Як закодуватися в домашніх умовах – надійні способи народними і медикаментозними засобами

Багато людей, які вирішують кинути пити, але боятися звертатися до лікаря, замислюються про те, як закодуватися в домашніх умовах – надійні способи самостійного лікування від алкогольної залежності існують, але необхідно дотримувати ряд правил, щоб не завдати більшої шкоди організму. Є кілька надійних методів кодування на дому, визначити які допоможе лише фахівець.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах

Кодування від спиртних напоїв доцільно проводити в домашніх умовах, якщо хворий не вважає себе алкоголіком, не хоче їхати в клініку, не бажає кидати пити навіть при серйозної проблеми зі здоров'ям. Щоб зняти залежність і вивести пацієнта із запою, розроблено багато надійних способів, але ефективним домашнє лікування, якщо хворий сам прагне досягти позитивного результату. Вилікувати залежність без згоди людини дуже складно. Потрібен мотивуючий фактор, а далі курс терапії фахівець підбирає індивідуально.

Найрезультативнішими і надійними вважаються наступні способи позбавлення від пияцтва:

 1. Підшкірне або внутрішньом'язове введення лікарських препаратів, які викликають інтоксикацію організму. Після такого кодування у людини виникає блювота, нудота, рясне потовиділення. З'являється страх перед розпиванням міцних напоїв.
 2. Кодування гіпнозом. Процедура, при якій відбувається навіювання відрази до міцних напоїв. Вважається, що людина в домашніх умовах спокійний, розслаблений, тому більше схильний гіпнотичному впливу. Такий спосіб кодування діє не на всіх, часто відбуваються зриви.
 3. Прийом таблеток – надійний спосіб кодування. Препарати ефективно виводять токсини і знижують залежність від спиртного. Ліки від алкоголізму повинен підбирати нарколог.

Що таке кодування

Багато алкоголіків, а також їх родичі часто задаються питанням, що таке кодування і можна проводити його в домашніх умовах? Психотерапевтичний вплив на хворого з метою усунення психологічної залежності від алкогольних напоїв називається кодуванням. Цей метод найефективніше працює з хворими, які легко піддаються гіпнозу. Лікар при кодуванні впливає на підсвідомість людини для створення у нього відрази, страху перед алкоголем.

Після процедури у пацієнта починає вироблятися умовний рефлекс, внаслідок чого людина при розпиванні алкоголю буде відчувати лише огиду і страх. Цей надійний спосіб лікування застосовується більше 50 років. Кодування в домашніх умовах повинен проводити кваліфікований фахівець (нарколог, психіатр). Крім того, таку процедуру можна робити лише за умови особистого бажання хворого.

Коли проводиться

Нарколог додому – ця послуга користується великою популярністю в сучасному суспільстві. Кинути пити з допомогою кодування можна, якщо людина усвідомлює необхідність проведення лікування, але йти в клініку не хоче або фізично не здатний. Родичі викликають наркологічну допомогу, якщо треба вивести людину із затяжної запою, після чого лікар пропонує їм закодувати пацієнта. Перебуваючи поруч з родиною і отримуючи належний догляд, залежний від алкоголю швидше піде на поправку, легше свикнется з новим способом життя.

Кодування проводиться за згодою хворого, часто цю процедуру роблять анонімно. При цьому основним завданням рідних є простежити за тим, щоб пацієнт на протязі всього лікування не брав спиртовмісних напоїв. Будь-який спосіб кодування повинен починатися з бесіди, під час якої лікар вивчає історію хвороби, виявляє протипоказання до кодування. Залежний отримує дозвіл на проведення процедури лише після того, як фахівець переконається у її безпеки для здоров'я алкоголіка.

Лікування алкогольної залежності медикаментами

Використання лікарських препаратів при кодуванні є найбільш поширеним і надійним способом лікування хронічного алкоголізму. Дія препаратів розвивається швидко і може тривати по-різному, виходячи з форми, дози, способу введення кошти, життєвих ситуацій та індивідуальних особливостей організму. Перевагами такого способу є:

 • доступність;
 • ефективний для попередження рецидиву хвороби;
 • підходить для лікування будь-якій стадії алкоголізму;
 • великий асортимент препаратів;
 • єдиний метод лікування при отруєнні сурогатами алкоголю.

Медикаментозне лікування в домашніх умовах слід узгоджувати з наркологом. Як правило, для кодування застосовують інгібітори рецепторів головного мозку. Основними представниками цієї групи вважаються препарати на основі Налтрексону, які випускаються в пролонгованих капсулах, таблетках, розчинах для ін'єкцій. Всі лікарські засоби поділяються на три види:

 • позбавляють від тяги до міцних напоїв;
 • викликають огиду до алкоголю;
 • позбавляють від похмілля.

Препарати, що викликають огиду

Основна група лікарських препаратів для хімічної кодування базується на властивостях дисульфіраму. Діючі речовини таких коштів блокують роботу ферментів печінки, які повинні розщеплювати алкотоксины на нешкідливі складові. При цьому збільшується отруйний ефект від накопичених продуктів розпаду етилового спирту.

Прийом таких лікарських препаратів разом з алкоголем провокує погіршення стану пацієнта і викликає реакцію: блювоту, нудоту, тахікардію, напади задухи, порушення травлення. Симптоматика від засобів, що викликають огиду до алкоголю, настільки виражена, що пацієнт змушений відмовитися від розпиття спиртних напоїв під страхом смерті. Найпопулярніші препарати від алкоголізму:

 • Колме. Засіб продається у вигляді крапель, таблеток. Приймати препарат треба всередину 3-4 рази за добу. При реакції алкоголю з діючою речовиною ліки цианамидом, в крові хворого підвищується рівень ацетальдегіду. Пацієнт при цьому відчуває напад важкої інтоксикації. Колме – це таблетки від алкоголізму без наслідків, але при цьому не можна приймати медикамент людям з цирозом печінки, пороком серця, захворюваннями нервової системи, вагітним жінкам.
 • Еспераль. Таблетки від алкогольної залежності містять дисульфірам, який бере участь у метаболізмі етанолу. При цьому алкоголь не розщеплюється, рівень токсинів збільшується, що призводить до сильного отруєння. Ліки дозволено до вживання в домашніх умовах, але, при цьому не можна перевищувати дозу, встановлену лікарем. Реакція організму при довгому використанні таблеток: гастрит, гепатит, психоз, тромбоз судин мозку, загострення поліневриту.

Таблетки, що знижують тягу до вживання

Щоб позбавитися від алкогольної залежності і вийти із запою, в сучасній медицині є величезна кількість препаратів, які можна використовувати в домашніх умовах. Щоб не нашкодити організму, уникнути побічних ефектів від передозування, слід отримати консультацію лікаря. Найпоширенішими ліками, що знижують тягу до випивки, вважаються:

 • Метадоксил. Препарат купірує абстинентний синдром, прискорює виведення етанолу, активізує роботу ферментів, які розщеплюють ацетальдегід. При постійному використанні 500 мг діючої речовини у пацієнта підвищується опірність до спиртного. Побічні дії: алергічні реакції, поява бронхоспазмов.
 • Торпедо. Вшивання препарату підшкірно поєднане з гіпнотичним впливом. Дисульфірам, що входить до складу капсули, впливає на печінку, тому вона перестає переробляти етанол. Термін кодування кошти Торпедо складаємо приблизно один рік. Виникнення нудоти, запаморочення, судом та інших негативних відчуттів на тлі прийому ліків пов'язане з отруєнням ацетальдегидом.

Крапельниці

Якщо людина тривалий час зловживає алкоголем, то його організм зазнає сильного отруєння етиловим спиртом. Щоб швидше вивести пацієнта зі стану запою, лікарі часто призначають крапельниці. Краще всього для проведення процедури з інфузійних розчином викликати нарколога, у якого є своє обладнання, сертифікат, ліки. Лише фахівець може правильно зробити крапельницю для детоксикації. Внутрішньовенні ін'єкції для придушення тяги до спиртного вводяться у вену за допомогою шприца.

Як правило, препарати, що використовуються лікарем, чинять заспокійливу дію, покращують настрій, мають антидепресивний ефект, підвищують працездатність. Разом з тим, будь-яке вживання алкоголю вони роблять небезпечним для життя. Склад крапельниці для кодування передбачає використання глюкози з інсуліном, содового розчину, засобів дезинтоксикаційної дії (Гемодез або Желатіноль) і полііонних розчинів (Дисоль). Існує кілька видів крапельниць, які застосовуються для виведення людини з запою:

 • Що розріджують кров. Відбувається чергування сольового розчину та глюкози, завдяки цьому зменшується концентрація алкоголю в крові пацієнта, збільшується запас рідини.
 • Збагачують вітамінами. Щоб організм швидше впорався з алкоголем, в глюкозо-сольовий розчин часто додають вітаміни: В1, РР, кокарбоксилазу.
 • Забезпечують безпеку печінки. Основний метаболізм спиртовмісних напоїв відбувається у печінці, тому лікар для відновлення органу може призначити крапельницю з препаратом Есенціале. Засіб усуває кишкові отрути, не дає пошкоджуватися ферментів печінки.

Кодування на дому

Якщо людина не хоче лікуватися від алкогольної залежності в спеціалізованій клініці, то кодування може бути проведено в домашніх умовах. При цьому процедуру обов'язково слід довіряти кваліфікованого лікаря-нарколога, у якого повинно бути відповідне обладнання та сертифікат на проведення такої послуги. Кодування в домашніх умовах має певні переваги:

 • цілодобова послуга;
 • анонімність;
 • сеанс триває приблизно дві години;
 • постійний контроль за станом пацієнта;
 • комфортні звичні умови.

Види

Сьогодні існує величезна кількість надійних методик кодування від алкоголізму. Всі види умовно можна розділити на два типу: психотерапевтичні та медикаментозні. Використання лікарських препаратів – надійний спосіб, людина при цьому надовго може відмовитися від вживання міцних напоїв. Принцип психотерапії ґрунтується на навіюванні. Процедура кодування проводиться в стані гіпнотичного сну, під час якого фахівець працює з підсвідомістю пацієнта, робить установку на відмову від спиртного. Самими відомими способами є:

 • Метод Довженка. Пацієнта можуть вводити в гіпноз або залишити спати, при цьому його переконують у перевагах тверезого життя. Доктор викликає стійку відразу до алкоголю. Таке лікування є ефективним, якщо у людини є мотив для позбавлення від пияцтва.
 • Якірний гіпноз. Техніка застосування якорів вважається ефективною і надійною при боротьбі з алкогольною залежністю. Такі точки є в підсвідомості кожної людини. Завданням психотерапевта є правильне визначення якорів. Можуть використовуватися на сеансі гіпнозу емоційні позитивні, негативні сплески з життя. При порушенні установки часто з'являється розлад психіки, тому кодуванням повинен займатися фахівець.

Можна закодувати людини без його згоди

Алкоголізм – важка хвороба, від якої людина не в змозі самостійно позбавитися. Кодування в домашніх умовах – це хороший надійний варіант позбавлення від залежності, але примусово змусити зробити процедуру не можна. Чоловік сам повинен дати дозвіл на проведення кодування. Винятком є алкоголіки, які скоїли тяжкі злочини у стані сп'яніння, і яких направили на лікування за рішенням суду.

Насильно відучити людину від розпивання міцних напоїв майже неможливо, адже лише спільні зусилля психіатра, нарколога, психолога, підтримка родичів і бажання алкоголіка допоможе назавжди забути про згубною звичкою. Знання хворого про те, як і від чого його лікують, бажання добитися результату – ось запорука успіху при боротьбі з алкоголізмом!

Народні засоби

Поряд з лікарськими препаратами для боротьби з алкогольною залежністю може бути використана терапія травами. Найпопулярнішими і надійними є наступні домашні рецепти:

 • Трав'яний гіркий настій. Для приготування ліків треба взяти 4 год. л. чебрецю, по 1 ч. л. полину і золототисячника. Столову ложку сухої суміші потрібно залити окропом, потім настояти дві години. Приймати настій слід по 2 ст. л. за півгодини до їди 3 рази за день. Курс лікування – 3 місяці.
 • Відвар плауна булавоподібного. Допоможе кинути пити сухий порошок рослини (10 г), який необхідно залити склянкою окропу. Половину порції відвару треба випити разом з 50 г горілки. З'явиться сильна нудота і відторгнення будь-якого алкоголю.

Відео

Лікуємо від пияцтва без відома пацієнта !

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!