Чому не можна їсти на ніч, що можна їсти ввечері
- 1. Можна їсти на ніч
- 2. Чому шкідливо їсти вночі
- 2.1. Думка дієтологів
- 2.2. Наукове обґрунтування, чому не можна їсти на ніч
- 3. Що не можна їсти на ніч
- 3.1. Які фрукти можна їсти на ніч
- 3.2. Сир перед сном
- 3.3. Чому не можна їсти солодке на ніч
- 4. Наслідки їжі на ніч
- 5. Що можна з'їсти на ніч без шкоди
- 6. Відео: Чому не можна їсти перед сном
Можна назвати кілька причин, що перешкоджають вечірньому перекусу. Він не тільки відкладеться на боках, але принесе і інші біди. Нічна їжа загрожує безсонням, великою кількістю потенційних захворювань, передчасним старінням. Варто кілька разів подумати, перш ніж за півгодини до сну сісти за стіл або з'їсти улюблене тістечко.
Можна їсти на ніч
Дещо з'їсти можна, але є продукти, які категорично заборонені перед сном, наприклад, вуглеводи. Вони провокують вироблення інсуліну, а він повідомляє мозку, треба спалювати жир або цукор. Можна їсти перед сном? Не можна, організм уві сні припиняє спалювати жирові запаси і виробляти гормон росту соматотропін (він відповідає за розвиток м'язової маси). Припиняється вироблення статевого гормону і гормону стресу кортизолу. Це провокує прискорення процесу старіння організму.
Чому шкідливо їсти вночі
Вечірній голод змушує організм економити глюкозу, примушує переробляти накопичений жир. Якщо людина лягає спати голодним, то організм не просто відновлюється, він починає активно оновлюватися і омолоджуватися. У денні години цього процесу не дозволяють початися стреси і їжа. Шкоду їжі на ніч очевидний, хоча в цьому питанні все індивідуально. Наприклад, дітям та людям до 25 років не слід голодувати перед сном, але і переїдати теж. Чим молодша дитина, тим пізніше він їсть, інакше маляті може загрожувати недорозвинення.
Чому не можна їсти на ніч? Літнім людям рекомендується не їсти вже за 5 годин до сну. Повечеряти слід білковою їжею, овочами, кефіром. Вуглеводи, жири – їжа для обіду. Голод перед сном провокує вироблення мелатоніну, а він допомагає людині міцно заснути і виспатися. Варто поїсти перед сном, і мелатонін перестає вироблятися. В результаті людина не може заснути. Деяким людям голодувати перед сном не можна. У цю групу входять хворі на виразку шлунка та дванадцятипалої кишки.
Думка дієтологів
Як бути, якщо людина працює вночі? Дієтологи розробили спеціальні дієти. Режим харчування заснований на знанні правил обміну речовин і поведінки організму. Дієта і їжа на ніч цілком сумісні. Правила:
- Якщо людина працює в цей час, він витрачає енергію. Щоб вистачало сил на працю, потрібні вуглеводи.
- Необхідно тільки вибрати ті вуглеводи, що довго перетравлюються. Сюди входить крупа, корисні овочі, злаки.
- Вдень треба їсти білки, раз ви відпочиваєте і особливо в енергії не потребуєте.
Наводимо два приклади нічний дієти, яка дозволить отримати хороший результат – скинути п'ять кілограмів за місяць. Можна підтримуватися такого меню:
- Вночі: гречка з відварною м'ясом або гречка з тушкованими овочами, чорний хліб, сир, йогурт, морквяний сік.
- Вдень: дієтичне варене м'ясо, 2 варених яйця, 2 склянки кефіру.
- Вночі: відварений рис з печеними овочами, сік.
- Вдень: риба на пару, сир, фрукти, кефір або йогурт.
Наукове обґрунтування, чому не можна їсти на ніч
У людини, поевшего перед сном, відбуваються певні процеси в організмі. Коли ми відпочиваємо, м'язи не працюють. Мозок спить і не витрачаються наявні в організмі цукру. Надлишки їжі проходять через печінку і перетворюються в жир, який знову потрапляє в кров і осідає на внутрішніх органах і тканинах. Ось і виходить, що їжа на ніч провокує ожиріння. Нерідко зустрічаються жінки, яких не назвеш товстими. Однак їх шкіра в жахливому стані. Вона в'яла, а в підшкірному салі розрізняються грудки. Це і є наслідок постійних пізніх перекусів.
Що не можна їсти на ніч
Їсти можна мінімум за чотири години до сну. Цього часу вистачить для перетравлювання і засвоєння їжі. Проте страви для вечері слід підбирати правильно. Назвемо продукти, які не можна їсти на ніч:
- хлібобулочні вироби;
- червоне м'ясо;
- ковбаси;
- копчені продукти;
- шоколад;
- горіхи;
- рис;
- солодкі фрукти;
- соління, маринади;
- фастфуд.
Які фрукти можна їсти на ніч
Фрукти містять багато складних вуглеводів, насилу перерабатывающихся печінкою. Їх вживання допускається тільки при сильному фізичному навантаженні або вдень. Фрукти на ніч краще не їсти. Якщо вже дуже хочеться, то максимум за годину до відпочинку. Кислі і солодкі плоди провокують високий рівень виділення шлункового соку, а це спровокує сильний голод. В результаті буде складно втриматися, щоб не з'їсти чогось істотного. Для людей з хворим шлунком протипоказані яблука.
Сир перед сном
Хто сказав, що не можна їсти сир на ніч? Він насичений молочним білком казеїном і амінокислотами. Казеїн повільно, але швидше амінокислот здатний розщеплювати. Тому з'їдений перед сном сир позбавляє м'язи від катаболізму (руйнування), не дає підвищуватися рівня інсуліну. До вечора метаболізм сповільнюється, тому порція сиру повинна бути маленькою.
Чому не можна їсти солодке на ніч
Шкода вуглеводів на ніч і солодощів незаперечний. Причина все та ж. Коли ми спимо, організм теж відпочиває. Те, що він не встиг переробити, відкладеться в жир. Крім того, будь-який солодкий продукт значно підвищує рівень цукру в крові. Це означає приплив енергії, яка швидко знижується. Виходять різкі енергетичні стрибки, що погано впливає на якість сну.
Наслідки їжі на ніч
Всім відомі наслідки їжі перед сном: про це багато говориться. Після пізніх перекусів або переїдання за вечерею м'язова тканина людини формується не так активно, адже вона спалює калорії навіть під час сну. Нервова система не встигає відновлюватися, швидкість метаболізму різко знижується. Все це впливає на здоров'я. Це тільки основні причини, насправді ж їх значно більше.
Що можна з'їсти на ніч без шкоди
Якщо дуже хочеться, можна дозволити собі з'їсти маленьку жменю волоських горіхів, грушу, половинку яблука без шкірки, хурму, авокадо, шматочок дині, трохи капусти, помідор, зелень в будь-яких поєднаннях і кількостях, нежирний йогурт. Підійде таке блюдо, як омлет (але не яєчня) з білків з брокколі. Більш калорійним вийде перекус – варена картопля, буряк, морква, банан. Якщо шлунок здоровий, у список включають бобові, гриби, яблука. Без обмежень можна їсти ягоди, в невеликих кількостях – клітковину і нежирний кефір.
Користь кефіру перед сном, як і протягом всього дня, незаперечна. В ньому мало кілокалорій, але він цілком поживний. Якщо людина намагається скинути зайві кілограми, то кефір слід вибирати з низьким відсотком жирності. У цьому напої немає жиру і вуглеводів, але є білки. Вони гарантують гарну засвоюваність кефіру. Випивши склянку перед сном, можна притупити голод без шкідливих наслідків.
Молочнокислі бактерії нормалізують мікрофлору кишечника. У цьому кефіру можна поставити п'ять балів. Якщо щодня пити цей молочний напій, можна швидко налагодити роботу кишечника, що сприяє схудненню. Пити кефір можна і вранці, і вдень, і вночі. Поки людина спить, продукт встигне повністю перетравитися. Дієтологи пропонують безліч кефірних дієт.
Не слід пити напій в холодному або гарячому вигляді. Він повинен бути теплим. Заздалегідь виставте пачку з холодильника, щоб напій встиг нагрітися до рівня кімнатної температури. Деякі воліють солодкий продукт, тоді можна додати трохи цукру або варення. Потрібно пити маленькими ковтками, повільно. Найголовніше, кефір повинен бути свіжим.