Імован - інструкція із застосування, показання, форма випуску, побічні ефекти, аналоги і ціна

Сучасна людина часто страждає від безсоння, викликане стресами, напругою, несприятливою обстановкою сну. Впоратися з нею допомагають спеціальні препарати, які нормалізують засипання і не дають пацієнтові прокидатися ночами без причини. Одним з відомих медикаментів даної групи є Імован. Ознайомтеся з його показаннями до застосування, аналогами.

Інструкція по застосуванню Имована

Препарат Імован (Imovane) випускається французькою фармацевтичною фірмою Санофі Винтроп Індустрія. Активна речовина складу медикаменту – зопіклон, який виявляє снодійну дію, розслабляючи м'язи і полегшуючи процес засипання. Таблетована форма лікарського засобу діє швидко, підходить майже всім категоріям пацієнтів.

Склад і форма випуску

Снодійний препарат випускається тільки у форматі овальних білих таблеток, вкритих плівковою оболонкою. Їх склад і упаковка:

Концентрація зопіклону, мг на шт.

7,5

Допоміжні компоненти

Макрогол, діоксид титану, гіпромелоза, опадрай, пшеничний крохмаль, магнію стеарат, лактози моногідрат, кальцію гідрофосфат дигідрат, натрію карбоксиметилкрахмал

Упаковка

Блістери по 10 або 20 шт. по 1 або 2 блістери в пачці

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Медикамент відноситься до групи циклопирролонов, володіє снодійним, міорелаксуючою, седативну, протисудомну і транквілізуючий діями. Активна речовина складу діє на рецептори центральної нервової системи, відкриває канали для іонів хлору. Зопіклон зменшує час засинання, частоту пробуджень вночі, збільшує тривалість сну, поліпшує якість пробудження.

За даними досліджень, звикання до Имовану не виникає навіть протягом постійного прийому протягом 17 тижнів. Зопіклон швидко всмоктується, досягає максимальної концентрації в крові через 1,5-2 години. Абсорбція компонента не залежить від прийому їжі, статі пацієнта. Речовина зв'язується з білками плазми на 45%, кумуляція не відбувається. Метаболізм призводить до появи двох метаболітів – активного (n-оксид) та неактивного (n-деметилированный). Їх період напіввиведення триває 4,5-7,4 ч. Виведення відбувається з сечею і калом.

Показання до застосування

Використання препарату Имована показано у дорослих людей, що зазнають проблеми з засыпаниями, труднощі у вигляді нічних і ранніх пробуджень без причини. Показанням до застосування препарату є лікування скороминущої, хронічної і ситуаційної безсоння. Інших факторів використання таблеток немає, не можна застосовувати їх без погодження з лікарем.

Спосіб застосування і дозування

По можливості, лікування Имованом триває короткочасно, не більше чотирьох тижнів поспіль. Збільшити тривалість терапії можна після оцінки стану пацієнта. Приймають таблетки перед сном протягом 2-5 днів при скороминущої безсонні, 2-3 тижнів при ситуаційної безсонні. Тривалість терапії при хронічному безсонні визначається індивідуально.

Рекомендованою дозою є 7,5 г/добу (1 таблетка). Початкова доза препарату для пацієнтів з порушеннями роботи печінки, хронічною легеневою недостатністю, літнього віку становить 3,75 мг, поступово її збільшують до 7,5 мг. При нирковій недостатності рекомендується починати лікування з дози 3,75 мг, хоча при такій патології кумуляції зопіклону та його метаболітів не відбувається.

Лікарська взаємодія

По інструкції, заборонено поєднувати Імован з алкоголем, тому що в такому випадку посилюється седативний ефект. Пригнічувальну дію на центральну нервову систему можливо при комбінації препарату з нейролептиками, іншими снодійними, транквілізаторами, антидепресантами, опіоїдними анальгетиками. Рекомендується з обережністю поєднувати таблетки з седативними, протиепілептичними, антигістамінними, анестизирующими засобами, Еритроміцином через можливе почастішання серцебиття.

Поєднання Имована з Тримипрамином знижує концентрацію і ефект останнього, з Кларитроміцином, Ритонавіром і Кетоконазолом – збільшує рівень активних речовин у крові. Комбінація таблетованого лікарського засобу з барбітуратами, Рифампіцином, Фенітоїном, Фенобарбіталом, Клозапіном, Клонідином або Карбамазепіном призводить до зниження концентрації зопіклону в плазмі.

Побічні дії

Найчастішим побічним дією таблеток, що відзначається пацієнтами, є гіркий смак у роті. Інші негативні ефекти:

  • запаморочення, амнезія, головний біль, депресія, сонливість після пробудження, порушення координації рухів, сплутаність свідомості, нічні кошмари, дратівливість, пригніченість, занепокоєння, агресія, галюцинації;
  • диспепсія, сухість у роті, нудота, блювання, діарея, запор, наліт на язиці;
  • амбліопія, анорексія, втрата апетиту;
  • порушення дихання, зору;
  • відчуття поколювання в кінцівках;
  • задишка, озноб;
  • тривога, втома;
  • підвищення рівня лужних фосфатаз;
  • гіперакузія, гіпотонія, диплопія, диспное, прискорене серцебиття, метгемоглобінемія;
  • алергічні та анафілактичні реакції, шкірний свербіж, висип, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, еритема, епідермальний некроліз;
  • синдром відміни після припинення лікування: проявляється нападами, рикошетним безсонням, дратівливістю, занепокоєнням, галюцинаціями, тремором, кошмарними сновидіннями, підвищеною пітливістю, маренням, м'язовим збудженням, судомами, судинної тахікардією, сплутаністю свідомості, тремтінням, головним болем, раптовим гнівом, прискореним серцебиттям.

Передозування

По інструкції, симптомами перевищення дози таблеток служать сонливість, апатія, сплутаність свідомості. Ускладнення проявляються у вигляді атаксії, пригнічення дихання, артеріальної гіпотензії, коми. Якщо передозування не супроводжується прийомом великої кількості алкоголю, то вона не представляє загрози для життя. Лікування полягає у промиванні шлунка, прийомі антидоту Флумазенілу, проведенні гемодіалізу.

Протипоказання

Снодійне лікарський засіб має ряд обмежень щодо його застосування. Протипоказаннями використання таблеток є:

  • підвищена чутливість до компонентів складу;
  • міастенія;
  • вік до 18 років;
  • вагітність, лактація;
  • дихальна або печінкова недостатність;
  • синдром апное уві сні (зупинка дихання).

Умови продажу та зберігання

Купити таблетки можна тільки за рецептом. Вони зберігаються при температурі до 30 градусів протягом трьох років з дати виготовлення.

Аналоги Имована

Замінити ліки можуть інші препарати з тим же активним складовим речовиною або схожим терапевтичним ефектом. До них відносяться:

  • Зопіклон – психотропні пігулки-дженерик розглянутого кошти (мають той же склад, але інша якість сировини, коштують дешевше);
  • Зопіклон-Дт – прямий замінник препарату, але застосовується для лікування важких розладів безсоння;
  • Нормасон – містить зопіклон, усуває безсоння;
  • Піклон – міорелаксант і анксіолітик на основі того ж активного компонента;
  • Сомнол – снодійний препарат, що містить зопіклон;
  • Соннат – таблетки з групи циклопирролонов;
  • Сонован – снодійний засіб на тій же основі.

Ціна Имована

Придбати препарат можна через аптеки або інтернет за вартістю, на чий рівень безпосередньо впливає торгова націнка продає мережі. Приблизні ціни на ліки і аналоги по Москві складуть:

Найменування, тип препарату

Інтернет-вартість, рублів

Аптечна ціна, рублів

Імован 7,5 мг 20 шт.

260

280

Сомнол 7,5 мг 20 таблеток

200

215

Соннат 7,5 мг 10 шт.

240

258

Відгуки

Іван, 29 роківЯ п'ю ліки Імован, коли страждаю від безсоння. У мене часто бувають стресові ситуації на роботі, тому ночами я довго не можу заснути. Таблетки допомагають мені впоратися з проблемою швидко, вони діють за 10-15 хвилин, моментально занурюють мене в сон. За ніч я не прокидаюся від кошмарів або сторонніх звуків.
Олена, 38 роківСнодійне Імован мені прописав лікар, до якого я звернулася за лікуванням хронічного безсоння. Раніше я могла тижнями спати по 2-3 години, з-за чого відчувала себе жахливо втомленою і розбитою. З таблетками ця проблема пішла. Вони дуже добре впливають на мій сон, заспокоюють і розслаблюють. Я задоволена їх роботою на 100%.
Оксана, 34 рокиПодруга порадила мені препарат Імован, коли я поскаржилася їй, що довго не можу заснути. Вона сказала, що й сама приймає його від безсоння, і їй засіб дуже подобається. Я хотіла купити таблетки, але в аптеці зажадали рецепт. Я звернулася до лікаря, той виписав мені препарат. На жаль, він мені не сподобався – після нього важка голова і хочеться спати ще сильніше.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!