Суха шкіра на руках і ногах - причини і лікування

Дізнатися про розвиток проблем в організмі людини можна, якщо звернути увагу на те, що у нього суха шкіра на руках і ногах – причини можуть бути різними. Коли починають сохнути долоні або ступні, лущитися шкіра на ногах та руках у дорослого або дитини, то це не тільки недолік зволоження. Нерідко сухість вказує на наявність хронічних хвороб.

Чому сохне шкіра

Стародавні лікарі визначали здоров'я людини станом його шкірних покривів. Виконуючи захисні функції, шкіра бере участь у водно-сольовому обміні і терморегуляції. Будь-які проблеми з цим органом вказують на що починається або прогресуючу патологію в організмі. Причини сухості шкіри можуть бути і внутрішніми, і зовнішніми. Перш, ніж запасатися кремами для зволоження, слід зрозуміти, який зовнішній фактор висушує епідерміс і усунути його:

  • незбалансоване харчування;
  • шкідливі звички;
  • епіляція, депіляція;
  • часті сеанси пілінгу, дермабразії;
  • неякісна косметика;
  • носіння синтетичної білизни;
  • вікові зміни;
  • неправильний догляд;
  • низька вологість у приміщенні;
  • тривале перебування на сонці або в холоді;
  • різкі перепади температури.

Причини сухої шкіри на ногах

Якщо виключити авітаміноз, то пересихання шкіри нижніх кінцівок свідчить про нерівномірну циркуляції крові. Порушити кровотік можна носіння тісного взуття або маленького розміру колготок. Цей факт стає причиною не тільки сухості шкірних покривів, але і освіти варикозу. Шкідливі високі шкарпетки і дуже облягаючі штани, регулярне носіння яких стане причиною сухої шкіри на ногах. Ще один фактор, висушував епідерміс нижніх кінцівок – використання косметичних засобів, в яких міститься багато лугів.

Лущиться шкіра на ногах

Багатьох жінок цікавить питання, особливо в зимовий період, чому шкіра на ногах суха і лущиться. Відповідь лежить на поверхні – вона зневоднена. Організму складно утримати природну вологу взимку, в результаті відбувається лущення шкіри на ногах, вона стає білою, покривається маленькими лусочками, загалом, виглядає неестетично. Виправити ситуацію можна правильним питним режимом. Не солодкою кавою або чаєм, а чистою питною водою в день не менше, ніж 1,5 літра.

На ступнях ніг

Якщо ви не ходили босоніж по землі або по жорсткій поверхні, але у вас дуже суха шкіра стоп, то це може вказувати на те, що вони вражені грибковою інфекцією. Діагностувати інфекційне захворювання не складно: видно нігтьові потовщення, шкіра пальців набуває неприродний червоний відтінок, лущиться, свербить. Якщо всі перераховані симптоми на стопі присутні, слід піти до лікаря-дерматолога. Спеціаліст направить здати аналіз, який виявить вид грибка, після чого потрібно лікувати інфекцію відповідної маззю.

Нижче колін

У багатьох людей дуже чутливий епідерміс, тому лущиться шкіра на ногах нижче колін з-за агресивного впливу холоду, сонця, вітру, води або повітря. Рішенням проблеми може стати жирні креми по догляду або косметика з високим захистом від ультрафіолету. Причиною сухості може стати реакція організму на будь-який харчовий подразник. Потрібно визначити продукт, що викликає алергічну реакцію і прибрати його з раціону.

Лущення епідермісу нижче колін і на щиколотках може відбуватися з природних причин, коли процеси організму сповільнюються через його старіння. Шкірні покриви після 50 років стають тонкими, оскільки втрачають вологу. Такий стан викликано віковим зміною волокон колагену, що є будівельним елементом епідермісу. Нормалізувати жировий і ліпідний обмін допоможе вживання в їжу продуктів, багатих колагеном: ламінарія, м'ясо кроля, індика, жирна риба лососевих порід, листова зелень.

Тріскається шкіра на пальцях ніг

Найчастіше причина проблеми криється в способі життя. Наприклад, чоловік або жінка дотримуються жорсткої дієти, обмежуючи надходження в організм необхідних речовин. В результаті шкіра тріскається на стопах і пальцях ніг. Ефективне лікування пересихають епідермісу – повний курс вітамінотерапії. Інколи цей симптом вказує на порушення функцій щитовидної залози, тому не буде зайвим обстеження у ендокринолога.

На гомілки ніг

Ця проблема виникає, як правило, після неправильного гоління. Виправити ситуацію допоможуть: гостре лезо, спеціальні крему для депіляції і зволоження епідермісу. Усунути суху шкіру гомілки ніг можна за допомогою оливкової, льняної або кокосового масла, яке необхідно щодня втирати після душу або гоління. Підвищена сухість піде, якщо кілька разів на тиждень робити живильну маску в складі якої: дитячий крем, 3 краплі гліцерину, по 1 краплі вітаміну Е та А(масляного розчину).

Причини сухої шкіри рук

Зморщеність, лущення, перманентний стан шкірних покривів верхніх кінцівок – багатьом людям знайома ця ситуація. Дані симптоми є сигналом організму про те, що необхідно починати піклуватися про руках. Недостатній догляд, авітаміноз і стреси погано позначаються на стані шкіри. Однак причини сухості шкіри рук бувають не тільки зовнішніми. Такий стан може бути обумовлене іншими факторами:

  1. Захворювання органів ШКТ. При нестачі вітамінів і мікроелементів порушується робота травної системи, що відразу ж позначається на стані шкіри.
  2. Цукровий діабет. Підвищений цукор провокує сухість шкірних покривів.
  3. Залізодефіцитна анемія. Захворювання викликає сухість і свербіж шкіри, яка починає тріскатися і хворіти.
  4. Грибкові інфекції. Якщо стопи вражені грибком, то більш імовірно, що лущення рук теж викликане ним.
  5. Алергія. Викликається чим завгодно, від побутової хімії до носіння кілець. Виявить алерген дерматолог після аналізів.

Чому лущиться шкіра на долонях

Набагато рідше зустрічається лущення долонь, але видовище це непривабливе і малоприємне. Чинники, які призводять руки в такий стан, різноманітні, а спосіб вирішення проблеми залежить від причини, що її викликала. Якщо сохне шкіра на долонях, то потрібно обов'язково звертатися до дерматолога, адже такі симптоми проявляються при загостренні екземи, дерматиту або псоріазу. Самолікування при такому діагнозі неприпустимо. Існує багато хвороб, ознаками яких відшаровується і лопається епідерміс на долонях:

  • червоний вовчак;
  • стафілококові інфекції;
  • плоский лишай;
  • сифіліс;
  • грибкові ураження;
  • короста;
  • гіперкератоз, паракератоз.

На пальцях

При частому контактуванні з водою у людини стає дуже суха шкіра рук, адже вода іссушівает епідерміс, вимиває захисний шар. Цю проблему можна виправити, якщо регулярно робити ванночки з такими пом'якшуючими компонентами, як відвар кори дуба, кропива, ромашка, звіробій, липа, шавлія. Часто суха шкіра пальців рук виникає внаслідок ослабленого імунітету або дефіциту вітамінів навесні і восени. В цьому випадку потрібна корекція харчування. При вродженій сухості або генетичної схильності пальці рук потребують пом'якшення протягом усього року.

Суха шкіра між пальцями

При виникненні лущення епідермісу між пальців можна запідозрити багато причин. Більшість пов'язано з неправильним доглядом за руками або реакцією на миючі засоби. Інші причини сухості між пальцями рук – це грибкова інфекція або авітаміноз. Що робити, щоб уникнути проблеми:

  • після митися рук області між пальцями треба ретельно сушити;
  • під час миття посуду або прання користуватися рукавичками, потім зволожувати;
  • правильно підбирати крему (мазі) для рук і регулярно доглядати за ними;
  • у мороз не перебувати без теплих рукавичок або рукавиць.

Сухість і почервоніння шкіри рук

Чому сохне шкіра на руках? Особливо турбує жінок таке поєднання патологій, як сухість і почервоніння. Якщо одночасно шкіра тріснула, то, швидше за все, це є наслідком відсутності догляду. Для попередження сухості і почервоніння шкіри рук, а також дерматиту, бульбашок і лущення, які можуть виникнути при безграмотному ставлення до гігієни, потрібно їх постійно змащувати. Відмінний ефект зволоження і живлення дають народні рецепти. Ще наші предки радили:

  • мазати вершками, сметаною або робити молочні компреси після кожного митися рук;
  • використовувати нерафіновану олію як компрес на ніч під рукавички.

Суха шкіра у дитини

У дітей епідерміс пересихає з багатьох причин. В основному тріщини на тілі провокуються малою активністю сальних залоз, які виникають із-за підвищеної жорсткості води. Сухість шкіри у дитини викликається захворюваннями ШКТ, нераціональним харчуванням матері в період лактації або виношування, раннім відмовою від годування груддю. Як правило, лікувати чутливий епідерміс однорічної дитини не варто. З часом він самостійно приходить в норму.

Шорстка у грудничка

Відразу після народження епідерміс немовляти покритий первородної мастилом, яка спочатку допомагала проходити родові шляхи, а потім адаптувала дитини до повітряної середовищі. Коли речовина висихає, то з'являється шорстка шкіра у немовляти, на якій відразу відображаються подразнення, дерматити, алергічні прояви. Ситуацію погіршують нефільтрована вода при купанні, відсутність повітряних ванн, рідка зміна білизни, неправильний раціон мами. Щоб верхній шар епідермісу дитини швидше адаптувався, слід приймати такі заходи:

  • налагодити харчування;
  • забрати всі дратівливі чинники;
  • вибирати для купання тільки гіпоалергенні засоби;
  • підвищувати вологість у дитячій кімнаті до 75-80%;
  • знижувати температуру в приміщенні до 19-21 градуса.

Відео

Як швидко позбутися натоптишів і тріщин на п'ятах

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!