Чому німіє ліва рука і пальці
Люди часто звертаються до лікарів зі скаргами на оніміння верхніх кінцівок. В основному поступове чи раптове зниження чутливості зустрічається з правого боку тіла. Причин неприємного відчуття багато, але найпоширеніша – це порушення кровообігу.
Оніміння правої руки
Кожна людина у житті відчував на собі неприємне почуття, коли кисті або долоні втрачають чутливість. Раніше існувала думка, що такий стан є прерогативою літніх людей з-за розвитку серцево-судинних захворювань. Зараз лікарі прийшли до висновку, що оніміння правої руки виникає у пацієнтів, незалежно від статі і віку. Часто причина неприємного відчуття фізіологічна – внаслідок механічного тиску на кінцівки відбувається порушення кровообігу.
Якщо людина довго тримає в одному положенні руку або під час сну придавив її своїм тілом, то порушується рух лімфи і крові, що призводить до втрати чутливості в кінцівках. У цьому немає ніякої патології. Як тільки міняється положення тіла, кров поступово відновлюється, поколювання проходить і повертається чутливість. Якщо виключити цю ситуацію, то неприємне стан може вказувати на прогресуванні у людини якого-небудь захворювання. Від чого права рука німіє в інших випадках:
- довготривале напруження м'язів верхньої кінцівки чи кисті;
- тривале перебування на морозі або в холодному приміщенні;
- професійна діяльність, при якій кінцівки довго перебувають у вертикальному положенні (оклейщик шпалер, маляр, скелелазіння);
- носіння незручних сумок або ваги;
- малоудобная поза на протязі довгого часу.
Оніміння пальців правої руки
Якщо довго і часто відбувається втрата чутливості пальчиків, то організм попереджає людину про якесь захворювання. Часто такий симптом проявляється, якщо прогресують недуги хребетного стовпа. Також у людини може бути інсульт або тромбоз судин. Якщо німіють пальці на правій руці, то це тривожні ознаки наступних патологій:
- Порушення кровотоку в головному мозку. Таку хворобу можна припустити, якщо у людини регулярно віднімається верхня кінцівка на тлі гіперхолестеринемії або підвищеного артеріального тиску.
- Травмування ліктьового суглоба або плечового пояса. Особливо якщо супроводжується набряком пошкоджених тканин.
- Неминущий стрес. Тривалий стан нервово-психологічного напруження.
- Шийний остеохондроз, хрящові патології хребта, грижа. У всіх випадках спостерігається защемлення нервових волокон.
Кінчики пальців
Коли у людини регулярно болять або покалывают кінчики пальців, то це стійке порушення функціональності організму. Всім людям відомо, що робити, якщо німіє ліва рука під час сну. Однак при втраті чутливості необхідно консультуватися з такими фахівцями, як ендокринолог, невропатолог, кардіолог, ревматолог. Ігнорування стану призводить до розвитку ускладнень. Отже, чому німіють кінчики пальців на руках:
- у 3 триместрі при вагітності, коли присутні периферичні набряки;
- кінчики 4 і 5 пальця віднімаються при патології судин і серця;
- після ішемічного інсульту;
- при цукровому діабеті;
- при дегенерації дисків грудного або шийного хребця;
- при патології ендокринної системи;
- при надмірному тютюнопаління та вживання алкоголю.
Безіменний палець
Нерідко втрата чутливості безіменного пальця викликається обмеженням нервового кореня, яке виникає внаслідок неправильного положення кистей, незручної пози або носіння тягарів. Що робити, якщо відбувається оніміння безіменного пальця правої руки? Допоможе повернути чутливість грамотна дрібна моторика, яку підкаже лікуючий лікар. При важкій фізичній роботі слід робити паузи. Якщо на безіменному пальці є які-небудь аксесуари, то необхідно уважно поставитися до їх фіксації, можливо, вони викликають неприємні відчуття.
Мізинець на правій руці
За іннервацію мізинця верхньої кінцівки відповідають ліктьові нервові волокна, які є головними в плечовому сплетенні. Нерви ліктя занадто великі, тому сильно уразливі. Якщо постійно німіє правий мізинець на руці, то це іноді пов'язано з невропатією. Поразка нерва може відбуватися локально або по всій ділянці. Коли втрачає чутливість кінчик мізинця і одночасно оніміла права рука, це може показувати такі стани:
- синдром грудної м'язи (малої) при компресії нервового пучка;
- синдром сходовому м'язи, коли здавлюються нерви, які проходять по плечового сплетення;
- защемлення нервових волокон міжхребцевої грижею.
Великий палець
На втрату чутливості великого пальця впливає така патологія, як синдром карпального каналу. Цей стан є наслідком компресійного впливу на нерв, який проходить по зап'ястю. Німіє великий палець правої руки і при набряку сполучної тканини зап'ястного каналу, протягом якого імпульс нерва стає слабким. На чутливість цього пальчика може впливати розвиток гемангіоми або нейрофіброми. Що робити в цьому випадку? Якщо чутливість не відновлюється протягом години, то треба звертатися до лікарів, інакше може настати атрофія м'язів.
Середній палець
Якщо зводить і втрачає чутливість основу середнього пальця верхньої кінцівки, то організм повідомляє про проблеми з діяльністю шийних хребців. Дискомфорт іноді викликаний розвитком атеросклерозу або остеохондрозу. Часто повторюване оніміння середнього пальця правої руки вимагає негайного звернення до фахівця, щоб вчасно було призначено адекватне лікування.
Вказівний
Цей стан часто пов'язують із захворюванням нервових закінчень плечового суглоба. З втратою чутливості іноді спостерігається неможливість в повну силу захоплювати предмети пензлем і можливі болі при її згинанні. Якщо німіє вказівний палець на правій руці разом з середнім і великим, то лікарі вважають це симптомом руйнування дисків хребетного стовпа (шийних м'язів). Якщо крім втрати чутливості, вказівний пальчик ще й терпне, і болить, то не треба відкладати на потім візит до невропатолога.
Після сну німіють пальці рук
Чому таке відбувається? Самостійно діагностувати причину складно, оскільки треба брати до уваги безліч деталей. Частіше німіють руки після сну внаслідок порушення кровотоку або нервових патологій. Якщо після ночі неприємні відчуття зникають, то немає підстав тривожитися. Найшкідливіші причини оніміння після пробудження:
- незручне положення кінцівок протягом всієї ночі;
- тісний нічна сорочка (піжама), тканини якої здавлюють артерії;
- неправильне положення голови, коли затискаються нерви плечового суглоба.
Німіє кисть правої руки
Будь-які неприємні симптоми в кінцівках, які відбуваються регулярно, вимагають звернення до лікаря. Багато запитують про те, чому це відбувається?Поколювання та біль у долоні часто вказує на наявність шийного остеохондрозу або хребетної грижі. Якщо ж оніміння кистей рук супроводжується втратою чутливості ніг, м'язовою слабкістю і порушенням рухової координації, то стан може вказувати на:
- розсіяний склероз (початкова стадія);
- наявність пухлини в головному мозку;
- розлад мозкового кровообігу.
У сні
Чому німіє ліва рука разом з лівої під час сну? Якщо це не пов'язано з незручним положенням тіла, то перша з можливих причин – це здавлювання нервів спазмованими ділянками сухожиль або м'язами. Цей стан відбувається при тунельної невропатії або скаленус-синдром. Іноді оніміння рук вночі викликає остеохондроз шийних хребців, який додатково супроводжується хворобливістю м'язів плечового поясу і шиї. Тривалий оніміння (більше 30 хвилин) викликають такі патології, як облітеруючий ендартеріїт або неспецифічний аортоартериит.
Від плеча
Це свідчить про серйозне запалення плечового суглоба, особливо якщо оніміння супроводжується болем при піднятті кінцівки і поєднується з відчуттям мерзлякуватості. Якщо тривалий час німіє ліва рука від плеча, протягом якого хворий не звертається за допомогою, то стан нерідко призводить до атрофії м'язів, що виражається обмеженим рухом згодом. Лікар повинен з'ясувати причину оніміння кінцівки, а патологію, яка її спровокувала.
Віднімається права рука
Іноді верхня кінцівка не просто втрачає чутливість, а взагалі віднімається, ніби відмирає. Якщо це відбувається уві сні, то організм сигналізує про застійних явищах в роботі внутрішніх органів, які заважають вільному кровотоку. У жінок нерідко віднімається рука після видалення матки. Якщо обстеження у лікаря показало, що здоров'я в порядку, то порушення викликано постійними стресами і малорухомістю. Щоб прибрати неприємні симптоми, треба частіше ходити пішки, згадати про ранковій зарядці, їсти більше фруктів і овочів, кинути палити.
Відео
3 причини оніміння рук. Діагноз «на пальцях»