Галидор - інструкція по застосуванню
- 1. Інструкція по застосуванню Галидора
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування Галидора
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Таблетки Галидор
- 2.2. Розчин Галидор
- 3. Особливі вказівки
- 4. Галидор при вагітності
- 5. Лікарська взаємодія
- 6. Побічні дії
- 7. Передозування
- 8. Протипоказання
- 9. Умови продажу та зберігання
- 10. Аналоги
- 11. Ціна Галидора
- 12. Відгуки
Фармацевтичний ринок пропонує пацієнтам великий вибір міотропних спазмолітичних препаратів з акцентованим вазодилатирующим ефектом. Одним з таких засобів, що користуються довірою кардіологів, є Галидор. За умови правильного та коректного прийому препарат здатний ефективно допомогти пацієнту усунути проблеми серцевих розладів, спастичних станів.
Інструкція по застосуванню Галидора
Діючою речовиною препарату Галидор виступає бенциклан, який має великий спектр позитивного терапевтичного дії і з успіхом застосовується для лікування судинних та спазматичних патологій. Перед застосуванням препарату виробник рекомендує ознайомитися з інструкцією, що допоможе відповідально виконувати призначене лікарем лікування. Зверніть увагу розділи зі схемою прийому, протипоказаннями особливими вказівками.
Склад і форма випуску
Препарат випускається у вигляді плоских таблеток, мають круглу форму і володіють специфічним запахом. Таблетка розділена фаскою. На одній із сторін нанесена гравірування «HALIDOR».
Склад | Кількість, мг |
---|---|
Бенциклана фумарат (активна речовина) | 100 |
Допоміжні компоненти: | |
крохмаль картопляний | 33 |
полівінілацетат | 10 |
магнію стеарат | 4,8 |
карбомер 934Р | 4 |
натрію карбоксиметилкрахмал | 4 |
кремнію діоксид колоїдний безводний | 2,6 |
тальк | 1,6 |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Активний компонент Галидора – бенциклан – є активним спазмолітиком, що володіє сильним вазодилатирующим ефектом. Здатність бенциклана надавати судинорозширювальний ефект обумовлена його потенціалом щодо блокування кальцієвих каналів, противосеротониновым дією і невираженою здатністю блокувати симпатичні ганглії. Одночасно з цим бенциклан здатний надавати спазмолітичний ефект відносно вісцеральної мускулатури:
- сечостатевих органів;
- шлунково-кишкового-тракту;
- органів дихання.
Прийом Галидора може супроводжуватися невеликим зростанням частоти пульсу і транквілізуючий дією. Бенциклан може пригнічувати Na/K-залежну Атфази (аденозинтрифосфатазу), агрегацію еритроцитів і тромбоцитів і сприяти збільшенню еластичності еритроцитів. Подібні ефекти відмічаються в основному в коронарних артеріях, периферичних і мозкових судинах.
Активний компонент препарату – бенциклан – добре абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Максимальний рівень бенциклана в плазмі крові фіксується через 2-8 годин (як правило, через три години після перорального прийому. Метаболізм після першого проходження через печінку обумовлює біодоступність ліків на рівні 25-30%. Близько 30-40% вступника в організм бенциклана зв'язується з білками плазми, 10% – з тромбоцитами, 30% – з еритроцитами. Вільна частина становить приблизно 20%.
Препарат метаболізується переважно в печінці двома шляхами: процес деалкилирования призводить до появи деметилированного похідного, а переривання ефірної зв'язку продукує бензойну кислоту, що перетворюється в гиппуровую. Основний обсяг препарату виводиться з сечею у вигляді метаболітів. Час напіввиведення становить 6-10 годин. Цей період відноситься до всіх груп пацієнтів, у тому числі з порушенням роботи печінки та нирок, до літніх.
Показання до застосування Галидора
Препарат призначається при діагностуванні у пацієнта судинних захворювань, а також для придушення спазму внутрішніх органів. Конкретними показаннями для призначення Галидора є:
- З боку периферичних судин: хронічна облитерирующая хвороба артерій і хвороба Рейно (та інші хвороби зі спазмом і акроцианозом судин).
- Хвороби судин мозку: в комбінованому лікуванні хронічної і гострої церебральної ішемії.
- Захворювання шлунково-кишкового тракту: запальні та інфекційні коліти, гастроентерити різного походження, тенезми, функціональні патології товстого кишечнику, холецистит, постопераційний метеоризм, жовчнокам'яна хвороба, дисфункція моторики при дискінезії сфінктера Одді, адаптація після холецистектомії, виразка дванадцятипалої кишки або шлунка.
- Урологічні стану: тенезми і спазми сечового міхура, лікування сечокам'яної хвороби (спільно з анальгетиками при ниркових коліках).
Спосіб застосування і дозування
В залежності від форми випуску препарату різниться його спосіб застосування. Таблетки призначені для перорального використання (прийом всередину), розчин для парентерального (внутрішньовенного і внутрішньом'язового введення) у вигляді уколів. Дозування ліків відрізняється за типом хвороби, ступеня протікання, її тяжкості та індивідуальних особливостей пацієнтів.
Таблетки Галидор
При судинних захворюваннях призначається по 100 мг таблеток тричі на добу курсом 2-3 місяці. Максимальною добовою дозою вважається 400 мг. Підтримуюча терапія настає через 3-4 тижні основного лікування, доза становить 100 мг двічі/день курсом 1-2 місяці. Таблетки приймаються незалежно від прийому їжі, запиваются водою. Між курсами робиться 2-3-місячний інтервал. При спазмі внутрішніх органів призначається 100-200 мг за один раз.
Розчин Галидор
При судинних захворюваннях внутрішньовенні інфузії препарату приймають у дозі 200 мг/добу, розділені на два прийоми. 4 мл розчину розводять в 100-200 мл ізотонічного розчину хлориду натрію, вводять внутрішньовенно крапельно протягом години. При спазмі внутрішніх органів у гострих випадках вводять повільно 100-200 мг (4-8 мл розчину) або глибоко внутрішньом'язово (50 мг або 2 мл розчину). Завжди перед внутрішньовенним введенням доза розводиться ізотонічним розчином хлориду натрію 10-20 мл Курс лікування триває 2-3 тижні, потім пацієнта переводять на прийом таблеток.
Особливі вказівки
Якщо ліки Галидор призначається одночасно з препаратами, що викликають гіпокаліємію або пригнічують функцію міокарда, серцевими глікозидами, то його добова доза не може перевищувати 150-200 мг. Інші особливі вказівки:
- При парентеральному введенні розчину потрібно змінювати місця ін'єкцій, щоб не пошкодити ендотелій судин і не викликати тромбофлебіту.
- Від використання розчину слід відмовитися хворим із серцевою або дихальною недостатністю, при схильності до колапсу, гіпертрофії передміхурової залози, затримці сечі.
- При тривалій терапії препаратом рекомендується систематичне проведення лабораторних досліджень крові (раз в два місяці).
- На початку лікування пацієнтам слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та небезпечними механізмами.
Галидор при вагітності
За даними клінічних досліджень, не існує ембріотоксичної або тератогенної ефекту Галидора, але строго контрольованих випробувань у вагітних жінок, годуючих матерів не проводилося через етичності. Заборонено приймати препарат у першому триместрі вагітності. Якщо годуюча мати потребу в лікуванні засобом, їй слід відмінити грудне вигодовування.
Лікарська взаємодія
Препарат Галидор при одночасному застосуванні із засобами для наркозу, седативними препаратами підсилює пригнічуючий вплив на центральну нервову систему. Інша лікарська взаємодія препарату:
- Підвищує ризик розвитку тахікардії, предсердиевой, шлуночкової тахіаритмії при поєднанні з симпатоміметиками.
- Комбінація препарату і медикаментів, що знижують рівень калію в крові, діуретиків, серцевих глікозидів, хінідину веде до сумації проаритмогенних ефектів.
- Поєднання засоби з препаратами наперстянки призводить до підвищення ризику аритмії при передозуванні серцевими глікозидами.
- Комбінація препарату з бета-адреноблокаторами вимагає ретельного підбору дози останніх протилежних хронотропных ефектів (у блокаторів – від'ємний, зменшення частоти скорочень).
- Одночасне застосування засобу з блокаторами кальцієвих каналів і антигіпертензивними препаратами посилює ефект останніх.
- Поєднання препарату з препаратами, що викликають спазмофилию, веде до сумації ефектів.
- Ацетилсаліцилова кислота в комбінації з ліками веде до посилення гальмування агрегації тромбоцитів.
Побічні дії
Під час лікування препаратом можливо прояв побічних ефектів. До найпоширеніших з них належать:
- сухість у роті, нудота, відчуття ситості, блювання, біль у животі, втрата апетиту, діарея;
- галюцинації, неспокій, епілептичні напади, запаморочення, сплутаність свідомості, головний біль, безсоння, втрата пам'яті, тремор, порушення ходи;
- тахіаритмія;
- загальне нездужання, підвищення маси тіла;
- лейкопенія;
- алергічні реакції;
- тромбофлебіт.
Передозування
Ознаками передозування препарату служать прискорене биття серця, зниження артеріального тиску, колапс, порушення функції нирок, нетримання сечі, неспокій, сонливість. Важкі випадки закінчуються судорожними епілептиформними припадками, тонічними і клонічними судомами. В якості лікування проводиться симптоматична терапія. При передозуванні таблетками проводиться промивання шлунка, призначаються бензодіазепіни. Специфічного антидоту не існує, діаліз неефективний.
Протипоказання
Основними протипоказаннями застосування медикаменту є дихальна, ниркова, печінкова та декомпенсована серцева недостатність. До інших заборони використання препарату належать:
- гострий інфаркт міокарда;
- епілепсія, спазмофілія;
- av-блокада;
- геморагічний інсульт в анамнезі;
- черепно-мозкова травма, що сталася менше року тому;
- вагітність, лактація;
- дитячий вік до 18 років;
- підвищена чутливість до компонентів складу.
Умови продажу та зберігання
Купити ліки можна лише за рецептом. Його слід зберігати при температурі 15-25 градусів протягом п'яти років для таблеток і трьох років для розчину.
Аналоги
Замінити препарат можуть кошти з таким же активним речовиною або схожим принципом дії. До популярним аналогам відносяться:
- Бенциклан – прямий аналог препарату;
- Бенциклана Фумарат – засіб володіє таким же дією;
- Виноксин МГ – таблетки на основі винкамина;
- Дибазол – таблетки та розчин на основі бендазола;
- Дузофарм – таблетований препарат, у складі нафтидрофурил гідроген оксалат;
- Папазол – таблетки від тиску, що містять папаверину гідрохлорид і бендазол;
- Энелбин 100 Ретард – таблетки пролонгованої дії на основі нафтидрофурил гідроген оксалату.
Ціна Галидора
Придбати препарати вийде за вартістю, на яку впливають цінова політика торгової мережі та форма випуску (таблетки, розчин для парентерального введення). Приблизні ціни на медикаменти в московських аптеках та інтернет-магазинах вказані в таблиці:
Ціна в рублях | Таблетки 100 мг 50 шт. | Розчин для ін'єкцій 25 мг/мл 2 ампули 10 шт. |
---|---|---|
Мінімальна | 579 | 559 |
Середня | 590 | 570 |
Максимальна | 620 | 590 |
Відгуки
Наталія, 39 роківУ мами сильні болі в спині, вона страждає від скутості суглобів і м'язів. Лікар порадив колоти Галидор при остеохондрозі. Мама оцінила ефект ліки після курсу ін'єкцій – вона каже, що болі стали виражені менше, напруга спала, можна спокійно рухатися, не боячись колишнього дискомфорту. Побічних ефектів вона не помічає.
Валерій, 58 роківЯ перенесла операцію на нозі, зараз відновлюю кровообіг. З цією метою раніше пила інший препарат, але він взагалі не допомагав. Використовую аналог Галидора – Виноксин. Я помітила, що він добре допомагає, усуває судоми, від яких я раніше страждав по ночах. Та й сам процес відновлення хворої кінцівки швидкий.
Тетяна, 46 роківІз засобом Галидор уколи я роблю батькові. У нього почалися вікові проблеми з пам'яттю. Він став погано впізнавати рідних, гірше запам'ятовувати. Після курсу ін'єкцій я бачу серйозні поліпшення – батько пам'ятає все до дрібниць, у нього суттєво покращилася пам'ять. Побічних ефектів не бачу, хоча лікарі лякали артеріальною гіпертензією.