Причини і лікування грудки слизу в горлі
Такий лікар, як лор, у своїй медичній практиці стикається щодня з безліччю захворювань горла. Поява скупчилася в горлі слизу має своє наукове визначення. Дізнайтеся, чи небезпечна для пацієнта слиз в горлі причини і лікування, різновиди захворювання. Термін «синдром постназального затікання» передбачає неприємні відчуття в горлі і специфічну слиз. Під впливом внутрішніх хвороб і зовнішніх чинників утворюється неприємний симптом, що вимагає лікування.
Причини неприємних відчуттів у горлі
Що впливає на утворення слизу в горлі причини і лікування тісно переплітаються між собою, тому варто їх дізнатися:
- ГРЗ (гострі респіраторні захворювання). Запалення верхніх дихальних процесів часто супроводжує мокротиння у горлі. До захворювань ГРЗ відносять: фарингіт, ларингіт, ангіна, риніт, гайморит, синусит. Запалення супроводжується секрецією слизу і її подальшим стіканням по задній стінці глотки або підняттям з легких. Мокрота при ГРЗ очищає дихальні шляхи від бактерій і зникає, як тільки людина одужує. Якщо слиз в горлі іншої причини, і лікування хвороби не допомогло від неї позбавитися – зверніться до лікаря.
- Хронічні захворювання (верхній дихальний ділянка). У випадку занедбаності багатьох патологій верхніх дихальних шляхів слиз нагромаджується дуже інтенсивно. Вона неприємна, але не небезпечна, є сигналом того, що в організмі є запальний процес.
- Хронічні захворювання (нижня дихальна область).
- Алергічні реакції.
- Захворювання ШКТ.
- Порушений режим харчування, вживання шкідливої їжі.
- Погані звички (куріння).
Зелена мокрота
Якщо у людини виділяється зелена мокрота, створює грудку в горлі, то це свідчить про абсцесі легень. Простими словами, це гнійний процес, який супроводжується виділенням гнійної слизу зеленого кольору. Додаткові симптоми хвороби: біль у грудній клітці, озноб, відкашлювання слизу з кров'яними прожилками. При лікуванні абсцесу легкого лікарі прогнозують пацієнтам хороші результати. У разі запущеної хвороби є ризик переходу в хронічну форму, рідко – летальний результат.
Біла мокрота
Кашель з виділенням білої творожистой слизу є реакцією на грибкову інфекцію та туберкульоз легенів. Поширення грибкової інфекції на бронхах, слизової оболонки горла людини часто проявляється після тривалого прийому антибіотиків, медикаментів, які послаблюють імунну систему. Біла мокротиння при кашлі мізерними обсягами сигналізує про туберкульозі легенів. Іноді в масах слизу з'являються кров'яні прожилки – це означає, що в легенях відкрилася кровотеча.
Водяниста структура отхаркиваний свідчить про перенесення організмом вірусної інфекції, іноді навіть хронічного характеру. Білу відхаркувальну слиз пов'язують і з алергічними проявами. Організм реагує на пил, пилок рослин, запахи, пари, побутову хімію. Алергії частіше проявляються у людей, які часто контактують з шкідливими випарами, хімічними матеріалами.
Як позбутися від мокроти
Перший крок до швидкого одужання – це консультація отоларинголога. Тільки лікар зможе взяти аналізи, провести повне обстеження, призначити правильне лікування. Якщо вас цікавить лікувальна сторона питання, як прибрати слиз із горла, то це антисептичні засоби для очищення від мікробів, лікувальні препарати. Перегляньте свої життєві звички, режим дня, раціон та зверніть увагу на те, що вас оточує, можливо, причина криється в навколишньому середовищі.
Не затягуйте з обстеженням – це загрожує хронічними хворобами, виникненням додаткових захворювань і летальним результатом. Людина, яка хворіє на хвороби дихальних шляхів, може заразити своїх близьких навіть якщо відхаркування зовсім мізерні. У будь слизу скупчується величезна кількість бактерій, від яких очищається організм під час її стікання по стінках дихальних шляхів.
Антисептики для горла
Існують різні засоби антисептичної дії, в тому числі і народної медицини. Вони є допоміжними при лікуванні, як основні вони будуть малоефективними. Якщо у вас виявлена слиз в горлі, то слід застосовувати такі дезинфікуючі засоби для полоскання:
- Розчин солі і соди.
- Йодний розчин.
- Розчин перекису водню (одновідсотковий).
- Відвар ромашки, шавлії.
- Суміш подрібненого алое з медом.
- Настоянка прополісу.
- Відвар або настій листя календули.
- Розчин з морською сіллю.
Ліки від мокротиння
Для розрідження слизу слід приймати відхаркувальні препарати:
- На рослинній основі («Пектусин», «Солутан»). Побічні ефекти при прийомі рослинних препаратів трапляються рідше, а от алергічні реакції – часте явище. Звертайте увагу на склад і попередження в інструкції.
- Синтетичні («Амброксол», «Лазолван»).
Не дозволяється приймати протикашльові ліки, тому вони блокують виводимість мокротиння, гальмують процес одужання. Слиз накопичується всередині організму і до неї додаються інфекції та ускладнення. Це провокує бронхіт, запалення легенів і розвиток хронічних захворювань. Всі муколітичні та відхаркувальні засоби допомагають очистити дихальні шляхи від неприємного явища, розріджує слиз. Додатково проводиться лікування супутніх симптомів і зміцнення імунної системи.
Як вивести з організму слиз
Лікування допомагає звільнити легені від слизу, але якщо неприємний процес викликаний не тільки інфекціями, то потрібно переглянути свій спосіб життя:
- Змініть раціон харчування. Обмежте жирне, солодке, дуже гостре харчування. Не вживайте газовану воду, зменшити обсяги випитого в добу кави, чаю.
- Шкідливі звички – виключити! Куріння, алкоголь негативно впливають на внутрішні органи, тому здоров'я людини від постійних поганих звичок не додасться.
- Очищення повітря. Провітрювання, використання очисників, зволожувачів повітря, зелені рослини додадуть чистого кисню в приміщення. Вологе прибирання обов'язкова, але без використання синтетичних засобів, які викликають алергічні реакції.
Відео: Причини кома в горлі
У мене клубок у горлі. Від чого це буває