Користь часнику - застосування для лікування. Корисні властивості часнику для здоров'я людини

Рослини – це природна аптека, яка містить всі необхідні компоненти для підтримки здоров'я. Одним з таких натуральних ліків, що має багато позитивних якостей для організму людини, є добре знайомий всім часник. Ознайомтеся з докладною інформацією про величезну користь цього пряного овоча.

Шкода і користь часнику для організму

Про антисептичному впливі цього рослини для організму і про те, що фактично воно є природним антибіотиком, відомо здавна. Багато людей додають до їжі молодий часник або вже зрілі зубчики з-за їх характерного смаку як пряність, що збуджує апетит. Знаючи про цих найцінніших якостей, потрібно враховувати, що при надмірному вживанні цей овоч може бути шкідливим. Давайте розглянемо приклади способів лікування та рецептів ліків з використанням цього овоча, і з'ясуємо, які є протипоказання до застосування цієї цінної рослини.

Чим корисний часник для людини

Найголовнішим корисним якістю цієї рослини є те, що цей овоч має цінних знезаражувальним властивістю. За багато-багато років, протягом яких він використовується в зілля народної медицини, часникові фітонциди все так же ефективно захищають людський організм від збудників інфекцій. Завдяки цим властивостям лікарі рекомендують в профілактичних цілях є часник 2-3 зубчики за день або молоді зелені паростки навесні. Корисний цей овоч квашений і печений, не зайвим буде маринувати.

Завдяки багатому хімічному складу і змісту деяких унікальних складових цього продукту, часник незамінний для профілактики серйозних патологій. Так, мінерал германій, який входить до складу цього овоча, допомагає серцевих клапанів залишатися еластичними, тим самим захищаючи здоров'я серця. Інший рідко зустрічається мінерал – селен – має дуже сильними антиоксидантними і навіть протираковими властивостями.

Для чоловіків

Вживання в їжу часнику дуже корисно для чоловіків, тому що цей овоч допомагає підтримувати в організмі правильний рівень тестостерону – чоловічого статевого гормону. Ця речовина допомагає нарощувати м'язову масу, благотворно впливає на потенцію. Мікроелемент селен, що потрапляє в організм з часником, активізує вироблення сперми, покращує її якісні характеристики.

Для жінок

Завдяки здатності запобігати онкологічні захворювання, вживання цього овоча відіграє важливу роль для профілактики раку матки і молочних залоз. Ще одним цінним властивістю є профілактика остеоартриту – захворювання, від якого найчастіше страждають жінки зрілого віку. З метою профілактики застуди та кишкових інфекцій фахівці радять вживати часник при вагітності, але в невеликих кількостях. Фолієва кислота, що входить до складу овоча, благотворно впливає на внутрішньоутробний розвиток дитини.

Лікування часником

Не тільки народна медицина активно застосовує це рослина в рецептах своїх коштів. В аптеці ви можете знайти препарати часнику у вигляді спеціальних капсул, вживання яких дасть усі переваги без неприємного запаху з рота протягом дня. Лікувальні властивості часнику широко використовуються для того, щоб позбутися від оселилися в кишечнику паразитів, для профілактики і лікування застуди, при багатьох інших захворюваннях. Ознайомтеся з конкретними рецептами застосування цього овоча, які можуть вам стати в нагоді.

Від глистів

На гельмінтів фітонциди часнику діють і при прийомі всередину, і навіть просто від вдихання запаху. Речовини, які містяться в цій рослині, ефективно вбивають паразитів. Почистити організм від неприємних «мешканців» можна так:

  • до 0,5 ст. молока додати 1 ч. л. часнику у вигляді кашки, довести суміш до кипіння, приймати засіб на голодний шлунок 3 дні;
  • з'їдати 3-4 зубки натщесерце протягом 5 днів;
  • протягом тижня з'їдати натщесерце бутерброд з чорним хлібом, часником і сіллю, більше нічого не їсти до обіду.

При застуді

Складно переоцінити користь часнику для організму людини. Органічні сполуки, які надають йому характерний запах і пекучий смак, при застуді ефективні втричі і можуть замінити багато ліків. Вони надають антимікробну дію, одночасно стимулюючи імунітет і забезпечуючи антиоксидантний захист. Ось як можна використовувати часник для лікування застуди:

  • змішати роздавлений часник з медом 1:1, приймати суміш перед сном по 1 ч. л., запиваючи теплою водою;
  • на ніч робити компрес на ступні, змішавши 2-3 подрібнених зубчики і 1 ч. л. несолоного свинячого жиру.

Печінки

Часник допомагає природного фільтру організму – печінки, адже він нейтралізує багато токсичні речовини. Ця рослина допомагає очиститися і відновитися самому органу, позбавляючи його від надлишку ліпідів і гормонів у клітинах. Приготувати засіб для очищення можна так:

  1. Дрібно нарізати 5 головок часнику (використовується і часникова лушпиння), 5 лимонів, збити масу блендером.
  2. Довести до кипіння 1 л води, додати туди суміш, зняти її з вогню перед закипанням. Процідити, поставити в скляному посуді в холодильник.
  3. Приймати по 2 ч. ложки 3 рази на день між прийомами їжі 3 тижні.

При діабеті

При такому серйозному захворюванні часник використовують як допоміжний засіб, як доповнення до основного лікування і під наглядом фахівця. Вже через 2 тижні помітно знизити показник цукру можна, застосовуючи такі рецепти:

  • вживати щодня в їжу 20 зубчиків подрібненого часнику;
  • випити за 30 хвилин до їжі 0,5 ст. некип'яченого молока з додаванням 10-15 крапель соку часнику.

Судин

Вживання цього овоча дуже корисно для системи кровообігу. Знижуючи рівень холестерину, часник ще і розріджує кров, розширює судини, запобігаючи так утворення тромбів. Широко застосовується цей овоч для лікування варикозного розширення вен, атеросклерозу. З допомогою такого рецепта лікувального засобу можна почистити судини.

  1. Придушити 250 г часнику, через 15 хвилин додати до нього 250 мл рідкого меду.
  2. Настояти суміш у темному місці 7 днів.
  3. Протягом 1,5 місяця приймати зілля по 1 ст. л. тричі за день перед їжею.

Протипоказання

Поряд з користю часнику для організму людини є і застереження, коли такий прийом не рекомендується або заборонений. Так, після вживання в їжу в значних кількостях він може впливати на діяльність мозку, уповільнюючи реакцію. Також застосовувати часник в лікувальних цілях з обережністю потрібно у випадках, коли у людини є такі порушення здоров'я:

  • загострення захворювань органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, печінки і нирок;
  • перепади тиску, гіпертонія;
  • епілепсія;
  • загострення геморою.

Хімічний склад часнику

Ефірне масло цієї рослини містить цінні органічні сполуки – аліцин, алліін, диаллилсульфид, та інші фітонциди. Вони не тільки надають часнику характерний запах і смак, але і ефективно борються зі збудниками інфекцій, а ще захищають клітини організму від окисних процесів. Корисність овоча проявляється і у вареному вигляді. При приготуванні від конденсації алліцина в зубках утворюється речовина ахоен, запобігає утворенню холестеринових бляшок і тромбів. Вітамінно-мінеральна і харчова цінність овочів (у розрахунку на 100 грам) представлена в таблиці.

Харчова цінність

Калорійність

149 кКал

Вода

60 г

Білки

6,5 г

Жири

0,5 г

Вуглеводи

29,9 г

Вітаміни

групи В

В1

0,08 мг

В2

0,08 мг

В4

23,2 мг

В5

0,596 мг

В6

0,6 мг

В9

3 мкг

З

10 мг

Е

0,3 мг

До

1,7 мкг

РР

2,8 мг

Макроелементи

Ca

180 мг

Mg

30 мг

Na

17 мг

K

260 мг

Р

100 мг

Cl

30 мг

Мікроелементи

Fe

1,5 мг

Zn

1,025 мг

I

9 мкг

Cu

130 мкг

Mn

0,81 мг

Se

14,2 мкг

З

9 мкг


Як правильно приймати часник

Вся користь часнику для організму людини розкриється, якщо дотримуватися певні правила. Для профілактики здоров'я вистачить щодня з'їдати 2-3 зубчики за день. Якщо ж ви плануєте застосувати який-небудь рецепт народної медицини, передбачає вживання значної кількості овоча, його настоянку на спирті або горілці, подивіться, чи немає у вас до цього протипоказань. Під час такого курсу лікування не перевищуйте дозування і прислухайтеся до свого стану. Якщо ви відчули себе погано, загострилися які-небудь захворювання – припиніть прийом зілля.

Часникову настоянку з лимона і часнику для схуднення

Поєднання цих двох антиоксидантів допоможе вам не тільки відкоригувати вагу, але і буде общеоздоравлівающе діяти на організм. Такий засіб приймають 3 рази в день між їдою. Один прийом кошти не повинен перевищувати 100 мл, а починати слід з 1-2 ст. л. Зілля готують так:

  1. Перемелюють 4 головки часнику, очищеного від шкірки, 4 лимона.
  2. Масу поміщають в банку об'ємом 3 л і доливають доверху охолодженою кип'яченою водою.
  3. 3 дні наполягають засіб у теплому місці, потім відціджують рідина.
  4. Зберігають зілля в холодильнику в щільно закритій скляній тарі.

З молоком

Поєднання таких двох продуктів дуже часто зустрічається в різних рецептах народної медицини, але в кожному з них вказані особливості з'єднання цих інгредієнтів. Так, для вигнання глистів або від кашлю подрібнені зубки з'єднують з молоком, доведеним до кипіння. При діабеті вживають часникові краплі, сполучені з сирим молоком. Візьміть собі на замітку: склянка молока, випита малими ковтками після вживання в їжу цього овоча, значно зменшить характерний запах з рота.

Смоктання часнику вранці

Така повсякденна процедура дуже популярна серед китайського населення. Вважається, що при розсмоктуванні подрібненого кубиками зубки виконується функція очищення організму від токсинів, відбувається очищення та омолодження організму. Робити цю процедуру треба натщесерце, а зубчик подрібнити хвилин за 15 до неї. Дії дуже прості: часник поміщають під язик і протягом 30 хвилин розсмоктують, як карамель, а потім м'якоть потрібно виплюнути.

Відео: тибетський рецепт молодості з часнику

Тибетський рецепт молодості з часнику

Відгуки про корисні властивості часнику

Наташа, 42 рокиРассасываю часник вранці вже більше року. Крім того, що рідше стала хворіти, схудла на 4 кг, відчуваю себе міцною та легкою.
Поліна, 25 роківМені це чудо природної аптеки дуже допомагає ростити дітей здоровими: і при застуді виліковує, і від глистів своїх синочків засобом з молока з часником позбавила.
Микола, 51 рікЗ самої молодості вживаю в їжу часник і цибулю щодня. При моїй роботі нафтовиком завдяки цим овочам навіть при суворих морозах рідко пропускаю вахту з-за хвороби.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!