Як вийти із запою в домашніх умовах - виклик нарколога на будинок і народні засоби

Існують різні способи, як можна вийти із запою в домашніх умовах – за допомогою засобів від похмілля, кодування, відвідини нарколога і прийому препаратів, що викликають огиду до алкоголю. Такий стан характеризується тривалим вживанням спиртного, не менше 2 днів. Алкоголік встигає за цей час добряче випити, позбавитися від похмілля прийняттям нової дози і пройти це коло ще кілька разів. Такі ситуації є приводом для термінового вжиття заходів проти алкоголізму. Лікування буде ефективним тільки за згодою пацієнта, а для цього потрібно вивести із запою.

Що таке запій

Стан запою є небезпечним періодом. Воно характеризується тим, що алкоголь вже не є засобом полегшення, а лише короткочасне підтримує змучений спиртним організм. Воно відрізняється від похмільного синдрому, який викликає неприємні симптоми на ранок після бурхливої вечірки. Розпізнати такий стан можна за такими ознаками:

 • людина відчуває радісне збудження при вигляді нової порції алкоголю;
 • після чергового вживання спиртного сп'яніння не настає;
 • людину не цікавить нічого, крім алкоголю;
 • у алкоголіків відзначають провали в пам'яті, вони не можуть пригадати, що було пару днів підряд;
 • людина не може сказати, за який час і скільки він випив алкоголю.

Перераховані ознаки характеризують абстинентний синдром, тобто залежність від алкоголю. Запійний стан в цьому випадку може бути двох видів:

 1. Псевдозапой. Більш поширена форма, коли алкоголік ще адекватно сприймає те, що відбувається з ним.
 2. Істинний запій. Складна форм, що протікає більш гостро і важко. Алкоголік не може самостійно робити перерву у вживанні спиртного.

Псевдозапой

Питуща особистість може пити в домашніх умовах кожні вихідні, а в понеділок знову виходити на роботу, не забуваючи про свої обов'язки. Запійний стан також можливе з якого-небудь приводу, наприклад, горе або свято. Тут відзначаються патологічний потяг до спиртного і висока толерантність до нього. Крім цих основних механізмів псевдозапой характеризується наступними особливостями:

 • тривалість відносно недовга;
 • вихід із запою здійснюється частіше самостійно під впливом зовнішніх факторів, включаючи відсутність грошей, вихід на роботу або конфліктів у сім'ї.

Істинний запій

У стані справжнього запою людина не здатна в домашніх умовах сам припинити прийом спиртного. Це призводить до абсолютної залежності від алкоголю – найсильнішому абстинентного синдрому, при якому похмелитися не приносить полегшення. Алкоголік у такому випадку продовжує вживати до моменту, поки організм не зможе переробити навіть мінімум навантаження від спиртного. Істинний запій відрізняється наступними особливостями:

 • можливий тільки виведення із запою із виїздом на будинок, адже сам алкоголік не здатний цього зробити;
 • запійний період закінчується тільки при падіння толерантності до алкоголю – нездатністю організму переробляти спирт.

Вихід із запою в домашніх умовах самостійно - способи і методи

Способи, що описують, як в домашніх умовах вийти з запою, можуть бути різними. Ефективні варіанти пропонує як офіційна, так і народна медицина. Завданням є максимальна нейтралізація руйнівного впливу алкоголю на організм. Для такої терапії використовуються домашні засоби, потужні ліки, а іноді навіть крапельниці для внутрішньовенного введення.

На тлі використання будь-якого методу необхідно протягом 3 днів поступово знижувати дозу спиртного до нуля. Використовувати потрібно той же вид спиртного, що і стало причиною запійного стану, тобто при пивному – пиво, а не горілку. Поступовий вихід допомагає знизити ризик:

 • білої гарячки;
 • епілептичних нападів;
 • ускладнень на серцево-судинну систему.

Медикаментозна терапія

Вийти з запою самостійно – значить відчувати себе дуже погано протягом перших кількох днів. Основним завданням на цьому етапі є зведення до мінімуму всіх неприємних симптомів. Вирішити її допомагає прийом спеціальних препаратів з наступних категорій:

 1. Сорбенти. Допомагають очистити організм від продуктів розпаду спирту. Найпростіший варіант – активоване вугілля. Ці таблетки від запою приймають з розрахунку 1 штуки на 10 кг ваги, але не довше 3 днів. Замінити вугілля можуть Мезим, Поліфепан, Ентеросгель.
 2. Знеболюючі. Усувають ломоту та біль у суглобах і голові. Приймати необхідно до 2 разів на день. Це можуть бути таблетки Аспірин або Но-шпа.
 3. Поліпшують травлення. Відновлюють перистальтику кишечника. Фестал, Креон, Мезим або Панкреатин можна прийняти 1-2 рази на добу.
 4. Снодійні. Це заспокійливі препарати, що поліпшують сон. Приймати краще на ніч по 1 таблетці Донормила, Ново-Пассита або Персен-Форте.

Народні засоби

Якщо ви не знайшли спеціальні ліки від запою, то можна скористатися деякими народними способами усунення похмільного синдрому. Ефективними серед них є наступні методи:

 1. Прохолодний душ. Потрібно приймати щогодини. Якщо алкоголік не може зробити цього сам, необхідно посадити його в ванну і полити зверху прохолодною водою в напрямку від шиї вниз по хребту.
 2. Вживання особливої їжі. Сприяє виведенню токсинів яловичий бульйон.
 3. Відвари трав. Ефективним проти похмілля вважається ромашковий чай. потрібно просто запарити окропом аптечну ромашку.
 4. Мед. Нудно вживати по 1 ч. л. кожні 20 хвилин, розводячи невеликою кількістю молока.
 5. Довгий сон. Після всіх процедур потрібно поспати. При безсонні варто прийняти легке трав'яне снодійне.

Крапельниця від запою

Цей спосіб являє собою введення внутрішньовенно медикаментів. Крапельниця включає вітаміни, засоби проти зневоднення та седативні препарати. вона сприяє детоксикації організму в найкоротші терміни. Крапельниця триває кілька годин, після чого пацієнт міцно засинає. Частіше такий спосіб використовується в стаціонарних умовах, але при необхідності лікар може виїхати додому. Основою вводиться засобу може бути:

 • содовий розчин;
 • Гемодез;
 • глюкоза з інсуліном;
 • рідина Дисоля.

Як виходити із запою в домашніх умовах

Вийти із запою в домашніх умовах вийде самостійно, якщо це псевдозапой. При істинній формі таке комплексне лікування буде малоефективним. Критерії оцінки стану алкоголіка визначають, якими методами виводити з запійного стану:

 1. Тривалість. Коли людина в запої менше 7 днів, можна впоратися домашнім лікуванням. В іншому випадку потрібно помістити пацієнта в стаціонар.
 2. Останній запій. Якщо він був більше 3 місяців назад, то вийти з ситуації допоможуть народні засоби і медикаменти від похмілля.
 3. Вік. Якщо пацієнту більше 60 років, то виводити з запійного стану можна тільки в лікарні.
 4. Хронічні захворювання внутрішніх органів. При їх наявності варто звернутися за допомогою в наркологічну клініку, де можливий навіть анонімний виведення з запою на дому.

Якщо період пияцтва був недовгий

Вихід із запою в домашніх умовах повинен супроводжуватися розумінням людини, що йому доведеться перетерпіти похмільний синдром. Він протікає болісно, але при дотриманні деяких правил, пройде мені важко. Основні рекомендації наступні:

 • з вечора перестати вживати алкоголь;
 • з ранку випити літр натурального соку, мінеральної води, молока або розсолу;
 • прийняти препарат від головного болю – Анальгін;
 • випити таблетки від токсинів – активоване вугілля;
 • прийняти 2 таблетки Есенціале;
 • з'їсти жирний курячий бульйон з хлібом;
 • прийняти душ;
 • забезпечити в домі запах цитрусових;
 • в середині дня повторити прийом вугільних і препарату для печінки і шлунка, щільно пообідати;
 • протягом дня пити чай з лимоном, соки;
 • щогодини приймати по 2 таблетки Гліцину;
 • більше рухатися, гуляти, дивитися фільми, слухати музику;
 • ввечері знову прийняти ліки, повечеряти і прийняти теплу ванну.

Що робити якщо запій 7 днів і більше

Ситуація після тривалого зловживання більш складна. Вивести людину з тривалого пияцтва правильно важче. Перше, що потрібно зробити, – припинити вживання спиртного. Краще для цього промити шлунок за допомогою сольового розчину з 1 ч. л. солі на 1 літр води. Після того, як алкоголік вип'є рідина, потрібно спровокувати блювоту. Потім потрібно дати людині відпочити і почати лікувати народними методами. Можна використовувати наступні засоби:

 • чай з лимоном;
 • молоко з медом;
 • активоване вугілля, аспірин і вітаміни С;
 • капустяний або огірковий розсіл, кислі соки;
 • 3 краплі нашатирю на 350 мл води;
 • Добре збите свіже сире яйце з сіллю;
 • 500 мл кефіру з 1 л води, 1 ч. л. цукру і дрібкою солі.

Скільки триває лікування запою на дому

Вийти з запою - це складне завдання для більшості алкоголіків. Триває цей стан може від 2 днів до кількох тижнів. Тривалість лікування визначається наступними факторами:

 • тривалість запою – чим довше алкоголік п'є, тим важче його вивести з цього стану;
 • доза спиртного – ускладнення важче при великій кількості випитого алкоголю;
 • якість випивки – інтоксикація в рази посилюється у разі вживання контрафактного алкоголю;
 • медична допомога – при її наявності одужання відбувається швидше.

Самостійна детоксикація організму

Крім використання різних народних методів і ліків, при виході з запою потрібно дотримуватися кількох основних правил. Необхідно враховувати наступні фактори:

 1. Похмелитися. Навіть за бажання похмелитися ні в якому разі не можна цього робити. Чергова доза спиртного лише ненадовго знімає симптоми абстинентного синдрому. Мінімальні порції тільки погіршать стан.
 2. Контрастний душ і фізичне навантаження. Вони виключаються в першу добу після п'янки. Перевантаження може призвести до інфаркту та інсульту.
 3. Заспокійливі. Класичні серцеві препарати Валокордин та Корвалол дуже небезпечні при похміллі.
 4. Психоактивні препарати. Їх прийом також виключається, адже побічний ефект від цих ліків непередбачуваний.

Відновлення водного балансу організму

Після виключення алкоголю важливо відновити в організмі водно-електролітний баланс. Це досягається рясним питвом, наприклад, розсолу, мінералки, компотів, морсів або соків. При виведення з запійного стану людині необхідно мінімум 3-4 л зазначених напоїв. Далі цю порцію повільно зменшують до 2 л. Якщо стан пацієнта важкий, то для відновлення балансу використовуються спеціальні крапельниці.

Прийом ентеросорбентів

Активоване вугілля – це хороший спосіб, як вийти із запою в домашніх умовах. Цей препарат є сорбентом, який здатний вивести токсини і шлаки з організму за один день. Крім того, ліки блокує всмоктування в кишечнику шкідливих речовин і попадання їх в кровоносну систему. Доза таблеток розраховується з обліку 1 штука на 10 кг ваги пацієнта. За раз можна випити не більше 8-10. Разом з вугіллям не можна приймати інші препарати, адже вони будуть деактивовані. Пити їх потрібно тільки через 2 години після сорбенту.

Дієтичне харчування

Запійний стан призводить до зниження апетиту або його повної відсутності. Травлення на цьому тлі продовжує працювати і виробляти в стандартному кількості соляну кислоту. З-за відсутності в шлунку їжі може розвинутися гастрит або виразка. З цієї причини алкоголіка треба примушувати їсти. Для правильного харчування і швидкого відновлення підійдуть круті м'ясні бульйони, ягідні і фруктові соки, морси. Від жирної їжі потрібно відмовитися, віддавши перевагу наступних продуктів:

 • цільнозерновим каш;
 • бульйонів;
 • фруктів;
 • яйця;
 • овочів;
 • пісному м'ясу.

Народні рецепти для зняття симптомів похмілля

Ефективними є і деякі народні способи, що описують, як вийти із запою в домашніх умовах. Вони передбачають використання лікарських трав. На їх основі готують відвари, чаї та настої. Найпопулярнішими є огірковий розсіл і яблучний сік. З лікарських трав для алкоголіка будуть корисними наступні:

 • шипшина;
 • ромашка;
 • календула;
 • любисток;
 • звіробій;
 • м'ята;
 • чорнобривці;
 • копитняк;
 • деревій.

Чай з шипшини

Цей напій допомагає зняти похмілля і вивести продукти розпаду алкоголю. Чай є сечогінним, тому і знімає сильну інтоксикацію. Приготування і споживання напою в домашніх умовах здійснюється по наступній інструкції:

 • 150 г ягід шипшини, промити, помістити в термос;
 • залити кип'яченою, але не гарячою водою;
 • залишити настоюватися на 12 годин;
 • вживати по 1,5-2 л трав'яного настою в день.

Ромашковий відвар

Цей напій можна використовувати як всередину, так і зовнішньо. В останньому випадку упаковку аптечної ромашки висипають у таз з кип'ятком. Засіб потрібно настояти півгодини, після чого використовувати для парки ніг і ополіскування голови. Приготувати відвар для прийому всередину можна з наступної інструкції:

 • 1 ст. л. сухої сировини залити склянкою гарячої води;
 • дати постояти 30-40 хвилин;
 • процідити через марлю;
 • пити по склянці перед кожним прийомом їжі.

Лимонно-медовий напій

В лимоні велику кількість вітаміну С. Він прискорює переробку спиртного, із-за чого він швидше розпадається. З цієї причини більшість препаратів від похмілля містять лимонну кислоту. Вона містить кальцій, фосфор, залізо і магній. Фруктоза у складі меду бореться з метаболізмом алкоголю, що запобігає його занадто швидка зміна в крові. Рецепт приготування лимонно-медової пуншу виглядає так:

 • довести до кипіння 1 стакан води;
 • далі додати за смаком лимонний сік;
 • коли напій злегка охолоне, додати ложку меду;
 • пити такий засіб кілька разів в день.

Відвар вівса і квіток календули

Відмінно знімає симптоми похмілля в домашніх умовах. Допомагає не тільки при алкогольної залежності, але і при курінні. При поєднанні цих шкідливих звичок кинути одну з них буде ще складніше. Справитися з будь-якої з цих психологічних залежностей допомагає відвар з вівса з календулою. Готувати і приймати засіб потрібно за такою схемою:

 • взяти трилітрову каструлю;
 • до половини заповнити її очищеним вівсом і до верху залити водою;
 • далі закип'ятити, а потім томити ще півгодини;
 • відвар процідити, додати до нього 100 г сушених квіток календули;
 • накрити кришкою, укутати рушником і настоювати півдня;
 • ще раз процідити відвар;
 • пити по 200 г до їжі до 3 разів на день.

Відео

Запій: тривалість, наслідки, види, лікування вдома (дієта, режим пиття) і в клініці

Як вийти із запою самостійно. Як вивести із запою в домашніх умовах

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!