Лікування грибка нігтів на ногах

Альтернативною медициною передбачено багато народних засобів, які в домашніх умовах допомагають знайти відповідь на питання, як вилікувати грибок на ногах без ускладнень. Це безпечні методи консервативної терапії, однак їх використання на практиці має бути попередньо узгоджено з лікарем. Якщо вчасно не видалити грибок на нігтях ніг, хвороба набуває хронічну форму, і число рецидивів збільшується.

Що таке грибок на ногах

Грибкові ураження є інфекційним захворюванням, а локалізуються не тільки на шкірних покривах, але і нігтьових пластинах, у міжпальцевих просторі. Для успішного лікування хворих нігтів потрібно знищити патогенну флору, а потім за допомогою медикаментів і народних засобів відновити уражені ділянки. В іншому випадку, позитивна динаміка відсутня.

Грибок на ногах супроводжується сильним свербінням, при цьому нігтьова пластина змінює колір і структуру, а ураженим шкірним покривом притаманні ознаки гіперемії, лущення. Вигляд хворих нігтів складно переплутати: вони жовтіють, деформуються, стають пухкими, шаруються і ламаються. Переважає підвищена пітливість стоп. Спочатку пацієнт відчуває косметичний дефект, але при відсутності терапевтичних заходів проблема зі здоров'ям тільки посилюється. Щоб вилікувати оніхомікоз, дотримання правил особистої гігієни вже не вистачає, потрібно задіяти консервативні методи.

Як лікувати оніхомікоз протигрибковими засобами

При грибкових захворюваннях потрібен комплексний підхід до проблеми, який одночасно включає застосування медичних препаратів, дотримання правил особистої гігієни, проведення ряду тестів для виявлення специфіки патогенних грибів. Після зараження хвороба тривалий час протікає безсимптомно, тому патологічний процес ускладнюється, і на його усунення потрібен час. Крім того, тривалість інтенсивної терапії залежить від різновиди грибів. Щоб вивести таких мікробів, без прийому протигрибкових засобів не обійтися.

Медикаменти

Від мікозів стопи і нігтьових платіні допомагають приблизно однакові лікарські засоби, представлені відразу в декількох формах випуску. Це таблетки, капсули, креми, мазі та спреї, які будуть призначені при своєчасному зверненні до лікаря. Додатково можна задіяти домашні рецепти, які спрямовані на прискорений процес регенерації вогнищ патології. Лікуватися належить до повного зникнення грибка, після чого забезпечити дотримання правил особистої гігієни щодня.

Мазі

Перш ніж що-небудь робити при грибкових інфекціях, потрібно терміново звернутися до дерматолога. Після пройденої діагностики рекомендовано використовувати протигрибкові мазі зовнішньо, щоб продуктивно зняти всі прояви захворювання. Для здорових нігтів необхідні ті ліки, які не викликають місцевих алергічних реакцій; абсолютно безпечні для здоров'я. Ось які препарати протигрибкової терапії особливо ефективні на практиці:

  1. Клотримазол. На уражені нігтьовим грибком пальці ніг мазь наносять тонким шаром, але попередньо потрібно вимити вогнища патології. Однойменний активний компонент руйнує клітинні ферменти грибів, знижує проникливість клітин патогенних мікроорганізмів, сприяє їх масштабного відмирання. Позитивна динаміка спостерігається через пару процедур, однак лікування нігтів та шкіри потрібно довести до кінця. Серед переваг – доступна ціна препарату, недоліки – не всім допомагає вилікувати грибок.
  2. Ламізил. Активний компонент мазі під назвою Тербінафін ефективно бореться з дріжджовими грибами, при цьому не менш ефективний відносно мікозних уражень на шкірі і нігтях. Перед застосуванням засобу вимийте руки з милом, насухо витріть, а після тонким шаром нанесіть лікувальний склад. Щоб отримати результат, пацієнти процедуру повторюють 2-3 рази за добу, при цьому важливо уникати потрапляння мазі в очі. Перевага – швидке дію, недолік – висока ціна.
  3. Тербінафін. Дешевий аналог Ламизил, який в аптеці відпускається без рецепта. Мазь допомагає зняти запалення через кілька днів після регулярних процедур. Лікарі рекомендують пройти курс до кінця, інакше можливий рецидив основного захворювання. Наносити препарат потрібно тонким шаром, після не змивати. Переваги – наявність в аптеці, доступна ціна. Недолік – виборче лікувальну дію.

Креми

Лікувальні креми теж допомагають вилікувати мікоз на ногах. Якщо грибок вражає шкіру, необхідно правильно вибрати лікарський препарат, виключити ризик розвитку побічних явищ. Призначення може зробити тільки дерматолог. Нижче представлені протигрибкові креми, при використанні яких у домашніх умовах лікування грибка на ногах буде максимально продуктивним:

  1. Экзодерил. Активний компонент нафтифина гідрохлорид продуктивно знищує всі штами патогенних грибів, порушує цілісність мембран, купірує стадію рецидиву. У незначній концентрації проникає в системний кровотік, має великий список показань. Ефективний на всіх стадіях грибкової інфекції, як ефективне допоміжне або основне засіб.
  2. Бифунал. При зовнішньому використанні цього засобу від грибка на ногах можна швидко вилікувати недугу. Активний компонент бифоназол діє на спори патогенних грибів, перешкоджає процесу розмноження, забезпечує відмирання цілих колоній. Призначається препарат при мікозах, отрубевидном лишаї, шкірному кандидозі, дерматомікозах. Перед нанесенням крему необхідно вимити вогнища патології милом, після чого нанести склад тонким шаром. Курс лікування – від 3 до 6 тижнів. Переваги – висока ефективність, і недоліки і зовсім відсутні.

Таблетки

Заразитися грибком можна в лазнях і громадських душових кабінах, при цьому спори патогенних мікроорганізмів відрізняються високою життєздатністю. Щоб знищити патогенну флору, можна використовувати таблетки в поєднанні з протигрибковими мазями, спреями і розчинами. Лікувальний ефект тільки посилюється, симптоми захворювання зникають в домашніх умовах. Щоб вилікувати грибок, лікарями рекомендується використовувати перорально наступні медичні препарати:

  1. Флуконазол. Це представник групи азолів, який діє системно, забезпечує швидке одужання. Якщо з'являються симптоми грибка на ногах, протягом 2-4 тижнів необхідно випивати по 150 мг один раз за тиждень або 50 мг один раз на добу. Курс лікування може бути збільшений до 6 тижнів, є медичні протипоказання.
  2. Тербінафін-МФФ. Це аллиламины, які порушують синтез стеролу в клітинних грибах. В 1 упаковці 10 таблеток, призначених для прийому внутрішньо. Для здорових нігтів необхідно приймати всередину по 1-2 таблетки за добу протягом 2-3 тижнів. Препарат відмінно допомагає від усіх видів грибів, не рекомендований пацієнтам з хронічними захворюваннями печінки і нирок.
  3. Кетоконазол. Успішно лікує поверхневі і системні мікози при відсутності великих уражень печінки і нирок. Рекомендується приймати 1 таблетку через день незалежно від прийому їжі, запивати водою. Тривалість інтенсивної терапії – до остаточного зникнення тривожної симптоматики.

Лаки

Ефективне лікування нігтів на ногах протікає при участі спеціальних лаків, які можна задіяти навіть при вагітності, лактації. Попередньо обов'язково потрібно обробити взуття місцевими антисептиками, інакше після пройденого курсу лікування виникає повторний рецидив. Багато пацієнтів змащують уражені нігтьові пластини таким складом, тим самим візуально маскують естетичний дефект (пожовклі і пухкі нігті). Щоб прибрати грибок, ось рекомендовані лікарем лаки:

  1. Офломелид. Призначений для лікування і профілактики мікозу. Лікувальний лак можна використовувати 1-2 рази в тиждень, але попередньо очистити нігтьові пластини.
  2. Офломил. Активний компонент аморолфіна активний відносно всіх видів грибів. Лак наносять на уражені нігті 2 рази в тиждень, дотримуються такого лікування до 2-3 тижнів.
  3. Батрафен. Дуже дорогий, але ефективний препарат, який допомагає вирішити проблему, як вилікувати грибок на ногах. Використовують його за класичною схемою до остаточного зникнення тривожної симптоматики.

Лікування грибка нігтів в домашніх умовах

За допомогою господарських засобів теж можна вилікувати болючий грибок нижніх кінцівок. Лікування в домашніх умовах не менш продуктивне, однак для забезпечення позитивної динаміки потрібно не один тиждень проводити щоденні процедури. Це можуть бути компреси, ванни, настої, водні відвари, примочки та інші лікувальні суміші для застосування зовнішньо. Попередньо рекомендується обробити вогнища патології розчином перекису, як ефективним і загальнодоступним антисептиком.

Теплі ванночки

Такі водні процедури перешкоджають поширенню хвороботворної інфекції, скорочують вогнища патології. Перед їх використанням належить вимити ноги господарським милом, просушити. Воду для ванни підігрівати до кімнатної температури, а саму процедуру проводити не більше 15 хвилин. Розпарте ноги, після чого одягніть теплі шкарпетки, щоб зігріти ноги. Водні процедури рекомендується проводити перед сном, вистачає 1 сеансу через добу. Наприклад, після оцтових ванночок болюча флора гине, оскільки гриби знижують життєздатність у кислому середовищі.

Ванночка з чистотілом

Для приготування водного настою рекомендується залити 1 ст. л. попередньо подрібненого чистотілу 1 ст. крутого окропу. Настояти рослинний під накритою кришкою, процідити концентрат і розбавити теплою водою (1 – 2 л). Після цього, щоб вилікувати грибок, належить опустити ноги в рідину, почекати 15 – 20 хвилин. Потім надіти теплі шкарпетки, не знімати до ранкового пробудження.

Кавова ванночка

Для приготування цього народного засобу потрібно 4-5 ст. л. меленої кави залити 1 л окропу і заварити традиційним способом. У процідженому складі кімнатної температури необхідно розпарити ноги протягом 20 – 25 хвилин. Потім, не витираючи ноги, відразу ж заховати їх у теплі шкарпетки, які не знімати до ранку. Рецепт ефективний, а проводити водні процедури рекомендується протягом 2-3 тижнів щодня, інакше хвороба знову прогресує.

Чим лікувати застарілий грибок нігтів на ногах

У запущених клінічних картинах лікарі віддають перевагу ванночка з морською сіллю, часто використовують харчову соду. Рецепт приготування обох ліків ідентичний: 1 ст. л. сировини належить розбавити 1 л води, підігріти до кімнатної температури до повного розчинення кристалів. Після цього опустити ступні і не витягати до повного охолодження води. Водні процедури проводити щодня, додатково пити протигрибкові препарати.

Лікування народними засобами

Користуючись оцтової водою або лужною сумішшю, у пацієнта можуть виникнути алергічні реакції на шкірі. Щоб цього не сталося, потрібно попередньо провести тест на чутливість шкірних покривів за допомогою змочених у складі ватяних дисків. Якщо на тильній стороні руки ознак алергії не виникло, дозволяється використовувати ці народні кошти за призначенням. Алергічна реакція може виникнути і до часнику, кашку якого наносять на зони грибкових уражень у вигляді компресів. Інші, більш безпечні рецепти представлені нижче.

Розчин йоду

Щоб швидко вилікувати недугу, у теплу воду потрібно додати 5-7 крапель йоду, перемішати і опустити нижні кінцівки. Проводити водну процедуру бажано чверть години, потім витерти ступні і надіти шкарпетки. Якщо часу на ванночки не вистачає, дерматологи рекомендують якісно обробити уражену поверхню концентрованим антисептиком – зробити йодну сітку.

Масло чистотілу

Таку масляну основу можна приготувати в домашній обстановці або вільно купити в аптеці. Щоб вилікувати грибок ніг, пацієнт перед сном повинен натирати зони ураження концентрованим чистотілом, надягати зверху теплі шкарпетки. Якщо засіб не допомагає або викликає алергію, є альтернатива. Щоб вилікувати грибок, краще з'єднати масло рослинне і чистотілу у співвідношенні 1:1, настоювати 3 години на водяній бані. Охолоджений складу наносити на попередньо розпарені ноги щодня протягом 1-2 тижнів.

Профілактика

Важливо знати, як можна вилікувати грибок на ногах, і як своєчасно запобігти настільки неприємне інфікування на ногах. Пацієнтам належить дотримуватися елементарних заходів профілактики, виключити вплив патогенних факторів. Профілактичні заходи представлені нижче:

  • щодня дотримуватися правил особистої гігієни;
  • не користуватися чужим взуттям, не приміряти на голу ногу;
  • контролювати пітливість ніг, уникати підвищеної вологості;
  • придбати особисті гумові капці для лазні, сауни та басейну.

Відео

Малишева: Грибок стопи і нігтів на ногах - правильне лікування. Як лікувати грибок, його симптоми?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!