Фолієва кислота при вагітності
- 1. Коли показаний прийом фолієвої кислоти під час вагітності
- 2. Чим корисна фолієва кислота вагітним
- 3. Як пити фолієву кислоту при вагітності
- 3.1. У таблетках
- 4. Продукти, що містять фолієву кислоту
- 5. Скільки фолієвої кислоти треба пити вагітним
- 5.1. Норма фолієвої кислоти при вагітності в 1 триместрі
- 5.2. До якого терміну вагітності приймати
- 6. Побічні ефекти прийому фолієвої кислоти
- 7. Ціна фолієвої кислоти при вагітності
- 8. Відео: фолієва кислота під час вагітності
- 9. Відгуки
Жінки, які планують завагітніти, повинні ретельно і свідомо підготуватися до цього періоду: вести здоровий спосіб життя, радувати себе, не засмучуватися через дрібниці. Крім того, треба почати приймати спеціальні препарати. Одним з таких є фолієва кислота для вагітних.
Коли показаний прийом фолієвої кислоти під час вагітності
Фолієвої кислоти або вітаміну В9 відводиться важлива роль при утворенні нових кров'яних клітин. Недолік такої речовини часто призводить до анемії, а ще використання препарату важливо для реплікації, клітинного росту, антимікробної терапії. Часто на прийомі у гінеколога при призначенні речовини жінки цікавляться, навіщо пити фолієву кислоту при вагітності? На думку фахівців, В9 потрібен кожної вагітної, т. к. він здатний запобігти деякі вади розвитку ЦНС малюка.
Бажано почати використовувати препарат ще під час планування вагітності, адже всі процеси з участю препарату, які відбуваються при формуванні плоду, протікають на маленькому терміні – тобто, коли майбутня мама навіть не знає про дитину. Необхідно, щоб фолієва кислота при вагітності поступила в жіночий організм на перших тижнях, оскільки цей період є основним при формуванні у ембріона нервової трубки.
Чим корисна фолієва кислота вагітним
Вітамін В9 стимулює формування нуклеїнових кислот, які є основою всіх клітин в організмі. Препарат необхідний для всіх швидко діляться тканин у людини. Крім того, корисними властивостями речовини є те, що воно:
- стимулює кровотворення;
- блокує формування ракових клітин;
- відновлює м'язи під час вагітності;
- бере участь при створенні плаценти;
- сприяє нормальній роботі травного тракту;
- бере участь у метаболізмі.
Як пити фолієву кислоту при вагітності
Бажано Вітамін В9 вживати всім майбутнім матерям для профілактики анемії (до 12 тижнів). Рішення про те, як приймати фолієву кислоту під час вагітності, стверджує лише гінеколог. У нашій країні встановлена норма для жінок, чекаючих дитину, в 1000 мкг – це одна таблетка, але деяким мамам за результатами аналізів можуть бути призначені високі дози. Це стосується пацієнток, у яких при обстеженні були виявлені дефекти в розвитку плоду.
У таблетках
Популярний препарат з невеликою ціною – фолієва кислота для майбутніх мам задовольняє всі потреби в вітамінах. Засіб може призначати лише лікар: виходячи з особливостей перебігу вагітності, необхідно пити по 1-3 таблетки один або три рази за день. Для профілактики захворювання приймають лише одну капсулу 1 мг, дозування препарату у жінок з дефіцитом вітаміну при цьому сильно збільшується – до 5 мг.
Вітамін В9 знаходиться практично у всіх полівітаміни, які призначає гінеколог під час виношування вагітності. При прийомі таких комплексів немає необхідності окремо вживати фолієву кислоту, якщо до цього немає показань. Одним з найбільш популярних препаратів для майбутніх мам вважається Фоліо – цей комплекс містить вітамін В9 (400 мг) і йод (200 мг). Приймати необхідно в день по одній таблетці. Полівітаміни, в яких є вітамін В9:
- Мультитабс-пренатал містить 400 мг речовини;
- у Матерна і Элевите знаходиться по 1 мг речовини;
- склад Прегнавита забезпечить речовиною на 750 мкг;
- у Вітрум Пренатал є 800 мг вітаміну.
Продукти, що містять фолієву кислоту
Вегетаріанцям, як правило, не знайомий дефіцит вітаміну В9, т. к. він міститься в листках і овочах зеленого кольору. Іншим людям при недостатньому надходженні рослинної їжі (особливо взимку) обов'язково слід додатково приймати вітамінний комплекс. Важливі елемент міститься в:
- зелених листах шпинату, салату, цибулі, спаржі, петрушки, капусти;
- зеленому горошку;
- авокадо;
- сирі, кефірі;
- цитрусових;
- випічці, приготовленої з борошна грубого помелу;
- гарбузі;
- ікрі;
- фрукти: абрикоси, дині, персики;
- насінні соняшнику;
- бобах;
- дріжджах;
- яєчному жовтку;
- волоських горіхах;
- сухому молоці, сирі;
- яловичої печінки.
Скільки фолієвої кислоти треба пити вагітним
Для нормального функціонування дорослій людині слід пити по 0,2 мг вітаміну В9, але при виношуванні малюка потребу в речовині зростає. Добова доза фолієвої кислоти для вагітних дорівнює 1000 мкг – це одна таблетка. Багатьох жінок такі цифри бентежать, але турбуватися не варто. Надлишок речовини настає лише тоді, коли людина випиває за один раз 25 таблеток. В інших випадках надлишок вітаміну виводиться без особливих наслідків.
При проблем зі здоров'ям (цукровий діабет, кишкові захворювання, епілепсія) і вираженому нестачі речовини у жінки лікар може призначити сильні препарати, в яких міститься вітамін В9: Апо-фолик (ціна 200 руб.) або Фолацин (ціна 125 руб.). В одній таблетці таких коштів міститься 5 мг фолацину, а це вже вважається лікувальною дозою.
Норма фолієвої кислоти при вагітності в 1 триместрі
Перші місяці виношування ембріона – найважливіший період, оскільки від нього залежить подальша вагітність, формування і розвиток плоду. У 1 триместрі, слід упевнитися, що жіночий організм отримує необхідну кількість всіх мінералів і вітамінів. Особливо це відноситься до фолієвої кислоти, яка на ранньому етапі здатна запобігти розвитку ушкоджень нервової системи малюка. З продуктами може засвоюватися лише невелика частина речовин, тому необхідно приймати медичні засоби з вітаміном В9.
При виношуванні малюка добова доза препарату може бути різною, в перші 3 місяці необхідно вживати 2 рази за добу по 0,4 мг. Часто речовина входить до складу комплексів, але краще приймати його окремо. Пити таблетки слід в один час і бажано до їди. Запивати їх необхідно чистої звичайною водою. Не рекомендується вживати препарат з кавою, чаєм або пакетованих соками.
До якого терміну вагітності приймати
З препаратом, який містить корисний елемент, майбутніх мам знайомлять на першій консультації. Багато медики вважають, що як окремий засіб його треба приймати лише перші 3 місяці, далі слід перейти на вітамінний комплекс для вагітних. Хоча є такі спеціалісти, які стверджують, що В9 потрібен жіночому організму все життя, а при вагітності не варто припиняти його прийом після 12 тижнів. У будь-якому випадку прописувати дозування і час застосування має лише гінеколог.
Побічні ефекти прийому фолієвої кислоти
Для людини вітамін В9 абсолютно нетоксичний, препарат практично не дає побічних ефектів. Передозування ліками при вагітності може настати лише у випадку перевищення добової дози в 100 раз. Рідко препарат викликає алергію, яка може з'явитися з-за індивідуальній непереносимості речовини. Тривалий прийом високих доз може негативно позначитися на здоров'ї жінки і малюка. В інструкції до препарату написано, що при великій концентрації його в організмі виникають наступні побічні ефекти:
- знижується в крові вміст ціанокобаламіну, що може спровокувати анемію вагітної;
- зміна роботи нирок;
- гіперзбудливість;
- розлад ШКТ.
Ціна фолієвої кислоти при вагітності
Препарати з вітаміном В9 продаються в таблетках без рецепту в будь-якій аптеці. Середня ціна на ліки становить від 30 до 80 рублів. Придбати фолієву кислоту недорого можна і у великих супермаркетах, де є аптечний пункт, а крім того, вітамін можна купити і замовити в інтернет-аптеці. При цьому вартість кошти буде залежати від фірми країни виробника та форми випуску.
Відео: фолієва кислота під час вагітності
Поради доктора ЛОДЭ. Фолієва кислота для майбутньої мами
Відгуки
Анна, 25 роківФолієва кислота при вагітності – це самий корисний вітамін. Я протягом 9 місяців пила його, не припиняючи приймати навіть на пізніх термінах. Лікар прописав мені для профілактики одну капсулу. Добре, що ціна невелика препарату.
Катя, 27 роківПлануючи другу вагітність, я зайнялася її правильною підготовкою, тому почала вживати вітамін В9 за 16 тижнів до зачаття. Пила по таблетці 400 мкг. Далі за призначенням лікаря вже при виношуванні дитини по 2. Використовувати такий засіб зручно і дуже вигідно, оскільки його ціна всього 30 рублів.
Марія, 30 роківПерша вагітність у мене проходила важко, був страшний токсикоз, різкі перепади настрою. Другу я стала планувати заздалегідь, приблизно за півроку за зачаття. Гінеколог розписав дозування прийому фолієвої кислоти та йоду. Все пройшло добре, таких симптомів, як з першою дитиною, я більше не відчувала.