Як боротися з безсонням
Безсонні схильні люди будь-якого віку. Всю ніч ворочатися в ліжку, шукати, як же позбутися від безсоння може і старий, і підліток. Особливо часто безсоння зустрічається у тих людей, які ведуть активну розумову діяльність. У психології прийнято вважати, що якщо не боротися з цією недугою, він негативно позначиться на стані людини, наслідком буде зниження якості його життя і порушення нервової системи.
Способи лікування безсоння
Багато люди часто задаються питанням: як заснути, якщо не спиться? Найкращим способом, якщо безсоння викликане не хворобою, є малорухомі одноманітні заняття. Наприклад, читання книг, молитви або в'язання, але не робота за комп'ютером. Напруга викликає стомлюваність очей і порушує сон. Можна використовувати й інші засоби від безсоння:
- гарячу ванну перед сном;
- тепле питво з медом;
- для боротьби з недугою необхідно багато рухатися, наприклад, під час обіду сходити в кафе або магазин, а після роботи бажано трохи прогулятися;
- плавання в басейні і виконання елементарних вправ;
- відвідування психолога;
- гіпноз;
- використання методів гомеопатії.
Ліками
Вибір лікарських засобів проти безсоння обмежений тим, що як такого універсального препарату від цього захворювання не існує. Лікування асомнии – це відновлення порушеного біологічного ритму сну. Ізольоване від комплексу оздоровчих процедур ліки від безсоння не вирішить головну проблему агрипнии – болючою безсоння. Краще завжди починати лікування з препаратів рослинного походження.
Таблетками
В боротьбі з безсонням застосовують кілька груп медикаментозних засобів: седативні, антигістамінні препарати, транквілізатори. Їх постійно вдосконалюють, зменшуючи побічні ефекти і різні протипоказання. Пігулки стають доступними для всіх вікових груп пацієнтів. Як правило, щоб побороти ознаки недуги, люди купують безрецептурні препарати від безсоння, що містять рослинну основу:
- Нейростабіл;
- Орто-Таурин;
- Новопасит;
- Персен;
- та ін.
Таблетки Персен від безсоння володіють м'яким ефектом. В них міститься екстракт меліси, валеріани. Вони не викличуть днем сонливого стану. Курс лікування становить один тиждень. Слід на день препарат приймати 3 рази по 2 капсулі. Орто-Таурин попереджає перевтому (фізична і розумова), налагоджує засинання. Не викликає звикання. Необхідно пити по 2 капсули за годину до сну, лікування – від 10 днів до місяця.
Краплями
Крім таблеток, що допомагає від безсоння? Краплі! Всім, хто страждає асомнией (безсоння) слід приділити увагу нового вітчизняного препарату Валемидин. У ньому містяться лише заспокійливі рослинні: пустирник, валеріана, м'ята. Приймати краплі проти безсоння дорослим слід до їжі, попередньо розчинивши їх у воді. Дозують по 30 крапель 4 рази на день. Приймати їх треба не більше 10 днів. Зможуть допомогти від безсоння і ландышевые краплі – необхідно тиждень на ніч приймати 30 крапель, розведених у воді.
Народними засобами
Від асомнии можуть допомогти народні перевірені засоби. Про те, як позбавитися від безсоння в домашніх умовах, знали наші прабабусі. Все лікування у легковозбудимых здорових людей зводиться до дотримання режиму сну. При тривалій агрипнии, поряд з лікуванням препаратами, рекомендований прийом натуральних простих засобів з народної медицини. Лікування продуктами і травами безсоння дуже просте.
Травами
Лікує безсоння іван-чай: окропом залити 3 ст. л. висушеної трави, настоянку залишити на 5 годин у термосі. Приймати 4 рази за день. Бузина теж допоможе впоратися з недугою: столову ложку кореня червоної бузини треба заварити крутим окропом, потім прокип'ятити протягом 15 хвилин і залишити на півгодини. Відвар за день вживати 3 рази. Від недуги допомагає настій з кропу: одну ст. л. сухої трави треба заварити окропом і перелити на ніч настоюватися в термос. Потім процідити. Пити відвар від безсоння по одній склянці на день. Є і трав'яний збір:
- Взяти по 30 гр. пустирника і перцевої м'яти, 20 гр. шишок хмелю і валеріани.
- Все перемішати і залити окропом, нагріти 20 хвилин. Далі треба віджати сировину і долити трохи води.
- Відвар слід пити по 1/2 склянки 3 рази.
За допомогою меду
Мед сприяє зміцненню організму, він полегшує засипання і діє як заспокійливе для нервової системи. Рецепти:
- Від безсоння відмінно допомагає мед із молоком. Кожен день перед сном треба випивати теплий молочний продукт з медом.
- Сік буряка і мед: необхідно взяти склянку меду і склянку соку буряка, розмішати і перелити в будь-яку банку. Пити настій необхідно 3 рази по 1 ст. л. в день, поки не закінчиться вся суміш.
- В якості профілактики пийте теплу медову воду на ніч.
Як боротися з безсонням в домашніх умовах
Порушення сну заважає людині спокійно жити і вести звичайні справи. Багато люди, зіткнувшись з проблемою, не уявляють, що зробити, щоб заснути? Можна спробувати до відвідування лікаря вдома впоратися з недугою. Для цього необхідно:
- дотримуватися режим харчування;
- виключити важку їжу з раціону;
- займатися спортом;
- приймати вітаміни;
- дихати свіжим повітрям;
- спеціально готувати спальне місце до сну: провітрювати кімнату, використовувати ортопедичні спальні приналежності.
У дітей
Головна умова до підготовки до сну – режим. Якщо дитина щоденно буде вкладатися спати в один час, то дуже скоро він звикне до цього. Ще поради:
- Придумайте з малюком особливий ритуал для сну. Потрібно якесь повторювана дія, що виконується безпосередньо перед сном. Наприклад, читання казки або купання.
- Колискова – перевірений часом спосіб укладання. Дитина буде відчувати, що його люблять.
При вагітності
Часто від вагітних жінок можна почути: «Прокидаюся вночі і не можу заснути, що можна прийняти?» Необхідно перед прийомом ліків проконсультуватися зі своїм лікарем на предмет безпеки препарату для майбутньої дитини. Крім цього, важливо уникати денних стресів. Перед сном випивайте чай з чебрецем. Не спіть вдень. Для позбавлення від асомнии добре допомагає:
- щоденна фізкультура;
- режим дня;
- провітрювання кімнати;
- зручна піжама і місце для сну;
- вечірня прогулянка.
У літньому віці
У літніх людей частіше інших зустрічається порушення сну. Страждати вони можуть у зв'язку з тим, що погіршується кровообіг і зменшується рівень мелатоніну. Цю проблему слід лікувати і вживати заходів щодо її ліквідації, використовуючи особливі ліки. Головна умова – засоби від безсоння для літніх повинні бути безпечними, не викликати ускладнень у всього організму. Крім того, людям у віці вилікувати безсоння допоможуть наступні дії:
- треба зробити свою постіль зручною;
- уникайте стресу;
- не пийте кави і занадто міцний чай;
- виключіть з раціону жирну їжу;
- провітрюйте кімнату, але так, щоб не захворіти;
- частіше гуляйте на свіжому повітрі;
- спите в бавовняна білизна.
Від чого буває безсоння
Причинами виникнення безсоння бувають: хронічне захворювання, перенапруження, перевтома, негативне ставлення до світу, неправильний спосіб життя. Мотивом для хвороби може стати випита на ніч кухоль міцного чаю, або з'їдене на вечерю жирне блюдо і випитий келих вина або пива. Крім того, симптомом асомния може стати при:
- запої;
- ВСД;
- у жінок при клімаксі;
- у новонароджених – при коліках;
- депресії;
- прийняття медикаментів;
- голосної музики, яскравому світлі в кімнаті;
- шкідливі звички;
- сильних переживаннях.
Відео: як заснути при безсонні
Безсонні схильні різні люди – незалежно від їх соціального статусу, віку, статі та рівня достатку. Індивідуальні лише причини її виникнення. Про те, як швидко позбавитися від безсоння, про препаратах і про способи лікування асомнии добре розказано у відеосюжеті. Слідуючи простим радам відомих людей, ви назавжди забудете, що таке порушення сну.