Шкідливий солярій для жінок - правила відвідування, безпечний загар
Гарний цілорічний засмага – мрія багатьох жінок, але їздити, як мінімум, двічі на рік засмагати на пляж можуть дозволити собі не всі. Відвідування ж солярію доступно кожному, але купуючи бронзовий відтінок шкіри, ми не замислюємося про те, наскільки шкідливий або корисний для здоров'я ультрафіолет.
Негативні впливу солярію
Суперечки про користь і шкоду солярію для здоров'я ведуться постійно. Деякі фахівці вважають, що ультрафіолет впливає на людський організм так само, як і сонячне світло. Інші запевняють, що в кабінках випромінювання – штучно створене, відсутні вологість, циркуляція повітря, які є в природних умовах, і на підставі цього виділяють таку шкоду солярію:
- Ризик розвитку ракових пухлин. Лікарі стверджують, що ультрафіолетове випромінювання може спровокувати виникнення онкологічних захворювань, особливо раку шкіри. Жінки, які мають генетичну схильність, родимки і родимі плями на тілі, схильні до ризику найбільше.
- Погіршення волосся. Після частого відвідування солярію вони починають випадати, сіктися, стають тонкими і бляклими. Якщо не захищати волосся від ультрафіолету, вони швидко втратять свою силу.
- Шкідливий вплив на очі. При відвідуванні солярію жінки і чоловіки повинні надягати спеціальні захисні окуляри, що запобігають вплив випромінювання. Інакше можна отримати опік сітківки, рогівки або почнуть протікати швидше вікові зміни кришталика.
- Розвиток танорексии – залежно від ультрафіолетових променів психологічного характеру. Простіше кажучи, людина хоче завжди мати засмаглу шкіру і постійно відвідує солярій, а при відсутності можливості позасмагати, починає відчувати депресію. Відбувається це в результаті вироблення ендорфінів.
- Поява пігментації, ризик розвитку меланоми. Частіше це «загрожує» жінкам, які приймають гормональні ліки або антибіотики.
- Розвиток мастопатії, поява наслідків цього захворювання.
- Раннє старіння шкіри і, як наслідок, поява зморшок.
Протипоказання до процедури
Перш, ніж підставити свою шкіру під дію ультрафіолетових променів, уважно вивчіть протипоказання для солярію:
- Вагітність, лактаційний період. Солярій не має шкідливого впливу на грудне молоко, але впливає на молочні залози жінок, особливо коли вони активно працюють.
- Наявність на тілі родимок, плям, запалень. У цьому випадку перед відвідуванням солярію слід проконсультуватися з лікарем.
- Прийом лікарських препаратів, гормональних, протизаплідних, антибіотиків і т. д.
- Спадкова схильність до ракових захворювань.
- Наявність серйозних хвороб серцево-судинної системи, печінки, кровотворних органів, гормонального збою, цукрового діабету, астми, туберкульозу, гінекологічних захворювань, гіпертонії, запалень і пухлин.
- Чутлива шкіра, яка найбільше схильна до отримання опіків.
- Вік – до 16 і після 60 років. Якщо є велика необхідність, краще відвідати інфрачервоний солярій.
- Період місячних.
- Не рекомендується ходити в солярій жінкам відразу після епіляції, пілінгу.
- Наявність татуювань, перманентного макіяжу.
- Боязнь замкнутого простору.
Користь
- Підсушування шкірних покривів, усунення вугрів, прищів, запалень і хвороботворних бактерій.
- Вироблення вітаміну D, що сприяє засвоєнню кальцію, який зміцнює зуби, кістки, нервову систему. Як результат проводиться профілактика остеохондрозу, артриту, остеопорозу.
- Полегшення перебігу псоріазу, екземи, дерматиту, нейродерміту.
- Лікування серцево-судинних, простудних захворювань, риніту, бронхіту, трахеїту.
- Усунення депресії, яка з'являється внаслідок нестачі сонця. Ультрафіолетові промені сприяють виробленню серотоніну, який покращує настрій.
- Зміцнення імунітету.
- Зниження рівня цукру в крові, тиску.
- Отримання красивого загару в будь-який час року, підготовка шкіри до поїздки на море, запобігання отримання опіків.
Правила безпечної засмаги в солярії
Щоб уникнути шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання на організм, всі жінки і чоловіки повинні відвідувати студію засмаги, дотримуючись певних правил:
- Перед тим, як відправитися засмагати, проконсультуйтеся з лікарем, пройдіть обстеження для виявлення протипоказань.
- Час перших 2-3 сеансів має становити не більше 10 хвилин, а для чутливої шкіри – ще менше. Поступово збільшуйте час. Перерва між сеансами повинен бути 1-2 дні, не менше. Якщо ваша мета – підтримувати наявний засмага, ходите в солярій 1 раз в місяць.
- Перед процедурою слід зняти лінзи, змити косметику, парфуми, по можливості за годину прийняти душ без використання миючих засобів.
- Проводите сеанс засмаги в першій половині дня, інакше потім увечері важко заснути.
- Не можна проходити процедуру натщесерце і є відразу після неї. За кілька хвилин до того, як увійти в кабінку, випийте склянку молока, соку.
- Перед початком надіньте захисний шапочку, окуляри, накладки на груди, нанесіть крем, лосьйон для засмаги, на губи – зволожуючий бальзам.
- Після сеансу пийте чисту воду для запобігання зневоднення і намагайтеся зайвий раз не піддавати шкіру від дії прямих сонячних променів.
- Прийшовши додому, прийміть душ, нанесіть зволожуючий лосьйон. З'їжте морквину, яка допомагає загару закріпитися завдяки вмісту каротину, або антиоксиданти – горіхи, фрукти, ягоди, овочі, випийте склянку молока, чашку зеленого чаю.
Відео
Малишева Про Соляріях. Шкідливо Чи Користь!? Краса
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!