Інструкція по застосуванню препарату Аскофен-П - склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

При болі різної інтенсивності лікарі рекомендують прийом медичного препарату Аскофен-П – від чого ці таблетки ще можна приймати, сказано в інструкції. Більшість пацієнтів приймають зазначене ліки, якщо болить голова, або зубний біль позбавляє сну і спокою. Таблетки Аскофен-П є ефективним знеболювальним, забезпечують системну дію, однак призначати їх має строго лікуючий лікар за медичними показаннями.

Що таке Аскофен-П

Цей медичний препарат належить до фармакологічної групи анальгетик-антипіретиків комбінованого складу, рекомендований до застосування при больовому синдромі різного ступеня вираженості. Аскофен-П має протизапальні, жарознижуючі, знеболюючі, аналгетичні властивості, виконує функції нестероїдного протизапального препарату. Купити його можна в будь-якій аптеці, рецепт не потрібно, але обов'язково слідувати лікарським приписам.

Склад

Аскофен від головного болю забезпечує швидкий терапевтичний ефект, який досягається за рахунок дії активних компонентів, їх комплексної взаємодії. Цей медичний препарат за своїми фармакологічними властивостями є комбінованим, відрізняється наступними особливостями хімічної формули, де кожна діюча речовина підсилює ефект іншого:

  1. Ацетилсаліцилова кислота знімає запалення, прибирає біль, регулює синтез простагландинів, знижує ризик розвитку тромбів.
  2. Кофеїн розширює кровоносні судини м'язів, серця, нирок та кори головного мозку, при цьому підвищує інтенсивність роботи зазначених органів, стимулює лікувальний ефект.
  3. Парацетамол має жарознижуючу, протизапальну та аналгетичну ефектом, посилює дію ацетилсаліцилової кислоти.

Фармакологічна дія

Таблетки Аскофен-П надають безпосереднє вплив на судини, сприяють звуженню судинних стінок, підвищення тиску. Спостерігається продуктивне всмоктування в системний кровотік, при цьому своєї граничної концентрації в плазмі ацетилсаліцилова кислота досягає через 1-2 години. Кофеїн всмоктується довше, зазначений часовий інтервал – не менше 2,5 годин. Виведення активних компонентів на 80% забезпечують нирки, метаболізм спостерігається в печінці. Склад Аскофену в таблетках щадний, але курс лікування потрібно попередньо узгодити з лікарем.

Показання до застосування

Медичний препарат Аскофен-П в таблетках діє подібно класичному Аспірину, забезпечує помірний знеболюючий ефект, стабілізацію температурного режиму. Вилікувати остаточно хвороба вельми проблематично, зате можна помітно знизити вираженість тривожних симптомів. Особливо стосується сильного нападу болю різної етіології і запалення. Показання до застосування таблеток наступні:

  • почастішали напади мігрені;
  • невралгія;
  • біль нез'ясованої етіології;
  • міалгія;
  • ревматичні болі;
  • артралгія;
  • зубний біль;
  • грудний корінцевий синдром, люмбаго;
  • головний біль;
  • альгодисменорея.

Форма випуску

Медичний препарат Аскофен-П випускається у формі таблеток білого або кремового відтінку круглої форми. Має слабкий запах, не виключена мармуровість, інші модифікації характерних пігулок. Аскофен таблетки призначені для прийому всередину, а впливати на вогнище патології активні компоненти починають вже через чверть години після разової дози. Перш ніж замовити ліки і купити в інтернет-магазині, потрібно уважно ознайомитись з прикладеною інструкцій по застосуванню, проконсультуватися з лікарем.

Інструкція із застосування Аскофену

Таблетки Аскофен-П однаково призначають дорослим і дітям, при цьому у всіх клінічних картинах потрібно слідувати запропонованим добових доз, уникати небезпечних випадків передозування. Оскільки висока ймовірність порушеною діяльності органів ШКТ після прийому медпрепарату, показано приймати після їжі, рясно запивати молоком, лужної або газованою водою. Для дорослих доречний пероральний прийом ліків по 1-2 таблетки тричі за добу з інтервалом не менше 4 годин. Максимальна доза становить 6 таблеток всередину.

Дітям

Якщо таблетки Аскофен-П призначені лікуючим лікарем в дитячому віці, зазначена вище дозування дозволена пацієнтам від 15 років. У більш ранньому віці характерний медикамент категорично протипоказаний, про що докладно описано в інструкції по застосуванню. Таблетки Аскофен-П дітям краще не давати, оскільки інгредієнти ліки можуть негативно відбитися на роботі внутрішніх органів, систем.

Підвищує або знижує тиск Аскофен-П

Цей лікарський засіб не тільки знижує концентрацію тромбоцитів у крові, але і контролює показник артеріального тиску. Оскільки в хімічному складі присутній кофеїн, цей натуральний інгредієнт тримає судинні стінки в тонусі, сприяє їх звуження і підвищенню артеріального тиску. Щоб уникнути порушень в серцево-судинній системі, потрібно контролювати показник артеріального тиску у ході інтенсивної терапії. Таблетки Аскофен-П часто призначають при гіпотонії і розвитку головного болю на фоні зниженого кров'яного тиску.

Побічні дії

В ході інтенсивної терапії не виключено розвиток неприємних аномалій, пов'язаних з непростим періодом адаптації ліки в ослабленому організмі. Побічні явища від прийому препарату не є локальними, тому можуть зачіпати багато внутрішні органи і системи. При появі таких подальше лікування необхідно тимчасово призупинити, додатково проконсультуватися з лікарем. Щоб не дати загального самопочуття різко погіршитися, важливо ознайомитися з інструкцією, згідно якої можуть бути наступні побічні ефекти:

  • з боку органів ШКТ: ознаки диспепсії, шлунково-кишкові кровотечі, діарея, блювання, печінкова та ниркова недостатність;
  • з боку нервової системи: запаморочення, пригнічений стан, сплутаність свідомості, сонливість;
  • з боку серцево-судинної системи: аритмія, тахікардія, нудота, артеріальна гіпертонія;
  • з боку шкірних покривів: місцеві, алергічні реакції, набряк Квінке, бронхоспазм, анафілактичний шок.

Крім того, лікарі не рекомендують довго використовувати таблетки Аскофен-П, оскільки вони здатні розвинути в організмі вкрай неприємні захворювання, схильні до хронічного перебігу. Серед таких слід виділити зниження агрегації тромбоцитів, підвищена кровоточивість ясен, глухота і шум у вухах, сліпота, геморагічний синдром, гіпокоагуляція, синдром Стівенса-Джонсона.

Протипоказання

Таблетки Аскофен-П коштують недорого, тим більше, в каталогах інтернет-магазинів, тому бездумно гнатися за їх дешевизною не варто. Призначення ліків показано далеко не всім пацієнтам, а поверхневе самолікування зовсім небезпечно для здоров'я. В інструкції вказані протипоказання до застосування, з якими потрібно ознайомитися перед початком курсу, проконсультуватися з терапевтом. Отже, медичні обмеження такі:

  • виразка шлунка, схильність до ерозії і кровотеч травного тракту;
  • хронічні захворювання печінки та нирок;
  • астма, спровокована прийомом ацетилсаліцилової кислоти;
  • аневризма аорти;
  • портальна гіпертензія;
  • нервові порушення;
  • прогресуюча глаукома;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • геморагічний діатез;
  • ішемічна хвороба серця;
  • дитячий вік до 15 років;
  • підвищена активність активних компонентів.

Передозування

Якщо систематично завищувати добові дози ліків, можливе передозування. Відбувається це при перевищенні максимальної дози таблеток у кількості від 7 штук. Пацієнт відчуває слабкість, напади тахікардії, патологічно посилюють свою інтенсивність інші побічні явища. Пацієнту потрібно негайно промити шлунок, прийняти сорбенти і дотримуватися постільного режиму.

Особливо небезпечне вплив ацетилсаліцилової кислоти – при завищеній концентрації в крові вона отруює весь організм. Пацієнт скаржиться на напади нудоти і блювоти, не може впоратися з прискореним серцебиттям. Не виключено порушення дихальної функції. Купірування таких неприємних нападів теж супроводжується промиванням шлунка і прийомом сорбентів.

Лікарська взаємодія

При призначенні схеми комплексного лікування завжди є свої обмеження. Якщо мова йде про лікарську взаємодію інших препаратів з Аскофеном, то присутність його активних компонентів може порушити терапевтичні властивості окремих фармакологічних груп. Особливий акцент рекомендується зробити на наступних комбінаціях:

  1. Таблетки Аскофен-П підсилюють дію непрямих антикоагулянтів, гепарину, резерпіну, гіпоглікемічних засобів і стероїдів.
  2. Зазначене ліки знижує лікувальний ефект Спіронолактону, гіпотензивних засобів, Фуросеміду, протиподагричних препаратів.
  3. Таблетки Аскофен-П протипоказано поєднувати з барбітуратами, Зидовудином, ліками проти епілепсії, Рифампіцином, алкоголем.
  4. Ацетилсаліцилова кислота викликає побічні явища ГКС, НПЗЗ, похідних сульфонілсечовини, ненаркотичних анальгетиків, Метотрексату.
  5. Кофеїн прискорює всмоктування Ерготаміну, тоді як Метоклопрамід стимулює проникнення в системний кровотік парацетамолу.

Особливі вказівки

Тривале лікування цим засобом не тільки не приносить терапевтичного ефекту, але і може викликати нові хвороби в організмі. При інтенсивній терапії необхідно контролювати показник артеріального тиску, функції нирок і печінки, концентрацію сечової кислоти (щоб уникнути нападів подагри). Використовувати таблетки Аскофен-П у дитячому віці не рекомендується навіть при респіраторних захворюваннях, а в світлі майбутньої операції необхідно тимчасово призупинити пероральний прийом.

Аскофен при грудному вигодовуванні і вагітності

Медичний препарат категорично протипоказаний у першому і третьому триместрі вагітності, оскільки може спровокувати підвищений тонус матки. У другому триместрі таке фармакологічна призначення не заборонено, однак пити таблетки Аскофен-П можна тільки, якщо користь матері вище потенційної загрози здоров'ю плода. При лактації теж краще утриматися від такого лікування, або на період інтенсивної терапії тимчасово припинити грудне вигодовування.

Аналоги Аскофен-П

Якщо ліки не підходить пацієнту, лікарі підбирають йому заміну. Таблетки Аскофен-П, маючи ряд медичних протипоказань, можуть тільки нашкодити здоров'ю, тому лікар з великою обережністю вводить їх в схему інтенсивної терапії. Якщо помітних поліпшень не було і немає, зате з'явилися додаткові скарги, потрібен аналог. Нижче представлені ефективні медичні препарати з аналогічною дією:

  • Аспірин;
  • Ацифеин;
  • Цитрамарин;
  • Цитрапар;
  • Кофіціл плюс;
  • Экседрин;
  • Мигренол Екстра.

Ціна

Вартість таблеток Аскофен-П доступна всім покупцям, однак самовільне покупка і подальший пероральний прийом категорично протипоказані. Ціни в інтернет-аптеці на порядок нижче, при цьому швидка доставка, вигідна та надійна. Ось приблизні розцінки на препарат по столиці, які представлені в наступній таблиці:

Назва аптеки в Москві

Ціна, рублів

ЗдравЗона

45

ЭликсирФарм

53

ЕвроФарм

50

Ликитория

60

Гіппократ

53

Кремлівська аптека

48

Аптека «Місто»

47

Відео

Аскофен підвищує або знижує тиск?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!