Чіабатта - як приготувати італійський хліб в домашніх умовах в духовці

Італійський хліб з пористим пружним м'якушкою і крушини сухий скоринкою носить красиву назву чіабатта. Цей вид випічки отримав широке поширення не тільки в сонячній країні, але і далеко за її межами. Приготувати такий вид хліба можна в домашніх умовах. Для рецепту знадобляться найпростіші продукти, час, терпіння і відмінний настрій. Щоб випічка вийшла ідеальною, не поспішайте, уникайте суєти, дотримуйтесь пропорції і тимчасові рамки. З допомогою перевірених рецептів ви зможете порадувати себе і свою сім'ю ароматним і таким апетитним італійським хлібом.

Що таке чіабата

З пшеничного борошна та дріжджів у сонячній Італії печуть особливий хліб чіабата. Особливість цієї випічки – хрустка скоринка і м'яка пружна внутрішня частина з нерівномірною пористістю. Цей вид випічки може бути абсолютно різним: мати тверду кірку і щільну м'якоть або бути легким і м'яким. Дізнатися італійську чіабатту можна за характерним легким ароматом житнього солоду, ніжному, злегка солоноватому смаку.

Стандартна форма італійської булки – витягнута, плосковатая. Ширина робиться з долоню, а довжина становить близько 20-250 див. Вага готового продукту 350 грамів. Щоб приготувати сендвіч, таку булочку розрізають навпіл, виходить 2 великі порції. Часто використовують таку випічку для приготування брускет, крутонів, сухариків, які подають з різними соусами та підливами.

Як спекти чіабатту в домашніх умовах

За класичною рецептурою чіабатта випікається в печі на камені. Цей спосіб термічної обробки сприяє рівномірному розподілу тепла. Скоринка стає золотистою з усіх боків. В домашніх умовах автентичний спосіб приготування чіабатти реалізувати складно, але в духовці вийде частування нітрохи не гірше. Спочатку протягом 12 годин витримують опару, потім вимішують тісто потрібної консистенції.

Замішане тісто має збільшитися в обсязі двічі, після чого починають формувати буханець чіабатти. Пергаментний папір рясно присипають борошном, тісто викладають, витягуючи його за формою прямокутника. З допомогою підставок (склянок) тісто накривають вологим рушником так, щоб тканина не стосувалася замісу. У такому положенні тісто знаходиться 2 години. Після сформовану масу на деко відправляють в духову шафу.

Тісто для чіабатти

Традиційна італійська біла випічка з великими «отворами всередині і хрусткою скоринкою зовні виходить завдяки особливій технології приготування тіста. Маса повинна бути м'якою, водянистою, схожою на тісто для оладок, а термін відшарування не менше 12 годин. Склад продуктів чіабатти мало відрізняється від звичних для росіян сортів хліба: борошно, сіль, вода, дріжджі, закваска). Додатковими компонентами можуть стати молоко або вершки, оливкова олія, сир, спеції, зелень, оливки.

Рецепт чіабатти

Існує кілька варіантів чіабатти, які готуються на основі класичного тесту з додаванням пряних трав, моцарелли, в'ялених помідорів, оливок. Процес приготування хоч і займає багато часу, але не складний у реалізації. Тісто використовується рідке, його не потрібно довго і виснажливо вимішувати. З детальною рецептурою без фото з випічкою італійської чіабатти впоратися навіть новачок, що пізнає ази кулінарного мистецтва. Точно дотримуйтесь інструкцій, дотримуйтесь пропорції, готуйте із задоволенням, щоб отримати смачний і ароматний італійський хліб.

Рецепт в духовці

  • Час: 15-16 годин.
  • Кількість порцій: 5-6 осіб.
  • Калорійність страви: 262 ккал/ 100 р.
  • Призначення: випічка.
  • Кухня: італійська.
  • Складність: легка.

М'яка, пориста з хрусткою скоринкою гаряча чіабатта стане ідеальною основою для бутербродів з ковбасою, шинкою, рибою. З неї роблять різні види сендвічів і просто подають до перших страв і салатів. Рецепт чіабатти в духовці в домашніх умовах заснований на найбільш простих продуктах. Якщо ви хочете добитися автентичної пористості і легкості, використовуйте спеціальну борошно з високим вмістом протеїнів. За рахунок великої кількості білків не тільки з'являється потрібна структура, але і знижується калорійність продукту.

Інгредієнти:

  • борошно пшеничне – 0,5 кг;
  • сухі активні дріжджі – 0,5 ч. л.;
  • цукор – 0,5 ч. л.;
  • сіль – 1 ч. л.;
  • тепла вода – 350 мл;
  • олія оливкова – 30 мл

Спосіб приготування:

  1. Перемішайте борошно з дріжджами, додати сіль і перець.
  2. Масло і воду додавайте до сухих компонентів тонкою цівкою, активними швидкими рухами розмішайте до однорідності.
  3. Накрийте миску з заготівлею рушником, залиште тісто при кімнатній температурі для бродіння на тривалий час, краще – близько 12 годин.
  4. Лист пергаментного паперу притрусіть борошном. Викладіть густе тісто і акуратно розтягніть його, надаючи форму витягнутого прямокутника.
  5. Тісто потрібно підвернути краями до центру: спочатку верх і низ, після – ліворуч і праворуч.
  6. Переверніть тісто швами вниз і накрийте рушником. Дайте піднятися в теплі близько 2 годин.
  7. Маса повинна збільшитися в обсязі двічі. Розділіть її ножем на 2 або 3 частини, боки присипте борошном.
  8. На дно розігрітій духовки поставте чавунну сковороду з водою, випікайте чіабатту при 230 градусах 25-30 хвилин.

Чіабатта з сиром

  • Час: 4 години.
  • Кількість порцій: 5-6 осіб.
  • Калорійність страви: 278 ккал/ 100 р.
  • Призначення: випічка.
  • Кухня: італійська.
  • Складність: легка.

Рецепт хліба чіабатта не вимагає особливих кухарських навичок. Головне, запастися терпінням і витримкою, адже тісто для випічки повинно підніматися кілька разів. Досвідчені господині рекомендують працювати з дріжджовим тістом тільки з хорошим настроєм. Тоді у вас вийде суха, крихка скоринка і м'якуш з різнокаліберними порами. Сир, доданий за рецептом, обважнює тісто, тому фахівці не рекомендують піч булки занадто великого розміру, щоб зберегти необхідну пористість.

Інгредієнти:

  • борошно – 270 г;
  • твердий сир – 50 г;
  • вода – 200 мл;
  • дріжджі сухі – 7 г;
  • сіль – 7 г;
  • свіжий чебрець – 2 гілочки.

Спосіб приготування:

  1. Теплою водою залийте дріжджі, розмішайте.
  2. Додайте сіль до борошні, повільно всипте сухі компоненти в рідину.
  3. Ретельно розмішайте рідкувате тісто.
  4. Сир натріть на дрібній тертці, подрібніть чебрець. Додайте ці компоненти до раніше приготовленою масою.
  5. Накрийте ємність з тістом харчовою плівкою, поставте в тепле місце на годину. Щоб маса могла дихати, зробіть кілька проколів зубочисткою.
  6. Акуратно лопаткою підніміть тісто вгору і до центру. У нормі воно буде розпливатися назад.
  7. Знову накрийте ємність, використовуючи плівку, залиште в теплі ще на 2 години.
  8. Стіл посипте густим шаром борошна і викладіть поверх тісто.
  9. Складіть з маси квадрат або прямокутник, піднімаючи краю і складаючи їх в центр. Притрусіть зверху борошном.
  10. Розділіть отриману заготовку на 3 рівних частини.
  11. Далі потрібно акуратно укласти заготовки на деко з пергаментом. Розділіть булки шаром пекарської папери. У процесі випікання вони повинні округлиться і збільшитися в розмірі.
  12. Залиште хліб на расслойку ще на 20 хвилин. Якщо тісто розтікається, його треба підпирати рушником.
  13. Встановіть температуру в духовці 200 градусів. Випікайте тісто протягом 15-20 хвилин.
  14. Щоб перевірити готовність випічки, грюкніть по поверхні скоринки. Повинен послышаться глухий дзвін.
  15. Перед подачею хліб потрібно остуджувати.

Секрети приготування

Навіть при дотриманні всіх правил рецепта випічка може вийти непористої, не мати гарною, рум'яною кірочки. Щоб отримати бездоганну чіабату, таку, як подають в італійських кафе, використовуйте кілька рекомендацій від професійних кухарів:

  1. Для утворення ніжної скоринки на дно духовки поставити чавунну сковороду з водою. Широка посуд створить ефект парової лазні.
  2. Трохи оливкової олії, доданого в кінці замісу, зроблять тісто м'якше і розкриють нові відтінки смаку.
  3. Випікати італійський хліб в духовці краще на спеціальному камені. Він буде рівномірно розподіляти тепло, на ньому страва готується швидше.
  4. Дріжджове тісто не любить протягів. Уникайте будь-яких рухів повітря на протязі всього процес приготування страви.
  5. Ідеальна температура повітря для тіста +24 градуси.
  6. При формуванні булок дотримуйтеся обережності, не придавлюйте масу, щоб зберегти пористість.
  7. Не використовуйте при випіканні конвекцію в духовці, вона значно знизить пишноту хліба.
  8. Для розглянутої випічки краще придбати спеціальну борошно з високим вмістом протеїнів.
  9. Важливо дотримуватися пропорції рецептури. При надлишку дріжджів або недотримання балансу борошно-вода верх хліба впаде при випіканні.
  10. Не відкривайте дверцята духової шафи до закінчення вказаного в рецепті часу випічки чіабатти, щоб тісто не опало.

Відео

Чіабатта.(Рецепт чіабатти в домашніх умовах).

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!