Шкода пива для здоров'я - вплив на органи, ендокринну систему, психіку і формування залежності

Хмільний напій у сучасному суспільстві став невід'ємною частиною посиденьок чоловіків, зустрічей дівчат і підліткових вечірок. Випита кухоль пива не збиває з ніг, як міцний алкоголь, тому навіть годують матусі іноді дозволяють собі розслабитися, стверджуючи, що це корисно для лактації. Однак це далеко не безалкогольний продукт. У деяких сортах вміст спирту становить до 14%. Шкода пива для здоров'я чоловіків, жінок і дітей вже доведено фахівцями, а пивний алкоголізм не менш страшний, ніж будь-який інший.

Що таке пиво

Це пінистий освіжаючий напій з приємним гіркуватим смаком і хмельовим ароматом. Сировиною для його виробництва служить хміль, ячмінь, дріжджі, вода. Смак пива прямо залежить від якості цих продуктів. Це слабоалкогольний напій, що містить від 2 до 6% спирту. Пиво виробляється кількох видів:

 • пастеризоване;
 • нефільтроване;
 • фільтроване;
 • з додаванням стабілізаторів, консервантів.

Склад

Сучасні сорти пива не завжди містять тільки класичні натуральні продукти. Основні компоненти напою, який пропонується споживачеві в магазинах – це вода (91-93%), етиловий спирт (3-7%), вуглеводи (1,5-4,5%), азотовмісні речовини (0,2-0,65%). Інші речовини (мінорні) мають набагато менший вміст. На глюкозу, фруктозу, сахарозу (прості цукру) від загальної кількості вуглеводів припадає 10-15%. Взаємопов'язані механізми токсичної дії всіх компонентів, при цьому етанол посилює отруйну дію мінорних сполук.

Технологія приготування

Більшість сучасних заводів при виробництві пива слід певним етапам, дотримання яких стає запорукою якості напою:

 1. Підготовка солоду. На цій стадії зерно злаку просушують, пророщують, очищають.
 2. Затирання сусла. Солод подрібнюють, змішують з водою.
 3. Фільтрування затору. Його пропускають через фільтраційну систему, в результаті чого відбувається поділ на дробину і рідке сусло.
 4. Додавання хмелю. В сусло кладуть шишки. Деякі виробники на цьому етапі додають натуральні або штучні компоненти, які надають напою відтінки аромату і смаку.
 5. Кип'ятіння. Сусло варять кілька годин.
 6. Освітлення. Рідина перекачується в спеціальний пристрій, де під дією відцентрової сили очищається від твердих залишків.
 7. Охолодження. В ємкості для бродіння напій збагачується киснем, який потрібен для життєдіяльності дріжджів.
 8. Бродіння. На цій стадії додаються пивні дріжджі. Через кілька тижнів вже виходить слабоалкогольний мутнуватий напій.
 9. Витримка. Відбувається у закритих резервуарах під високим тиском вуглекислого газу.
 10. Фільтрація. Ця стадія не завжди застосовується. Завдання процесу – очищення від дріжджів.
 11. Пастеризація. Для збільшення терміну придатності напою, він прогрівається до температури 65-80 °C. Цінителі пива вважають, що ця процедура негативним чином впливає на смак.

Чи шкідливо пиво

Безпосередньо пов'язаний склад пива та його вплив на організм. Напій, виготовлений виключно з натуральних продуктів і виконаний за всіма правилами виготовлення, не несе особливої шкоди. Однак надмірне вживання пива, як і будь-яка інша крайність, призводить до негативних результатів. Наслідки пивного алкоголізму не менш важкі, ніж від горілки та наркотиків. Під час бродіння виділяються і зберігаються такі з'єднання, як альдегіди, сивушні масла, метанол. Це отрути для людського організму.

Нефільтроване

Чи шкідливо пити пиво, не минув стадію фільтрації – це питання цікавить деяких людей. Так званий «живий» напій без термічної обробки не повинен містити консервантів, сурогатів чи стабілізаторів. Недолік такого продукту – обмежений термін зберігання (до 7 діб), тому багато підприємств або взагалі не ризикують випускати даний товар, або додають в нього речовини, що подовжують придатність. Поєднання солоду і хмелю надає рідини каламутність, яка знижує товарний вигляд. Фільтрація робить продукт прозорим, але видаляє майже всі корисні речовини.

Безалкогольне

Для виготовлення безалкогольного напою беруться ті ж інгредієнти, але відсоток спиртового змісту знижується за рахунок купірування бродіння і використання низькотемпературних технологій. Готовий продукт піддають процедурі випарювання, яка зберігає гіркуватий присмак. Після виготовлення такої продукції, невеликий відсоток спирту в ній все одно присутній. Однак зовсім не в цьому криється шкоду безалкогольного пива:

 1. Кобальт. Елемент активно використовується для стабілізації піни. Руйнує серцево-судинну систему.
 2. Солод і хміль. Дані речовини руйнують ендокринну систему.

Як пиво впливає на організм

Не всі хочуть знати про шкоду пива, адже його вважають майже національним напоєм. Однак надмірне вживання пивний рідини викликає зміни в роботі всіх важливих органів людського організму. Найсильніше страждає серце, кровоносні судини, печінка. Пиво впливає на чоловічий організм, адже він містить фітоестрогени – жіночі гормони, тому любителі пива товстіють на боках і стегнах, у них знижується потенція, відбувається збільшення грудних залоз. Для жінок пивне пристрасть теж не проходить безслідно – у них грубіє голос, з'являються вусики.

На серці

Зловживання хмелем призводить до порушення вегетативної системи, що супроводжується високим пульсом до 100 ударів/хв, зниженням швидкості скорочення міокарда. Результатом цього стану стає підвищена серцева потреба в поживних речовинах. Найпоширенішою патологією серед пивних алкоголіків вважається токсична міокардіодистрофія, що характеризується шумами і болями в серці, задишкою, набряками кінцівок, порушенням скоротливої функції органу.

На гормони

В ході численних досліджень встановлено негативний вплив спиртовмісних напоїв на гормональний фон людини. Прийом продуктів бродіння у великій кількості призводить до того, що чоловічий гормон тестостерон втрачає свою силу, а це провокує деградацію м'язової маси. При попаданні в кров алкоголю відбувається активне вироблення кортизолу (гормону стресу), який викликає тривожне стан, неспокій, страх, призводить до тривалої депресії.

На мозок

Коли пивний алкоголізм розвивається, то спочатку знижується мозкова активність, що згодом нерідко призводить до недоумства. Мозкова система швидко насичується кров'ю, тому етиловий спирт в ній досягає своєї максимальної концентрації. Короткострокове вплив етанолу на мозок закінчується провалами в пам'яті і похмільним синдромом. Системне вживання пивний рідини змінює структуру і тканини органу – людина деградує.

На печінку

Пиво корисним продуктом для печінки назвати складно. Регулярне вживання хмільного напою приносить непоправну шкоду органу. Пити пінну рідина небезпечно не тільки з-за вмісту етилового спирту – домішки у вигляді консервантів і барвників теж провокують розвиток різних захворювань печінки. Якщо вживання алкоголю супроводжується малорухливим способом життя і прийомом важкої їжі, то з часом людина гарантовано отримає якесь наслідок у вигляді:

 • печінкової недостатності;
 • печінкової коми;
 • цирозу;
 • алкогольного гепатиту.

На нирки

Завдання парного органу – очищення крові від токсичних речовин і продуктів метаболізму. Нирки – це природний фільтр, а чим більше людина випиває пивний рідини, тим більше навантаження беруть вони на себе. Разом з токсинами, з організму виходять потрібні для нормального функціонування вітаміни і мікроелементи, що призводить дефіциту корисних речовин. Незалежно від міцності пива, при частому споживанні хмільного напою людина ризикує заробити такі недуги як:

 • інфаркт або дистрофія нирок;
 • сечокам'яна хвороба;
 • нефрит.

На шлунок

Органи травлення страждають від пивного алкоголізму не менше. При щоденному застосуванні етанолу залози, що виробляють шлунковий сік, атрофуються. Неповноцінне травлення людина отримує алкогольний гастрит. Це хронічне захворювання, яке супроводжується постійною тяжкістю в шлунку, болями в животі, гіркотою в роті, загальною слабкістю, пригніченим настроєм.

До чого призводить щоденне вживання пива

Висока насиченість вуглекислим газом хмільний рідини негативно впливає на кровоносні судини, тому регулярне її вживання призводить до варикозного розширення вен. Також доведено взаємозв'язок між кількістю випитого пива і підвищенням артеріального тиску. Шкоду для підшлункової залози теж великий, адже внаслідок постійного прийому алкоголю орган запалюється і збільшується в розмірах. При відсутності лікування та в подальшому надходженні в організм етанолу розвивається панкреатит, панкреонекроз, рак.

Шкода пива для чоловіків

Особливо великої шкоди від пива для чоловіків. Оскільки в напої міститься жіночий статевий гормон, то це призводить до гормонального збою. Чоловік стає пасивним і байдужим до протилежної статі. Тривале вживання пінного рідини призводить до блокування репродуктивної функції, при якій чоловічі статеві клітини стають нездатними до запліднення. Через звикання до спиртного чоловік не тільки втрачає статевий потяг, але і стає безплідним.

Шкода пива для жінок

Безпліддя загрожує і жіночого організму. Вченими доведено, що надмірне вживання пива знижує вироблення статевих гормонів, тому їх не вистачає для зачаття. Великої шкоди хмільний напій завдає красі і молодості, адже загальновідомо, що він викликає почуття голоду і затримку рідини, що призводить до набряків, ожиріння, целюліту. Любителі пива з часом втрачають свою жіночність, адже гормональні порушення провокують появу чоловічих ознак: збільшується живіт, з'являється волосся на грудях і обличчі.

Шкода пива для підлітків

Чим шкідливе пиво, корисно знати молоді, адже останнім часом реклама хмільного напою зустрічається повсюдно. Пивний алкоголізм серед підлітків розквітає вже в 14-15 років. Молодий і незрілий організм володіє особливою чутливістю до будь-яких залежностей, тому кожен рік чергова партія юних алкоголіків поповнює психоневрологічні лікарні. Небезпека пива – це не тільки зруйноване здоров'я. Алкоголь призводить до незапланованих вагітностей і агресії, що сприяє полонению дитячих будинків покинутими дітьми і в'язниць для неповнолітніх.

Пивний алкоголізм

На жаль, про шкоду пива засоби масової інформації не сильно поширюються, адже реклама алкогольної продукції приносить величезний дохід. У соціальній середовищі хмільний напій став настільки популярним, що сьогодні не обходиться жодного заходу без його присутності. Друзі звуть не поспілкуватися, а пропустити по келиху пива, а відмова випити супроводжується нерозумінням і насмішками.

Активна пропаганда пива в художніх фільмах теж призводить до масового алкоголізму. Якщо позитивний герой розслабляється хмільним напоєм, то це не вважається поганою звичкою. Така подача інформації має вплив на формування стереотипів цілого покоління. Проблема алкоголізму, як соціального явища зачіпає майже сторони життя людини: здоров'я, сім'ю, роботу.

Відео

топ документальний - Пиво користь і шкода напою. Вплив пива на організм.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ПИТИ ПИВО ЩОДНЯ

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!