Подорожник - лікувальні властивості, протипоказання і застосування

Не всі пацієнти дотримуються методів офіційної медицини, багато є прихильниками народного лікування. Наприклад, при саднах знадобляться корисні властивості подорожника, а при скачках гіпертонії допоможе відвар шипшини. Більшість лікарських рослин відрізняються м'яким дією, при цьому продуктивно усувають вогнища патології.

Чим корисний подорожник

Про це народному антисептику знають навіть діти, особливо якщо розбиті коліна, а бігти скаржитися мамі соромно. В такому випадку використовують свіже листя подорожника, які не тільки відкриту рану знезаражують, але і сприяють прискореному процесу регенерації тканин. Таким способом процес одужання дерми прискорюється, а поява шрамів колись травмованому місці і зовсім виключено. Інші цілющі властивості подорожника детально викладено нижче:

  • поліпшення перистальтики кишечнику, нормалізація апетиту;
  • усунення очевидних симптомів стресу;
  • м'який знеболюючий ефект;
  • стимуляція секреторної функції шлунка;
  • протизапальну дію;
  • антисептичні властивості при травмуванні м'яких тканин;
  • участь у комплексній терапії неврастенії, неврозу;
  • комплексне зміцнення імунітету;
  • кровоочисну дію.

Насіння подорожника - лікувальні властивості і протипоказання

Якщо свіже листя цієї лікарської рослини при зовнішньому використанні продуктивно загоюють рани, то насіння призначені для прийому всередину в якості приготовлених відварів, настоїв. Головне – підібрати правильний рецепт, при цьому не порушувати добові дозування. Лікувальні властивості і протипоказання насіння подорожника детально викладено нижче:

  1. Знімає запалення при рецидивуючому захворюванні органів ШКТ, як варіант загострення виразки, гастриту.
  2. Plantaginaceae можна використовувати при патологіях органів дихання, наприклад, при бронхіті, бронхіальній астмі, катарі верхніх дихальних шляхів, кашлюку, як засіб з відхаркувальною дією.
  3. Лікувальний відвар володіємо сечогінною дією, сприяє виведенню з нирок і жовчного міхура каменів, піску.
  4. Для жінок це ефективний засіб при діагностованому безплідді, запаленні придатків, а для чоловіків – ефективний помічник у боротьбі з хронічним простатитом.
  5. Речовини в натуральному складі насіння дозволяють зміцнити імунітет, впоратися з хвороботворної інфекцією, забезпечити позитивну динаміку судинних хвороб.

При наявності тромбів, підвищеної кислотності соку шлунка та надмірної чутливості організму використовувати лікування подорожником категорично протипоказано. Краще вибрати інший альтернативний рецепт, який володіє щадним дією. При прогресуючої вагітності теж бажано утриматися від таких альтернативних методів інтенсивної терапії

Листя

Хтось сприймає це лікарська рослина, як непотрібний бур'ян на узбіччі дороги. Однак навіть професійні фахівці впевнені, що без його участі неможливо перебороти ряд небезпечних захворювань. Важливо заздалегідь з'ясувати лікувальні властивості і протипоказання листя подорожника, щоб за необхідності використовувати його в медицині і косметології. Отже, лікарська рослина:

  • демонструє цілющі властивості при коліті, метеоризмі, виразці, гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку;
  • сприяє відділенню мокротиння при бронхіті, плеврит, туберкульозі легень, бронхіальній астмі;
  • продуктивно знімає біль, допоможе боротися з нападами мігрені, дозволений до застосування навіть дитиною;
  • успішно лікує трофічні виразки, ефективно бореться з аеробними та анаеробними мікроорганізмами;
  • затягує рани, прискорює процес відновлення уражених ділянок дерми, що забезпечує усунення зморшок і зняття набряклості верхнього шару епідермісу.

Якщо пошкоджена шкіра відрізняється підвищеною чутливістю, або на ній прогресує очевидний гнійний процес, зазначена лікарська рослина краще не використовувати. Бажано підібрати інші аптечні засоби, теж відомі пацієнтам на практиці, які діють без побічних явищ, ускладнень в конкретній клінічній картині.

Корінь

Корисні не тільки суцвіття і листя, в альтернативній медицині показання мають і коріння. Блошиний і великий (Plantago major) подорожник на практиці найбільш затребувані, але в якості альтернативи можуть використовуватися і інші сорти цієї лікарської рослини – Plantago coronopus (оленерогий), Plantago lanceolata (ланцетолистный), Plantago media (середня), Plantago asiatica (азіатський). За описом такі трави не менш ефективні за медичними показаннями, за застосування – так само доступні. Лікувальні властивості і протипоказання кореня подорожника такі:

  • прибирає зубний біль;
  • може лікувати патології наднирників, щитовидної залози;
  • бореться з укусами комах.

Добре відомо, як виглядає ця трава, але коріння невидны. Спочатку їх потрібно викопати, потім висушити і використовувати для приготування ліків. Вогнище патології перестане боліти, якщо не порушувати протипоказання. В даному випадку мова йде про підвищеної чутливості організму, періоди вагітності і лактації. Дитині давати відвар з кореневищ з великою обережністю.

Подорожник – застосування

Лікувальні властивості цієї трави відомі в усіх напрямах медицини, додатково використовуються у сучасній косметології. В урології лікувальна трава вирішує проблему простатиту, в гінекології – допомагає впоратися з запальним процесом, безпліддям. Якщо настояти відвар і приймати всередину, виходять камені і пісок з нирок. Якщо прикласти листок до рани, шкіра почне затягуватися. Це далеко не весь опис тих медичних областей, де знайшов своє застосування подорожник – лікувальні властивості унікального рослини.

Настоянка подорожника - застосування

Цей представник сімейства подорожникових своїми лікувальними властивостями заслужила бездоганну репутацію в масах. Наприклад, застосування настоянки подорожника доречно в наступних клінічних картинах:

  • коліт, виразка, гастрит;
  • дизентерія, запор, метеоризм;
  • фурункули, трофічні виразки, вугрі, прищі на шкірі;
  • бронхіт, коклюш, бронхіальна астма;
  • артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, атеросклероз.

Чай з подорожника

Такий напій може приймати навіть дитина, а його приготування займає всього кілька хвилин. Переважаючі в основі органічні кислоти забезпечують тонізуючий ефект, зміцнюють ослаблена імунна відповідь, успішно борються з простудні і вірусні захворювання стадії рецидиву. Чай з подорожника замінює інший напій. При хворобі він повинен стати для дорослого та дитини важливою складовою лікувального меню. Що лікує подорожник, докладно розповість педіатр на прийомі.

Препарати

Фітотерапія забезпечує безпечне лікування консервативними методами, обмежує список побічних явищ. Препарати подорожника продаються в аптеці, що відпускаються без рецепта, мають інструкцію з докладним описом медичних показань і лікувальних властивостей. Добре зарекомендували себе такі представники зазначеної фармакологічної групи:

  • Гербион від кашлю;
  • відхаркувальний сироп від Евалар;
  • відхаркувальний сироп доктор Тайс;
  • Плантаглюцид;
  • однойменний гель
  • екстракт подорожника;
  • однойменний бальзам для відкритих ран.

Подорожник для шлунка

Гастроентерологи не з чуток знають про лікувальні властивості цієї рослини. Цікавлячись, від чого допомагає подорожник, відповідь очевидна – від усього. Проте особливо варто виділити обволікаючу дію на уражену слизову. Подорожник для шлунка знімає сильний напад болю, знижує інтенсивність запального процесу, нормалізує секрецію підшлункового соку. Є більше допоміжним лікуючим засобом, доповнює офіційні методи інтенсивної терапії, подовжує період ремісії.

При кашлі

З лушпиння можна приготувати відвар проти кашльового рефлексу. Крім того, у продажу є багато сиропів, в натуральному складі яких переважає ця рослина. Його лікувальні властивості знижують в'язкість мокротиння, очищають бронхи і легені, сприяють виведенню скупчилася слизу, полегшують ротове дихання, роблять сон спокійним. Подорожник при кашлі дозволено приймати дітям, але попередньо прочитати інструкцію і проконсультуватися з дільничним педіатром. Значення має і сорт цієї лікарської рослини, де він росте – у дороги або на узбережжі, наприклад.

Відео

Подорожник. Лікувальні властивості подорожника.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!