Чайний гриб: як виростити з нуля

Мешкає в банку з чаєм медузоподобная зооглея на різноманітних фото дивує біло-жовтою і коричнево-рожевого палітрою відтінків. Цей симбіотичний організм, що об'єднує оцтовокислі бактерії і кілька видів дріжджів, вчені називають медузомицетом. Дізнайтеся головний секрет про чайний гриб: як його виростити з нуля на своїй кухні.

Медузомицетом обзаводяться заради продукування комбучи. Це приємний, кисло-солодкий на смак напій, що нагадує квас з чаю і володіє оздоровлюючим ефектом.

Як виростити чайний гриб в домашніх умовах

Хазяєчкам, хто задумався, як зробити чайний гриб постійним мешканцем будинку, рекомендується придбати скляною посудиною з широким горлишком. Краще трилітрової банки тут не знайти. Миють її харчовою содою, добре споліскують. Порядок дій:

  1. Воду для живильної рідини кип'ятять, щоб уникнути осаду. Дають охолонути.
  2. Чорний чай заварюють і відфільтровують чаїнки.
  3. Старанно розмішують цукор. На 1 л окропу беруть 2 ч. л. чаю, 50-100 г цукрового піску.
  4. Посудину заповнюють рідиною до звужується частини.
  5. Накривають марлею, щоб проходило повітря, прибирають в затишний куточок з кімнатною температурою.
  6. Неприпустимо, щоб до тіла чайного гриба прилипали чаїнки або цукровий пісок, інакше почнеться гниття.
  7. Банку з зооглеей дбайливо оберігається від сонячних променів.

Підрослий гриб днів через 7 вже запанував на поверхні. Комбучу пора зливати в окрему банку. Напій теж проціджують через кілька шарів марлі, але накривають кришкою. Потім посудину ховають в холодильник на зберігання. Продовжує продукування квасу гриб оберігають від цвілі, раз на тиждень промивають теплою кип'яченою водою. Турбуються і про рівень рідини в банку, підливаючи живильний солодкий чай. Перестоявший до високої концентрації оцтової кислоти напій для вживання не годиться.

Розводимо чайний гриб: як виростити з нуля самостійно:

  1. Як самому виростити чайний гриб майже з нічого? Готують заварку (5 ст. л. чорного чаю на 0,5 л окропу). Дають охолонути, проціджують через марлевий фільтр в чисту трилітрову банку, додають цукровий пісок – не більше 7 ст. л.
  2. Суміш накривають парою шарів марлевої тканини, ставлять у темне місце на кухні і «забувають» на півтора місяця.
  3. Посудину з настоєм сам нагадає про себе приблизно через 10 днів різкуватим оцтовим запахом, який зникає. Ще через5-6 днів на поверхні зародиться грибна плівка. З часом вона стане багатошарової «медузою».

Як виростити чайний гриб з шипшини:

  1. Корисно знати ще один секрет про чайний гриб: як його виростити з нуля на настої шипшини. Комбуча з нього насичена вітамінами. Для настою відмірюють висушені плоди або зібрані прямо з куща. Заварюють (на 4 ст. л. шипшини 0,5 л крутого окропу, накривають кришкою.
  2. Через 5 діб переливають в банку, додають міцну заварку (1 ст. л. ложка чорного чаю на склянку окропу). Розчиняють 5 ст. л. цукру і знову залишають на добу.
  3. Потім проціджений настій накривають сухою марлею, прибирають у затемнене місце. Якщо правильно все зроблено, через два тижні суміш теж починає сигналізувати оцтовим запахом. Плівка гриба стане помітна для людського ока через 1,5-2 місяці.
  4. Ростять далі новий гриб як звичайний медузоміцет. В банку з заваркою знову додають відвар шипшини.

Відео: як виростити домашній чайний гриб

Медузоміцет — зразок живучості та продуктивності: за новим шару він відрощує кожні 10 днів. Цікаво поспостерігати, як виростити чайний гриб вдома. На розведення зооглеи вистачає однієї-двох плівок, або навіть маленької частинки тіла. «Відросток» відселяють в окрему посудину з рідиною. Якщо потостішав гриб раптом затихає на дні банки, то він виробляє на світ напівпрозору «дочку». Новонароджену плівку теж наполягають. Викидають лише потемніле тіло зооглеи, засохло само швидко оживає в живильному чаї.

Як виростити чайний гриб з нуля в домашніх умовах - догляд, розмноження

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!