Як підняти нижню тиск, не підвищуючи верхнього, в домашніх умовах
Багато людей страждають гіпотонією. Особливо часто вона виникає у літніх людей. Оптимально допустиме значення систолічного (верхнього) тиску становить 120 мм рт. ст., а діастолічного (нижнього) від 70 до 90 мм рт. ст. Зміна цих показників не слід ігнорувати, так як це стає причиною прояви серцево-судинних захворювань.
Що означає низьке нижнє тиск у людини
Цей параметр виражається в тонусі артеріальних судин, який чинить опір потоку крові. Низьке нижнє тиск у людини проявляється в результаті зниження тонусу. Це призводить до різкого спаду швидкості кровообігу, що ускладнює доставку кисню до клітин органів і тканин. Така причина може суттєво порушити нормальне функціонування організму в цілому.
Симптоми, які відчуває гіпотонік:
- головний біль і запаморочення (особливо сильно проявляється при вагітності);
- депресія, безсоння, млявість і прояв поганого настрою;
- зниження фізичної активності і працездатності;
- жінки в положенні можуть відчувати нудоту;
- прискорене серцебиття і пульс.
Як підняти нижню тиск в домашніх умовах
Часте прояв зниження артеріального тиску може застати людину в будь-якому місці. Тому у багатьох людей виникає питання: як підвищити нижнє тиск в домашніх умовах. Перед тим як підняти діастолічний тиск, проводити лікування самостійно з допомогою таблеток, без консультації лікаря строго не рекомендується. Підвищувати показники можна наступними способами:
- Прийміть зручне положення, лежачи (або сидячи) і по можливості підніміть ноги, щоб нормалізувати кровообіг.
- Забезпечте нормальний доступ свіжого повітря.
- Прийміть контрастний душ, який сприятиме прискоренню процесу кровообігу.
- Випийте напій у вигляді міцного чорного або зеленого чаю. Під час спекотної погоди потрібно випити достатню кількість води, щоб заповнити дефіцит рідини.
- Не пийте алкоголь або міцну каву. Значна кількість кофеїну хоч і здатне піднімати тиск, але призведе до почастішання пульсу, надаючи велике навантаження на серце.
Чим підняти нижню тиск
При критичному стані хворого або можливого хронічного прояву даного процесу, необхідно в обов'язковому порядку викликати швидку допомогу. Але якщо є можливість самому (або з чиєюсь допомогою) подбати про себе і допомогти вирішити проблему, то щоб підвищити нижнє тиск необхідно провести такі заходи:
- точно виміряти артеріальний тиск з допомогою тонометра (зверніть увагу, продовжує воно падати);
- зробити точковий масаж для м'язів верхнього плечового поясу і потилиці;
- здійснити вище рекомендовані процедури в домашніх умовах.
З медикаментозних препаратів для підвищення діастолічного показника самої нешкідливою і не потребує рецепта, є аскорбінова кислота. Для тих, у кого знижений тиск – оптимальний варіант носити її з собою до того моменту, як вона знадобиться. Більш серйозні ліки для лікування виписуються лише після консультації відповідного лікаря, повного обстеження та здачі необхідних аналізів.
Чому нижнє тиск
Перед тим як підвищити діастолічний тиск, чимало важливим буде з'ясування чинників, що спровокували такий стан. Для профілактики виникнення такого явища, необхідно переглянути свій режим харчування, зробивши акцент на вживання продуктів, які покращують роботу серця та функції кровообігу. Також слід вести більш рухливий і здоровий спосіб життя.
Причини низького нижнього тиску:
- хвороби нирок, виразка шлунка, прояв інфекцій, туберкульоз;
- дефіцит рідини або вітамінів в організмі;
- пережитий стрес або емоційне потрясіння;
- дотримання голодних дієт і порушення режиму харчування.
Чим небезпечно низька нижнє тиск
Людям, які схильні до гіпотонії, обов'язково потрібно знати про те, як підняти нижню тиск. Якщо нехтувати таким станом, без здійснення будь-якого лікування і думати, що ця проблема вирішиться сама, то може виникнути загрозлива небезпека здоров'ю низького нижнього тиску. Ця небезпека відбувається у вигляді наступних проявів:
- недостатня кількість надходження кисню до органів;
- порушення роботи мозку, нормального протікання обмінних та інших життєво необхідних процесів;
- частий головний біль і запаморочення.
Відео: про що говорить нижнє тиск
Артеріальний тиск. Про що говорить нижнє тиск