки протизапальним і знеболюючим властивостями корінь застосовують в народній медицині. З його допомогою можна схуднути, позбутися від нудоти. Корисний корінь при респіраторних хворобах, порушеннях травлення. Але у рослини є і шкідливі властивості. Побічні ефекти від вживання імбиру виникають в результаті переїдання. Щоб уникнути ускладнень, важливо знати міру, враховувати протипоказання.
Небажане жовчогінну дію імбиру при каменях у печінці
Якщо пити імбирний чай, то єдиний побічний ефект, – часте сечовипускання. Ця пряність негативно впливає на печінку, при гепатиті або цирозі. Шкідливо вживати більше 4 грамів сушеного кореня прянощі в добу.
Активна функція жовчного міхура небезпечна при наявності каменів. Під дією фітонцидів і кислот вони починають рухатися, людина відчуває біль. Великі камені можуть порушити жовчні протоки. Під час руху вони зачіпають кровоносні судини. Самопочуття пацієнта різко погіршується. Він потрапляє на лікарняне ліжко або операційний стіл.
Підвищення ризику кровотеч
Імбирні чаї та настої вживають для зниження в'язкості крові. При частому і тривалому вживанні шкідливу дію імбиру на організм пов'язано з його разжижающими властивостями.
Якщо є внутрішня кровотеча, вона тільки посилиться. Це призведе до великої крововтрати, погіршення самопочуття. Життя людини буде під загрозою. При хронічних хворобах прийом імбирних добавок потрібно узгоджувати з лікарем.
При вживанні кореня стають рясними місячні. Це підвищує ризик кровотечі.
Для виключення ризику кровотеч протипоказаний імбир з іншими добавками:
- гвоздикою;
- женьшенем;
- часником;
- червоним конюшиною.
Діарея після вживання імбиру
Корінь покращує обмінні процеси, стимулює перистальтику кишечника. Перетравлення їжі в шлунку протікає швидше. Часте і надмірне вживання імбиру може бути шкідливим. Активно діючі компоненти мають властивість прискорювати проходження їжі і калових мас, що провокує діарею.
Альтернатива – імбирний чай, харчові добавки у вигляді капсул. Діарея – небезпечний стан. Воно призводить до зневоднення організму. Якщо діарея посилюється і не проходить, пряний корінь вживати не можна, потрібно звернутися до лікаря.
Шкідливі властивості рослини можуть мати позитивну дію. Корінь активізує ферменти – ліпазу і трипсин. Його застосовують для лікування і профілактики запорів. При цьому травний процес у пацієнтів налагоджується.
Проблеми для гіпертоніків
Корінь імбиру покращує роботу серця і судин. Вживання пряного кореня знижує рівень поганого холестерину. Рослину використовують, щоб зупинити появі холестеринових бляшок. Це служить профілактикою розвитку атеросклерозу.
Для гіпертоніків вживання великої кількості кореня може бути шкідливим. Якщо одночасно з імбиром приймати ліки, що знижують тиск, це спровокує його різке зниження.
Скачки тиску негативно позначаються на роботі серця. Порушується його ритм, виникають больові відчуття. При зниженому тиску з'являється запаморочення. Хворий може втратити свідомість.
Високі дози кореня рослини іноді різко підвищують тиск. У пацієнта з артеріальною гіпертензією настає криз. На тлі підвищеного тиску можливі інсульти, які загрожують життю.
Небезпека для діабетиків
Імбир допомагає при лікуванні діабету. Активні компоненти стабілізують рівень цукру в крові. Шкода пряної рослини з'являється при одночасному вживанні цукрознижувальних ліків. Імбирний корінь або харчові добавки з такою пряністю посилюють дію препаратів. Рівень цукру може різко знизитися. Це спровокує гіпоглікемію. Різкий стрибок погіршує самопочуття. Виникає діабетична кома.
Коригувати рівень цукру в крові за допомогою дієти. Діабетикам включення такої прянощі в раціон потрібно узгодити з лікарем.
Можливість порушення серцевого ритму
Негативний вплив імбиру на серце вивчено не до кінця. Пряний корінь впливає на серцеві скорочення, які порушуються при його надмірному вживанні. Це призводить до серйозних ускладнень, збільшує ризик розвитку серцево-судинних хвороб.
Регулярний прийом імбирних добавок знижує тиск. Розрідження крові, зменшення її згортання, – все це негативно впливає на роботу серця. Інсульт, ішемічна хвороба, інфаркт – абсолютні протипоказання до вживання імбирного кореня.
Негативні ефекти з боку ШКТ
Хоча імбирний корінь корисний для травлення, його надмірне вживання провокує появу побічних ефектів:
- метеоризму;
- здуття;
- діареї;
- печії.
Шкідливі властивості рослини проявляються в легкій формі. Скупчення газів у кишечнику, здуття живота, виникають при систематичному вживанні свіжого імбиру. Небажано їсти корінь натщесерце. Збільшення секреції жовчі, стимулює роботу шлунка. З'являються роздратування, дискомфорт, порушення стільця.
Це призводить до загострення патологій. Під впливом активних компонентів рослини посилюється секреція шлункового соку.
Щоб налагодити процеси травлення, лікарі рекомендують на деякий час виключити імбир з раціону. Якщо з'явилися симптоми з боку ШКТ, спробуйте замінити корінь харчовими добавками або капсулами.
Печія
Такий симптом з'являється рідко. Навіть абсолютно здорова людина може зіткнутися з печією після переїдання імбиру. Це можливо, якщо перевищити добову дозу в 4 грами. В результаті підвищується кислотний рівень.
Шкідлива властивість проявляється при додаванні порошку в блюдо. Потрібно скорегувати раціон, інакше подальше вживання імбиру призведе до порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо рослина приймають в лікувальних цілях, корінь або порошок краще замінити капсулами. При прийомі добавки в такому вигляді печії не буває.
Оральний алергічний синдром
Ароматну пряність кожна людина сприймає по-своєму. Непереносимість проявляється алергією. Такий же реакцією відповідає організм при високій чутливості до компонентів рослини.
Орального алергічного синдрому властиві симптоми:
- набряк порожнини рота;
- свербіж;
- почервоніння.
На тлі алергії спотворюється смак пряної добавки. Починають свербіти губи, з'являється відчуття поколювання на слизовій оболонці. Свербіж може поширитися на вуха. Іноді він охоплює інші ділянки шкірних покривів.
Ризики для вагітних
Вагітність змінює гормональний фон, швидкість обмінних процесів. Часте вживання імбиру в цей час може обернутися серйозними побічними ефектами. Надмірне використання пряного кореня викликає ускладнення. Вплив рослини на мускулатуру матки провокує її скорочення. Пікантна пряність збільшує ризик викидня на ранньому терміні. У третьому триместрі це чревате передчасними пологами.
Під час вагітності часто з'являється токсикоз, панацеєю від нудоти стане імбир. У добу допускається вживати не більше 1500 мг харчової добавки. Якщо під час пологів було втрачено багато крові, вживати імбир протипоказано в будь-якому вигляді.
Шкірні висипання
Алергічна реакція на корінь рослини часто проявляється висипом на шкірі. Висипання вражають різні ділянки тіла. Алергія виникає на тлі надмірного вживання імбиру. Якщо раніше таких симптомів не було, потрібно скоротити кількість прянощі, застосовуваної за добу або повністю виключити її.
При алергічної реакції з'являються й інші ознаки:
- свербіж;
- діарея;
- запальний процес;
- нудота.
При схильності до алергії потрібно кілька годин спостерігати за реакцією організму. Вживати корінь допустимо при її відсутності. Надалі кількість можна збільшити, але перевищувати граничну добову дозу в 4 г не варто.
Імбир викликає розвиток дерматологічних хвороб. Якщо є хронічні патології шкіри, перед вживанням кореня потрібна консультація лікаря.
Відео
Шкідливі властивості імбиру, про які повинен знати кожен!