Гречаний мед - лікувальні властивості і протипоказання. Користь і як перевірити продукт на натуральність

Відомий високосортний продукт збирають бджоли з квіток гречки звичайної. Натуральне ліки лікує серйозні захворювання, має косметичний ефект на волосся і шкіру. Цей цінний замінник цукру позитивно впливає на здоров'я людини.

Як виглядає гречаний мед

Робиться мед з нектару квітучої рослини гречки, яку легко дізнатися на фото. Пилок багата залізом, білками, вітамінами, ферментами та цінними амінокислотами. Завдяки такому складу колір гречаного меду самий темний, що відрізняє його від інших сортів, чим, природно, користуються недобросовісні продавці. Відтінок бджолиного продукту може змінюватися від червоного до насиченого темно-коричневого і навіть бути темніше.

Склад

Одним з найбільш складних натуральних продуктів є бджолиний мед. Склад речовин непостійний і мінливий, а видів налічується близько 400. Приблизний склад включає:

  • білкові сполуки;
  • воду;
  • цукру (глюкозу, сахарозу, фруктозу);
  • амінокислоти;
  • ферменти (инулаза, діастаза, гликогеназа, амілаза, глюкозооксидаза, інвертаза, фосфоліпаза, пероксидаза, полифенолоксидаза, каталаза);
  • органічні кислоти (ліноленова, яблучна, янтарна, глюконова, винна, молочна, щавельная, лимонна, ін);
  • неорганічні кислоти (фосфорна і соляна).

Продукт бджільництва з гречки за змістом відрізняється безліччю вітамінів, які в сукупності роблять його лікувальним. Це З, В1, В2, В5, В6, Н, РР, Тобто Зольність становить 0,17%. Гречаний сорт має властивість засахариваться більше інших. Він багатий мінеральними речовинами (макро - і мікроелементами), їх налічується близько 40 в залежності від типу і умов збирання, умов утримання. Це:

  • нікель;
  • залізо;
  • алюміній;
  • фосфор;
  • цинк;
  • кальцій;
  • кобальт;
  • калій;
  • йод;
  • хлор;
  • мідь;
  • марганець;
  • магній та ін

Смак

Надзвичайно терпкий смак меду з гречки обумовлений складом рослини, з якого він робиться. Даний сорт відрізняється приємним ароматом, темний кольором і смаком, який «лоскоче горло, створює відчуття першіння, залишає післясмак. Перед покупкою важливо спробувати товар, адже характерний смак – краща гарантія автентичності.

Корисні властивості та протипоказання

Продукт бджільництва характеризується високою поживністю, насичує тканини м'язів, мозку фруктозою і глюкозою, підтримує енергетичний баланс. Гречаний сорт помітно покращує процес загоювання ран, налагоджує роботу організму, сприяє відновленню сітківки ока, лікує захворювання шлунка, серця, нирок, шкіри, зміцнює імунну систему. Властивості дозволяють рекомендувати його при епідемії грипу, хвороб дихальних шляхів, ГРЗ, ангіни і при нежиті.

Протипоказаннями до застосування вважаються:

  • індивідуальна непереносимість;
  • схильність до алергічних реакцій (продукт володіє яскраво вираженими ферментами);
  • цукровий діабет (містить глюкозу і фруктозу);
  • повним людям або бажаючим схуднути (дуже калорійний продукт);

Рекомендації:

  1. При обмеженнях продукт потрібно пробувати вводити в раціон по пол. 1 ч. л.
  2. Людям, які на дієті, можна їсти по 180 р. в день.
  3. У бджолиному товар містяться ферменти і шкідливі бактерії, тому малюкам до 2-х років не можна їсти з-за нездатності шлунку переварити речовини.

Для жінок

Природний антиоксидант жінкам відновити пружність і еластичність, а додасть волоссю природний блиск і зміцнить їх. Косметика на основі бджолиної, крему і маски, уповільнюють процеси старіння шкіри, прибирають ранні зморшки, зменшуючи їх глибину. Користь гречаного меду для жінок полягає у вітамінах: вони поповнять запас корисних речовин в організмі, що особливо важливо в період вагітності. Використовується продукт і в якості профілактичного заходу від анемії, одночасно зміцнюючи захисні сили організму, імунітет.

Для чоловіків

Для чоловічого організму корисні темні сорти, які володіють невеликою гіркуватістю. Серед відповідних сортів благородно на фоні інших вирізняється гречаний мед для чоловіків. В результаті досліджень було встановлено, що його вживання сприяє підтриманню статевої чоловічий системи в хорошому стані, служить профілактикою імпотенції, здатний вилікувати її. При відсутності алергії лікарі рекомендують сильній статі є продукт, починаючи з юнацьких років. Для корисності та підвищення потенції потрібно щодня з'їдати по 2 ч. л.

Протипоказання

Товар з квітучої гречки – лікувальний продукт, але як і будь-які ліки, може приносити шкоду при прийомі. Список, кому протипоказаний мед з гречки: алергікам, пацієнтам з цукровим діабетом, людям, що бажають скинути вагу, дитині до двох років. Трапляється так, що деякі люди не підозрюють, що є алергія. Щоб перевірити, чи не принесе вам шкоди продукт, слід нанести невелику частину на зап'ясті. При появі нежитю, кропив'янки, нетравлення шлунку, болі в голові від вживання слід відмовитися.

Лікувальні властивості

Мед застосовують в косметичних процедурах з-за його омолоджуючого ефекту, але відчути корисні властивості можна, лише вживши його всередину. Він є цінним, смачним продуктом, тому обов'язково повинен бути в раціоні харчування. Крім відновлення енергії і насичення організму комплексом вітамінів, користь для організму людини така:

  • позбавляє від гіпертонії і недокрів'я, нормалізує артеріальний тиск;
  • збагачує кров і нормалізує роботу судин;
  • стабілізує обмінні процеси в організмі;
  • виводить паразитів;
  • дієвий антидепресант;
  • знімає запалення;
  • допомагає при виразці з-за здатності до нормалізації кислотного балансу в шлунку;
  • відновлює сили при нестачі вітамінів (авітамінозі);
  • виводить радіонукліди.

Для особи

Для жирного типу шкіри з метою усунення блиску застосовується білкова маска для обличчя:

  1. Необхідно змішати рідкий цілющий продукт (1 ст. л.) з вівсяним борошном (1 ст. л.) і 1 яєчним білком.
  2. Білок збити, додати інші інгредієнти.
  3. Все добре розтерти і нанести на необхідну область обличчя на 20 хвилин, змити теплою водою.

Можна приготувати медове харчування для сухих ділянок шкіри:

  1. Треба взяти по 2 ст. л. бджолиного продукту і рослинної (оливкової) олії.
  2. Все змішати і підігріти до 40°С.
  3. Змочити отриманим розчином марлю і накласти на обличчя на 20 хвилин.

Хочете поліпшити колір обличчя? Допоможе маска з морквяним соком і медом:

  1. Натерти моркву, взяти 1 ст. л. соку, 1 жовток, 1 ч. л. рідкого меду.
  2. Перемішати, нанести на обличчя на 25 хвилин.
  3. Змити теплою водою.

Є ще один дієвий рецепт маски, яка очищає шкіру обличчя, позбавляє від чорних крапок:

  1. Половину ч. л. дрібно меленої кави змішати з 3 ст. л. бджолиного продукту.
  2. Використовувати як пілінг або скраб-маску 1 раз на тиждень.

При діабеті

До протипоказань відносять цукровий діабет, т. к. в складі є фруктоза, сахароза, глюкоза. Ці речовини підвищують рівень цукру в крові, що небезпечно для інсулінозалежних людей. Однак існує думка, що деякі лікарі дозволяють приймати мед при цукровому діабеті на ранніх стадіях хвороби в малих дозах. Факт має свої підстави: крім глюкози, в продукті є левулеза, яку в поєднанні з фруктозою організм діабетиків сприймає. Прості вуглеводи не викликають різкий стрибок глюкози в крові.

Для волосся

Натуральна косметика приємно пахне, не містить консервантів, барвників. Гречаний мед для волосся у вигляді масок не тільки зміцнює волосся, але і є відмінним засобом проти дратівної свербіння і лупи. Краще використовувати його разом з іншим, не менш корисним інгредієнтом – ріпчастою цибулею. Додавати овоч потрібно в рівній пропорції. Застосування:

  1. Цибулю натерти на тертці, змішати з рідким медом.
  2. Суміш втерти в коріння, витримати 30 хвилин і змити.
  3. Якщо у вас волосся сухе, то додайте оливкову олію, яке допоможе пом'якшити волосся, збагативши складу поживними речовинами.

При застуді

Солодкий препарат не просто усуває симптоми, але і вилікує вас від застуди. Від нежитю підійдуть краплі з ріпчастою цибулею: сік цибулі розвести водою (1:2), 1 ч. л. рідкого меду. Розчин повинен постояти півгодини. Після необхідно закапувати по 2 краплі в обидва носові проходи 3 рази на добу. Такий розчин допоможе і від болю в горлі: полоскати горло потрібно 1 раз в день. При застуді замість чаю можна пити тепле молоко з бджолиним лікувальним засобом.

Для приготування народного рецепту від хвороб дихальних шляхів і горла можна з'єднати 1 порцію соку алое і 5 порцій меду. Склад не підігрівається, але ретельно перемішується. Приймати засіб стоїть по 2 ст. л. 5 разів на добу після прийому їжі. Однак діти навряд чи зможуть зрозуміти користь такого ліки через гіркого смаку, тому для них можна приготувати смачне солодке ласощі:

  • взяти 1 ст. л. соку алое, половинку ст. л. меду і вершкового масла;
  • додати 1 ст. л. гусячого жиру, 4 ст. л. какао;
  • підігріти на водяній бані, але не дати закипіти.

Для печінки

Продукт бджільництва даного сорту надає лікувальну дію на паренхіму печінки. При лікуванні хронічної форми гепатиту використовують спеціальний настій з хвої сосни і меду з гречки (всі інгредієнти за 1 кг). Суміш потрібно помістити в горщик з глини, куди долити 2 л. води. Склад щільно закрити кришкою і в зимовий період настоювати 10 днів, в літній – 3 дні. Пити настій по 1 ст. 2 рази в день. Застосовувати засіб при інших порушеннях:

  • цирозі;
  • гепатозах;
  • алкогольної інтоксикації.

Калорійність

Достовірно говорити про калорійності неможливо: у кожного бджолиного продукту свій джерело вітамінів, мінералів. Середній показник на 100 грам продукту – 390 ккал. Калорійність гречаного сорти вище, ніж у світлих сортів. Одна чайна ложка містить 30 ккал, а їдальня – близько 60 ккал. Вживаючи мед помірно, не думайте про вазі: всі калорії відносяться не до цукрів, а до глюкози, тому їх розщеплення відбувається набагато швидше.

Як вживати гречаний мед

Щоб уникнути різних побічних ефектів застосовувати солодкість треба за правилами. Поліпшити сон, травлення, позбутися від шкідливих бактерій в шлунку можна, якщо два рази на день випивати 1 ст. води з 1 ч. л. продукту. Відновити сили організму, збагатити кров можливо з допомогою підлогу. 1 ч. л., яку необхідно розсмоктувати. Для поліпшення смаку чаю потрібно додавати замість цукру. Мед корисний лише в помірній кількості.

Як відрізнити підробку

Вживання підробленого меду не принесе користі. Відмінності:

  • справжній повинен засахариваться взимку;
  • молодий товар може бути більш рідким;
  • він повинен стікати рівною цівкою;
  • не підробка завжди має терпкий смак, натуральний аромат (не карамельний), коричневий колір.

Як перевірити гречаний мед на натуральність будинку:

  1. У медовий розчин треба капнути йод: якщо посиніє, то присутній крохмаль або борошно.
  2. Якщо склад зашипить при додаванні оцту, тобто крейда.
  3. Разбавленность цукровим сиропом можна визначити, якщо додати шматочок хліба. Якщо через 10 хвилин кусень твердий, то продукт натуральний.

Ціна

Потрібно бути готовими до того, що недорогим може бути ненатуральний товар. Корисний продукт дорогий, завжди відрізняється вартістю. При виборі важливо звернути увагу на консистенцію, термін придатності (засахаривавшийся чи ні), колір і смак. Маловідомі сорти краще не брати, тому що неясно, як продукт повинен виглядати, що збільшує ризик придбати підробку. Купити смачний бджолиний продукт можна не у посередників, а у прямих виробників.

Приблизні ціни вказані в таблиці:

Назва продукціїВагаВартість в рублях
Мед з волоським горіхом гречаний1 кг790
Гречаний мед500 г280
Мед з гречки з живицею500 г325
Мед з гречки високої якості250 г190
Мед з гречки Алтайський1300 г800

Мед з гречки, Пасіка Рижова

1 кг550

Відео

"Довіряй, але перевіряй": Як вибрати гречаний мед

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!