Користь і шкода холодного душу для чоловіків або жінок - як правильно приймати для здоров'я та схуднення

Користь загартовування доведена давно: процедура допомагає зміцнити імунітет, поліпшити стан шкіри і судин. Досвідчені фахівці радять приймати холодний душ навіть у зимовий час, причому краще це робити вранці, тоді користь буде максимальною: бадьорить процедура активізує обмінні процеси і тонізує весь організм перед робочим днем. Тим не менш, попередньо варто дізнатися про можливі протипоказання і правила загартовування.

Користь холодного душу

Корисну процедуру широко використовують в СПА-салонах для активізації кровообігу. При цьому прохолодний душ сприяє насиченню клітин шкіри водою і киснем, завдяки чому зовнішній вигляд покривів поліпшується. Крім цього, крижана вода допомагає боротися з целюлітом, варикозом, розслаблює м'язи, стимулює оновлення шкіри. Крім того, холодний душ дуже корисний для волосся, оскільки він зміцнює їх, робить більш блискучими, запобігає появі лупи і розвиток алопеції. Прохолодна вода знижує вироблення шкірного сала, завдяки чому волосся менше жирніє.

Підбадьорливий крижаний душ провокує вироблення червоних кров'яних клітин і збільшує опірність організму до будь-яких інфекцій/вірусам. Процедура ідеально підходить для профілактики застуди та грипу, допомагає привести тіло в тонус і стимулювати розумову активність. Холодна вода – відмінний засіб проти депресій, оскільки вона провокує вироблення гормонів щастя.

Для чоловіків

Крижані водні процедури особливо корисні для чоловіків, оскільки вони збільшують фізичні сили і активізують розумову здатність, що відбувається внаслідок сплеску адреналіну в крові. В результаті регулярних процедур, в чоловічому організмі відбуваються такі зміни:

  • збільшується заряд енергії;
  • підвищується частота серцевих скорочень, активізується кровообіг;
  • збільшується вироблення тестостерону;
  • поліпшується якість насінної рідини.

Для жінок

Підбадьорливий прохолодний душ стимулює видалення з організму продуктів розпаду, які здатні уповільнювати метаболізм. Крім того, для жінок процедура особливо корисна тим, що допомагає боротися з жировими вузликами під шкірою (целюлітом). Дія крижаної води на шкіру неоціненно, вона забезпечує омолоджуючий ефект, тонізує покрови, розгладжуючи зморшки, роблячи менш помітними розтяжки. Крім того, для жіночого здоров'я важливо приймати контрастні душі, щоб уникнути розвитку гінекологічних захворювань.

Як правильно приймати холодний душ

Щоб процедура не принесла шкоди, не варто відразу починати робити тривалі водні процедури, стаючи під крижаний струмінь на 10-15 хвилин. Дуже важливо підготувати власний організм до обливання. Для цього скористайтеся наступними порадами:

  • у ванній кімнаті повинна бути помірна температура (холодно бути не повинно);
  • перші процедури варто проводити не під крижаною, а прохолодною водою (32-34 градуси), поступово знижуючи температурний показник;
  • тривалість перших процедур повинна обмежуватися 1-2 хвилинами;
  • не варто відразу ставати під холодний струмінь, краще поступово занурюйте під неї ноги, руки, а після корпус і особа;
  • після процедури обов'язково потрібно розтиратися рушником і робити розігріваючий легкий масаж.

Вранці

Якщо краще приймати теплий душ перед сном, то прохолодні підбадьорливі водні процедури оптимально здійснювати вранці. Як правильно приймати холодний душ вранці? Відразу після сну в ідеалі зробити зарядку, щоб розігріти м'язи, а вже після здійснювати обливання. Загальний час процедури повинен становити 5-8 хвилин, однак починати загартовуватися краще з 1-2 хвилин. Голову підставляти під прохолодну воду можна лише тоді, коли ви звикнете до процедури. Після обливання шкіру потрібно розтерти до легкого почервоніння чистим рушником з натуральної тканини.

Для схуднення

Під час контакту шкіри з холодною водою відбувається скорочення дрібних судин. Тіло захищається від замерзання допомогою активації кровообігу, внаслідок чого дещо підвищується артеріальний тиск. Це активує метаболізм і процес спалювання калорій. Оптимально використати для схуднення контрастний душ, при якому вода через кожні 1-2 хвилин перемикається з гарячою на холодну. Проводити такі заняття варто 1-2 рази на день, починаючи з раннього віку.

Якщо ви часто хворієте простудою, що супроводжується нежиттю, то знижувати температурний режим слід повільно. Вибирайте оптимальну для себе температуру води в межах 12-4 градусів. Обливати тіло потрібно з ніг до голови. Якщо душ приймається після тренувань, важливо дати тілу охолонути і висохнути від поту. Довго після фізичних навантажень знаходиться під холодним струменем не можна, оскільки це може призвести до переохолодження тіла та застуду.

Протипоказання холодного душу

Незважаючи на численні плюси такого загартовування, можливий і шкоду від обливання крижаною водою. Як правило, побічні ефекти виникають при наявності таких протипоказань:

  • вагітність (допускається прийом прохолодного, але не крижаного душу, також можна робити прохолодні ванни для ніг при температурному режимі не нижче 18 градусів);
  • наявність простудних захворювань;
  • загострення хронічних хвороб;
  • наявність патологій нервової системи.

Відео

Холодний душ. Користь

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!