Перга бджолина: корисні властивості

Бджолина перга є унікальним природним продуктом. Він не такий відомий, як мед або прополіс, але має нітрохи не меншу цінність за складом і цілющому впливу. Існує чимало областей, де може використовуватися перга бджолина: корисні властивості продукту успішно застосовуються в різних сферах здоров'я та краси. Які особливості його складу та лікувальної дії?

Що таке перга

Щоб з'ясувати, що таке перга і чим вона корисна, спочатку необхідно дізнатися про природу її походження. Ця речовина являє собою перероблену особливим чином пилок рослин. Медоносні бджоли збирають квітковий пилок і змочують її власним секретом, виділюваним з слинних залоз. Отримана таким шляхом суміш консервується – бджоли утрамбовують її в медові стільники, а потім заливають нектаром.

В умовах певної вологості пилок перетворюється в готовий продукт, насичений білками, вуглеводами, біологічно активними ферментами, амінокислотами, природними антибіотиками, вітамінами. За смаком він нагадує трохи житній хліб, добре просочений медом. Якщо поглянути на фото перги, легко помітити, що вона складається з різнокольорових шарів. Їх кількість і відтінки залежать від числа і від виду рослин, з яких збиралася пилок.

Лікувальні властивості перги

Перероблена квітковий пилок містить цілий комплекс легко засвоюваних поживних та цінних речовин. Це калій, магній, залізо, йод, незамінні органічні кислоти, вітаміни А, В, С, D, Е, P і ряд інших цінних елементів. Головне питання більшості незнайомих з цим продуктом людей – про цілющі властивості, якими володіє перга бджолина: при яких захворюваннях вона може вживатися? Спектр лікувальних ефектів дуже широкий. Фахівці виділяють наступні основні патології, при яких вона надає терапевтичну дію:

  • знижений імунітет;
  • захворювання, пов'язані з високим рівнем холестерину;
  • захворювання нервової та ендокринної систем;
  • хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту (гастрит, виразка, коліт);
  • цукровий діабет;
  • анемії;
  • астма, бронхіт, інші захворювання органів дихання;
  • хвороби серця та судин;
  • шкірні захворювання;
  • авітаміноз, простудні, вірусні, інфекційні захворювання;
  • жіноче та чоловіче безпліддя;
  • передчасне старіння організму.

Користь і шкода перги бджолиної

Складно перерахувати всі позитивні ефекти, якими володіє перга бджолина: її корисні властивості настільки багатогранні, що вживати цю різновид бджолярської продукції допускається практично при будь-яких проблемах зі здоров'ям. Проте існують окремі показання до прийому перги для жінок, чоловіків і дітей, а також ряд протипоказань, при яких її вживання може бути обмежена за часом або дозуванні або повністю заборонено.

Для жінок

Чим корисна бджолина перга для жінок? Крім загальнозміцнювальної дії, вона має позитивний вплив на жіночу репродуктивну функцію, тому вважається одним з найефективніших природних засобів для лікування гінекологічних захворювань і безпліддя. Багато хто цікавиться, чи корисна перга при вагітності. Прийом цього продукту забезпечує вагітної підтримку імунітету і служить хорошою профілактикою ускладнень. Перед його застосуванням слід проконсультуватися з лікарем, щоб упевнитися у відсутності протипоказань.

Перга широко застосовується в якості косметичного засобу. Маски з цього натурального бджільницького продукту володіють сильним омолоджуючим ефектом. Склади з ним відмінно живлять шкіру, надають протизапальну і регенеруючу дію. Пергу використовують для відновлення здоров'я волосся: кошти на її основі сприяють зміцненню волосяних цибулин. Маски нормалізують стан шкіри голови, робить волосся шовковистим і блискучим.

Для чоловіків

Бджолина перга є дуже корисним для чоловічого здоров'я продуктом. Її прийом сприяє нормалізації кровообігу і надає виражений позитивний вплив на органи сечостатевої системи. Так забезпечується профілактика або усунення проблем з потенцією. Продукт рекомендують для лікування передчасної еякуляції, чоловічого непліддя, простатиту.

Для дітей

У педіатрії не можна виділити конкретну область, куди могла б бути віднесена перга бджолина: її корисні властивості мають особливу цінність при застосуванні у дітей. В основному цей продукт розглядається як оздоровчий і мультивитаминное засіб загальної дії. Його призначають дітям старше року для відновлення балансу вітамінів і мінералів, покращання функцій імунної системи, стимуляції розумового і фізичного розвитку.

Протипоказання

Порівняно з іншими продуктами бджільництва перга має менш вираженої алергічної активністю. Однак у рідкісних випадках вона все ж здатна викликати серйозні побічні ефекти, особливо при алергії на пилок. Людям зі схильністю до кровотеч, алергічних реакцій або захворюваннями в гострій стадії слід застосовувати пергу з обережністю, бажано під контролем фахівця.

Як приймати бджолиний пилок

Лікування пергою широко практикується в апітерапії. Універсальний спосіб прийому – в чистому вигляді, вранці натщесерце, розсмоктуючи гранули в роті і не запиваючи водою. Тим, хто цікавиться, скільки і як вживати пергу для імунітету або профілактики проблем зі здоров'ям, у загальних випадках рекомендують дозу від 5 до 10 г на добу. Для цих же цілей іноді застосовується не чистий продукт, а мед з пергою, змішаний в пропорції 1:1. Конкретні схеми дозування, які призначаються при наявності певних захворювань, необхідно дізнаватися у лікаря-апітерапевта.

Відео: користь і застосування квіткового пилку

Дізнатися більше цікавої інформації про бджільницьких продуктах з пилку допоможуть тематичні відеоматеріали. У них докладно висвітлюються такі питання, як користь і застосування квіткового пилку, особливості її приймання і зберігання. Експерти діляться думками про унікальні лікувальні властивості перги і розповідають, при яких захворюваннях доцільне її використання.

Пилок і перга - корисні властивості

Відгуки

Ганна, 30 років Півроку лікувала сина від зниженого гемоглобіну препаратами заліза, але вони не допомагали. За порадою лікаря стала давати синові пергу по 3 гранули раз в день. Через 1,5 місяці аналізи показали, що гемоглобін підвищився, а ще через деякий час прийшов у норму. Зараз продовжую давати дитині пергу короткими курсами для профілактики.
Світлана, 47 років Після операції на матці у мене розвинулись запальні ускладнення. Після лікування лікар порекомендувала пропити бджолину пергу. По рекомендації знайомих вийшла на пасічників, купила у них засушену пилок у гранулах за невисокою ціною. Запалення пішло, зараз відчуваю себе відмінно, але поки продовжую гранули приймати у зниженій дозі.
Георгій, 52 роки 10 років займаюся бджільництвом, тому регулярно вживаю бджолину пергу. Сам маю гарне здоров'я, але допомагав родичам з її допомогою правильно лікувати хронічні захворювання. Ефект завжди розвивається швидко, поліпшення з'являються через 2-3 тижні або місяць. Головне – починати прийом, поки хвороба не сильно запущена.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!