Захрип голос: як лікувати горло при застуді

Часто проблеми з голосом характеризуються його осиплостью і захриплістю. Людям, чия робота безпосередньо пов'язана зі спілкуванням, важливо швидко відновити захриплий голос. Що потрібно робити для того, щоб голос повернувся швидше, а не зник остаточно? Перш за все необхідно зрозуміти причину, від чого саме захрип голос. Гострий стан або хронічне. Пов'язано з простудними захворюваннями чи ні. Адже причин осиплості і захриплості голосу досить багато.

До речі, чи є різниця між цими двома поняттями:осиплість і охриплість голосу? Осиплым, зазвичай називають сів, беззвучний голос. Буває від довгого і гучного крику голос у дитини стає сиплим, в таких випадках говорять, що він «зірвав голос», накричався. І це одна з найшкідливіших причин втрати голосу, основне лікування при якій, це мовчання.Що голос захрип, можна говорити, коли в голосі чути зміни: змінюється тембр, гучність, додаються хрипи.

У медицині, розлади голосоутворення називаються дисфонией. Залежно від причин порушення голосу, може знадобитися допомога лікаря: отоларинголога, фониатра, ендокринолога.

Причини і лікування захриплості і осиплості голосу у дорослих і дітей

Як відомо, голос людини утворюється в гортані. Адже саме там розташовані голосові зв'язки, в результаті вібрації яких виникає звук.Запалення гортані і набряк зв'язок призводять до зміни голосу. До основних причин дисфонії голосу у дітей і дорослих відносяться:

  • Алергічна реакція;
  • Вірусна або бактеріальна інфекція;
  • Опік або травма гортані;
  • Перенапруження голосових зв'язок.

Найчастіша причина охрипшего голоси —це вірусна або бактеріальна інфекція, яка викликає запальний процес у гортані. Звичайно, через деякий час, голос повертається.Як відновити захриплий голос настільки швидко, наскільки це можливо?

  • Перш за все необхідно дотримуватися голосовий спокій, заборонено навіть розмовляти пошепки. Відпочинок і мовчання — рекомендація обов'язкова до виконання, особливо при гострому ларингіті;
  • Добре пом'якшують горло і відновлюють голос у дітей і дорослих таблетки для розсмоктування «Гомеовокс».Це ліки від осиплості голосу рекомендують для лікування хрипоти, втрати голосу, втоми голосових зв'язок.
  • Від осиплості голосу добре допомагає тепле пиття.Дітям можна давати пити майже гаряче молоко з вершковим маслом. Якщо немає алергії можна додати ложечку меду.Дорослим розігріти зв'язки іноді допомагає глінтвейн (у невеликих кількостях).
  • Куріння, алкоголь, кава, кислі напої — подразнюють слизову запаленого горла, намагайтеся уникати цього.
  • Полоскання горла календулою, шавлією, ромашкою пом'якшить горло, допоможе зняти роздратування, хоча голос повернути не допоможе.
  • Гоголь-моголь. Це старий і перевірений часом рецепт лікування хрипкого голосу. Як зробити гоголь-моголь будинку? Варіантів кілька рецептів. Найпростіший рецепт збитий сирий жовток і цукор.

Захриплості голосу, у деяких випадках,можна уникнути, намагайтеся не перенапружуватися зв'язки, уникати стресів і переохолодження. Якщо доводиться багато говорити, намагайтеся пити більше рідини і більше відпочивати.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!