Ломить тіло без температури - що робити

Ломоту пов'язують із патологією суглобів або інфекційними захворюваннями. Якщо уражені суглоби, то виникають больові напади і ломота. При інфекційних захворюваннях ломота супроводжується головним болем, блювотою і слабкістю. Симптоми «сигналізують» про серйозну недугу.

Ломота в тілі без температури – причини

Всі захворювання супроводжуються симптомами. Якщо їх немає, але людина відчуває дискомфорт, ломоту по тілу — це ознака серйозної недуги. Відчуття поширюється на скелетні тканини, не торкаючись внутрішніх органів. Якщо ламає все тіло без температури, то самому виявити причини нелокалізованной болю можна приблизно. Діагноз визначить лікар на підставі клінічної картини, зданих аналізів і призначить комплексне лікування.

Причинами ломоти в тілі без температури слугують чинники:

  • інтоксикація;
  • фізичне перенапруження;
  • незначні мікротравми;
  • захворювання, пов'язані з патологією суглобів (подагра, артрит, ревматизм);
  • міозит, що виникає від переохолодження, інтоксикації та інших причин;
  • вірусні інфекції (ГРВІ, грип);
  • фіброміалгія;
  • отруєння лікарськими препаратами, отрутами;
  • харчове отруєння;
  • анорексія;
  • захворювання ендокринної системи;
  • лейкоз, лімфома;
  • злоякісні новоутворення;
  • аутоімунні захворювання.

Застуда без температури

Іноді респіраторні захворювання переносяться на ногах, не доставляючи особливого дискомфорту. Застуда – респіраторно-вірусне захворювання, яке може протікати без наявності температури. До перших симптомів застуди без температури проходить 3 дні. Потім з'являються водянисті і рясні виділення з носа, починає дерти в горлі. Через пару діб виділення набувають густу, слизову консистенцію, нерідко з домішками гною і крові.

Нежить стає першим «вісником» застуди. У людей з ослабленим імунітетом інфекція потрапляє всередину організму, при такій клінічній картині, терапевти діагностують бронхіт. При застуді без температури не виникає ломота і відсутня м'язова біль. Якщо такі симптоми спостерігаються і супроводжуються підвищенням температури, нездужанням, ознобом, слабкістю, то мова йде про більш складною інфекції – грип.

Якщо протягом тижня на ГРВІ не проходить, стан погіршується, людину морозить, то сталося ускладнення з боку:

  • бронхолегеневої системи (запалення легень, бронхіт);
  • горла (фарингіт, ларингіт);
  • носових пазух (гайморит, риніт).

Грип без температури

Атипова форма вірусного захворювання, яке зачіпає носоглотку і верхні дихальні шляхи – грип без температури. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, при прямому контакті з джерелом інфекції. Хвороба може протікати у легкій і важкій формі. При важкій моментально відбувається наростання клінічної симптоматики, що ускладнює діагностування на ранніх етапах. Ознаками грипу з температурою є біль у потилиці, в області надбрівних дуг, кашель. Якщо важка форма, то можливі кровотечі з носа, блювання і судоми.

Ломота в кістках та суглобах причини

У ряді випадків відчуття ломоти спостерігається без підвищення температури. Причини – патології хребта, суглобів ніг, судинні захворювання. Відчуття тяжкості в ногах з пульсуючим або стискає болем і слабкість теж відзначається у хворих. Ломота в суглобах виникає:

  • при подагричному артриті;
  • при остеомієліті та плоскостопість;
  • при статичному і динамічному перенапруженні;
  • при туберкульозі кісток.

Хворобливі відчуття турбують людей, які піддають ноги надмірної навантаженні. Дискомфорт відчувають пацієнти, які страждають: ревматизм, забоями, розтягуванням зв'язок, вивихами, депресивними станами, защемленням нерва, надмірною вагою. Ломота в суглобах без температури свідчить про розвиток захворювань, які вимагають діагностики та медикаментозної терапії.

Ломота в руках – причини

Виявити ознаки без діагностування можна, особливо якщо не спостерігається підвищення температури, немає супутніх симптомів. Одна з причин ломоти в руках – передінфарктний стан. На фоні задишки, холодного поту, сердечної болі, ломота відчувається в лівій або правій руці. При міжхребцевої грижі біль від хребта передається в руки. Ломота відчувається і при микроразрыве м'язів, розтягненнях, вивихах.

Ломить тіло при вагітності

У жінок в положенні може проявлятися ломота. Передумов дещо:

  1. Варикоз. Ломота в тілі при вагітності виникає через здавлювання судин. Це відбувається на пізніх термінах, коли матка збільшується. Лікарі радять одягати спеціальні бандажі, не носити взуття на високому каблуці.
  2. Надлишок гормону релаксину. Він необхідний для розтягування тазових зв'язок, розбіжності суглобів, кісток перед пологами.

Ломота в м'язах

Залежно від причин виникнення ломоти, уражуються окремі ділянки м'язів. Причиною можуть послужити: розтягнення, травми, перенапруження, запалення або патологія суглобів. Не виключається побічна дія лікарських препаратів: Фозиноприл, Аторвастатин, Каптоприл. Недостатня кількість кальцію, калію можуть спровокувати ломоту в м'язах.

Болять нерви по всьому тілу

Джерело пов'язують з болями:

  • у суглобах, спині та попереку;
  • голови;
  • від отриманих травм.

Постійна м'язова і нервова біль переходить в хронічний стан. Нервова виникає від перенапруги, постійної втоми, слабкості, емоційної травми. Негативні відчуття підвищують рівень речовин, що впливають на посилення болю, а знеболюючі препарати зменшують свою дію. Імунна система слабшає і утворюється ланцюжок психологічних факторів, які провокують відчуття, коли болять нерви по всьому тілу.

Чому після сну болить все тіло

Вранці ломоту пов'язують з важкої фізичної навантаженням, патологією суглобів або фибромиалгиями. Нерідко тіло болить від незручного положення вночі, що не дає розслабитися м'язам. Причиною болів можуть послужити постільні приналежності. Для розслаблення м'язів слід спати на ортопедичному матраці і подушці. Це основні аспекти, чому після сну болить все тіло.

Що робити, якщо болить все тіло

Якщо викручує, ломить тіло без температури, то виявляється причина патології. Призначається симптоматичне лікування. У ряді випадків передбачено хірургічне втручання. Що робити, якщо болить все тіло:

  1. Рекомендується займатися йогою, рефлексотерапією, проводити оздоровчу гімнастику і масаж. Можна використовувати зігріваючі мазі або компреси, якщо немає температури.
  2. Негормональні препарати, стероїди допоможуть зупинити запальний процес.
  3. Якщо існують проблеми з нервовою системою, то антидепресанти.

Болі в кістках і м'язах усього тіла

БОЛЯТЬ ВСІ М'ЯЗИ (Болі в м'язах.Роз'яснення лікаря про м'язового болю і захворюванні)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!