Лікування червоного плоского лишаю у людини в домашніх умовах
- 1. Як лікувати червоний плоский лишай у людини
- 1.1. Медикаментозне лікування лишаю
- 1.2. Лікування червоного плоского лишаю народними засобами
- 1.3. Дієта при червоному плоскому лишаї
- 2. Чим лікувати червоний лишай у людини
- 2.1. Антигістамінні при лишаї
- 2.2. Седативні препарати
- 2.3. Вітаміни при червоному плоскому лишаї
- 2.4. Антибіотики при червоному лишаї
- 2.5. Кортикостероїди при лишаї
- 3. Мазь від червоного плоского лишаю
- 4. Відео: як вилікувати червоний плоский лишай
Хронічні дерматологічні захворювання доставляють серйозний дискомфорт своїм носіям. Свербіж, постійна почервоніння слизових, запалені плями на тілі – часті явища серед пацієнтів усіх вікових груп. Одним із захворювань, що супроводжуються такими симптомами і не належать до заразним, є червоний плоский лишай.
Як лікувати червоний плоский лишай у людини
Терапія захворювання комплексна. Лікування червоного плоского лишаю в домашніх умовах можливо після відвідування лікаря. Приблизно в 70% випадків ця недуга супроводжується іншими хворобами. З їх лікування потрібно починати боротьбу з будь-якими дерматологічними аномаліями. Після того як хвороба, яка спровокувала появу лишаю, буде купирована, пацієнту починають давати такі засоби:
- знижують активність імунної системи препарати (кортикостероїди);
- ліки, прискорюють відновлення тканин;
- мазі, знімають свербіж і охолоджуючі шкірні покриви;
- антигістамінні препарати;
- антибіотики (якщо захворювання проявляється сильно);
- вітаміни.
Лікування недуги супроводжується усуненням наявних джерел інфекцій в організмі. Виникнення позбавляючи може спровокувати карієс, запалення нирок і хвороби, що впливають на роботу імунної системи. Іноді дратівливим чинником стають нові зубні протези. Червоний плоский лишай не є заразним для інших людей, але розвиваються на пошкоджених тканинах інфекції можуть бути небезпечні для колег і членів сім'ї. З огляду на ці ризики, лікарі прописують пацієнтам антибактеріальні препарати.
Медикаментозне лікування лишаю
Дерматоз цього типу у 80% пацієнтів проходить самостійно, після того як буде усунутий джерело роздратування. Якщо ж симптоми тривалий час не проходять, то лікарі виписують препарати для лікування червоного лишаю. Пацієнтам мазі виписують з великою концентрацією кортикостероїдних гормонів. Якщо зовнішній вплив на КПЛ не справив ефекту, то прописують таблетки та ін'єкції протизапальних препаратів.
Лікування червоного плоского лишаю народними засобами
Щоб позбутися від проявів недуги на шкірі, використовують примочки з масла календули, обліпихи, звіробою або шипшини. Чистий шматок тканини або марлі умочують в продукті і прикладають до шкіри або слизової оболонки. Народні засоби від червоного позбавляючи допоможуть прибрати запалення з нігтьових пластин. Для примочок хворому знадобиться один з наступних інгредієнтів:
- журавлинний сік;
- яблучний оцет;
- сік калини.
Змочену в одному з продуктів ватку притискають до ураженого місця на 10 хвилин. Процедуру повторюють 5-6 разів у день. Ефективним народним засобом від псоріазу є лікувальні ванни. Основу трав'яного збору повинна становити ромашка або череда. Відвар цих рослин знімає роздратування зі слизової і шкіри. Антисептичний вплив на червоний плоский лишай надасть звіробій, лаванда, чистотіл, кропива, деревій, кора дуба. Температура ванни повинна бути не більше 37 градусів.
Дієта при червоному плоскому лишаї
Якщо захворювання виникло у роті, пацієнт повинен утримуватись від прийому гострої, копченої, солоної і сильно гарячої їжі. Дієта при червоному плоскому лишаї на тілі передбачає повну відмову від продуктів, які викликають подразнення шкіри. Алкоголь і кондитерські вироби хворим червоним лишаєм слід прибрати з повсякденного раціону. В список небажаних для вживання продуктів входять:
- цитруси;
- шоколад;
- м'ясо птиці;
- яйця;
- хрін;
- міцні чай, кава, какао;
- газовані напої;
- ковбаси та інша їжа, що містить велику кількість канцерогенів.
Дозволено вживати молочні продукти, всі види овочів, мед і зернові культури з високим вмістом заліза. Дотримуватися дієти при лишаї потрібно протягом декількох місяців. Якщо після впровадження в раціон продуктів, що викликають роздратування шкірних покривів, знову з'являється КПЛ, потрібно відмовитися від них повністю. Якщо до появи червоного лишай у людини була непереносимість якого-небудь продукту, то після виникнення висипу потрібно повністю виключити контакт з ним.
Чим лікувати червоний лишай у людини
Методи терапії лікар вибирає, ґрунтуючись на ступені вираженості недуги. На початкових етапах лікування червоного позбавляючи є місцевим. Призначають гідрокортизон, флуцинар і мазі з дексаметазоном, дипроспаном. До засобів додають димексид для кращого проникнення крізь шкірні покриви. На запалені слизові оболонки накладають аплікації з цими препаратами.
Ерозивно-виразкова форма позбавляючи часто зустрічається у дітей. Дитина не може нормально їсти, т. к. мову і ротова порожнина вкриті дрібними ранками. У таких випадках рекомендується робити аплікації розчину кудесана та актовегіну на запалені від лишаю ділянки. Відкриті ранки на тілі посипають порошком хонсурида. Виразки попередньо обробляють антисептиками, щоб не створювати сприятливе середовище для розмноження збудників заразних хвороб.
Антигістамінні при лишаї
Ліки дозволяють зменшити свербіж при КПЛ, знизити активність алергенів. У деяких хворих після їх застосування спостерігається епітелізація вогнищ ураження. Антигістамінний препарат при червоному плоскому лишаї лікар виписує, коли причиною розвитку недуги стала реакція на контакт з алергеном. Якщо виникнення захворювання пов'язано з відхиленнями в роботі внутрішніх органів, то такі препарати не застосовують. При червоному лишаї хворим призначають:
- димедрол;
- кларитин;
- еріус;
- тавегіл;
- супрастин.
При сильних алергічних проявах ліки треба пити курсами по 7-10 днів. Якщо по закінченні цього часу вилікуватися від недуги не вдалося, пацієнтам призначають гормональну терапію. Небажано використовувати антигістамінні та імуномодулюючі препарати спільно. Це може загострити алергенну реакцію та викликати симптом сітки Уикхема. У відгуках на антигістамінні препарати пацієнти часто згадують про їх седативному ефекті, тому пити їх краще перед сном.
Седативні препарати
Неврологічні порушення у 40% випадків стають причиною появи висипів і виразок на шкірі. Лікарі прописують заспокійливі при лишаї гострої та підгострої форми особам, які перебувають у стані нервового напруження. Феназепам або медазепам приймають всередину протягом 14 днів. Дозування препаратів визначається ступенем вираженості хвороби, але не може перевищувати 10 мг у випадку з мезапамом.
Вітаміни при червоному плоскому лишаї
Пацієнтам призначають ін'єкції нікотинової кислоти, вітаміну B, ретинолу, токоферолу. Можливий прийом вітамінів при лишаї середнього ступеня вираженості у формі таблеток. Хворим призначають неовір та інші відновлюють імунітет препарати. Вітаміни С і D показані для комплексної терапії шкірних покривів при лишаї. Вони зменшують проникність судин, надають депігментуючий ефект, покращують синтез білка в тканинах.
Антибіотики
Тетрациклін, доксициклін, метациклин прописують пацієнтам, які страждають від важкої стадії захворювання. Антибіотики при червоному плоскому лишаї приймають в таблетках. Якщо в організмі є прогресуюча інфекція, то внутрішньом'язово вводять розчин цефтріаксону і випивають 3-3,5 грама амоксициліну. Зменшити набряк і зняти запалення з тканин допоможе прийом еритроміцину, сумамеда, азитроміцину. Після завершення курсу лікування антибіотиками, пацієнт обов'язково повинен пропити протигрибкові та імуномодулюючі препарати.
Кортикостероїди при лишаї
Курс ін'єкцій новокаїну з флостероном гальмує поширення хвороби. Преднізолон від червоного позбавляючи приймають через добу по 25 мг. Синтетичні кислоти, такі як делагіл, плаквеніл та пресоцил, мають імуносупресивний протизапальною дією. Їх приймають у таблетках. Препарати адвантан і элоком призначені для зменшення запального процесу. Вони випускаються у вигляді порошку для розчинів і крему.
Мазь від червоного плоского лишаю
Крему на основі кортикостероїдів і антибіотиків застосовуються на всіх етапах захворювання. Пацієнти часто не знають, чим мазати червоний плоский лишай і використовують ранозагоювальні бальзами. Результатом таких маніпуляцій стає сильне подразнення шкіри. У разі набряку і множинних папул замість таких бальзамів слід робити аплікації з мазями на основі саліцилової кислоти. Якщо червоний лишай торкнувся область статевих органів і заднього проходу, виписують пацієнтам кловейт, бетаметазон, флуметазон.
Відео
Лікування червоного плоского лишаю