Як правильно вибрати корсет для постави, відмінність лікувального і профілактичного коректора для спини
Сучасний ритм життя, сидяча робота і малорухомість негативно впливають на здоров'я спини. У такому випадку лікарі рекомендують корсет для постави – це медичний виріб для випрямлення хребта і виправлення викривлення і патологій спини, таких як перенапруження сходових і грудних м'язів, слабкість м'язів шийного відділу. Його можна носити щодня по кілька разів в день. Він не дуже масивний і його зручно брати з собою на роботу в офіс. Постійно використовувати його не рекомендується щоб уникнути атрофії м'язів і ефекту звикання.
Що таке корсет для постави
В якості допоміжного засобу під час терапії різних патологій лікарі призначають носити корсет для виправлення постави, який забезпечує підтримання правильної постави і коригує викривлення. Такий корсет для виправлення сутулості являє собою грудної бандаж, що складається з плечових рамок різної щільності, їх матеріал різний і вибирається в залежності від призначення. Наприклад, ребра жорсткості моделей для профілактики сколіозу більш м'які, а для корекції серйозних патологій використовуються металеві ребра, щоб тиск був сильніше.
Для чого потрібен
Медичний напівжорсткий коректор для спини призначений для виправлення різноманітних деформацій хребта. Лікарі його рекомендують при виникненні викривлення (лордоз, кіфоз), болів в спині і шийному відділі, сильному перевтомі м'язів і защемленні нервових закінчень між хребцями. Бандаж для спини ще можна використовувати в якості профілактики порушень, якщо є ризик розвитку проблем зі спиною. Наприклад, сидячий спосіб життя, робота в офісних установах, слабкість спинних м'язів, нелікований сколіоз різних ступенів.
Крім перерахованих вище показань, цей аксесуар може використовуватися для зручності під час роботи за комп'ютером. Його можна надягати кілька разів в день (5-6 разів у день), це розслабляє, тонізуючу дію і допомагає позбутися неприємних відчуттів під час тривалого сидіння за комп'ютером. Корсет для спини буде корисний і дітям, і дорослим. Найчастіше виріб призначається школярам, тому що вони входять у групу ризику виникнення захворювань хребта.
Плюси і мінуси
Кожен конкретний вид корсетів має свої переваги і недоліки. Основні мінуси бандажів такі:
- незручність у носінні;
- помітний під тонкою одягом;
- надівається тільки на майку або футболку – на голе тіло він буде тиснути через ребер;
- має локальну дію і не впливає на обширні ділянки спини;
- низький рівень ефективності при запущених патологічних станах.
Переваг у такого аксесуара набагато більше. Варто почати з того, що це відмінний спосіб попередити хворобу і поліпшити стан хребта, якщо вже присутні тривожні симптоми. З плюсів можна відзначити наступне:
- розслаблення м'язів всіх відділів спини;
- ефективне лікування викривлення за рахунок правильної фіксації хребта;
- відсутність дискомфорту при довгому сидінні за комп'ютером;
- дозволяє підтримувати гарну поставу.
Види
Корсети для спини бувають двох різновидів: лікувальні і профілактичні. Лікувальні призначені для вирішення конкретних проблем, таких як викривлення, порушення постави, гіперкіфоз, лордоз, кіфосколіоз, слабкість м'язів всіх відділів хребта. Даний аксесуар лікар-ортопед може призначити самостійно або в комплексі медикаментозної терапії. Самостійно його призначають при незначних викривленнях хребта і постави. В інших випадках він є допоміжним компонентом терапії.
Профілактичний бандаж для постави допоможе уникнути прогресування захворювання та сприяє покращенню стану. Лікар призначає бандаж після ортопедичного огляду, в ході якого були виявлені певні проблеми. При повторній шкарпетці відбувається випрямлення несильного викривлення постави, корекція рівня плечей, розслаблення м'язи спини, ще бандаж ставить на місце хребці і запобігає дискомфорт під час довгої сидячої роботи. Профілактичні заходи застосовуються для дітей, тому що, коли хребет ще не сформований, виправити патології легше.
Дорослий
Пацієнтам старше 18 років корсет не завжди може допомогти, тому що вже до 22-25 років скелет людини повністю сформований, тому лікування сколіозу переважно проводиться комплексно. Існує багато різних видів, які спрямовані на розв'язання певних проблем. Дорослим призначають більш тривале носіння, ніж дітям. Щоб домогтися ефективного результату, слід носити бандаж регулярно. Підбирати ортопедичний корсет для спини слід виходячи з діагнозу та віку пацієнта. Рекомендувати його може тільки лікар.
Дитячий
Для тих пацієнтів, кому ще немає 18 років, є широкий вибір дитячих ортопедичних корсетів для спини. Вони максимально комфортні для хребта і не доставляють дискомфорту за рахунок еластичних лямок з м'якого делікатного матеріалу. Найчастіше терапія такими пристосуваннями позитивно впливає на динаміку корекції патологій спини, і випрямити хребет дитини можна набагато легше, ніж у дорослого пацієнта.
Еластичний пояс рекомендується дітям від 5 до 18 років для профілактики і лікування захворювань опорно-рухового апарату, при ударах, переломах кісток спини і формування правильної постави. Таке пристосування коригує патологічні стани, вирівнює хребетний стовп і знімає навантаження з кісток і суглобів. Крім цього, бандаж призводить м'язи в тонус, знімає напругу і втому.
Типи
Корсети для корекції спини діляться на кілька видів: еластичний, з магнітами, поперековий, жорсткий, реклинатор і попереково-крижовий. Еластичний корсет являє собою бандаж з тягнеться тканини, який обтягує поперек знизу, а зверху знаходиться алюмінієва вставка, яка правильно фіксує хребет. Корсет-інклінатор має велику пластину з плечовими лямками з металевих ребер, спрямований на вирівнювання хребетного стовпа в грудному відділі і призначається при серйозних порушеннях хребта.
Його надягають за типом рюкзака, найчастіше лікарі призначають його для реабілітаційної терапії, а не для щоденної шкарпетки з метою профілактики. Попереково-крижові корсети призначаються людям при травмах хребта і тим, які страждають болями в спині. Краще вибирати з напівжорстких коректорів, які надягають на середню і нижню частину спини. Він працює за рахунок розподілу навантаження на м'язи і хребці, тримає правильну поставу. Ефект магнітного коректора у створенні електромагнітних хвиль, які діють на ділянки спини.
Протипоказання
Як і будь-який лікувальний засіб, що впливає на кровообіг, навантаження хребта і його положення корсети мають деякі протипоказання. Вони не підійдуть таким групам пацієнтів, у яких є:
- алергічна реакція на матеріал, з якого виготовлений корсет;
- захворювання легень і серцево-судинної системи (перед використанням потрібно проконсультуватися з лікарем-кардіологом або пульмонологом);
- рани, порізи, дерматологічної патології характеру на шкірі в місцях зіткнення з корсетом;
- дитячий вік до 4-х років.
Як правильно носити корсет для постави
Головне правило, якого потрібно дотримуватися – не носити корсет постійно. Це може призвести до атрофії м'язів, які підтримують позу. Тривалість і частоту використання бандажа призначає лікуючий лікар, враховуючи діагноз, індивідуальні особливості пацієнта та фонові хронічні захворювання. Стандартна тривалість експлуатації корсета – на протязі 30 хвилин максимум 5 разів на день. Цього часу вистачає, щоб мозок сприйняв правильний руховий стереотип.
Як вибрати
Щоб зробити правильний вибір при купівлі лікувального корсета для корекції спини, потрібно визначити характер симптоматики і точний діагноз. Для запущених випадків лікар повинен підібрати коректор постави відповідного рівня і цінової категорії, тому що серйозні патології вимагають інтенсивного впливу на хребет. У профілактичних цілях бандаж вибирають простіші – головне, щоб він впливав на потрібні ділянки спини.
Крім діагнозу, важливо визначити локалізацію викривлення. Корсети надягають на ті ділянки, які потребують підтримці і жорсткої фіксації правильної форми хребетного стовпа. Наприклад, якщо викривлення знаходиться у верхній частині, підійдуть жорсткі моделі, які будуть охоплювати грудну клітку і шийний відділ. Якщо проблема в області попереку, необхідно вибирати вироби, які спрямовані на корекцію поперекового відділу і підтримують правильну поставу.
Корсет для постави своїми руками
Багато якісні жорсткі моделі корсетів для спини мають високу ціну, але щоб не витрачати багато грошей, можна зробити його самостійно. Для цього знадобиться еластичний бинт (ширина: 8-10 см, довжина: 6-7 метрів). Як зробити:
- визначити середину бинта (прикладіть його до хребта біля лопаток);
- один з кінців бинта повинен іти через плече, а інший з протилежного боку в область пахв;
- обидва кінця оточують плечі, живіт і проходять через пахви;
- бинти з'єднайте на животі або спині.
Такий саморобний коригуючий корсет можна зробити для профілактичних цілей, зняття дискомфорту під час тривалого сидіння за комп'ютером. Однак не варто використовувати таку конструкцію при запущених захворюваннях, тому що ефективного результату він не дасть, краще віддати перевагу покупне якісний виріб. Саморобний поперековий бандаж може тільки скорегувати поставу або утримувати м'язи спини в тонусі, правильно розподіляючи навантаження.
Ціна
У наведеній нижче таблиці вказані орієнтовні ціни, за якими можна купити корсет для спини в місті Москві. Його можна придбати в аптеці або купити в інтернет-магазині по каталогу.
Назву і виробник | Вартість, рублів |
Ортопедичний реклинатор Орлет 150 | Від 2500 до 3000 р. |
Коректор постави (легкий) Орлет 360 А | Від 3500 до 3600 р. |
Ортопедичний виріб Орлет 50 А | Від 4690 до 470 р. |
Дитячий коректор постави Орлет 250 Р | Від 3590 до 3690 р. |
Відео
Коректори постави шкода або користь
Відгуки
Олександр, 34 рокиНошу корсет для спини вже довгий час через викривлення хребта. Для мене це єдиний вихід з положення, якщо мова йде про підтримання постави. Використовую його кожен раз, коли сиджу за комп'ютером – це допомагає зберегти правильну поставу і підтримувати спину в тонусі. Зовсім не заважає сидіти, ношу його максимум 4 години в день.
Віталіна, 24 рокиДля мене електронний бандаж став постійним супутником, тому що після операції на попереку потрібно контролювати положення спини і завжди тримати її в правильному положенні. Я використовую бандаж, коли з'являються болі, дискомфорт і інші ознаки загострення хвороби. Через добу всі симптоми проходять, раджу.
Євген, 27 роківЛікар призначив бандаж, ношу його більше року. Результат є – перестала боліти спина і зникли головні болі. Він дуже комфортний, мені підходить. Ефективний при сколіозі та інших хворобах, приводить в норму поставу. Єдиний мінус – це те, скільки коштує корсет для хребта, моделі відчутно дорогі, навіть якщо замовити онлайн.