Шийний остеохондроз - симптоми, відчуття

Ще одна назва цього захворювання – дегенеративно-деструктивне ураження хребта, зачіпає тіло хребців, зв'язковий і суглобовий апарат, міжхребетні диски. Однаково часто діагностується у чоловіків і жінок, як правило, розвивається після 30 років. За статистикою цією хворобою страждають від 50 до 80% населення.

Класифікація симптомів при шийному остеохондрозі

Розвиток цієї недуги іноді настає раніше 30-35 років, тому виникати ознаки захворювання можуть вже навіть в підлітковому віці. Ознаки шийного остеохондрозу докладно розглянуті нижче, недуга став справжньою проблемою сучасного світу. Сидяча робота, тривале перебування перед комп'ютером негативно впливають на стан здоров'я, самопочуття людини. Всі симптоми шийного остеохондрозу пов'язані зі збоями в роботі декількох систем:

  1. У запущених випадках зустрічаються ознаки здавлення, порушена цілісність спинного мозку, що знаходиться в хребетному каналі.
  2. Патологічний процес здатний впливати на периферичну нервову систему. Негативному впливу піддаються корінці спинного мозку, розташовані поряд з вогнищами деформації кістково-хрящової тканини.
  3. У деяких випадках відбувається защемлення хребетних артерій. Ці кровоносні судини доставляють клітинам головного мозку поживні речовини, кисень. Порушення цих процесів веде до різкого погіршення самопочуття людини.

Болі

Відомо, що один з перших ознак розвитку захворювання – біль у шийному відділі. Спочатку вона швидко проходить, носить періодичний характер, але потім переходить в хронічну форму. Основними місцями локалізації болю стають:

  • потиличні м'язи (посилюється при поворотах шиї, нахилах голови);
  • область плечей;
  • шия.

Хворіти може по-різному в залежності від розташування вогнища ураження, неприємні відчуття можуть бути гострими, стріляють, періодично стихати, носити ниючий і постійний характер. Згодом рухи головою важко, що пов'язано з напругою м'язів шиї. Якщо відбувається защемлення артерії, іноді спостерігається шийна мігрень (при ослабленні кровопостачання, нестачі кисню з'являється головний біль).

Нудота

У деяких випадках відбувається здавлювання судин кровоносної системи, які забезпечують надходження кисню, поживних речовин до мозку людини, внутрішнього вуха. З-за цього виникає нудота при остеохондрозі. Супроводжується ця симптоматика, як правило, втратою апетиту, що стає причиною зниження ваги, дефіциту потрібних поживних речовин. На пізніх стадіях хвороба може провокувати блювоту при повороті голови, ходьбі або нахилах. Це пов'язано зі зменшенням надходження крові до середнього вуха, де знаходиться центр рівноваги.

Неврологічні симптоми шийного остеохондрозу

Деякі прояви захворювання не відразу можна віднести до характерних ознак. Слід знати, які симптоми при шийному остеохондрозі не можна залишати без уваги, наприклад, нестача повітря. При ураженні цього відділу може розвиватися синдром подразнення діафрагмального нерва. У хворого виникають утруднення при диханні, відчувається нестача кисню, що провокує задишку і навіть сильна задуха.

Дане прояв патології часто супроводжується хропінням, він посилюється, якщо взяти незручне положення під час сну. Це призводить до того, що людина не відпочиває вночі прокидається з почуттям загального нездужання, слабкості, відчуває себе втомленим і розбитим. Такий стан при відсутності лікування може призвести до погіршення пам'яті, зниження концентрації та незворотнім змінам мозкових тканин.

Вестибулярні ознаки

Ще один напрямок, як проявляється остеохондроз шийного відділу – вестибулярні ознаки. Постачання мозку всіма необхідними поживними речовинами відбувається через хребетні артерії. Якщо розвивається шийний хондроз, при якому порушується робота внутрішнього вуха, хворий відчуває шум і дзвін у вухах. У певних випадках до цих симптомів додається порушення або зниження слуху.

Ком в горлі

У деяких випадках захворювання проявляється тільки по одному симптому – глоточному. Створюється відчуття, що утворився клубок у горлі при остеохондрозі шийного відділу, відчувається першіння, свербіж, сухість, утруднене ковтання. Дані прояви пов'язані з порушенням провідності нервово-судинних стовбурів, що йдуть від спинного мозку. Ком в горлі не є специфічним симптомом хондроза, він може вказувати на пухлинної або запальний процес. При появі це ознаки слід обов'язково звернутися до лікаря.

Зорові ознаки остеохондрозу шийного відділу

Симптоми хондроза шийного відділу хребта можуть бути різними, але найбільш частим відносяться порушення гостроти зору. Постачання зорових аналізаторів відбувається через сонні та хребетні артерії. Якщо зниження кровообігу відбувається через здавлювання останніх, починається зниження зору, яке не покращується при носінні окулярів. Шийний остеохондроз – симптоми:

  • знижений тиск;
  • «плаваючі», мелькають точки;
  • атеросклероз артерій в головному мозку;
  • порушення фокусування на предметі;
  • пелена, туман перед очима.

Характерною ознакою того, що зниження зору відбувається через защемлення хребцем кровоносної судини, порушення кровообігу, стане відсутність поліпшення при носінні окулярів, виконанні спеціальних вправ. Змінити стан допоможе тільки своєчасне лікування основного захворювання (до виникнення незворотних уражень тканин).

Артеріальні ознаки

Хребет відіграє важливу роль в організмі людини, тому будь-які його захворювання зачіпають системи. Існують певні артеріальні ознаки шийного остеохондрозу, які вказують на дане захворювання. До них відноситься раптова втрата свідомості. Це самий неприємний, небезпечний симптом, який притаманний цієї хвороби. Відбувається це через порушення кровообігу, коли по мозковим артеріям тимчасово перестає надходити кров.

Виражений спазм артерій відбувається за відповіді деформованих кісткових відростків на подразнення нервових закінчень. Якщо у вашого знайомого остеохондроз шийного відділу і він втратив свідомість, його необхідно укласти, підняти ноги на невелику піднесеність, щоб збільшити відтік крові з кінцівок і збільшити надходження до головного мозку. Після цього люди, як правило, швидко приходять в себе.

Нестабільність артеріального тиску – ще один симптом захворювання з даної групи. Лікарі можуть діагностувати скачкообразность показників, якщо порушується кровопостачання. Це не специфічний симптом хондроза, але вписується в загальну картину захворювання. Артеріальний тиск може різко знижуватися або підвищуватися. Людина відчуває погіршення стану, тому йому необхідно забезпечити спокій.

Запаморочення

Раніше було описано, що при цьому захворюванні іноді відбувається втрата свідомості. Це відноситься до випадків, коли надходження крові до мозку було сильно ускладнено. Найчастіше хворі відчувають запаморочення при шийному остеохондрозі. Це частий симптом, який супроводжує всіх пацієнтів з даним захворюванням. Це явище має спонтанний характер прояву. Причиною цього стану стає скорочення кількості кисню надходить до внутрішнього вуха. Розташоване воно в мозку людини, відповідає за відчуття рівноваги. Запаморочення виникає при:

  • повороті голови, шиї;
  • якщо різко встати з ліжка.

Температура при остеохондрозі

У деяких випадках патологічні процеси поширюються серед структур шийного сегмента спинного мозку. Це трапляється при протрузіях диска, стенозі каналу. Температура при остеохондрозі – відповідь організму на дані патології. Така ж реакція можлива при синдромі хребетної артерії. Це часте явище при остеохондрозі на останніх стадіях розвитку захворювання. Тому підвищення температури відноситься до неспецифічних симптомів хвороби.

Цей ознака необов'язково буде присутній, терморегуляція тіла може бути в нормі. Якщо ж ви відчуваєте постійні болі в ділянці потилиці, плечей, шиї, а при повороті або нахилі голови відбувається загострення – слід звернутися до спеціаліста, пройти обстеження. Відсутність лікування обов'язково призведе до того, що стан погіршиться, рівень комфорту життя знизиться.

Дізнайтеся про те, що робити при діагнозіостеохондроз шийного відділу хребта.

Відео

►ГОЛОВНІ СИМПТОМИ ШИЙНОГО ОСТЕОХОНДРОЗУ (як розпізнати симптоми остеохондрозу)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!