Пластична операція резекції жирових мішків Біша - свідчення, фото до і після, протипоказання
Видалення грудок Біша – це пластична операція, що проводиться під місцевим наркозом, у результаті якої змінюється овал обличчя пацієнта за рахунок вилучення з щік жирових утворень (грудочок Біша). Здійснення такого моделювання може призвести до помітних змін форми і розміру щік, або незначно їх зменшити – все залежить від ваших індивідуальних анатомічних особливостей.
Що таке грудки Біша
Жирове утворення, розташоване в просторі щоки між жувальним м'язом і виличної дугою, назвали грудкою Біша, по імені французького хірурга, вперше в медичній практиці описав його ще у вісімнадцятому столітті. Воно від народження є у кожної людини, і виступає в якості:
- захисного бар'єру для м'язів щоки від ушкоджень і травм;
- засоби поліпшення процесу пережовування їжі;
- кошти, що посилює смоктальний рефлекс у новонароджених.
Прибрати щоки хірургічним шляхом можна за допомогою проведення не складної процедури, якою є операція з видалення грудок Біша. Відгуки про неї серед пацієнтів і пластичних хірургів неоднозначні. Як і будь-яка хірургічна корекція, вона може призвести до низки негативних наслідків, при цьому багато фахівців відзначають, що помітного візуального зменшення щік після її проведення вдається досягти далеко не у всіх випадках.
Видалення
Видалення грудочок Біша не є ліпосакції – жирове тіло видаляється з простору щоки частково, або не видаляється зовсім, а зміщується в скуловую область. Пластичні клініки пропонують послугу комп'ютерного моделювання, коли хірург разом з пацієнтом можуть оцінити зовнішній ефект після проведення різного типу корекції і прийняти рішення про те, який відсоток жирових відкладень повинен бути видалений.
Показання та протипоказання до видалення грудок Біша
Грудочки Біша є природним утворенням, тому їх видалення без вираженої необхідності багато фахівців вважають невиправданим ризиком для здоров'я і зовнішнього вигляду. Даний вид оперативного втручання може стати необхідним в таких випадках:
- помітне збільшення грудочок внаслідок запального процесу або фізіологічних змін;
- доповнення до інших форм корекції овалу обличчя – ліпосакції, встановлення виличні імплантів, підтяжки шкіри обличчя (зморшок чола, носогубних складок тощо), ін'єкцій ботокса;
- вікові зміни, що призводять до одвисанню щік.
Після проведення хірургічних маніпуляцій з видалення грудочок Біша можливе настання небажаних наслідків у випадках, коли не дотримуються правила проведення операції, порушуються приписи лікаря на післяопераційний період відновлення. Протипоказаннями до проведення процедури є:
- онкологія різних типів;
- хронічні хвороби печінки;
- низька згортання крові;
- запальні процеси;
- нездорове стан шкіри обличчя;
- вік до 25 років;
- цукровий діабет;
- ожиріння чи надлишкову вагу;
- захворювання, пов'язані з порушеннями психіки.
Особливості видалення
Операція проводиться під місцевим наркозом, і, незалежно від гаданої її простоти, повинна виконуватися за певними правилами. Виконання правил підготовки до процедури і реабілітаційних заходів, прописаних лікарем, є важливою умовою як для досягнення бажаного косметичного ефекту, так і для збереження здоров'я вашого організму. Тому варто неухильно слідувати всім рекомендаціям вашого хірурга і серйозно підходити до вибору фахівця, який буде проводити видалення.
Підготовка до операції
Видалення мішків Біша не вимагає тривалої підготовки, але ряд обов'язкових процедур повинен бути дотриманий. У нього включається:
- Опитування пацієнта – з'ясування інформації про захворюваннях, алергічних реакціях на лікарські препарати і анестезію, виявлення наявності протипоказань до проведення операції.
- Візуальний огляд, пальпація щік – визначення місця розташування і розмірів грудок Біша.
- Комп'ютерне моделювання очікуваних результатів.
- Обстеження пацієнта – здача необхідних аналізів.
Операція проводиться під загальним наркозом, займає близько тридцяти хвилин і не вимагає приміщення пацієнта в стаціонар. Необхідною умовою для її проведення є відсутність запалень на шкірі і слизових оболонках щік. За тиждень до призначеної дати лікар порекомендує відмовитися від шкідливих звичок і прийому деяких лікарських препаратів. Процедура проводиться натщесерце, в цей день заборонено використання косметики.
Як видаляють грудки Біша
Перед початком операції лікар повинен продезінфікувати як зовнішню сторону щік, так і їх слизові оболонки, щоб уникнути попадання хвороботворних бактерій і попередити розвиток запалення у післяопераційний період. Після проведення анестезії починається робота хірурга – через невеликий надріз на внутрішній стороні щоки проводиться або видалення грудок Біша, або його зміщення відповідно до наміченої в підготовчій період схемою.
Коли одночасно з видаленням грудочок Біша проводиться інша пластика щік, можливий зовнішній спосіб вилучення грудки Біша – розріз робиться не у ротовій порожнині, а з зовнішньої сторони щоки. У таких випадках післяопераційний відновний період займає більше часу, але при правильному проведенні ніяких негативних наслідків у вигляді шрамів або порушень пропорцій скул і щік не настає.
Набряки після видалення
Набряклість обличчя після вдало пройшла операції спадає через два-три дні, за цей же час повинні зникнути больові відчуття. Однак повний період відновлення після процедури займає від одного до трьох місяців. Протягом усього реабілітаційного етапу необхідно дотримуватися дієти і ряд інших обмежень, і тільки після його закінчення, терміни позначаються лікарем, який проводив операцію – можна оцінювати кінцевий результат.
Реабілітація
Для швидкої реабілітації після проведення видалення грудочок Біша слід дотримуватися харчову дієту, знижує навантаження на жувальні м'язи. Утримайтеся від харчування твердою їжею, а так само слідкуйте, щоб температура вживаних страв не була занадто високою або низькою. Іншими стандартними рекомендаціями по швидкому відновленню особового овалу після процедури є:
- уникнення фізичних навантажень;
- контроль за мімікою обличчя, уникнення вираження сильних емоцій;
- уникнення перегріву (сауна) або переохолодження нижньої частини обличчя;
- припинення інтенсивної чистки зубів;
- дотримання інших приписів лікаря.
Наслідки
Будь-яке хірургічне втручання, в тому числі витяг грудки Біша, у разі невдалого проведення може призвести до ряду негативних наслідків. Під час процедури хірург може пошкодити сусідні тканини, зачепити лицьові м'язи або нерв, після чого можуть виникнути порушення їх мімічних або інших функцій. Форма обличчя і обсяг щік може змінитися незначно або не зовсім змінитися, особливо у пацієнтів юного віку.
Ціна
Скільки коштує видалити грудки Біша в Москві, можна дізнатися на сайтах пластичних клінік міста. Середня вартість варіюється від 35 до 80 тисяч рублів, залежить від способу проведення, кваліфікації, досвіду та медичного авторитету хірурга, надійності і популярності клініки. Щоб після процедури добре виглядати і не отримати небажаних наслідків, варто робити її у перевірених лікарів з великим досвідом.
Назва клініки | Вартість проведення видалення грудочок Біша |
---|---|
СМ-Пластика | від 30 000 рублів |
Центр пластичної хірургії доктора Григорянца | від 70 000 рублів |
Інститут пластичної хірургії і косметології на Трубній | від 43 900 рублів |
Коригування | від 25 000 рублів |
Дека Клініка | від 45 000 рублів |
Основа Клініка | від 55 000 рублів |