Жовчогінні препарати при застої жовчі. Список ефективних жовчовивідних ліків і трав
- 1. Жовчогінні засоби
- 1.1. Холеретики
- 1.2. Холекінетики
- 1.3. Холеспазмолитики
- 2. Жовчогінні препарати при застої жовчі
- 3. Жовчогінні препарати при перегині жовчного міхура
- 4. Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів
- 5. Жовчогінні трави
- 6. Жовчогінні препарати для дітей
- 7. Ціна на жовчогінні препарати
- 8. Відео: жовчогінні трави при застої жовчі
- 9. Відгуки
При різних захворюваннях печінки, жовчного міхура, профілактики в комплексне лікування включать жовчовивідні препарати. Висока ефективність ліків, тому лікарі часто використовують їх. Медикаменти здатні зняти больові напади, профілактують погіршення, полегшують перебіг захворювання.
Жовчогінні засоби
Для класифікації медикаментів прийнята анатомо-терапевто-хімічна класифікація. При її складанні враховувалися ефект від прийому таблеток, хімічна структура жовчогінних засобів. Така класифікація допомагає максимально повно і точно розділити ліки за аспекту застосування, особливостям всмоктування, терапевтичного ефекту, розподілу, виведення з організму людини. Найбільші групи цих препаратів - холеретики і холекінетики.
Холеретики
Дані жовчогінні таблетки мають у складі жовчні кислоти, які відіграють роль активних компонентів. Холеретики виробляються переважно на основі тваринного сировини. Як правило, використовують натуральну жовч, екстракти підшлункової залози, печінки, слизової тонкого кишечника. За цією причиною медикаменти з цього списку ще називають препаратами тваринного походження.
Ще одна велика група цього виду таблеток – синтетичні холеретики. Активними речовинами в основі виступають сполуки, які були отримані за допомогою органічного синтезу. Медикаменти цієї групи чинять не тільки розріджує дію, але й:
- зменшують біль;
- знижують кількість холестерину;
- вбивають бактерії, які викликають запалення шляхів;
- купируют запалення.
Холекінетики
Ці препарати для посилюють тонус жовчного міхура органу, розслаблюють м'язи жовчного міхура. Холекінетики створюють кращі умови для відтоку жовчі, тому що підвищена активність міхура виштовхує її, а розслаблений протока не перешкоджає просуванню в дванадцятипалу кишку, не даючи застоюватися масам. Цей же ефект позначається на поліпшення травних функцій.
Холеспазмолитики
Ці медикаменти складаються з кількох груп, які складені на основі фармакологічної дії, але результат від застосування у них однаковий. Холеспазмолитики спрямовані на усунення спазму, розширення желчевыводящего шляху, що полегшує надходження жовчі в кишку. За інструкцією на ці препарати приймають короткими курсами, щоб послабити больовий синдром при різних хворобах жовчовивідних шляхів, жовчного міхура.
Жовчогінні препарати при застої жовчі
Хворому при даному типі захворювання, як правило, прописують медикаменти з групи холекинетиков. Вони найкращим чином справляються з виниклим больовим синдромом, проблемами відтоку. Лікарі призначають такі жовчогінні засоби при застої жовчі:
- Фламін;
- Кормагнезин;
- Берберин-Гомакорд;
- Холосас;
- Манітол.
Жовчогінні препарати при перегині жовчного міхура
Дана патологія призводить до виникнення, активному розмноженню хвороботворної мікрофлори, розвитку запального процесу, утворення каменів. З-за цих процесів можуть бути діагностована хронічна форма холециститу, жовчнокам'яна хвороба і т. д. Пацієнту призначається комплексна терапія, яка включає жовчогінні препарати при перегині жовчного міхура, наприклад:
- Арістохол;
- Фламін;
- Одестон;
- Циквалон;
- Одестон.
Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів
У цього захворювання є дві найпоширеніші форми, тому жовчогінні препарати при дискінезії підбираються залежно від типу патології. Виділяють гипомоторный і гипермоторный вид і для їх лікування підходять більшою мірою різні лікарські препарати, наприклад:
При гипермоторном
- Фламін;
- Сорбіт;
- Дротаверин;
- Одестон;
- Гепабене;
- Папаверин.
Пригипомоторная
- Аллохол;
- Циквалон;
- Холензим;
- Холагогум;
- Сибектан;
- Конвафлавин.
Жовчогінні трави
Народні засоби можуть бути використані в терапії разом з медикаментозним лікуванням. Жовчогінні збори трав продаються в аптеці і мають невисоку ціну. Пити їх можна тільки після узгодження з лікарем та коригування схеми лікування. Жовчогінними засобами виступають відвари, чаї, настої трав, наприклад:
- Пижмо, цмин, дягель, кукурудзяні рильця допомагають очистити печінку, стимулюють розщеплення їжі в ШКТ.
- Перцева м'ята, кмин покращують обмін речовин, прибирають стрес, виступають природними спазмолітиками.
- Аптечні збори 1, 2, 3, до складу яких входять м'ята, безсмертник, коріандр, деревій, ліквідують застій жовчі. У травах під номер 3 є квітки календули, ромашки, які не дають розвиватися запальним процесам.
Жовчогінні препарати для дітей
У дитини симптомами прояву проблем з жовчним міхуром, шляхами може виступати зниження, повна відсутність бажання їсти, темний колір сечі, запор/діарея, жовтушність особи. Як правило, у дитини стає причиною застою дискінезія жовчовивідних шляхів, присутність паразитів. Головне завдання терапії – поліпшення моторики кишечника, сокращательной функції проток. Жовчогінні для дітей спрямовані на обидва ці дії:
- Холагогум;
- Фламін;
- Холафлукс.
Жовчогінні препарати при вагітності
Підбір препаратів для цієї групи пацієнтів проводиться індивідуально. Багато жовчогінні препарати при вагітності заборонені. Головна вимога до пігулок – відсутність контакту з плодом, стимуляції скоротливої активності матки. Деякі препарати, які прописує лікар, повинні прийматися строго під його контролем, щоб була можливість вчасно зреагувати на будь-які зміни в стані здоров'я майбутньої мами або дитини. Найбезпечнішим засобом при виношуванні плоду будуть мінеральні води: Джермук, Єсентуки, Боржомі та аналоги.
Ціна на жовчогінні препарати
Не рекомендується самостійно або на основі відгуків купувати препарати з цієї групи. Курс лікування, який включає препарати жовчогінної дії, повинен бути складений лікарем на основі свідчень, щоб уникнути побічних ефектів. Орієнтовна ціна на медикаменти цієї групи представлена в таблиці нижче:
Назва | Ціна |
Урсокапс, 10 шт. | Від 190 р. |
Урсосан, 10 шт. | Від 170 р. |
Хофитол (екстракт артишоку), 60 шт. | Від 220 р. |
Карсил, 30 капсул | Від 350 р. |
Фламін, 30 шт. | Від 170 р. |
Відео: жовчогінні трави при застої жовчі
Відгуки
Марина, 29 роківЯ пробувала багато різних жовчогінних препаратів, тому що ще в шкільні роки поставили діагноз – дискінезія жовчовивідних шляхів. За ціною і якістю мені дуже подобається Аллохол. Останнім часом приймаю його разом Холосасом. Обидва ці препарату швидко знімають больовий синдром, який, як правило, викликає морозиво і пельмені.
Олена, 25 роківПід час вагітності почалися проблеми зі стільцем (запори), почав пропадати апетит. Лікар прописала курс з декількох препаратів, одним з яких був Хофитол. Він добре мені допоміг, але до 3 триместру знову почалися проблеми. В цей раз лікар не став нічого виписувати і даремно, тому що після пологів були ускладнення з-за запорів у передродовий період.
Володимир, 30 роківВ якийсь момент з'явилася важкість у печінки, болі в правому боці. Урсосан був в аптечці у дружини (не знаю звідки), прочитав інструкцію, розрахував дозування по вазі і брав кілька днів. На першу ж добу відчув полегшення, тяжкість практично пройшла. Правда зараз при вживанні «важкої» їжі відчуття знову повертаються.
Ганна, 34 рокиДовелося деякий час пити сильні антибіотики, лікар прописав разом з ними прийом Карсила. Дія медикаменту я не відчувала поки не скоротила прийом з 3 разів до 1. Відразу з'явився біль у правому боці, тяжкість в області печінки. Випивши знову Карсил, мені одразу стало легше. Дотримуйтесь правил прийому та дозування обов'язково.