Застосування препарату Ацидин-пепсин
Нормальний процес травлення – це ключ до хорошого самопочуття і одна з найважливіших складових здоров'я. Якщо ж у роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту спостерігаються збої, слід відразу ж їх відкоригувати за допомогою спеціальних препаратів. Ознайомтесь із інструкцією по застосуванню Ацидин-пепсину – ліки, яке є аналогом шлункового соку. При цілому ряді захворювань шлунка часто не обійтися без застосування даного засобу!
Що таке Ацидин-пепсин
Латинська назва цього ліки – Acidin-рерѕіп. За групової приналежності воно відноситься до групи ферментних засобів і застосовується з метою налагодити процес перетравлення їжі, допомагаючи розщеплювати білок до амінокислот. Прийом такого препарату дуже корисний людям, у яких спостерігаються збої процесу вироблення соляної кислоти в шлунку. Для корекції секреторної недостатності у медичній практиці часто використовуються і аналоги ліки: Пепсамин, Аципепсол.
Склад
Що стосується аптек, то там Ацидин-пепсин представлений у формі таблеток по 250 мг або 500 мг. Згідно анотації до препарату, основними діючими речовинами ліки є пепсин (1 частина) та гідрохлорид бетаїну (4 частини). Як допоміжні речовини в таблетках містяться кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат, повідон К-25 та сорбітол.
Властивості
В організмі людини діючі речовини ліки фактично стають аналогом шлункового соку. Так, пепсин – це фермент, який відповідає за розщеплення білків як тваринного, так і рослинного походження. В нормі він виробляється шлунком людини. Якщо ж внаслідок якої хвороби такої речовини міститься менше норми, то його недолік можна заповнити ззовні. З цією метою фармакологи використовують пепсин, отриманий з шлунків курей, свиней або великої рогатої худоби.
Неодмінна умова роботи пепсину – наявність кислого середовища. З цієї причини препарат є комбінованим і містить у своєму складі гідрохлорид бетаїну. Потрапляючи в шлунок, це речовина шляхом гідролізу перетворюється в соляну кислоту і тим самим активізує фермент. Далі пепсин спільно з химотрипсином і трипсином – ферментами, які виділяються підшлунковою залозою – починають розщеплювати отримані разом з їжею білки, які потім засвоюються в ШКТ.
Показання до застосування
Прийом пепсину в поєднання з гідрохлоридом бетаїну надає позитивний ефект на травлення при цілому ряді хвороб травного тракту:
- гіпоацидний гастрит (характеризується зниженням вироблення соляної кислоти шлунком);
- анацидному гастриті (недуга виникає при відсутності вироблення шлунком соляної кислоти);
- ахілії (стан, при якому внаслідок неповноцінного харчування, ендокринних порушень, цирозу печінки та інших недуг організмом перестають синтезуватися соляна кислота та інші травні ферменти);
- диспепсії (розладах процесу перетравлення їжі);
- після операції з видалення частини шлунку.
Інструкція по застосуванню Ацидин-пепсину
Перед призначенням ліків лікар повинен упевнитися, чи немає у пацієнта протипоказань до прийому цього препарату. Такими є: гіперчутливість до компонентів, що входять до складу засобу, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивний гастрит, підвищене вироблення ферментів і соляної кислоти в шлунку. Слід припинити прийом даного ферментного ліки, якщо спостерігаються побічні дії – такі, як розвиток алергічних реакцій, поява болів у животі, розлади стільця, печія або нудота.
Порошок
Потрібно знати, що у даній формі випуску продається тільки пепсин, гідрохлорид бетаїну до складу порошкового ліки не входить. Перед застосуванням 0,2-0,5 г такого порошку розчиняють у половині склянки води. Пити ліки слід під час або одразу після їжі. Важливо: на час терапії слід виключити прийом спиртних напоїв, тому що алкоголь руйнує пепсин.
Розчин
При потребі в аптеці можна замовити розчин пепсину – тоді пепсин розчиняють в 1-3% розчині соляної кислоти. Аналогічно, таке ліки теж потрібно приймати під час або відразу ж після прийому їжі, щоб допомогти шлунку її перетравити. Уважно потрібно ставитися до одночасного прийому розчину та інших препаратів, адже деякі медикаменти (наприклад, антациди або ліки, що містять солі важких металів) знижують ефективність пепсину.
Таблетки
Хоча лікарі і призначають препарат переважно у формі таблеток, потрібно знати, що їх не просто приймають, запиваючи водою, а попередньо розчиняють. Для цього рекомендується попередньо таблетку розтерти на порошок, який потім висипати в 50-100 мл води і розмішати. Для дорослих доза становить 500 мг 3-4 рази на добу під час або одразу після прийому їжі. При лікуванні порушень травлення у дітей препарат теж приймається 3-4 рази за день, а доза може становити від чверті до половини таблетки 250 мг (встановлюється лікарем і залежить від віку дитини).
Ціна на Ацидин-пепсин
Вартість такого ліки невисока і, хоч воно відпускається без рецепта, не слід купувати таблетки без призначення лікаря. Курс терапії повинен починатися тільки після постановки діагнозу і проходити під контролем фахівця! Ціна таблеток трохи відрізняється в різних аптеках Москви. Пацієнту треба розраховувати, що за 50 таблеток йому потрібно буде заплатити від 110 до 250 рублів.
Відео: що таке пепсин
Травлення в шлунку та кишечнику
Відгуки
Валентина, 42 рокиПорушила нормальну роботу шлунка ще по молодості, тому мучуся постійними проблемами з травленням. Пару років тому звернулася до фахівця за допомогою та згідно з приписами лікаря стала приймати Ацидопепсин. Ці таблетки стали моїм порятунком, коли немає можливості дотримуватися дієти, наприклад, під час святкових застіль.
Тетяна, 34 рокиЯ купила пепсин в аптеці не для приймання цього порошку всередину як ліки, а для сквашування молока, щоб зробити смачний домашній сир. Далі ми всією сім'єю їмо корисний кисломолочний продукт, і це позначається на травленні самим позитивним чином! Мене дуже влаштовує такий аналог закваски і за ціною, і за якістю!
Людмила, 33 рокиМені цей препарат призначив лікар, але попринимала я таблетки не більше тижня. Не можу сказати, чи був позитивний ефект від лікування, тому що у мене виявилися побічні ефекти – нудота та печія. Хоч інструкція і повідомляє, що це буває дуже рідко, але мені «пощастило» потрапити в цей відсоток. Зараз від проблем зі шлунком рятуюся Мезимом.