Экзифин – інструкція із застосування, форми випуску, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна
- 1. Экзифин від грибка
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 2.1. Таблетки Экзифин
- 2.2. Экзифин мазь
- 3. Лікарська взаємодія
- 4. Побічні дії
- 5. Передозування
- 6. Протипоказання
- 7. Умови продажу та зберігання
- 8. Аналоги Экзифина
- 9. Ціна
- 10. Відгуки
При висипаннях на шкірі грибкового характеру або при оніхомікозі може бути призначений Экзифин – інструкція по застосуванню препарату відносить це засіб до протигрибкових ліків широкого спектра дії, активним щодо цвілевих, дріжджових та інших типів грибків. Схема лікування добова доза будуть залежати від конкретного діагнозу, розробляються індивідуально лікарем.
Экзифин від грибка
Протигрибковий препарат Экзифин володіє широким спектром дії і відноситься до фармакологічної групи аліламінів. Його основна діюча речовина активно стосовно цвілевих, диморфних, дріжджових грибів (роду Candida), а так само дерматофітів роду microsporum, pityrosporum. Засіб призначають для лікування грибкової інфекції при мікозах шкіри, грибку нігтів, кандидозах шкіри або слизових оболонок. Для лікування різнобарвного лишаю, викликаного грибом роду malassezia furfur неефективний.
Склад і форма випуску
Засіб Экзифин, застосовується для лікування грибкових захворювань, що випускається у двох лікарських формах – мазі для місцевого застосування і таблеток для перорального прийому. Активним компонентом препарату є речовина тербінафін, що забезпечує фунгістатично і фунгіцидний ефект у відношенні збудників грибкових інфекцій шкіри. В одній таблетці Экзифина міститься 250 мг тербінафіну, повний склад засоби представлений в таблиці нижче.
Діюча речовина | Зміст, мг |
---|---|
Тербінафін | 250 |
Мікрокристалічна целюлоза | 47 |
Гликолат натрію крохмальний | 36,5 |
Крохмаль прежелатинізований | 25 |
Кремній колоїдний безводний | 3 |
Стеарат магнію | 7 |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Лікарські компоненти препарату Экзифин впливають на біосинтез основного речовини мембран грибкових клітин –ергостеролу. Це відбувається за рахунок інгібування ферменту сквален-эпоксидазы, тому прийом кошти не впливає на метаболізм гормонів і препаратів, засвоюваність яких безпосередньо пов'язана з системою цитохрому Р450 (СУР450). При пероральному прийомі тербінафін має властивість накопичуватися в структурах шкіри, волосся і нігтів в кількостях, достатніх для надання фунгіцидної і фунгистатического дії.
При прийомі внутрішньо максимальна концентрація досягається через 1,5-2 години. Зв'язування з білками плазми крові становить близько 95%, виведення экзифина становить від 16 до 18 годин. Накопичення в секретах підшкірних сальних залоз, волосяних фолікулах і підшкірної клітковини відбувається протягом 1,5-3 тижнів безперервного прийому. Метаболізується в печінці, виводиться з сечею і каловими масами у вигляді метаболітів. Прийом їжі, вік пацієнта не впливають на фармакокінетику препарату.
Показання до застосування
Протигрибковий засіб Экзифин, згідно інструкції по застосуванню, використовується для терапії і профілактики грибкових інфекцій шкіри та слизових оболонок (кандидозів), крім того, для лікування мікозів волосистої частини голови. Показаннями до застосування препарату є наступні захворювання:
- трихофітія;
- оніхомікоз;
- руброфітія;
- мікроспорія;
- дерматомікоз гладкої шкіри тулуба та кінцівок (у рамках комплексної системної терапії);
- кандидоз шкіри і слизових оболонок.
Спосіб застосування і дозування
Схема прийому, добова доза і тривалість курсу залежить від діагнозу, тяжкості грибкової поразки, розробляється дерматологом з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікар вибирає і форму застосування засобу – місцеве лікування за допомогою крему Экзифин або прийом таблеток системної дії. Зменшення вираженості симптоматики повинно спостерігатися з перших днів терапії, при відсутності помітних результатів протягом 7-10 днів необхідна заміна препарату.
Таблетки Экзифин
Відповідно інструкції по застосуванні, рекомендована добова доза Экзифина не повинна перевищувати 250 мг/добу. Препарат приймається незалежно від прийомів їжі, два-три рази в день у відповідності з лікарськими рекомендаціями. Тривалість курсу лікування і профілактики при різних діагнозах може становити:
- Оніхомікози – 6-12 тижнів. При повільній швидкості відростання нігтьових пластин може бути збільшена до 4-6 місяців.
- Грибкові інфекції шкіри – 2-6 тижнів в залежності від локалізації ураження.
- Мікози голови – 1,5 місяця
- Кандидози – 4-5 тижнів.
Экзифин мазь
Протигрибковий крем Экзифин наноситься безпосередньо на уражені грибком і прилеглі до них ділянки шкіри або нігтів, попередньо акуратно очищені і підсушені. Час нанесення не має визначального значення, у разі "мокнучої" інфекції після обробки кремом поверхню шкіри прикривають марлевою пов'язкою. Тривалість курсу та схема лікування, рекомендована інструкцією по застосуванню в залежності від діагнозу, наступна:
- дерматомікоз – 1 раз через день протягом тижня;
- різнобарвний лишай – 1-2 рази за добу, тривалість курсу 10-14 днів;
- кандидоз шкіри – двічі за добу протягом 1,5-2 тижнів;
- пахова епідермофітія – один раз за добу на протязі 14 днів.
Лікарська взаємодія
Спільний прийом з препаратами, метаболізм яких відбувається за участю цитохрому Р450 практично не впливає на кліренс Экзифина (такі засоби як циклоспорин, терфенадин, толбутамід, тріазолам). При паралельному прийомі з пероральними контрацептивами можуть відбуватися збої менструального циклу. Індуктори ферментів СУР450 (наприклад, рифампіцин) прискорюють виведення тербінафіну, інгібітори СУР450 (наприклад, циметидин) – уповільнюють.
Згідно інструкції по застосуванню, Экзифин знижує кліренс кофеїну, не впливає на кліренс антипірину, дигоксину, варфарину. Слід уникати прийому етанолу та гепатотоксичних препаратів під час терапії, оскільки при паралельному вживанні їх з тербінафіном підвищується ризик розвитку гепатотоксичного ефекту. Засіб перешкоджає метаболізму трициклічних антидепресантів та блокаторів зворотного захоплення серотоніну, противоаритмических препаратів, інгібіторів моноаміноксидази.
Побічні дії
При неправильному розрахунку добової дози або індивідуальній чутливості можливі негативні наслідки прийому препарату Экзифин – офіційна інструкція по застосуванню вказує на ймовірність таких побічних ефектів:
- з боку травної системи – нудота, зниження апетиту, абдомінальні болі;
- з боку ЦНС – запаморочення, почуття підвищеної тривожності, головні болі;
- з боку опорно-рухової системи – міалгія, артралгія;
- з боку імунної системи – алергічні реакції.
Передозування
Згідно інструкції по застосуванню, при передозуванні Экзифином спостерігаються реакції з боку травної системи у вигляді блювоти або діареї, а так само запаморочення і болю в нижній частині живота. Прийом препарату при появі вказаних симптомів слід припинити. Лікування проводять відповідно до симптоматикою, в разі необхідності призначається промивання шлунка з подальшим прийомом активованого вугілля.
Протипоказання
Інструкція до таблеток для перорального прийому Экзифин прописує ряд станів і захворювань, при яких застосування засобу не рекомендується або повинно проводитися з обережністю і під наглядом лікаря. До них відносяться:
- дитячий вік до двох років;
- період вагітності і грудного вигодовування;
- підвищена чутливість до компонентів препарату;
- печінкова та ниркова недостатність;
- псоріаз;
- хронічний алкоголізм;
- захворювання крові;
- серйозні порушення обміну речовин;
- злоякісні пухлини.
Умови продажу та зберігання
Экзифин продається в аптеках, відпускається без рецепта лікаря. Таблетки для перорального прийому зберігаються в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С, крем – в темному місці, недоступному для сильних температурних перепадів. Термін зберігання – 3 роки з дати, зазначеної на упаковці.
Аналоги Экзифина
Широкий спектр препаратів-синонімів Экзифина (з аналогічною діючою речовиною) дозволяє легко здійснити заміну засобу при виявленні низької ефективності, індивідуальної непереносимості або з інших причин. Зміна препарату повинна здійснюватися за погодженням з лікуючим лікарем. До аналогів Экзифина відносяться:
- Атифин;
- Бинафин;
- Брамизил;
- Ламізил;
- Ламитель;
- Миконорм;
- Микотербин;
- Онихон;
- Тербикс;
- Тербінафін;
- Фунготербин;
- Эфикзин.
Ціна
Придбати таблетки або мазь Экзифин можна в будь-якій аптеці або на спеціалізованому інтернет-ресурсі, рецепт лікаря для цього не потрібно. Ціна препарату в залежності від форми випуску та цінової політики аптечної мережі варіюється наступним чином:
Форма випуску | Назва аптечної мережі | Ціна, в рублях |
---|---|---|
Крем 1%, 10 мг | Діалог | 175 |
Таблетки, 250 мг, №16 | Вікно допомоги | 865 |
Крем 1%,10 мг | Еврофарм | 220 |
Таблетки, 250 мг, №16 | ІФК | 1018 |
Відгуки
Олеся, 28 роківВ інтернеті прочитала, що крем Экзифин допомагає при грибкових ураженнях нігтя. Після консультації дерматолога пропила курс таблеток (5 тижнів по 1 таблетці в день. Поліпшення з'явилися на другий тиждень прийому, по закінченню курсу грибок повністю пройшов, я дуже задоволена. Бюджетна ціна і відсутність побічних ефектів теж порадували.
Марина, 39 роківЧула позитивні відкликання про засіб Экзифин проти грибка. Після вивчення інструкції по застосуванню і консультації у лікаря стала вживати його для профілактики рецидиву мікозу шкіри голови, двічі на рік, за 3 тижні. Задоволена, за три роки не було жодного випадку поновлення інфекції. Перестала користуватися спеціальними шампунями.
Максим, 42 рокиМені Экзифин не допоміг, хоча я чув багато хороших відгуків про цей засіб. Крем прописали мені від грибка стопи, проте через 10 днів ніяких видимих поліпшень не спостерігалося, хоча все робив по інструкції. Лікар зробив заміну препарату, і новий засіб почало діяти на третій день – пройшов свербіж, покращився стан шкіри.