Лактожиналь – інструкція із застосування, показання, форма випуску

На тлі змін мікрофлори піхви у жінок можуть розвиватися різні неприємні захворювання. При дисбактеріозах вульви і кишечника гінекологи часто призначають свічки Лактожиналь – інструкція із застосування яких допоможе розібратися в особливостях прийому препарату. До початку лікування вивчіть склад ліків, протипоказання і можливі побічні ефекти.

Капсули Лактожиналь

Даний препарат являє собою желатинові капсули з білим або світло-жовтим порошком. Застосовується засіб інтравагінально, за рахунок живих лактобактерій у складі забезпечує антагоністичну активність по відношенню до патогенної мікрофлори (бактерій Staphylococcus, Escherichia coli, Proteus та іншим). Свічки Лактожиналь входять у фармакологічну групу препаратів, що регулюють мікрофлору піхви. Зручна форма випуску допомагає уникнути больових відчуттів при лікуванні.

Склад

Ефективність супозиторіїв Лактожиналь пояснюється їх хімічним складом. Згідно інструкції по застосуванню, 1 капсула містить компоненти, представлені в таблиці нижче:

Назва елемента

Концентрація

Lactobacillus rhamnosus (грампозитивні неспороутворюючі бактерії)

341 мг

Желатин

97 мг

Моногідрат лактози

5,6 мг

Стеарат магнію

3,43 мг

Крохмаль

41 мг

Глутамат натрію

4,5 мг

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Вагінальні капсули Лактожиналь являють собою эубиотик. За рахунок палочкообразных культури бактерій Lactobacillus casei препарат сприяє відновленню мікрофлори вульви та місцевого імунітету у жінок. Колонізація порожнини піхви живими лактобактеріями створює потрібну середовище для загибель патогенної мікрофлори. За рахунок входять до складу ліків штамів, Лактожиналь забезпечує антагоністичну активність по відношенню до численних шкідливим бактеріям, регулює обмінні процеси.

Після інтравагінального введення капсули, її желатинова оболонка розчиняється, вивільняючи активні лактобацили. Через кілька годин після цього препарат знижує рівень рН у піхві, завдяки продукування молочної кислоти. В результаті створюється несприятливе середовище для таких шкідливих бактерій, як кишкова паличка, стафілококи, клебсієла, і вони гинуть. Після цього у піхву поступово відновлюється природна мікрофлора.

Показання до застосування

Відповідно до інструкції щодо застосування, препарат Лактожиналь призначається для нормалізації мікрофлори в піхві у жінок в наступних випадках:

  1. Після тривалого застосування антибіотиків при бактеріальному вагінозі та інших патології сечостатевої системи.
  2. Після етіотропного (впливає на причину хвороби) лікування.
  3. Перед плановим оперативним втручанням, пов'язаних із статевими органами пацієнтки.
  4. Перед кесаревим розтином або пологами, при яких заплановано проведення будь-яких акушерських маніпуляцій.
  5. При підготовці вагітних жінок до пологів, якщо пацієнтки входять у групу ризику (в перспективі у них може розвинутися бактеріальний вагіноз).
  6. Для профілактики вагінозу при наявності несприятливих факторів і зниження імунітету.

Спосіб застосування і дозування

Збираючись використовувати ліки з живими лактобактеріями, проконсультуйтеся з гінекологом. Перед введенням желатинових капсул у піхву потрібно змочити їх у воді для прискорення процесу розчинення оболонки. Стандартна інструкція щодо застосування препарату Лактожиналь наступна:

  1. Після антибактеріальної терапії вагінозу та інших захворювань сечостатевої системи супозиторії призначаються курсом 14 днів. Вводять препарат інтравагінально по 1 капсулі 2 рази в день. У деяких випадках гінекологи призначають 1 прийом капсул.
  2. При підготовці до хірургічних операцій, пологів, кесаревого розтину пацієнткам призначають по 1 капсулі Лактожиналь 2 рази в день. Тривалість застосування – 7 днів.
  3. У складі комплексної терапії гінекологічних захворювань свічки призначаються за 1 шт. щодня протягом 14 днів.

Особливі вказівки

Після введення супозиторії швидко розчиняються, не залишаючи слідів на спідній білизні або неприємного запаху. Це підтверджують відгуки пацієнток. Допускається застосування препарату Лактожиналь при лікуванні антибіотиками, імуномодулюючими засобами, у складі комплексної антиретровірусної терапії. Ліки призначається строго жінкам старше 18 років. Свічки не рекомендується застосовувати одночасно зі сперміцидними засобами, які вбивають живі лактобактерії.

Лактожиналь під час місячних

Згідно інструкції по застосуванню, навіть при наявності показань пацієнткам не рекомендується використовувати капсули Лактожиналь під час менструації. Ефективність препарату значно знижується через вимивання кров'яними виділеннями активних лактобактерій з порожнини піхви. Якщо ж є гостра потреба в застосуванні препарату, то курс терапії доведеться збільшити до 3-4 тижнів замість рекомендованих двох.

Лактожиналь при вагітності

Під час лактації та вагітності жінкам варто з особливою ретельністю підбирати для себе ліки. Інструкція по використанню капсул з живими лактобактеріями Лактожиналь допускає їх застосування в період виношування малюка. Відгуки пацієнток підтверджують той факт, що препарат часто призначається при вагітності, не викликає побічних ефектів і демонструє ефективність. Припинення лактації після призначення свічок також не потрібно. Компоненти лікарського засобу не проникають в кров або грудне молоко і ніяк не впливають на майбутню дитину.

Лікарська взаємодія

Сперміцидні засоби пригнічують дію даного эубиотика з-за вмісту компонентів, які вбивають лактобактерії. Для відновлення місцевого імунітету та нормальної мікрофлори піхви можна приймати свічки Лактожиналь по інструкції спільно з такими групами ліків:

  • антибактеріальні засоби;
  • імуномодулятори;
  • вітамінні комплекси;
  • противірусні препарати.

Лактожиналь і алкоголь

Під час лікування будь-якими лікарськими препаратами фахівці не рекомендують приймати алкоголь. Свічки Лактожиналь – не виняток. Застосування даного ліки, згідно інструкції, допускається не раніше, ніж через 14 годин після вживання спиртовмісних напоїв. Щоб не знизити ефективність лікування, вживати алкоголь можна не раніше, ніж через 24 години після останнього використання капсул Лактожиналь.

Побічні дії і передозування

З урахуванням особливостей конкретного клінічного випадку, дозування лікарського засобу може коригуватися. Гінекологи радять не підвищувати кількість застосовуваних капсул на добу, а продовжувати курс терапії на 7 або 14 днів. Завдяки натуральному складу Лактожиналя, жодного випадку передозування на даний момент не було зафіксовано. Однак в інструкції до препарату є відомості про побічні ефекти при лікуванні лактобактеріями.

Лактожиналь може спровокувати такі неприємні симптоми:

  • свербіж;
  • алергія;
  • посилення слизових виділень з піхви;
  • почервоніння;
  • дискомфорт.

Протипоказання

Перед застосуванням даного лікарського засобу варто ознайомитися з протипоказаннями:

  1. Лактожиналь не призначається при лікуванні молочниці (вульвовагінального кандидозу).
  2. Свічки не можна приймати дівчатам-підліткам і дітям віком до 18 років.
  3. Не рекомендується використовувати свічки при алергії на компоненти препарату.

Умови продажу та зберігання

Придбати капсули з лактобактеріями росіяни можуть практично в будь-аптеки. Починати застосування варто тільки за рекомендацією фахівця, але купити препарат можна без спеціального рецепту. Важливо враховувати, що засіб має свої особливості і вимагає обережного і дбайливого ставлення. Якщо не дотримуватися правил зберігання ліків, то воно може втратити свої фармакологічні властивості з-за загибелі лактобактерій.

Умови зберігання супозиторіїв такі:

  1. Обов'язково потрібно дотримувати температурний режим. Властивості препарату погіршуються, якщо зберігати його в приміщенні з температурою вище 25 градусів.
  2. Ліки потрібно берегти від дітей.
  3. Термін придатності препарату – 3 роки.

Аналоги

Даний лікарський засіб не має подібних за структурою препаратів. Мимовільно використовувати аналог Лактожиналь з фармакологічного ефекту заборонено. Призначення капсул та коригування терапії здійснюються тільки лікарем. Медичні препарати з аналогічним впливом на організм представлені нижче:

  • Лактонорм;
  • Бетадин;
  • Вагифлор;
  • Ацилакт;
  • Лактобактерин;
  • Макмірор;
  • Депантол.

Ціна на Лактожиналь

Вартість вагінальних супозиторіїв Лактожиналь залежить від багатьох факторів. На неї впливає фірма-виробник і місце покупки. Ознайомтеся з цінами на даний засіб в різних аптеках Москви в таблиці:

Назва аптеки

Виробник, форма випуску препарату

Ціна, рублів

ІФК

14 супозиторіїв, Лиоцентр CAC, Франція

874,1

36,6

14 супозиторіїв, Besins Manufacturing, Бельгія

738

«ЗдравЗона»

14 супозиторіїв, Лиоцентр CAC, Франція

699

Відгуки

Ірина, 32 рокиЗ другою дитиною вагітність проходила важко, тому мені призначали кесарів розтин. Приймала по інструкції Лактожиналь 7 днів до операції. Ніяких побічних ефектів не викликав у мене. Кесарів пройшло без ускладнень, тому вважаю, що при необхідності можна застосовувати вагінальні таблетки, вони ефективні і цілком безпечні.
Ольга, 51 рікПісля відпустки приїхала додому і довго лікувала вагіноз антибіотиками. Після цього імунітет сильно ослаб. Лікар хотів призначити мені цей препарат, але аналізи показали кандидоз, а Лактожиналь при молочниці заборонений. Спочатку її лікувала, потім лактобактерії почала приймати. Приблизно через 3 тижні стан нормалізувався.
Ніна, 25 роківЯ намагаюся уникати проблем по жіночій частині, тому для профілактики застосовую Лактожиниль по інструкції. 2 тижні по 1 капсулі, і ніяких порушень останні 6 років не було. Повторюю курс 1 раз на 6 або 12 місяців. Особливо перед відпусткою корисна така профілактика. Зміна клімату і харчування незвичними продуктами часто провокують неприємні хвороби.
Лариса, 43 рокиМені призначали свічки Лактожиналь перед операцією, коли по жіночій частині були проблеми. Вводяться легко, не випливають, не бруднять білизну. Використовувала їх по інструкції 14 днів до призначеної операції. Побічних симптомів не було. Хоча у подруги моєї лактобацили викликали алергію, тому треба радитися з лікарем, перш ніж розпочати застосування цих свічок.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!