Перші ознаки сифілісу
Невипадково сифіліс відносять до числа небезпечних венеричних захворювань, а навмисне зараження їм карається за законом. Недуга цей виліковний, проте виявити його на ранніх стадіях непросто. Ситуацію ускладнює і те, що перші симптоми сифілісу протікають практично безболісно і проходять самі собою, без медичного втручання, захворювання при цьому міцно зміцнюється в організмі, завдаючи непоправної шкоди. Що ж служить ознакою хвороби?
Шляхи зараження інфекцією
Руйнівний вплив сифілісу обумовлено дією блідої трепонеми. Ця бактерія, будучи надзвичайно активною, здатна швидко передаватися від хворої людини до оточуючих. Збудник живе у будь-яких рідинах, що містяться в організмі: кров, слина, лімфа, виділення слизових оболонок. Відомо кілька способів зараження:
- найпоширеніший – при незахищених статевих контактах з хворим партнером, у тому числі оральних або анальних;
- відомий і побутовий шлях зараження – через предмети загального користування або особистої гігієни, якщо хтось у родині є носієм бактерії сифілісу;
- під час вагітності від зараженої сифілісом матері хвороба передається через плаценту малюкові;
- в особливу групу ризику входять медичні працівники, по лікарському обов'язку контактують з хворими: використання одноразових рукавичок і дотримання правил особистої гігієни зводять ймовірність зараження до мінімуму, проте небезпека все одно існує.
Перші ознаки сифілісу
Не варто чекати перших симптомів сифілісу на наступний же день. Навіть якщо зараження відбулося, на початковому етапі ні за зовнішніми проявами, ні за внутрішніми відчуттями визначити це нереально. Сифіліс вперше дасть про себе знати, коли бактерія міцно вкорениться в організмі і почне розмножуватися. Причому у юнаків і у дівчат ця мітка виглядає однаково, але буде розташована на різних ділянках тіла.
У чоловіків
У тому місці, де бактерія потрапила в організм, виникає один з перших симптомів сифілісу – круглої форми щільна ранка з піднятими краями, або шанкр. Рана не завдає болю, покрита білим жирообразным нальотом. Іноді місце виникнення шанкра червоніє і набрякає. Розташування його залежить від того, як був здійснений статевий акт. Шанкр може з'явитися на зовнішніх статевих органах, при оральному сексі або користуванні однієї посудом з зараженим людиною – мовою (так проявляються симптоми сифілісу у роті), на ранці, на яку потрапила слина або крапля крові хворого.
У жінок
Ознаки сифілісу у жінок нічим не відрізняються від тих, що характерні для чоловіків. І у тих, і у інших на місці впровадження бактерії в організм виникає шанкр. Але якщо у чоловіків виразка частіше розташована на статевих органах і видно оку, то у жінок запалення нерідко виникає на слизовій оболонці піхви або на шийці матки – там, де побачити його при огляді зможе тільки фахівець. Якщо взяти до уваги, що шанкр не завдає ніяких незручностей, то жінка його просто не помітить.
Інкубаційний період захворювання
З дня зараження до моменту виникнення шанкра проходить не менше 3-6 тижнів. Це так званий інкубаційний період, протягом якого бактерії поширюються по всьому організму, жодні симптоми зараження сифілісом при цьому не спостерігаються. Визначити, чи хвора людина, в цей період нереально. Навіть за результатами аналізу тканин шанкра не завжди реально встановити вірний діагноз: наявність блідої трепонеми у виразки зовсім необов'язково.
Стадії перебігу хвороби і симптоми
Перші симптоми сифілісу на ранній стадії у всіх однакові: виникнення шанкра, який заживає сам собою, без якого б то ні було лікування за кілька днів. Також можливе збільшення лімфатичних вузлів, найближче до місця зараження. Це означає, що бактерія потрапила в лимфоток і почала рух по всьому організму. Перша стадія хвороби триває 2-3 місяці.
На другій стадії, яка триває 3-5 років, симптоми сифілісу у чоловіків нічим не відрізняються від ознак у жінок. Хвороба проявляється наступним чином:
- головний знак – бліда висип на всьому тілі або на окремих його ділянках, включаючи долоні і підошви;
- невелике (до 38 °С) підвищення температури тіла;
- випадання волосся, вій і брів;
- загальні нездужання, швидка стомлюваність, втрата апетиту;
- головні болі, ломота в кістках та суглобах.
Хворий в останній, третій стадії сифілісу являє собою досить непривабливу картину: тіло вкрите виразками і ранами – гума, хрящі зруйновані. Більше інших страждають кісткова і хрящова тканини, ендокринна і нервова системи, життєво важливі внутрішні органи. Хвороба, яка роз'їдає людину зсередини, вже не представляє небезпеки для оточуючих, але призводить нещасного до вірної смерті. В наші дні зустріч з недугою в останній стадії – велика рідкість: з захворюванням навчилися успішно справлятися медикаментозними засобами.
Відео про симптоми та лікування сифілісу
Про те, які симптоми при сифілісі повинні викликати найбільше занепокоєння (хоча за свідченням фахівців в реальності цього не відбувається), як протікає хвороба і які кошти потрібно використовувати, щоб не заразитися зовсім, в розміщеному нижче відео розповідають експерти. Свою медичну практику вони присвятили боротьбі з цим захворюванням. Крім детального опису перших симптомів сифілісу лікарі поділилися цікавою інформацією: недуга в початковій стадії успішно лікується найпростішим антибіотиком! Про який засіб йде мова, розповість відеосюжет.
Жити Здорово! Симптоми й лікування сифілісу