Суп з баранини: смачні рецепти
З м'яса баранчика готують тисячі приголомшливих страв. Особливо смачними виходять різні супи з ним, вони наваристі, ароматні, пряні. Перші страви з баранини користуються величезною популярністю практично у всіх країнах світу є свої рецепти. Кожній господині слід взяти на замітку хоча б кілька з них.
Як готувати суп з бараниною
Таке блюдо часто роблять у східних країнах. Приготування супу з баранини передбачає використання великої кількості прянощів і спецій. Крім головного інгредієнта, додають овочі, крупи, гриби. Іноді по консистенції супу більше нагадує не перша страва, а друге. Варити його можете в казані, казанку, товстостінній каструлі. Іноді продукти для супу попередньо обсмажують.
Скільки варити баранину для супу
Деякі господині рідко стикаються з таким м'ясом, тому не зовсім розуміють, як з ним правильно звертатися. Те, скільки часу варити баранину для супу, залежить від розміру шматка. Як правило, перед закладкою інших інгредієнтів м'ясо слід проварити годину-дві. Вдвічі менше часу знадобиться, якщо воно буде попередньо обсмаженим. Краще всього брати лопатку з кісточкою, шию, задню частину. Використовуючи таке м'ясо для бульйону, ви зробите його наваристим.
Рецепт смачного супу з бараниною
Яким би способом приготування ви не скористалися, ви отримаєте насичене ситне блюдо, яке ніяк не назвеш дієтичним. Є маса варіантів баранячих супів: харчо, піті, бозбаш, лагман, шурпа, хашлама. Для кожного з них характерні свої відмітні особливості. Чим більше спецій і приправ ви покладете, тим смачніше буде. Неодмінно навчитеся готувати перші страви з м'ясом ягняти.
Суп-харчо
Блюдо це прийшло нам з грузинської кухні і спочатку робилося з яловичини. Сучасні ж господині повинні знати, як готувати суп-харчо з баранини. Він складається з безлічі компонентів. Щоб правильно готувати суп-харчо з баранини, необхідно використовувати чорнослив, горіхи, сухе сливове пюре. Іноді ці продукти замінюють іншими складовими зі схожими смаками.
Інгредієнти:
- яловичина (на кістці, непостная) – 750 г;
- кінза – півпучка;
- рис довгий (непропаренный) – 150 г;
- лавровий лист – 3 шт.;
- цибуля – 3 середніх головки;
- чорний перець (горошком);
- часник – 4 зубчики;
- хмелі-сунелі – неповна чайна ложка;
- чорнослив – 5-6 шт.;
- чилі гострий – стручок;
- пісне масло – 1,5 ст. л.;
- паста томатна – 1 ст. л.;
- ткемалі (сливове пюре) – 1 ст. л. (можете замінити ткали чи густим соком граната).
Спосіб приготування:
- Перед тим, як варити суп-харчо з баранини, в каструлю налийте 3 літри води. Поріжте великими шматками м'ясо. Помістіть у воду і варіть бульйон на помірному вогні годину. Періодично знімайте пінку.
- Щоб приготувати суп-харчо з баранини, цибулю і часник подрібніть. Обсмажте їх на пісному маслі. Коли розм'якшаться, покладіть на сковороду томатної пасти, зелені, лаврових листочків, хмелі-сунелі. Тушкуйте 5-7 хвилин.
- Додайте дрібно рубаний перець чилі. Лаврові листи приберіть.
- У бульйон з м'ясом вилийте заправку, яка готувалася на сковорідці.
- Чорнослив порізати маленькими шматочками, додайте в блюдо.
- Всипте рис, покладіть ткемалі і перчик горошком, перемішайте. Спробуйте і при необхідності трохи присолите. Подавайте блюдо дуже гарячим, прикрасивши рубаною кінзою.
Піті
Дане блюдо є традиційним для азербайджанської кухні. Суп піті з баранини і нуту обов'язково роблять в одному великому глиняному горщику або в декількох маленьких. У страву додають багато овочів, приправ. Характерні, хоч і специфічні компоненти страви – запечені каштани, горох, але смак від цього зміниться. Спробуйте приготувати такий суп – вам дуже сподобається.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо – 0,5 кг;
- сіль, перець;
- печені каштани – 150 г (можна замінити такою ж кількістю картоплі, але це небажано);
- м'ята суха – щіпка;
- цибуля – 1 маленький;
- шафран – 2 щіпки;
- нут – 150 г;
- сало курдючне – 75 г;
- алича свіжа – 60 р (або 25 г сушеної);
- помідор – 125 р.
Спосіб приготування:
- Нут обов'язково вимочіть водою заздалегідь годин на 10-12. По закінченні цього часу промийте його, залийте чистою водою. Доведіть до кипіння, зніміть пінку, присолите і варіть чверть години.
- Якщо використовуєте картоплю, почистіть її, поріжте невеликими шматочками.
- Помийте і обробіть м'ясо, поріжте. Складіть в один горщик або розподіліть по порційним.
- В блюдо додати нут, каштани або картоплю. Залийте водою до самих країв.
- Закрийте горщики кришками, поставте в духовку. При 160 градусах готуйте годину.
- Додайте аличу без кісточок, подрібнену цибулю.
- Поріжте і розітріть курдючне сало. Залийте окропом шафран на 10 хвилин.
- По горщикам розкладіть сало, посоліть, поперчіть. Додайте шафран і помідори, порізані шматочками. Накрийте блюдо і готуйте його ще годину. Подавайте в порційних горщиках, прикрасивши м'ятою. Якщо ви готували в одному, то спочатку розкладіть по тарілках інгредієнти супу шумівкою, а потім залийте бульйоном.
Бозбаш
Цю страву готують у різних кавказьких країнах і рецепти скрізь відрізняються. Найпростіше зробити суп бозбаш з баранини по-вірменськи. Він виходить дуже жирним, з пікантним смаком. До нього додаються нут, овочі. Бажано варити юшку в казанку, але підійде і каструля з товстими стінками. Традиційно у страву додають каштани, але знайти їх проблематично, тому можете замінити їх картоплею.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо – 0,4 кг;
- сіль;
- картопля – 3 штуки середніх;
- сало – 30-40 г;
- нут – 115 г;
- перець червоний – половинка;
- цибуля – 2 маленьких головки;
- базилік – 60 г;
- помідори – 2 середніх;
- петрушка – 55 г;
- морква – 1 маленька;
- кріп – 60 р.
Спосіб приготування:
- Заздалегідь замочити нут на 8-10 годин.
- М'ясо поріжте, залийте двома літрами води, поставте на плиту. Коли бульйон закипить, зніміть пінку, посоліть, додайте нут. Варіть години півтори.
- Томати бланшируйте, видаліть шкірку. Почистіть інші овочі.
- Цибулю наріжте півкільцями, картоплю, помідори та моркву – кубиками.
- Поставте на вогонь сковорідку, покладіть на неї сало. Коли воно розтане, додайте цибулю. Коли він стане золотистим, додайте моркву, помідори. Тушкуйте приблизно 5-7 хвилин.
- Якщо бульйон вариться вже півтори години, киньте в нього картоплю.
- Порубаєте зелень.
- У що залишився після овочів жиру обсмажте червоний перець.
- Коли картопля довариться, додайте в блюдо заправку, зелень. Перець киньте цілком. Вимкніть через п'ять хвилин після того, як закипить. Накрийте.
З картоплею
Цей варіант простіший ніж попередні, але виходить не менш смачним. У суп з баранини з картоплею можете додати тільки ті приправи, які входять до складу рецепту, але й інші, які вам більше припадають до смаку. Обов'язково спробуйте приготувати таку страву, щоб порадувати своїх близьких. Супчик повинен сподобається не тільки дорослій людині, але і дитині.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо – 250 г;
- картопля – 400 г;
- суміш чебрецю, кмину, перцю, майорану, сіль – 3 ч. л.;
- морква – 1 велика;
- перець горошком – 2 шт.;
- цибуля-порей – 1 шт.;
- зелень – півпучка;
- часник – 1 зубок;
- цибуля – 1 маленька головка;
- лавровий лист – 1 шт.
Спосіб приготування:
- Поставте м'ясо варитися. Коли вода закипить, додайте рубану зелень, подрібнений часник, перець горошком, лавровий лист, суміш спецій. Варіть під кришкою годину.
- Почистіть і поріжте картоплю, моркву, два види цибулі. Додайте в бульйон.
- Варіть, поки картопля не стане м'яким.
Гороховий
Це блюдо виходить дуже смачним і апетитним, чудово виглядає. В цьому ви можете переконатися особисто, глянувши на фото з його зображенням. Гороховий суп з бараниною готується дуже просто. Спеції в нього додавайте по своєму смаку, ніяких строгих рекомендацій немає. Супчик виходить корисним, наваристим, з приємною текстурою. Можете зробити його не з горохом, а з сочевицею.
Інгредієнти:
- ребра баранячі – 0,75 кг;
- спеції, мелений чорний перець, сіль – на смак;
- горох – 150 г;
- масло пісне – 5 ст. л.;
- картопля – 5 великих;
- морква – 2 середні;
- цибуля – 4 середніх головки.
Спосіб приготування:
- Промитий горох замочити на дві години.
- Поставте варитися бульйон з реберець на годину, постійно прибирайте пінку. Можете процідити.
- Киньте в бульйон горох, варіть ще півгодини.
- Почистіть і подрібніть цибулю, моркву. Обсмажте в пісному маслі.
- Картоплю поріжте соломкою, додайте в суп гороховий. Через чверть години киньте туди ж овочеву зажарку і всі приправи. Варіть ще хвилин п'ять, потім вимкніть.
Шурпа
Класичний рецепт цієї страви запозичений з узбецької кухні, хоча можна зустріти безліч його варіацій. Суп з баранини шурпа виходить дуже жирним і наваристим. Він такий ситний, що друге блюдо після нього подавати просто немає необхідності. В нього додають багато різних інгредієнтів, навіть фрукти. Спробуйте приготувати шурпу, адже це неймовірно смачно.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо з кісточкою – 1,2 кг;
- базилік сушений – 0,5 ч. л.;
- цибуля – 2 головки;
- сіль, перець – за смаком;
- морква – 2 середні;
- перець болгарський – 2 шт.;
- олія оливкова;
- помідори – 5-6 шт.;
- перець пекучий червоний – стручок;
- петрушка пучок;
- картопля – 8-10 штук середніх.
Спосіб приготування:
- Залийте м'ясо водою, починайте варити бульйон. Після закипання зніміть піну. Варіть під кришкою півтори години. Дістаньте баранину, поріжте дрібно, знову покладіть у бульйон.
- Подрібніть цибулю, обсмажте до м'якості.
- Помідори і болгарський перець порізати тонкими скибочками, моркву – кружальцями, картоплю – середніми кубиками.
- Після додавання подрібненого м'яса назад в бульйон покладіть туди стручкової перець. Додайте болгарський і помідори.
- Через 10 хвилин покладіть в шурпу цибулю, моркву, картоплю.
- Через чверть години додайте спеції. Перед самим виключенням покладіть в шурпу січену петрушку.
На баранячому бульйоні
Перше блюдо, приготоване за наступним рецептом, виходить дуже наваристим, густим. Суп на бульйоні з баранини з додаванням перлової крупи називають шотландським, його дуже люблять і часто готують жителі цієї країни. В нього додають овочі і різні спеції, обов'язково кладуть томатну пасту або ж замінюють її соком. Це один з найбільш смачних супів.
Інгредієнти:
- баранина – 0,4 кг;
- перець – сіль;
- зелена цибуля – пучок;
- картопля – 8 невеликих;
- паста томатна – 6 ст. л. (або томатний сік – 300 мл);
- морква – 4 маленьких;
- перловка – 200 р.
Спосіб приготування:
- Обсмажте м'ясо в соняшниковій олії до золотистого відтінку.
- Додайте в сковороду рубаний лук, томатну пасту або сік, сіль і перець. Тушкуйте 10 хвилин.
- Перекладіть продукти в каструлю. Залийте двома літрами води. Додайте перлову крупу, доведіть до смаку.
- Почистіть і поріжте моркву, картоплю. Коли крупа в бульйоні стане м'якою, киньте в каструлю ці овочі. Варіть до готовності.
В мультиварці
Відмінне перше блюдо ви можете зварити не тільки в казані або каструлі. Суп з бараниною в мультиварці виходить не менш смачним, ніж у звичайному посуді. Окремою перевагою є те, що ви можете скористатися функцією відкладеного старту і вказати конкретний час, до якого ваша страва має приготуватися. Спробуйте зробити суп в мультиварці, він вам сподобається.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо з кісточкою – 0,2 кг;
- сіль, зіра, кінза – на ваш смак;
- картопля – 2 шт.;
- вода – 1 л;
- цибуля – 1 маленький;
- часник – 1 зубочек;
- перець болгарський – 1 шт.;
- помідор – 1 великий;
- морква – 1 маленька.
Спосіб приготування:
- М'ясо покладіть в чашу мультиварки, додайте літр води, готуйте на програмі «Гасіння» год.
- Дістаньте баранину. Наріжте її шматочками, кісточку викиньте. Покладіть назад в бульйон, додавши всі овочі, порізані великими шматочками. Готуйте ще годину на програмах «Гасіння» або «Суп».
- Подавати, притрусивши кінзою.
З локшиною
Правильна назва цієї страви – лагман. Суп виходить настільки густим, що нагадує, швидше, м'ясо з гарніром і невеликою кількістю бульйону. Є це блюдо неймовірно смачно. Кожній господині слід запам'ятати, як приготувати баранячий суп з локшиною. Останню краще готувати своїми руками, але якщо у вас дуже мало часу, можете взяти магазинну.
Інгредієнти:
- бараняче м'ясо – 1,5 кг;
- суміш куркуми, перців мелених червоного і чорного, зіри – 1,5 ст. л.;
- баклажан – 2 шт.;
- сіль;
- вода – 3 л;
- локшина – 300 г;
- перець болгарський – 2 шт.;
- кінза – 5 гілочок;
- цибуля – 3-4 головки;
- томати – 4 великих;
- морква – 3 шт.
Спосіб приготування:
- Зріжте м'ясо з кістки, подрібніть, обсмажте чверть години.
- Почистіть цибулю з морквою. Наріжте дрібно і на пару хвилин додайте до баранині.
- Перекладіть м'ясо і овочі у велику каструлю або казан.
- Перець і баклажани порізати тонкою соломкою, а помідори – кубиками. Додайте їх в казан разом з приправами і подрібненої кінзою.
- Кістка від шматка баранячого м'яса помістіть в окрему каструлю, покладіть туди цибулю, моркву. Залийте водою і варіть годину. Вийміть кісточки, а бульйон перелийте в посуд з м'ясом і овочами.
- Поставте лагман на маленький вогонь, тушкуйте 40 хвилин.
- Локшину зваріть в присоленной воді. Подавайте, викладаючи її в порційну тарілку і заливаючи бульйоном з м'ясом і овочами.
Ознайомтеся з іншими рецептами, як приготувати лагман будинку.
З квасолею
Ще один варіант смачного, смачного, поживного першого страви. Суп з баранини і квасолі дуже наваристий, густий. Всі продукти, що входять до складу, чудово поєднуються між собою. Неодмінно спробуйте приготувати це блюдо коли-небудь. Ви здивуєтеся тому, наскільки незвичайним може бути смакове поєднання таких, здавалося б, простих продуктів.
Інгредієнти:
- баранина – 250 г;
- сіль, перець, спеції – за смаком;
- консервована квасоля – 1 банка;
- зелень – пучок;
- перець болгарський – 1 шт.;
- помідор – 1 великий;
- цибуля – 1 шт.;
- морква – 1 шт.
Спосіб приготування:
- М'ясо залийте двома літрами води. Почніть варити бульйон. Коли закипить, покладіть в каструлю чищену цибулину (цілу), приправи.
- Подрібніть морква, солодкий перець, помідор без шкірки, зелень.
- Дістаньте з бульйону м'ясо, цибулю. Покладіть туди моркву, варіть 10 хвилин.
- Додайте інші овочі і квасолю. Варіть 5 хвилин. Покладіть в каструлю, додати порізану на шматочки варену баранину. Вимкніть, настоюйте чверть години під кришкою.
Як приготувати баранячий суп – поради шеф-кухарів
Кілька рекомендацій для поліпшення смаку страви:
- Якщо хочете, щоб суп з бараниною був прозорим, процідіть бульйон перед тим, як приготувати в ньому інші продукти. Можете поставити м'ясо варитися, дочекатися закипання і злити воду. Шматок потрібно буде промити. Після його знову ставлять варитися в чистій воді.
- Краще беріть м'ясо на кості. Якщо вийде, разрубите її перед варінням.
- Додайте в блюдо побільше приправ, зелені.
Відео
Тягар обіду. Томатний суп з бараниною
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!