Гранат: корисні властивості для організму людини

Гранат росте у нас тільки в субтропічних регіонах, а любимо по всій країні за характерний смак і просто море соку. Всередині плоду безліч зерен, кожне складається з кісточки, оточеній і м'ясистою соковитою червоною м'якоттю. Користь граната для організму величезна, адже це просто криниця вітамінів, мікро-, макроелементів, антиоксидантів. Властивості кожного плоду різняться, ступінь корисності залежить від сорту.

Склад і корисні властивості граната

Користь граната для здоров'я просто неоціненна, адже у нього абсолютно унікальний склад:

  • Кожен плід містить цілий набір вітамінів: С, Р, Е, В5, В6, В12.
  • Список мінеральних речовин теж значний – залізо, магній, калій, кальцій, фосфор, натрій.

У тих, хто стежить за фігурою, закономірно виникне питання – при всій своїй користь, скільки калорій в гранаті? Відповідь порадує – всього 52 ккал на 100 грам м'якоті. При цьому жирів немає зовсім! Значить, цей тропічний фрукт відмінно підходить для схуднення і його легко включати до складу дієт і меню для відновлення після травм і операцій.

Чим корисний гранат для організму людини

Гранат дуже корисний для всіх, незалежно від статі і віку. Ця користь обумовлена, головним чином, великим вмістом вітаміну С, який благотворно впливає на імунітет, але не тільки:

  1. Вітамін Р зміцнить судини, а В6 заспокоїть нервову систему.
  2. Крім вітамінів і мікроелементів червоний фрукт містить різні кислоти, клітковину, танін. Клітковина сприяє поліпшенню травлення, а танін має дубильним, в'яжучим ефектом, тим самим допомагаючи зупинити діарею.
  3. Дубильні речовини, що допомагають боротися з туберкульозом, дизентерією і кишковою паличкою, є антисептиком.
  4. Зерна і сік сприяють виведенню радіації, перешкоджають розвитку анемії, знижують тиск у гіпертоніків, надають допомогу організму в боротьбі з бронхіальною астмою. Регулярне вживання фрукта навіть здатне запобігти рак шлунка!

Однак слід пам'ятати, що у граната, як у будь-якого фрукта, є свої протипоказання. Гранатовий сік і кісточки протипоказані хворим на виразку шлунка, ентерит, гастрит. Висока кислотність згубно впливає на зубну емаль. Щоб уникнути її пошкодження, потрібно свіжовичавлений сік перед вживанням розбавити водою, а після прополоскати рот.

Для чоловіків

Користь граната для організму всіх і кожного безсумнівна, але ще він має «спеціалізоване дію. Як було сказано вище, гранатовий сік (м'якоть зерен) містить велику кількість вітаміну В12. Цей вітамін змушує кров бігати швидше по венах, що сприяє поліпшення еректильної функції, а в поєднанні з збудливим червоним кольором плода і кисло-солодким смаком збільшує збудження в цілому. Узагальнюючи все це, доречно буде навіть назвати гранат афродизіаком!

Для жінок

Користь граната для жінок особливо велика. Цей південний фрукт містить рослинні естрогени, гормони, які допомагають жінці залишатися молодою, повною сил. З настанням клімаксу природна їх вироблення припиняється і жінка старіє. Якщо регулярно їсти фрукт, то менше виражені симптоми клімаксу і депресії, часто супроводжує його. Для вагітних гранатовий сік теж не протипоказаний, тільки щоб уникнути негативного впливу на шлунок, варто розбавити водою або іншим соком, наприклад, морквяним.

Для дітей

Дітям гранат корисний навіть більше, ніж дорослим, адже маленький організм активно росте і розвивається, йому потрібна підтримка. До того ж, у дитячому віці частіше трапляється анемія, ніж у дорослих. Гранатовий сік, за рахунок вмісту в ньому великої кількості вітаміну С, сприяє засвоєнню заліза з залізовмісних продуктів, таких, як печінка, червоне м'ясо. Однак при всій користь плоду, не варто давати сік або м'якоть дітям до року внаслідок великого вмісту кислот і підвищеної алергенності.

Користь для краси і здоров'я

Гранат підтримує організм практично при будь-яких хворобах, а здорових людей захищає від авітамінозу в зимово-весняний сезон, коли інших овочів та фруктів майже немає. До того ж це ліки не тільки корисне, а ще дуже смачне, використовується в приготуванні багатьох страв. Вибираючи рецепт, варто пам'ятати, що вітамін С руйнується при термічній обробці, так що краще використовувати фрукт в салатах.

Гранатового соку

Гранатовий сік – концентрат корисних речовин плоду, але це відноситься тільки до свіжовичавленому напою. Бутилированный не варто вживати, адже немає жодних гарантій, що виробник не додав туди барвники з консервантами. Властивості гранатового соку унікальні, одне з головних – очищення організму, уповільнення старіння завдяки антиоксидантам, нормалізація діяльності травної, стимулювання апетиту, а ще він є антисептиком і сечогінним засобом.

Кісточок

Питання, що виникає при вживанні південного фрукта – можна їсти гранат з кісточками? Відповідь буде такою – це можливо, але тим, у кого гастрит чи виразкову хворобу, не потрібно експериментувати. З кісточок тиснуть масло, яким користуються косметологи, тому що містяться в ньому вітаміни Е і F омолоджують шкіру, сприяють прискореному оновленню клітин. З розмелених кісточок готують настоянку, допомагає в боротьбі з головним болем.

Шкірка і перетинки

Гранат – фрукт воістину безвідходний, використовують всі частини. Користь шкірки граната для організму особливо значуща: висушену і розмолоту шкірку потрібно заварити або наполягти на спирту. Таке ліки володіє глистогінним дією, знезаражує ушкодження шкіри, а при вживанні всередину лікує ентероколіт. Ще відвар вживають при застуді, для полоскання рота у боротьбі із запаленням ясен. Перетинки фрукта теж викидати не варто, їх сушать, після чого додають в чай.

Відео: яка користь від гранатів

Відеоролик, представлений нижче, покаже способи використання плодів граната. Практикуючі лікарі обговорюють з звичайними глядачами питання, чи велика користь фрукта в цілому, кісточок, перегородок окремо. З якого віку допускається давати фрукт дітям, так чи велика користь гранатового шкірки – все там, у програмі «Про головне»! Доктор Агапкин і помічники розкажуть про сонячному фрукті все, що може вас зацікавити.

Гранат користь і шкода

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!