Билобил - інструкція із застосування, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна
- 1. Інструкція по застосуванню Билобила
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Билобил
- 2.2. Билобил Форте
- 2.3. Билобил Інтенс
- 3. Особливі вказівки
- 4. При вагітності
- 5. У дитячому віці
- 6. Лікарська взаємодія
- 7. Побічні дії
- 8. Передозування
- 9. Протипоказання
- 10. Умови продажу та зберігання
- 11. Аналоги Билобила
- 12. Ціна Билобила
- 13. Відео
- 14. Відгуки
Билобил – рослинний препарат, головне дія якого пов'язана з поліпшенням живлення мозку киснем і глюкозою. Основна активна речовина – екстракт листя гінкго білоба. Ліки містять біологічно активні компоненти: гінкголіди, білобаліди, флавонові глікозиди. Препарат відмінно підходить для лікування захворювань у літніх людей, протипоказаний для дітей, вагітних жінок.
Інструкція по застосуванню Билобила
Ліки у формі капсул відмінно справляється з порушеннями нервової системи, проблеми з кровообігом і кровопостачанням, пов'язаними з діабетом, віковими змінами, алкогольної нейропатією. Відпускається з аптек без рецепта, але для найкращого ефекту необхідна обов'язкова консультація з лікарем. Перед застосуванням уважно ознайомтеся з інструкцією до препарату.
Склад і форма випуску
Ліки випускається у вигляді рожевих желатинових капсул, всередині яких міститься коричневий порошок. Блістер містить 10 капсул, пачка складається з двох або шести таких пластин. В залежності від вибору препарату – звичайний варіант, Форте або Інтенс 120 – варіюється кількість діючої речовини в капсулі – гінкго дволопатевого у кількості 40, 80 і 120 мг.
Оболонка препарату складається з червоного оксиду заліза, діоксиду титану, азорубина, чорного барвника оксиду заліза, желатин. 100 мг екстракту гінкго дволопатевого включає 19,2 мг глікозидів гінкго флавонового типу, 4,8 мг лактонів терпенового типу, які складаються з билобалидов і гінкголіди.
Активна речовина | Додаткові речовини |
Гінкго дволопатевий | Оксид кремнію колоїдний |
Кукурудзяний крохмаль | |
Моногідрат лактози | |
Стеарат магнію | |
Тальк |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Основна дія - нормалізація метаболізму в клітинах, реологічних показників крові, перфузії тканин. Таблетки Билобил покращують церебральний кровообіг, забезпечують глюкозою і киснем клітини головного мозку. Препарат гальмує агрегацію еритроцитів і працює на пригнічення активації тромбоцитів. В залежності від дози ліки може регулювати судинну систему, розширювати просвіт артеріол, підвищувати тонус вен, від чого залежить наповнення судин кров'ю.
Ліки Билобил робить стінки судин міцніше, послаблюючи їх проникність, тим самим маючи антитромботичним дією. Завдяки цьому засіб відмінно зміцнює мембрани тромбоцитів, еритроцитів, послаблює ефект тромбоцітактівірующего фактора, що регулює біосинтез простагландинів. Утворення вільних радикалів, перекисне окислення жирів проходить з препаратом повільніше.
Препарат Билобил працює як нормалізатор метаболізму нейромедіаторів (дофаміну, норадреналіну, ацетилхоліну), чинить антигіпоксичну дію. Ліки стимулює обмін речовин, сприяє нагромадженню макроергів, при цьому прискорюючи засвоєння глюкози і кисню, що регулює медіаторні процеси мозку, активує вироблення несолеобразующего оксиду (NO).
Біодоступність билобалида і гінкголіди після прийому Билобила становить 85 відсотків. Через дві години після вживання засобу досягається найбільша концентрація ліків в крові. Період напіввиведення препарату становить від чотирьох до десяти годин. Молекули речовини повністю виводяться разом із сечею (менше) калом, не розпадаються.
Показання до застосування
Ліки показано при порушеннях мікроциркуляції та периферичного кровообігу, дисциркуляторної енцефалопатії після інсульту, травм, з-за віку. Препарат призначають при нейросенсорных порушеннях, таких як шум у вухах, запаморочення, гіпоакузія, і при патології сітківки з-за діабету. Засіб відмінно працює при лікуванні вікової дегенерації жовтої плями, алкогольної нейропатії.
Спосіб застосування і дозування
Капсули приймають перорально, запиваючи великою кількістю води. Початок прийому повинно супроводжуватися консультації з фахівцем. Застосовувати препарат лікарі рекомендують терміном не менше трьох місяців, помітні поліпшення з'являються протягом першого місяця вживання. Спосіб застосування і дозування Билобила залежить від варіанту препарату і свідчень.
Билобил
Препарат у капсулах використовують при дисциркуляторної енцефалопатії три рази в день по 1-2 таблетці. По одній капсулі тричі на день, застосовують ліки для лікування порушень мікроциркуляції, синдрому Рейно та периферичного кровообігу. В такому ж дозуванні ліки слід застосовувати для лікування ретинопатії при діабеті, нейросенсорных порушення і дегенерації жовтої плями.
Билобил Форте
Основна відмінність цього варіанту препарату полягає в дозуванні активної речовини – у два рази більше, ніж у стандартному засобі. Цю варіацію препарату фахівці призначають вживати двічі на добу по одній капсулі. Перевищувати дозу лікарського засобу не рекомендується, можливе застосування разом з їжею і напоями, вживання алкоголю в період лікування не рекомендується.
Билобил Інтенс
Одну капсулу ліки застосовують один-два рази на день, запиваючи цілком великою кількістю води. Прийом препарату не залежить від вживання їжі. Якщо медикамент призначають застосовувати 1 раз щодня, то краще робити це вранці. Проведення повторного курсу після закінчення трьох місяців можливо за погодженням з лікарем. Дозування активної речовини в цій варіації препарату становить 120 мг.
Особливі вказівки
Якщо пацієнту призначено хірургічна операція, необхідно попередити лікаря про використання Билобила. Якщо спостерігаються побічні ефекти - шум у вухах, запаморочення, погіршення слуху, слід негайно звернутися до фахівця. Пацієнтам з дефіцитом лактази, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози препарат призначають з обережністю через вміст лактози і декстрози.
Поява бронхоспазму та інших алергічних реакцій можуть спровокувати барвник Е122 і азорубін, які входять до складу ліків. Під час застосування лікарського препарату слід з обережністю керувати автомобілем і працювати з різними мобільними, технічними механізмами через можливе погіршення уваги і швидкості реакції.
При вагітності
Під час виношування дитини та в період лактації застосування ліків не рекомендовано через відсутність клінічного підтвердження безпеку вживання препарату. У будь-якому випадку, пацієнту необхідно звернутися до лікаря. Він призначить відповідне лікування і правильну дозування препаратами, які можна приймати жінці в такому стані, щоб не нашкодити дитині.
У дитячому віці
Препарат слід призначати тільки дорослим пацієнтам, у яких відсутні протипоказання. Дітям до вісімнадцяти років ліки повністю протипоказано. При виникненні проблем зі здоров'ям у дитини, необхідно обов'язково звернутися до лікаря, який проведе діагностику і призначить ліки, які можна приймати дитині відповідно до його віком.
Лікарська взаємодія
Медикаментозне засіб не рекомендується для застосування пацієнтам, які регулярно користуються антикоагулянтами, нестероїдними протизапальними препаратами та ліками, що зменшують згортання крові. Поєднання з подібними препаратами збільшує ризик кровотеч, що пов'язано зі збільшенням тривалості згортання крові.
Побічні дії
Побічні реакції після застосування препарату можуть мати відношення до порушень нервової діяльності, алергій, порушень травлення. Серед перших виділяють безсоння, головний біль, запаморочення, порушення слуху. Алергічна реакція часто супроводжується гіперемією, припухлістю і сверблячкою. З боку травної системи спостерігається блювота, нудота і діарея. Часті випадки погіршення згортання крові.
Передозування
Про випадки передозування ліків не повідомлялося.
Протипоказання
Застосування Билобила протипоказано при ерозивно гастриті, зниженому згортанні крові, виразковій хворобі у фазі загострення, інфаркті міокарда, гострих порушеннях церебрального кровообігу. У віці менше вісімнадцяти років і при підвищеній чутливості до окремих компонентів препарату або алергії застосування теж не рекомендується.
Умови продажу та зберігання
Препарат відпускається без рецепту від лікаря. Рекомендується зберігання при температурі не вище 25 градусів Цельсія в місцях, недоступних для дітей. Термін зберігання – не більше трьох років.
Аналоги Билобила
Основними аналогами ліки є Гинос, Вітрум Меморі, Гінкго Білоба, Гинкоум, Танакан, Гингиум, Мемоплант. В основному препарат випускається у формі таблеток, капсул, рідко – перорального розчину. Аналог Билобила виділяється по коду АТХ четвертого рівня (класифікації ліків і медичних препаратів – Анатомо-терапевтично-хімічної класифікації). Популярні аналоги:
- Гинос. Випускається у формі круглих таблеток, показаний при дисциркуляторної енцефалопатії, нейросенсорных розладах і порушеннях кровообігу. Ліки протипоказано дітям до 12 років.
- Наменда. Активна речовина – гідрохлорид мемантина. Ліки протипоказано при патології ниркової системи, інфаркті міокарда, грудному вигодовуванні, вагітності.
Ціна Билобила
Ціна препарату безпосередньо залежить від кількості капсул в одній упаковці, а також вибору ліки – стандартний варіант, Форте або Інтенс. За пачку в 20 таблеток у середньому доведеться віддати близько 300 рублів, 60 капсул в упаковці обійдуться у 600-650 рублів.
Аптека | Ціна, руб |
ZDRAY ZONA | 266 |
Неофарм | 273-290 |
еАптека | 292-314 |
Самсон Фарма | 309-694 |
Відео
Препарат Билобил. Склад, інструкція до застосування. Поліпшення роботи мозку
Відгуки
Вікторія, 40 роківБатькові діагностували алкогольну нейропатію. Для поліпшення роботи мозку лікар прописав препарат стандартної форми випуску. Побічних ефектів не спостерігали, курс лікування пройшов відмінно, а після нього батько відчував себе набагато краще. Відгуки від лікарів позитивні, але завжди потрібна особиста консультація з лікарем.
Олег, 36 роківБабуся з віком стала гірше запам'ятовувати, з'явилися провали в пам'яті. Послухали відгуки знайомих лікарів і вирішили спробувати Билобил, про що не пошкодували. Три місяці застосовували ліки по інструкції, бабуся зараз почуває себе набагато краще, провалів більше не помічає. Після відвідування лікаря хочемо продовжити курс.
Євген, 56Страждаю діабет, офтальмолог діагностував діабетичну ретинопатію. Як додатковий засіб лікування прописали Билобил, за що дуже вдячний лікарю. Відгуки в інтернеті були позитивні, на собі відчув помітні поліпшення: став швидше думати, менше забувати і проблем із зором стало набагато менше. Всім раджу.