Як виглядає папілома на тілі людини - зовнішні прояви, причини виникнення і лікування

Будь-нарости на шкірі вимагають своєчасної діагностики та лікування. Пацієнт повинен знати не тільки, що таке папілома, але і причини її виникнення на тілі, інфекції в організмі. По суті, це бородавка, з якою можна боротися консервативними і хірургічними методами. Шкіра набуває негарний вигляд, в організмі розвивається хвороботворний вірус. Локалізацію вогнища патології складно спрогнозувати, але діяти потрібно негайно.

Що таке ВПЛ

Це одна з найпоширеніших інфекцій, яка, одного разу потрапивши в організм, назавжди в ньому залишається. Шкідливе дію і підвищена активність ВПЛ спостерігаються лише під впливом провокуючих факторів, в іншому, папіломавірус людини переважає в «сплячої формі» при відсутності тривожної симптоматики. Papillomavirus однаково виникає у жінок і чоловіків, є заразним для оточуючих. Серед потенційних ускладнень лікарі не виключають папіломатоз шкіри з частими рецидивами.

Як виглядає папілома

Вирости на тілі можуть локалізуватися не тільки на шкірних покривах, але і на слизових оболонках. Зовні це ущільнена головка на ніжці, а сама бородавка є висячої. Інкубаційний період з моменту проникнення папіломавірусу до появи самої папіломи на тілі варіюється від декількох тижнів до декількох років. Пацієнт не відчуває внутрішнього дискомфорту, не скаржиться на появу великих наростів і присутність больового синдрому. Розвивається бородавка стрімко, може нагадувати родимку за кольором, але відрізняється за формою, способом кріплення до эпидермису.

Види папілом

Існує кілька десятків різновидів ВПЛ, які проникають в організм різними шляхами. Одні – контактно-побутовим шляхом, інші – статевим. Інфікування не виключено в дитячому віці або при сезонному ослабленні імунної системи. На практиці виділяють численні види папілом на тілі, нижче представлені найбільш поширені і часто діагностуються серед них:

  1. Плоскі папіломи. Вважаються підлітковими, являють собою легкі виступи на шкірі, відрізняються від родимок за кольором і формі, усуваються у дерматолога. Локалізуються на лобі, шиї, щоках.
  2. Вульгарні папіломи (звичайні, прості). Локалізуються на пальцях і стопах, виступають на 3 см над поверхнею дерми, мають шорстку поверхню. Дрібні, але численні на вогнищі патології.
  3. Перианальні гострокінцеві кондиломи. Зовні нагадують цвітну капусту, розміщуються на геніталіях - статевому члені у чоловіків, статевих губах або в піхві у жінок. Локалізація – слизова рота, анус.
  4. Ниткоподібні бородавки (акрохорди). Подовжена ніжка, витягнута форма над поверхнею шкіри, рухомість. Виникають після 40 років, локалізуються в місцях пролягання залоз внутрішньої секреції.
  5. Плоскоклітинний папіломи. Небезпечний вид наросту, оскільки на тлі підвищеної рухливості лікарі не виключають розвиток плоскоклітинного раку – злоякісного новоутворення.
  6. Підошовні бородавки. Вогнища патології знаходяться на стопі, відрізняються від шкіри за кольором, схильні до надмірної сухості, не доставляють загального дискомфорту, але вимагають проведення лікування.
  7. Інвертовані папіломи. Вогнища патології знаходяться в носа і придаткових пазухах, поширюються на гайморові і лобові пазухи, решітчастий лабіринт. Виникають вкрай рідко, але загрожують серйозними ускладненнями зі здоров'ям.
  8. Фибропапиллома. Новоутворення доброякісної природи, яке має грибоподібну форму. Повільно росте в складках шкіри, легко травмується. Відрізняється схильністю до озлокачествлению, сприяє розвитку меланоми.
  9. Ангиопапиллома. Це внутрішня папілома доброякісної природи із сполучної тканини, який кріпиться до судинах, може розвинути онкологічне захворювання. На початковій стадії можлива складність діагностики.

Чому з'являються папіломи на тілі

Головною причиною виникнення небезпечних відростків на шкірі є ВПЛ, який проникає в здоровий організм пацієнта ззовні. Це не тільки інтимна близькість без бар'єрної контрацепції з інфікованим партнером, також не виключені інші шляхи передачі небезпечної інфекції. Найпоширеніші причини папіломи детально викладено нижче:

  • порушений обмін речовин;
  • ослаблений імунітет;
  • недотримання правил особистої гігієни;
  • хвороби органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
  • наявність шкідливих звичок;
  • тривале застосування оральних контрацептивів;
  • безладні інтимні зв'язки.

Як передається ВПЛ

Папіломавірус має кілька шляхів, як заразити здоровий організм. Насамперед це інтимна близькість з людиною, в організмі якого вже переважає така хвороботворна інфекція. Лікарі рекомендують вибірково ставитися до статевих зв'язків, не міняти сексуальних партнерів; знати, що ж таке папілома. Крім того, не виключені й інші способи передачі ВПЛ, діагностовані в сучасній медицині. Це:

  • з поверхні шкіри через садна, травми;
  • у процесі пологів від зараженої матері до дитини.

Чим небезпечні папіломи

Сам по собі папіломавірус не небезпечний для здоров'я, оскільки може роками жити в організмі» і ніяк себе не проявляти. Проблеми зі здоров'ям починаються у стадії рецидиву, коли бородавки починають своє стрімке зростання. При питанні, чи небезпечні папіломи на тілі, відповідь однозначно ствердна. Спочатку це доброякісні нарости на шкірі, але при відсутності своєчасного лікування і під впливом патогенних факторів можуть перерости в злоякісні пухлини, чреваті метастазами. Потенційні ускладнення наступні:

  1. Папілома в горлі, мовою може призвести до порушення дихання, нападів задухи.
  2. Наріст на кліторі або в піхву призводить до запального процесу по-жіночому.
  3. Папілома на шкірі або слизовій при травмуванні може призвести до кровотечі.
  4. Формування поліпів, які в людському організмі показано видаляти оперативно.
  5. Папілома людини при травмуванні може призвести до зараження крові, смерті хворого.

Папіломи – лікування

Де б не була бородавка – на животі, сідницях, спині або в інтимних зонах, її потрібно своєчасно лікувати. Це можуть бути консервативні методи, використання народних засобів або проведення операції. Ефективне лікування папілом підбирає лікар після діагностики, головне – визначити характер патології, потенційну загрозу для здоров'я. Не варто починати з хірургічних маніпуляцій, можна спробувати вивести бородавку в домашніх умовах. Ось надійні консервативні методи:

  • противірусні препарати: Изопринозин, Панавир, Алокін-альфа,Гропріносин;
  • антисептичні склади: Октацид мазь), Вартнер Кріо, Веррукацид, саліцилова кислота;
  • імуностимулятори: Поліоксидоній, Віферон.

Як позбутися від папілом в домашніх умовах

При перших ознаках папіломи на шкірі можна використовувати методи альтернативної медицини, демонструють стійку позитивну динаміку недуги. Бородавки отпадаю, і людське тіло знову набуває презентабельний, здоровий зовнішній вигляд. Продуктивне позбавлення від папілом в домашніх умовах можливо після попередньої консультації з лікарем, поверхневе самолікування виключено:

  1. Щоб залишити зростання папіломи, найкращий спосіб – натерти її сухим господарським милом або соком чистотілу. Повторювати процедуру кілька разів до повного зникнення неприємних симптомів.
  2. Підготувати касторове масло, яким натерти папіломи по всьому тілу. Дозволено проводити процедуру до трьох разів за добу. В якості альтернативи використовувати кашку з часнику, пюре з кислих яблук або сік кульбаби для вірусної кондиломи.
  3. Йод у поєднанні з гасом теж ефективно діють. Якщо якісно намазати папілому на долоні або стопі таким лікувальним складом, то після першого сеансу вона підсихає, після другого – остаточно відпадає.

Профілактика

Пацієнту, щоб не знати, що таке папілома, важливо контролювати свої сексуальні зв'язки і вибирати тільки захищені статеві контакти. Це перше правило ефективної профілактики папілом, який помітно скорочує ризик вкрай небажаного інфікування. Побачивши фото, як виглядає папілома шкіри, вже зрозуміло, чого варто боятися. Інші профілактичні заходи для дорослих і дітей детально викладено нижче:

  • правильне харчування, позбавлення згубних звичок;
  • ретельне дотримання правил особистої гігієни;
  • прийом полівітамінних комплексів;
  • профілактична вакцинація;
  • уникання мікротріщин, подряпин, травм шкіри;
  • планування вагітності;
  • використання власних коштів вжитку.

Відео: папілома

Папілома. Що це?

Фото папіломи на тілі

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!