Протигрибкові препарати для ніг

Зіткнувшись з такою проблемою, як грибок стоп, необхідно дізнатися, які існують протигрибкові препарати для ніг, як правильно їх вибирати і застосовувати. Грибкові захворювання нижніх кінцівок поділяють на дві основні групи – одні вражають шкіру стоп (вони носять назву мікози), а інші викликають руйнування виключно нігтьових пластин оніхомікози.

Причини виникнення мікозу та оніхомікозу на ногах

Найпоширенішими збудниками грибка на ногах є гриби T. rubrum, однак близько 25% від загального числа таких інфекцій викликають дріжджові гриби. Зараження відбувається в результаті проникнення бактерій через мікроушкодження шкіри в глибокі шари дерми. Розпізнати захворювання легко, подивившись численні фото з ознаками грибка, а позбутися від нього непросто.

Грибок нігтів проникає в нігтьове ложе через мікроскопічні розриви і тріщини. Якщо заражений не має проблем з імунітетом і здоров'ям, захисні сили організму здатні впоратися з шкідливим мікроорганізмом і придушити його розмноження. Коли ж імунітет не може побороти грибок, захворювання починає повільно, але неминуче прогресувати, руйнуючи нігті і поширюючись на всі сусідні тканини.

Грибкові інфекції є надзвичайно заразні. Їх легко підхопити при відвідуванні басейнів, саун, спортзалів або примірці чужого взуття. Ризик розвитку грибка стоп збільшують такі фактори, як підвищена пітливість ніг, недотримання гігієни, носіння синтетики, незручного взуття. Грибок здатний з'явитися через зниження імунітету, що стався під час вагітності, після хвороби або тривалого лікування антибіотиками.

Який протигрибковий засіб для ніг вибрати

При виборі протигрибкових препаратів для ніг необхідно враховувати різновид грибка. Хвороботворні мікроорганізми володіють різною чутливістю, а для її визначення може знадобитися лабораторна діагностика. На різних етапах хвороби призначають певні схеми лікування і ліки. На початкових стадіях призначають терапію виключно зовнішніми препаратами, а якщо грибок встиг перейти в більш складну форму, потрібно пройти комплексний медикаментозний курс: місцеві та системні протигрибкові препарати для прийому всередину.

Лікувальні лаки

До складу лаків входять активні компоненти, що знищують грибкові мікроорганізми і перешкоджають їх розмноженню. Такими протигрибковими препаратами для ніг користуються на ранніх етапах розвитку хвороби та для профілактики зараження. Їх застосовують при поверхневих формах оніхомікозу, коли уражена не більше 2-3 пальців. Найдієвішими серед таких препаратів вважаються:

  • «Лоцеріл» – завдають від 1 до 3 разів на тиждень, рекомендована тривалість курсу – 6 місяців. Використовувати поверх нього декоративний лак допускається, але не рекомендується.
  • «Батрафен» – курс лікування мінімум 3 місяці: перший – засіб наносять через день, на другий – 2 рази в 7 днів, на третій лак наносять тільки раз у тиждень.
  • «Микозан» – протягом усього основного лікування, яке триває 4 тижні, лак наносять двічі на день. Профілактичний курс може зайняти від 2 до 5 місяців, а обробку нігтів препаратом під час нього здійснюють раз на день.

Креми, мазі і гелі

Вибираючи, як лікувати грибок стопи при обширних ураженнях, коли хворобою порушено більше 2 або 3 пальців або шкіра на ступнях сильно пошкоджена, перевагу слід віддавати протигрибкових препаратів для ніг у вигляді мазей, кремів і гелів. Входять до складу таких ліків активні речовини здатні пригнічувати поширення хвороби. Найбільш ефективними і доступними за ціною вважаються протигрибкові мазі наступних марок:

  • Крем «Клотримазол» – один із самих недорогих російських препаратів для усунення грибка. Засіб використовують для обробки уражених ділянок 2 або 3 рази в день.
  • Крем «Нізорал» – підходить для лікування більшості грибкових інфекцій. Його слід наносити на шкіру або нігті 1-2 рази в день.

Краплі та спреї для ніг і нігтів

Протигрибкові препарати для ніг у вигляді крапель, розчинів і емульсій володіють фармакологічною дією, схожим з ефектом інших засобів для місцевої обробки, але відрізняються від них способом нанесення. Спрей від грибка нігтів на ногах наносити простіше, ніж мазі, а в їх складі містяться ті ж самі активні компоненти. Ефективними антигрибковими препаратами цієї категорії вважаються:

  • Спрей «Ламізил» – його застосовують 1 або 2 рази на добу тиждень або довше виходячи з реакції на лікування.
  • Розчин «Микоспор» – засіб наносять на ніч, розподіляючи по ураженої області тонким шаром. Щоб забезпечити більш тривалий вплив розчину, на оброблені нігті рекомендується наклеювати пластир. При мікозах стоп курс лікування триває 3 тижні.

Лікарські препарати для прийому всередину

Застосовуючи одні лише зовнішні протигрибкові препарати для шкіри, вилікувати важкі форми хвороби неможливо. Впливати на збудника інфекції потрібно зовні і зсередини, додатково використовуючи пігулки або капсули для прийому всередину. Їх активні компоненти, що знищують хвороботворні мікроорганізми, також як антибіотик борються з бактеріями. При мікозах і оніхомікозах стоп застосовуються наступні протигрибкові препарати в таблетках широкого спектру дії:

  • Таблетки і капсули 6=Протигрибкові препарати - Нізорал – їх приймають 7 днів по 200 мг на день після їди, потім протягом ще 15 діб в зниженій дозі 100 мг. При лікуванні нігтів на ногах рекомендується пройти 3 курсу, витримуючи після кожного тритижнева перерва.
  • Капсули «Флюкостат» – дорослі приймають їх за схемою 50 мг раз на добу або 150 мг раз на тиждень. При легких формах грибка курс лікування триває 2-4 тижні, а при важких ураженнях – до 6 тижнів. Схема лікування дитини визначається індивідуально.

Перелік недорогих і ефективних протигрибкових препаратів

  • Нізорал

Склад: активний компонент кетоконазол, допоміжні речовини.

Показання: крем ефективний при лікуванні дерматофитовых і дріжджових інфекцій шкіри – кандидозу, дерматомікозу, епідермофітії. Засіб швидко усуває неприємні прояви грибкової інфекції, полегшуючи симптоми захворювання.

Застосування: при лікуванні дріжджових інфекцій крем наносять раз в день. У легких випадках термін позбавлення від грибка може скласти 2-3 тижні, в більш важких – до 4-6 тижнів. Крем використовують до усунення всіх ознак хвороби, а потім ще кілька днів після їх зникнення.

Вартість: від 400 рублів.

  • Лоцеріл

Склад: активний компонент аморолфіна, допоміжні речовини.

Свідчення: розчин ефективно знищує поширені грибкові мікроорганізми. Застосовується від грибка на ногах і руках. При ураженні, що охоплює не більше 2/3 площі нігтя, розчин використовується для монотерапії, тобто не вимагає використання додаткових ліків.

Застосування: розчином 1-2 рази в тиждень обробляють максимально очищені від поразок нігті. Терапію цим засобом проводять до лікування зруйнованих ділянок нігтьової пластини і її повної регенерації, яка вимагає мінімум 9-12 місяців.

Вартість: від 1360 рублів.

  • Ламізил

Склад: активна речовина тербінафін, допоміжні компоненти.

Показання: засіб характеризується широким спектром дії. Воно здатне зменшувати вираженість симптомів захворювання на перший же день використання. Крем застосовується для знищення різних видів грибів та лікування дріжджових інфекцій шкіри, в основному спровокованих мікроорганізмами роду Candida.

Застосування: крем наносять 1-2 рази на добу, очищаючи і висушуючи перед цим оброблювані ділянки. Для подсушивающего ефекту шкіру або поверхню нігтів рекомендується протирати перекисом водню. При мікозах стоп крем використовують від однієї до двох тижнів.

Вартість: від 480 рублів.

  • Экзодерил

Склад: активна речовина нафтифін, ряд інших компонентів.

Показання: крем призначають при міжпальцевих мікозах, грибка стоп і нігтів. Засіб має не тільки виражену протигрибкову, але і антибактеріальним і протизапальним ефектами, які забезпечують швидке усунення основних симптомів.

Застосування: препарат наносять на нігті двічі на добу, видаляючи перед цим уражені грибком області нігтів за допомогою ножиць і пилки. Тривалість курсу становить до 6 місяців. Для профілактики повторного розвитку грибкової інфекції використовувати крем продовжують ще 2 тижні після повного лікування від хвороби.

Вартість: від 440 рублів.

  • Флуконазол

Склад: активний інгредієнт флуконазол, додаткові компоненти.

Показання: препарат застосовують для медикаментозного усунення більшості різновидів мікозів та оніхомікозів, що викликані найпоширенішими видами шкідливих мікроорганізмів.

Застосування: доза для пацієнтів старше 15 років становить 400 мг на першу добу і по 200 мг у наступні дні лікування. Тривалість курсу прийому залежить від реакції на терапію. При недостатній ефективності денна доза може бути збільшена.

Вартість: від 20 рублів.

  • Тербінафін

Склад: активний компонент тербінафін, допоміжні речовини.

Показання: крем володіє широкою протимікробною активністю, тривало і успішно використовується для лікування мікозів та інших захворювань, які мають грибкове походження.

Застосування: засіб застосовують протягом тижня, обробляючи їм уражені області ніг разів в день. Крем забезпечує зменшення симптомів грибка в перші ж дні. Якщо у міжпальцевих проміжках є попрілості, місця нанесення засобу рекомендується прикривати марлею, особливо коли крем наноситься на ніч.

Вартість: від 60 рублів.

Дізнайтеся, як вибрати протигрибкові препарати в таблетках.

Відео про лікування грибка на ногах і нігтях

Всім, хто цікавиться проблемою лікування грибка, вразила шкіру або нігті на ногах, буде корисно ознайомитися з відеоматеріалами на цю тему. У них досвідчені експерти наводять найбільш дієві рекомендації швидкого і успішного позбавлення від захворювання і максимально докладно висвітлюють основні особливості лікування. Відео пропонує чимало цінної інформації про те, як правильно боротися з грибковою інфекцією і дозволяє дізнатися, які ефективні методи профілактики допомагають практично гарантовано уникнути її появи в майбутньому.

-

Відгуки про результати після застосування

Дмитро, 38 роківБув багаторічний грибок у дуже занедбаному вигляді, коли взявся лікувати, нігті були практично повністю знищені. Пив «Флюкостат», ходив на процедури, де мені прибирали з нігтів пошкоджені грибком області, мазав спочатку недорогим «Тербінафіном», потім мені порадили дорожчу мазь «Ламізил». Позбутися дуже складно, зараз всюди ходжу тільки в тапочках, щоб знову не підчепити цю заразу!
Ганна, 27 роківя лікувала Грибок найдешевшим препаратом, який знайшла, «Флуконазолом». Раз в 3 дні робила розпарювальні ванночки для ніг, обрізала нігті і полировала спеціальної пилкою, потім наносила розчин, але взагалі їм обробляла без ванночок два рази в день, плюс пила «Флюкостат». Близько семи місяців пішло на лікування, зате зараз нігті здорові.
Лариса, 35 роківДовго намагалася вивести грибок, змащувала нігті йодом, але це не допомагало. Побачила рекламу «АнтиНогтеГриба», деякий час мазала їм, потім все одно пішла до лікаря. Прописали мазати крем «Экзодерм» і пити «Нізорал». Довго не було ніяких поліпшень, але продовжувала лікуватися, а на третьому місяці побачила, що нігті почали відростати. Через півтора роки вони стали виглядати нормально.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!