Як і коли роблять рентген на дому

Рентгенологічне обстеження на дому – платна медична послуга, за допомогою якої лікар проводить променеву діагностику захворювань поза поліклініки, за викликом. Процедура включає знімок органу або системи, його опис. Якщо потрібно, доктор надасть медичну допомогу, призначить лікування.

Свідчення

Викликати рентген на будинок у Москві можна цілодобово за телефоном клініки або зробити замовлення на спеціальному сайті. Термінова діагностика може знадобитися дорослим пацієнтам. Виклик лікаря-рентгенолога для дитини проводять тільки за клінічними показаннями.

Обов'язкова консультація дільничного педіатра.

Показання для дослідження:

  • Забої, травми голови, хребта.

  • Вивихи, підозри на переломи ребер, руки або ноги.
  • Розтягнення кульшового, колінного, ліктьового і гомілковостопного суглобів.
  • Довго, важко протікають інфекційні простудні захворювання.
  • Патології легенів або бронхів.
  • Захворювання вуха, горла, носа, зубів.

Рентген грудної клітки досліджує органи, м'які тканини і кістки цього відділу.

На відміну від флюорографії, метод дає не тільки загальне уявлення про легенях, бронхах, серце, але і прицільно, з високою точністю візуалізує органи, судини, лімфовузли.

Кому проводять рентген будинку


Виїзна діагностика необхідна для маломобільних людей, інвалідів, яким важко або неможливо самостійно відвідати поліклініку. У похилому віці збільшується ризик остеопорозу, при якому кістки стають крихкими. Навіть легкі падіння небезпечні переломами.

Лікар зробить терміновий рентген шийки стегна, верхніх або нижніх кінцівок, а також своєчасно накладе гіпс або шину.

Плюси і мінуси

До достоїнств рентгенологічного дослідження на дому відноситься можливість викликати лікаря цілодобово, в будь-який день тижня, зручний для пацієнта час. Хворому не потрібно чекати черги в поліклініці, йому гарантований індивідуальний уважний підхід. Лікар швидко зробить знімок і його опис.

Після діагностики дасть рекомендації щодо подальших дій, а при необхідності надасть першу допомогу або організує екстрену транспортування в лікувальний заклад.

Щоб отримати послугу, потрібно ретельно підійти до вибору клініки. Рентген на дому завжди платний, а вартість послуг у різних установах неоднакова.

Потрібно вивчити, порівняти прайси з цінами, а потім викликати фахівця.

Мобільні рентгенівські апарати

Для рентгена в домашніх умовах використовують малогабаритні, легкі пересувні установки. Цифрові зчитувальні пристрої моментально роблять якісні і точні знімки. Променеве навантаження в 2-3 рази нижче, ніж у плівкових апаратів. Спеціальна конструкція зменшує розсіяне і бічне випромінювання.

 

Протипоказання

Рентген легенів на дому для людей з надмірною вагою застосовують рідко. При масі пацієнта більше 120 кг сповільнюється швидкість проведення знімків. Вони не дають повної інформації про стан органів дихання, діагностика вимагає уточнення. З обережністю, тільки за медичними показаннями, призначають рентген вагітним жінкам, дітям.

Процедура заборонена, якщо дитина не досягла тримісячного віку.

Рентгенографія протипоказана дорослим з сильною кровотечею або відкритим пневмотораксом.

Ціна

Клініки Москви пропонують послугу на дому вдень по буднях, в межах МКАД, за ціною від 4,5 тис. до 8 тис. руб. Ввечері, вночі або на вихідних оплата зростає до 10 тис. руб. Виїзд за межі міста оплачується додатково залежить від відстані між медичним центром і пунктом призначення.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!